Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Мирослав Василев каза:

.....
Равносметката е: 31 държави, от които нови 17 (Грузия, Ирландия, Словения, Лихтенщайн, Финландия, Черна гора, Албания, Косово, Босна и Херцеговина, Беларус, Исландия, Казахстан, Таджикистан, Узбекистан, Киргизстан, Израел и Палестина) и 56 полета и 110 часа прекарани в летене.

 

Кое приложение използваш за направата на картата с полетите ти за годината 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , wiliko каза:

Кое приложение използваш за направата на картата с полетите ти за годината 

myflightradar е приложението: https://my.flightradar24.com/. Правиш си профил и слагаш полетите. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Рекапитулация '22: Много емоционални, динамични и напълно удовлетворяващи ме пътувания. Дай, Боже, пак!

Стари- Испания- 14 дни

              Швейцария- 11 дни

             Турция- 7 дни

Нови- Нидерландия- 7 дни

  • Харесвам 20
  • Браво 2
Връзка към коментар

Да се отбележа и аз. Все още не съм достигнал обичайните си нива на пътуване от преди Ковида, но все пак успях да направя няколко пътувания извън България. За сметка на това пък последните години ми остава повече време за пътувания и почивки в България. 3 нови държави през изминалата година (ако броим и Палестина) - Словения, Израел (с Палестинските територии). И 2 вече посетени страни, но на нови места - Хърватско и Гърция.

 

Пожелавам на всички много интересни пътешествия през 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣! ✈️🗺️🏝️

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Вече мога и аз да се отчета за 2022 година. Почти достигнах нормалното ниво на пътуване от преди 2020. Но като че развих интерес към тематични пътувания- в случая наблюдение и заснемане със сапунерка на дива природа.

Само 3 нови посетени страни - Колумбия, Уганда и Азербейджан. Още с втората направих и брой от 150 страни и територии

Най-добрите изживявания за годината :

- за пореден път - Бразилия, но само Пантанал . Невероятно изживяване с много много близки срещи с ягуари в Порто Джофре.

- напълно си промених мнението за Индия с невероятно сафари за тигри в 3 национални парка и близкиии срещи с големите котета. Но страната се е променила много в положителен аспект според мен.

- страхотна среща и повече от 9-10 минути близко непосредствено опознаване с леопард в Куин Елизабет в Уганда. 

- първа, но не последна среща с Колумбия - главно с крайбрежието - и карибското и тихоокеанското.

- първо пътуване с магеланец - благодаря ти @tany и докосване до красивия Баку.

- класическа Доминикана - т.е. all inclusive в добър хотел. Знам че не е идеала във форума, но аз съм си от мързеливите магеланци.

- иначе 2 пъти пътуване до Каталуния - 1 седмица по работа в Коста Дорада по работа и 10 дни спа релакс в северната (е с един ден и до Андора)  

- малко служебни пътувания, но по-малко от предишни години (слава богу появиха се млади ентусиасти :-))) 

- щях да завърша почти без Гърция (един ранен уикенд в май), но в последния момент завършихме годината там.

През годината отново не можах да намеря време за малкото територии в Европа, които не съм посетила, а много искам. не ми остана време и за магическия Север и съм решила да оправя това през 2023. Но да видим...

Явно всеки поставя снимки от най-добрите изживявания и аз да продължа традицията. 

P1220815.jpg

 

P1200306.jpg

 

P1150358.jpg

 

P1150699.jpg

 

P1170214.JPG

 

P1170523.jpg

 

20221015_193035.jpg

  • Харесвам 36
  • Браво 13
Връзка към коментар
преди 19 часа, Роми каза:

Вече мога и аз да се отчета за 2022 година. Почти достигнах нормалното ниво на пътуване от преди 2020. Но като че развих интерес към тематични пътувания- в случая наблюдение и заснемане със сапунерка на дива природа.

Само 3 нови посетени страни - Колумбия, Уганда и Азербейджан. Още с втората направих и брой от 150 страни и територии

Най-добрите изживявания за годината :

- за пореден път - Бразилия, но само Пантанал . Невероятно изживяване с много много близки срещи с ягуари в Порто Джофре.

- напълно си промених мнението за Индия с невероятно сафари за тигри в 3 национални парка и близкиии срещи с големите котета. Но страната се е променила много в положителен аспект според мен.

- страхотна среща и повече от 9-10 минути близко непосредствено опознаване с леопард в Куин Елизабет в Уганда. 

- първа, но не последна среща с Колумбия - главно с крайбрежието - и карибското и тихоокеанското.

- първо пътуване с магеланец - благодаря ти @tany и докосване до красивия Баку.

- класическа Доминикана - т.е. all inclusive в добър хотел. Знам че не е идеала във форума, но аз съм си от мързеливите магеланци.

- иначе 2 пъти пътуване до Каталуния - 1 седмица по работа в Коста Дорада по работа и 10 дни спа релакс в северната (е с един ден и до Андора)  

- малко служебни пътувания, но по-малко от предишни години (слава богу появиха се млади ентусиасти :-))) 

- щях да завърша почти без Гърция (един ранен уикенд в май), но в последния момент завършихме годината там.

През годината отново не можах да намеря време за малкото територии в Европа, които не съм посетила, а много искам. не ми остана време и за магическия Север и съм решила да оправя това през 2023. Но да видим...

Явно всеки поставя снимки от най-добрите изживявания и аз да продължа традицията. 

/cdn-cgi/mirage/63678ff85ad68bb4e4978f0a1013f625679127d0081d7788d80e21148500bff7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/P1220815.jpg.87249a367c99364958a267e71f521b26.jpg

 

/cdn-cgi/mirage/63678ff85ad68bb4e4978f0a1013f625679127d0081d7788d80e21148500bff7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/P1200306.jpg.71a7b52323899af5f730d0644e47e302.jpg

 

/cdn-cgi/mirage/63678ff85ad68bb4e4978f0a1013f625679127d0081d7788d80e21148500bff7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/P1150358.jpg.2012222f2106030ad390982d43cf6694.jpg

 

/cdn-cgi/mirage/63678ff85ad68bb4e4978f0a1013f625679127d0081d7788d80e21148500bff7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/P1150699.jpg.bb58ccdf47c1498dd2ac84c5650386aa.jpg

 

/cdn-cgi/mirage/63678ff85ad68bb4e4978f0a1013f625679127d0081d7788d80e21148500bff7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/P1170214.JPG.888073b5c89d14dc9bd5d222548a365e.JPG

 

/cdn-cgi/mirage/63678ff85ad68bb4e4978f0a1013f625679127d0081d7788d80e21148500bff7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/P1170523.jpg.c8e04faa1f63bdb060f3af82c854f17c.jpg

 

/cdn-cgi/mirage/63678ff85ad68bb4e4978f0a1013f625679127d0081d7788d80e21148500bff7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/20221015_193035.jpg.53ccef889e1a944866cb1907496b4a9f.jpg

Много бавно започвам да планирам посещение на Индия с фокус природа. Иска ми се да отидем за Коледа, но ако не успея да напасна периода с региона, на който се спрем, ще сменя концепцията.

Ще съм ти много благодарна, ако напишеш по няколко изречения за всеки от парковете, разликите между тях и какви животинки срещнахте. Още нищо не знам за Индия, освен че не се спи в резервата и се влиза за 2 сесии.

Макар и да искаме тигри, птиците в Индия са извънредно важни за нас, а също и бих била щастлива да видя гигантска катерица.

Няма засега да пускам своя тема, за да не ми се смее много @krasen_denev

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Много бавно започвам да планирам посещение на Индия с фокус природа. Иска ми се да отидем за Коледа, но ако не успея да напасна периода с региона, на който се спрем, ще сменя концепцията.

Ще съм ти много благодарна, ако напишеш по няколко изречения за всеки от парковете, разликите между тях и какви животинки срещнахте. Още нищо не знам за Индия, освен че не се спи в резервата и се влиза за 2 сесии.

Макар и да искаме тигри, птиците в Индия са извънредно важни за нас, а също и бих била щастлива да видя гигантска катерица.

Няма засега да пускам своя тема, за да не ми се смее много @krasen_denev

Ще опитам до края на седмицата да направя кратко описание  но не очаквай твоите пътеписи. Но обещавам доста точно описание и дори снимки на животни.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз да добавя и една близка Румъния в предпоследния ден от годината. След инфрактно търсене на транспорт след отменени полети и уж спряла стачка у френско на влаковете все пак закарах детето до Букурещ за първата връзка и на връщане се поразходих и потайности, в които не бях ходила.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да се включа и аз. Нови -само Латвия -Рига,Дугава и Юрмала и остров Майорка.Но пък имам 12 пътувания за годината. Италия- нови -Ферара,Бреша,Леко,Венеция,Падуа,трите А-чита до Катания. Испания нови- Сантяго де Компостела и Валенсия.

Стари-Мадрид за четвърти път,Неапол също за четвърти,Катания за трети,Загреб,Братислава,Букурещ. И разбира се Бергамо,не помня вече за кой път!

Обичам да повтарям дестинации,въпреки че така сигурно няма да ми стигне живота за всички набелязани за посещаване!

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Ще опитам до края на седмицата да направя кратко описание, но не очаквай твоите пътеписи. Но обещавам доста точно описание и дори снимки на животни.

 

О, аз тези моите даже не знам защо ги четете. По-добре кратко и ясно :angel:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Flightradar не брои посетените градове и места, за сметка на това обаче Google усърдно ме е следил цяла година и прилежно е записвал всяка локация. От една страна е леко притеснително, но от друга - забавно като статистика. От мейла тази сутрин:

 

stats.png

 

Доволен съм. Чудесна година беше наистина 🙂

  • Харесвам 23
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Flightradar не брои посетените градове и места, за сметка на това обаче Google усърдно ме е следил цяла година и прилежно е записвал всяка локация. От една страна е леко притеснително, но от друга - забавно като статистика. От мейла тази сутрин:

 

stats.png

 

Доволен съм. Чудесна година беше наистина 🙂

А познал ли е колко са ти новите държави? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Lindt каза:

А познал ли е колко са ти новите държави? 

Не, включил съм си location history-то от едва 2 години, та Google колкото и да е всемогъщ няма как да знае къде точно съм ходил преди това.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Георги Матеев каза:

Не, включил съм си location history-то от едва 2 години, та Google колкото и да е всемогъщ няма как да знае къде точно съм ходил преди това.

И аз така предположих, ама все пак да съм сигурна, че има граница на могъществото му 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Flightradar не брои посетените градове и места, за сметка на това обаче Google усърдно ме е следил цяла година и прилежно е записвал всяка локация. От една страна е леко притеснително, но от друга - забавно като статистика. От мейла тази сутрин:

 

stats.png

 

Доволен съм. Чудесна година беше наистина 🙂

от къде мога да си извадя тази статистика...то не че ще е толкова богата като твоята де...😉

Връзка към коментар

Армения, Грузия и Иран. За трети път - Португалия, но не обичайния туристически маршрут в северната част с големите градове Лисабон, Порто, Коимбра и др.,а на юг, в "истинската" Португалия с едни малки неизвестни - или не особено, градчета, но с невероятни забележителности, които не се предлагат в други пътувания  и с невероятно подготвен и раздаващ се на макс водач. Така влизах в току-що реновиран много стар и ценен за португалската история манастир край Лисабон, за пръв път отворен и то специално за нас, българи; също в манастира, където е подписан договорът от Тордесиляс, в двореца

, където е живяла кралицата, въвела чаепитието в Португалия, в борсата, където за пръв път в света се провеждат търгове за роби,  в манастира на Иисус, където за пръв път е втъкан стилът мануелин, плавах  по най-голямото изкуствено езеро в Европа, видях фара Кабо да Сан Висенте - най-югозападната точка на континентална  Европа, разгледах двореца Кейлуж и къщата-музей на графовете на Кащру Гимараеш, музея в  Алкасар де Салв - родното място на матемактика Педру Нунеши т.н., суровата природа на около Понте да Пиедад, плажът Камило, крепостта в Силвеш - старата столица на Алгарв и т.н,  и т.н....

Редактирано от Русева-Ата
  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , wiliko каза:

от къде мога да си извадя тази статистика...то не че ще е толкова богата като твоята де...😉

@wiliko, това, което успях отчасти да открия е от тук има един бутон "Manage Your Timeline", който ми изкарва карта на света + години, месец и ми показва местата, но ... не виждам как мога да извлека някакви данни, нито да кликна за повече детайли.

 

someStat.png.3aa920b1b3eaac001c2e10fd1781ce1f.png


Иначе и аз получих мейл тази сутрин като на Жоро (в същия формат).

Връзка към коментар
преди 58 минути , Георги Матеев каза:

Не, включил съм си location history-то от едва 2 години, та Google колкото и да е всемогъщ няма как да знае къде точно съм ходил преди това.

При мен трябва да съм се вързал и към нет (мобилен или уай фи) за да отчете локацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Граф Вронски каза:

@wiliko, това, което успях отчасти да открия е от тук има един бутон "Manage Your Timeline", който ми изкарва карта на света + години, месец и ми показва местата, но ... не виждам как мога да извлека някакви данни, нито да кликна за повече детайли.

 

someStat.png.3aa920b1b3eaac001c2e10fd1781ce1f.png


Иначе и аз получих мейл тази сутрин като на Жоро (в същия формат).

да този вид и аз стигнах...но ми се щеше като на Матеев да го докарам...поне на вид ....🤣😂 че за съдържанието ще ми е вужен още един живот....

image.png.19780d85407cf237d2dca9f6050173b1.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.