Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Да се отчета и аз - 7 нови държави, Люксембург, Оман, Сан Марино, Армения, Грузия, Гибралтар, Бахрейн. Посетени отново , Австрия, Словакия, Белгия, Турция, Италия, Испания.

Януари - Виена и Братислава

Февруари - Брюксел и Люксембург

Април - Истанбул и Оман

Май- Тоскана, Сан Марино и Лигурия

Юни- Армения и Грузия

Август - Андалусия и Гибралтар

Декември-Бахрейн

Някои харесват Гърция, други Западна Европа, аз се влюбих в Арабският полуостров. Това е мястото където се чувствам най-комфортно. Може би затова след посещението в Оман изпаднах в някакво пресищане от пътуване. Имах планирани Тоскана, Армения и Грузия и Андалусия, но нищo не можеше да ме впечатли след Оман. Добре че посетих Бахрейн и желанието за пътуване се върна повече от всякога. 15 полета за мен си е рекорд, а за първите 70 дни на новата 2024 имам планирани 15 полета и Кения, Панама, Колумбия и футболен мач в Женева който не съм сигурен дали ще посетя ако не намеря удобен полет за връщане. За себе си съм решил, че ще пътувам основно на юг извън Европа. В Eвропа бих посетил средиземноморските острови, Италия, Испания, Португалия, Балкансkият полуостров. Останалата част само за някакво събитие, Футболен мач, Концерт, Покер турнир. Весели празници на всички желая и сбъдвайте мечтите си!

  • Харесвам 34
Връзка към мнение

Весела Коледа на всички.

Желая ви здраве и попътен вятър! 🙂

В момента сме в Андалусия, но изчаквах да мине посещението на Гибралтар🇬🇮, за да се отчета... от много време го мисля дали да го броя, или не. Най-малкото, Гибралтар си има национален отбор, че и равен мач направиха с нашите. Викам си, поне малко уважение им дължа, че да ги преброя като държава...

Ма то, ние на футбол абсолютно никого не бием, та пак си стана спорна ситуация 😄

И сега, сериозно. Няма как да броим Гибралтар в списък на посетени държави, но определено си е територия, която си заслужава да се спомене под линия 😉

20231224_141422.jpg.d7b874988232825816c3fef5d64028a2.jpg

 

20231224_141050.jpg.a9c1569e39725643c363746bb9d246c6.jpg

 

20231224_125819.jpg.cda0f91a60e16a64ba871a0c2d4c2ce3.jpg

 

20231224_155450.jpg.577c1b6e1b33188d520dbbd936da460a.jpg

 

Новите посетени от мене държави са 4.

Португалия 🇵🇹  - осем дни активна пешеходна програма из остров Мадейра, съчетано с по ден в дежурното Бергамо и Бреша... Надявам се в най-скоро време да посетя и други части от Португалия.

Мароко 🇲🇦 - същото упражнение през февруари, тоя път с по един ден в Рим на отиване и на връщане.

Армения 🇦🇲 - през пролетта с първия директен полет на УИЗ. Четирите дни там бяха последвани от още толкова в дежурната ни и любима Германия.

Исландия 🇮🇸 - десет фантастични юнски дни и "бели" нощи. Усещането да правиш среднощни преходи по светло е несравнимо. 🙂

През август за по седмица повтарях първо Румъния, после Германия и по традиция в натоварения есенен период не пътувам. Пропуснах само един уикенд в Равена през март, но всъщност съм изключително радостен, че от тогава спрях напълно тези кратки пътувания, от които ужасно се преситих предните години. 🙂

Постигнати цели: 

броят на посетените от мене страни се изравни с броя на годините ми 🙂

Така че вече спирам да броя и оттук насетне по една нова страна годишно ще ми е напълно достатъчна.

 

Годината ми е рекордна по отношение на нови обекти от списъка на ЮНЕСКО за световното наследство. Дотук са 19, днес ще закръгля на 20, а в оставащите дни до края на годината съм планирал още 3... Ама тая класация е бездънна яма. Само през 2023 г. ЮНЕСКО вписа нови 42 обекта, та с тоя темп никога няма да напредна. 😄

 

Разширих картата на посетените си места в посока запад (даже два пъти) и на север. За догодина съм планирал разширяването на запад да продължи...

...

Отново не изкачих планински първенец на никоя държава, освен ако не броим Гибралтар, а се разбрахме, че не го броим. 😉

 

 

  • Харесвам 32
  • Браво 7
Връзка към мнение

Аз отбелязах най-динамичната си година откъм пътувания с над 100 полета, от които поне 80 са лични и другите служебни. Новите държави/територии са 9 - Гибралтар, Джърси, Южна Корея, Пуерто Рико, Перу, Армения, Шотландия, Грузия и Азербайджан. Другите посетени за пореден път са Ливан, Япония, САЩ 3 пъти (с 5 нови щата между които и Хавай), Канада, Турция, Англия, Унгария, Словения, Полша, Нидерландия и любимите Италия 6 пъти, Испания 4 пъти, Гърция 3 пъти и Франция 2 пъти. Имаше и някои провалени (отложени 😎) - Андора, Корсика, Калабрия в Италия, но особено много ме боли за Фарьорски острови и Норвегия... нищо де, стоят си за 2024. Догодина плановете засега са по-скромни с един по-сериозен Китай, Филипини и може би Мадакаскар и Кения, ако още са останали билети от промото на Кенийските. Весели празници и вълнуващи пътувания през 2024 🙂

  • Харесвам 22
  • Браво 6
Връзка към мнение
Боян Димитров

Аз съм доволен от моята година. Нито ми е рекордна, нито е с много пътувания, но тези които предприхеме, бяха добре обмислени и се получиха страхотно. 

- март месец направих 2 седмици в Иран на пътуване, което искам да повторя и разширя, въпреки че дори никога повече да не отида, пак видях повече от очакваното 

- април правих пътуване до Бразилия на жена ми и го имам като свое. получи се толкова добре, че сме решили да отидем заедно

- в юлския пек направихме тоскана и сан марино с море от единия до другия край + достатъчно планински спанета, за да не се опечем в италианската жега, въпреки че все още имам летен тен. 

- морската почивка в Гърция, дори според децата беше една от най-силните ни. Едната я класира втора, другата трета от всички почивки, които сме правили в Гърция

- ноември месец беше за Армения, щеше да е срамота да не се запишем, но го направихме по много запомнящ се начин с много вино и открай докрай.

 

В равносметка , страхотни преживявания, без изобщо да включвам десетките спортни турнири на децата.

 

За 2024 си пожелавам поне толкова!

  • Харесвам 24
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И аз да се отчета с най-пътешественическата година досега 😃

Новите държави са четири - Северна Македония 🇲🇰, Гърция 🇬🇷, САЩ 🇺🇸 и Доминиканската Република 🇩🇴. Повторена е любимата Италия 🇮🇹Имам общо 11 полета, от които пет вътрешни из Щатите 

Италия 🇮🇹 - за първи път в Ломбардия, видяхме Милано, Бергамо и езерото Комо, което си остава едно от най-красивите места, които някога съм виждал. Тази страна наистина трябва да се посещава поне веднъж годишно 

Македония 🇲🇰пътувах за там на обучение заради обмена ми в Америка, бяхме в Крушево и градчето беше много приятно, бих се върнал за малко повече време. 
Гърция 🇬🇷едно велико пътуване по Йонийското крайбрежие, по време на което посетихме Мецово, Платария, Сивота, Парга, Превеза, Паксос, Антипаксос, Янина и Солун. Дълго време подценявах Гърция, но Епир е страхотен район, който предлага всичко, а Солун е много приятен град 

САЩ 🇺🇸абсолютно попадение на годината, тук съм на обмен от август и ще прекарам десет месеца. Много впечатляваща страна, която ще помня цял живот. Засега съм бил в 7 щата, а от градовете видях Бостън и Ню Йорк, които са невероятни. 
Доминиканската Република 🇩🇴за първи път в толкова екзотична страна. Много лежерна, красива страна с карибски привкус, вкусна храна и  невероятни плажове. Препоръчвам на всички! 
За догодина си пожелавам само здраве, другото рано или късно идва 😊
Весело посрещане на НГ и много пътешествия на всички през 2024-та! 

  • Харесвам 29
  • Браво 17
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , Kristian Desev каза:

И аз да се отчета с най-пътешественическата година досега 😃

Новите държави са четири - Северна Македония 🇲🇰, Гърция 🇬🇷, САЩ 🇺🇸 и Доминиканската Република 🇩🇴. Повторена е любимата Италия 🇮🇹Имам общо 11 полета, от които пет вътрешни из Щатите 

Италия 🇮🇹 - за първи път в Ломбардия, видяхме Милано, Бергамо и езерото Комо, което си остава едно от най-красивите места, които някога съм виждал. Тази страна наистина трябва да се посещава поне веднъж годишно 

Македония 🇲🇰пътувах за там на обучение заради обмена ми в Америка, бяхме в Крушево и градчето беше много приятно, бих се върнал за малко повече време. 
Гърция 🇬🇷едно велико пътуване по Йонийското крайбрежие, по време на което посетихме Мецово, Платария, Сивота, Парга, Превеза, Паксос, Антипаксос, Янина и Солун. Дълго време подценявах Гърция, но Епир е страхотен район, който предлага всичко, а Солун е много приятен град 

САЩ 🇺🇸абсолютно попадение на годината, тук съм на обмен от август и ще прекарам десет месеца. Много впечатляваща страна, която ще помня цял живот. Засега съм бил в 7 щата, а от градовете видях Бостън и Ню Йорк, които са невероятни. 
Доминиканската Република 🇩🇴за първи път в толкова екзотична страна. Много лежерна, красива страна с карибски привкус, вкусна храна и  невероятни плажове. Препоръчвам на всички! 
За догодина си пожелавам само здраве, другото рано или късно идва 😊
Весело посрещане на НГ и много пътешествия на всички през 2024-та! 

Браво! Толкова млад, а вече си стъпил и на друг континент за дълъг период! Мечтите се сбъдват! Особено когато силно го искаш и се стараеш да го постигнеш.

Продължавай да си така любознателен и да мечтаеш!

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Поздрави от Мексико. По традиция пиша отчета отново на рождения си ден. 

 

Отново изпращам една невероятна магеланска година, като общото прекарано време на нови дестинации е подобно на миналата година. 

 

Новите държави са 8:

 

Япония (21 дни)
Южна Корея (17 дни)
Камбоджа (14 дни)
Коста Рика (8 дни)
Индонезия (7 дни)
Полша (7 дни)
Нидерландия (5 дни)
Парагвай (1 ден)

 

Нови места: 

Меделин (30 дни)
Посадас (20 дни)
Хо Ши Мин (11 дни)
Кабо Сан Лукас, Тодос Сантос, Ла Пас (7 дни)
Пенанг (7 дни)
Абу Даби (4 дни)
Игуасу (3 дни)

 

Стари:
Панама Сити (47 дни)
Богота (40 дни)
Мексико Сити (29 дни)
Бангкок (13 дни)  
Мадрид (8 дни)
Буенос Айрес (6 дни)
Барселона (3 дни)
Дубай (2 дни)

 

По-важното от статистиката по-горе за мен е, че сбъднах няколко мои детски мечти и осъзнах лично за мен къде искам да прекарвам повече време. Отново мога да кажа, че се запознах с интересни хора и научих много за местните култури. Определено усетих доста от местата далеч повече от турист. Благодарен съм, че имах възможността и свободата да организирам програмата, както на мен ми харесва, да посетя нови дестинации и да преоткрия стари, да усетя наистина повече местата във всяко едно отношение.

 

За догодина си пожелавам най-вече здраве! 

 

А на всички пожелавам здраве и много сбъднати мечти, много пътувания, радостни моменти и поводи за усмивки! 

  • Харесвам 23
  • Шок 1
  • Браво 14
Връзка към мнение
Мирослав Василев

След вчерашния последен полет за годината е време за обобщение.

 

През 2023 г. имах 85 полета, стъпих на 5 континента, бях в 33 държави и прекарах почти 200 часа във въздуха.

 

 Някои от най-невероятните пътувания през годината: спане в джунглата на Колумбия, Ангкор Ват (Камбоджа), невероятни 2 дни сред едни от най-милите хора във Виетнам, разглеждане на „Огнената земя“ в Азербайджан, вторият най-стар амфитеатър в света, Ел Джем (Тунис), Оман, пирамидите в Гиза (Египет) и силно развития град Сингапур и любимата както обичайно Италия.

 

IMG_20231230_080420_839.jpg.3f6f28cde1235b5b2d6b097a673516fc.jpg

 

Колумбия 

IMG_20230212_155545_651.jpg.8c7aea20bea3afed047219d7995ec121.jpg

 

Ангкор Ват

IMG_20230927_150341_724.jpg.24a3fdb89e75c25ee47f3e32ea2038f4.jpg

 

Виетнам

IMG_20231003_154700_668.jpg.08e8ae5cbd527ec2b7d6f61f9d95f0b3.jpg

 

Азербайджан 

IMG_20231103_213931_219.jpg.c097815bafe9938892630296316b3f21.jpg

 

Ел Джем (Тунис)

IMG_20230514_213444_917.jpg.33f16fdecc1039b765bb372db4d5b9af.jpg

  • Харесвам 29
  • Браво 13
Връзка към мнение

Да се отбележа и аз, 5 нови страни за мен през 2023-та - Еквадор  🇪🇨, Колумбия 🇨🇴, Азербайджан 🇦🇿, Грузия 🇬🇪 и Армения 🇦🇲.  Испания 🇪🇸, за пореден път, но на ново място - Барселона и Коста Брава региона.

Пожелавам на всички весело посрещане на Новата година и много интересни пътешествия през 2024-та.

  • Харесвам 21
  • Браво 3
Връзка към мнение

Бизнесдамата Ваня Червенкова ще посрещне новата година на Антарктида.Тази година имала само 13 държави.През лятото ще посети и Северния полюс.

ТУК

  • Смея се 1
Връзка към мнение
1 hour ago, dimitrov6 said:

Бизнесдамата Ваня Червенкова ще посрещне новата година на Антарктида.Тази година имала само 13 държави.През лятото ще посети и Северния полюс.

ТУК

Хахахха, тая ми оправи деня. 

Па моеме да я засечеме в Ушуая други ден. Туку виж БГ коч компанията намазала.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

През изминалата година успях да отбележа като посетени всички държави/територии в Европа и да премина границата от 100 посетени държави,а брояча на полетите спря на 499. 🙂

Новите държави/територии бяха Саудитска Арабия,Уругвай,Парагвай,Аржентина,Бразилия,Свалбард,Гренландия,Мавриций и Индонезия.

 

image_2023-12-31_103637725.png

 

 

Весело посрещане на 2024-та година!

 

Бъдете здрави и мечтайте! 🙂

  • Харесвам 26
  • Браво 18
Връзка към мнение

През 2023г., новите за мен държави са:Албания, Косово, Кипър, Йордания, Тунис, Дания и Швеция, и не знам за кой път Италия 😉

надявам се догодина да е още по-добра от тази;)

 

Весело изпращане на 2023 и още по-весело посрещане на 2024.

Бъдете здрави!!

  • Харесвам 23
  • Браво 1
Връзка към мнение

През 2023-та новите държави за мен бяха Португалия (Мадейра), Мароко, Армения, Исландия и САЩ. Сбъднах своя детска мечта да стъпя в Исландия и то лятото, в най-прекрасното време, което мога да си пожелая. 🙂 Искам и знам, че ще се върна там някой ден и съм готова да тръгна почти по всяко време, дори и да усетя зимните стихии. След като през юни стъпих на Северноамериканската тектонска плоча в Исландия и смятах, че скоро няма да стъпя пак на нея, съвсем неочаквано 2 месеца по-късно се сдобих с виза за САЩ и се озовах на нов континент в края на годината. 

 

Отново и отново се връщах в любимите ми Германия и Италия, в съседна Румъния и разширих доста впечатленията си от Испания с нов регион - прекрасната Андалусия.

  • Харесвам 23
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 43 минути , mary_shery каза:

През 2023-та новите държави за мен бяха Португалия (Мадейра), Мароко, Армения, Исландия и САЩ. Сбъднах своя детска мечта да стъпя в Исландия и то лятото, в най-прекрасното време, което мога да си пожелая. 🙂 Искам и знам, че ще се върна там някой ден и съм готова да тръгна почти по всяко време, дори и да усетя зимните стихии. След като през юни стъпих на Северноамериканската тектонска плоча в Исландия и смятах, че скоро няма да стъпя пак на нея, съвсем неочаквано 2 месеца по-късно се сдобих с виза за САЩ и се озовах на нов континент в края на годината. 

 

Отново и отново се връщах в любимите ми Германия и Италия, в съседна Румъния и разширих доста впечатленията си от Испания с нов регион - прекрасната Андалусия.

Е, пиши и една Великобритания повторена, де... 

Тоя Гибралтар вярно че не е държава, ма ти съвсем го неглижира 😄

И една Унгария имаш повторена 🙂

А еднодневката в Сърбия даже и аз я пропуснах в отчета си 😄

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение

      Отчитам се и аз, както всяка година:

общо 5 нови държави: Ливан, Ирландия, Исландия, Египет и Мавриций. 

Иначе: - 2023 г., както писах и преди, посрещнах в Андалусия;

              - м. март бях в Кипър и оттам в Ливан;

              - м. май бях в Палма де Майорка на първа основна почивка;

              - м. юли - във Великобритания и Ирландия;

              - м. август - в Исландия и в Шотландия (този път само на островите Оркни, преди съм била в Шотландия - Единбург, Глазгоу и Абърдийн и на Шетландските острови) и пак във Великобритания;

              - м. септември - в Египет; 

              - м. декември - на Мавриций и в съвсем в края, за да посрещна новата 2024 година - в Сицилия (за незнам си кой път съм на този остров).

      Това е за изминалата година: колкото-толкова, а за настоящата пожелавам на всички ни - здраве, много нови държави, много любими дестинации, много сбъднати мечти, много положителни емоции и много радост от всичко това!

 

 

 

 

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към мнение

Най-добрата година след пандемията. 

5 нови държави / Панама, Никарагуа, Тунис, Оман  и Норвегия

10 повторки с нови места и градове - Коста Рика, Германия, Франция, Испания, Италия,Гърция, Турция, Хърватия, Сърбия, Босна и Херцеговина

Трябва да се отчита, че когато имаш повечко посетени държави, става все по-трудно да се правят нови, и когато това не ти е цел, или пък не си Георги Матеев.

Затова аз съм си много доволен...

  • Харесвам 35
  • Браво 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 7.01.2024 г. в 20:59, ТТ_ИП каза:

      Отчитам се и аз, както всяка година:

общо 5 нови държави: Ливан, Ирландия, Исландия, Египет и Мавриций. 

Иначе: - 2023 г., както писах и преди, посрещнах в Андалусия;

              - м. март бях в Кипър и оттам в Ливан;

              - м. май бях в Палма де Майорка на първа основна почивка;

              - м. юли - във Великобритания и Ирландия;

              - м. август - в Исландия и в Шотландия (този път само на островите Оркни, преди съм била в Шотландия - Единбург, Глазгоу и Абърдийн и на Шетландските острови) и пак във Великобритания;

              - м. септември - в Египет; 

              - м. декември - на Мавриций и в съвсем в края, за да посрещна новата 2024 година - в Сицилия (за незнам си кой път съм на този остров).

      Това е за изминалата година: колкото-толкова, а за настоящата пожелавам на всички ни - здраве, много нови държави, много любими дестинации, много сбъднати мечти, много положителни емоции и много радост от всичко това!

 

 

 

 

Може ли да споделите повече за полета от Кипър към Ливан? Знам, че в момента има предупреждение да не се пътува, но все някой ден ще може пак. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

2023 бе една много добра година за  пътешествия. Накратко :

Нови: Саудитска Арабия; Кувейт; Бахрейн; Узбекистан; Киргизстан; Казахстан; Грузия; Армения; Азербайджан; Египет; Свалбард, Норвегия. 

Стари: Германия, Франция, Румъния, Турция 

Пропуснати: Ливан (канцилирахме полетите заради войната)

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение

2023 г със 7 нови държави: Армения, Босна и Херцеговина; Киргизстан; Казахстан; Таджикистан, Узбекистан и Туркменистан;

За 3-ти път в Лондон  и  Сърбия

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
Георги Матеев
преди 8 минути , zon каза:

@Георги Матеев къде си днес, 29 февруари? :))) 

Изложих се леко с планирането - в момента съм вкъщи в София 🙂

 

Прибрах се преди няколко дни от голяма обиколка из Андаманските острови и малко почивам преди да поема към Испания в неделя.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Изложих се леко - вкъщи, в София съм в момента 🙂

 

Прибрах се преди няколко дни от голяма обиколка из Андаманските острови и почивам леко преди да поема към Испания в неделя.

Тъкмо ще заредиш батериите :))) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.