Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Има хора, харесващи природа и север, та не е задължително да са на твоето мнение 😀

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

Има хора, харесващи природа и север, та не е задължително да са на твоето мнение 😀

Takа е, затова му писах да иде и да види. Кой знае може да му хареса на него, не е невъзможно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Да направим и ние рекапитулацията за годината: новите държави са 8 - Андора, Ботсвана, Замбия, Зимбабве, Кувейт, Намибия, Саудитска Арабия и ЮАР. В Саудитска Арабия даже два пъти се върнахме, че да си оползотворим по-обхватно визата. Ходихме и из доста вече посетени държави, благодарение на един дълъг, дълъг круиз, който ни отведе отново в Мавриций, Реюнион, Сейшелите, Египет, Гърция, Хърватия и Италия. И си приключихме годината подобаващо с концерт на Мадона в Барселона, та и Испания добавям.

  • Харесвам 26
  • Браво 11
Връзка към мнение

Саудитска Арабия,Узбекистан,Кувейт. Но вече съм решил само по 1 на година през октомври или септември,когато цените падат.През зимата само из България,а пролет и есен до Рим или Бари.Лятото с автобус до съседните страни.

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Приключвам с 4 нови държави - Оман, Андора, Тунис и Индонезия. Като в Индонезия бях в мечтания и отдалечен Раджа Ампат, където се надявам пак да се върна. Повторени - Турция, Гърция, Испания, Франция, Египет, ОАЕ. Като изключим Андора,  другите места предлагаха слънце и море.

  • Харесвам 26
  • Браво 3
Връзка към мнение
На 12.12.2023 г. в 20:49, patilana каза:

Кения и Гренландия . 

@Фил Искам снимки ! 

ОК! :smile3:

 

 

На 12.12.2023 г. в 18:19, Argentique каза:

А тия, дето знаят отговорите, ама от другаде, и няма да ги кажат, щото не е интересно така, какво ще получат? 😁

 

при желание - две снимки от дестинация по избор.  :smile3:

Връзка към мнение
Биляна Димитрова

На фона на повечето магеланци,  моите числа са скромните – две нови държави. Хърватия и Мароко. Две сбъднати мечти, с удоволствие бих се върнала пак в Рабат, Казабланка, Мекнез, Маракеш, Фес, Загреб, Дубровник, Сплит, Трогир. Няколко повторени, потретени държави – Италия, Турция, Гърция и Сърбия. Желая на всички здраве и щастлива нова 2024 година! Светли Празници!

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Хайде и аз да се похваля, че тая година ми е най-добра, надградих над миналата, която до тогава ми беше най-добра:

Ще го напиша по месеци, че тая година за първи път имах поне една нова държава всеки месец:

- Януари: Судан (първата ми африканска държава), Мексико;

- Февруари: Белиз, Гватемала;

- Март: Ирландия;

- Април: Литва;

- Май: Латвия, Естония, Финландия;

- Юни: Армения, Малта;

- Юли: Косово, Андора;

- Август: Норвегия;

- Септември: Катар, Япония, Южна Корея, Дания;

- Октомври: Киргизстан, Гамбия, Сиера Леоне;

- Ноември: Оман;

- Декември: Гибралтар, Тунис (очаква ме за Нова Година).

 

Сухата статистика е 24 държави на 4 континента с 57 полета и 3 пъти около земята 🙂 

 

image.png.8c5a61e266bf9a50d73c565eb8fe11c9.png

  • Харесвам 22
  • Браво 20
Връзка към мнение

От към нови държави, само една, но пък стъпих на 6-ти континент, доколкото островна държава като Сейшелите се води част от Африка 🙂 

Исландия и Швейцария - повторно, а Италия има абонамент всяка година 😄 

  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Тази година беше пълна с готини пътувания и споделена с хубави хора от форума. Благодаря им специално!

Новите ми държави за годината са Кения, Ливан, Армения, Швеция, Саудитска Арабия и две отдавна мечтани северни територии - Свалбард и Гренландия. Повторени Германия и разбира се, къде без Гърция и белла Италия. Хубава пътешественическа година беше, с видяни красоти, северно сияние и много, много смях по пътя. Дано следващата е още по-добра! 🙂

  • Харесвам 30
  • Браво 7
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, boogy83 каза:

Хайде и аз да се похваля, че тая година ми е най-добра, надградих над миналата, която до тогава ми беше най-добра:

Ще го напиша по месеци, че тая година за първи път имах поне една нова държава всеки месец:

- Януари: Судан (първата ми африканска държава), Мексико;

- Февруари: Белиз, Гватемала;

- Март: Ирландия;

- Април: Литва;

- Май: Латвия, Естония, Финландия;

- Юни: Армения, Малта;

- Юли: Косово, Андора;

- Август: Норвегия;

- Септември: Катар, Япония, Южна Корея, Дания;

- Октомври: Киргизстан, Гамбия, Сиера Леоне;

- Ноември: Оман;

- Декември: Гибралтар, Тунис (очаква ме за Нова Година).

 

Сухата статистика е 24 държави на 4 континента с 57 полета и 3 пъти около земята 🙂 

 

image.png.8c5a61e266bf9a50d73c565eb8fe11c9.png

Поздравления!

Май гониш рекордите на Матеев.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не посетих нито една нова държава.

Само няколко любими посетени.Но на нови места,споделени с готини приятели.Ходих и много из България. Както и голям кеф със спа процедури и спортни игри.Щастлива съм с това,което имам и се надявам да продължавам да се наслаждавам на красотата,която ме заобикаля. Както @Maryказва не водя статистика,а сбъдвам мечтите си!

Пожелавам на всички магеланци преди всичко много здраве, топли и уютни празници и сбъднати мечти!

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Като човек без отпуска в момента, карам основно на уикенд пътувания и оттам идва по-стеснената география.

Нови страни – Мароко (първото ми пътуване с магеланци, с които се запознах чак на площада Джема ел-Фна в Маракеш, мина повече от чудесно), Гибралтар, Монако, бърза Полша в рамките на шантав маршрут и още по-бърз Лондон, спонтанно с друг магеланец. Най-сетне стигнах до Тенерифе и ни веднъж не отидох до Турция. :smile3:
Нови гръцки острови – Наксос, Куфонисия и Лесбос.

Плюс други пътувания до познати места, които макар да не разширяват географията, носят огромно удовлетворение, нови познанства, нови гледни точки за света и за себе си.

Полети за годината – сакралното число 42, но догодина смятам да са по-малко за сметка на друго.

 

1722467228_Screenshot(1).png.f5efb3d98379cdbc3d049a9e5627dba0.png

 

Засега чета тук и черпя вдъхновение в очакване на някое промо за Япония например. Поздрави на всички и си сбъдвайте мечтите!

 

  • Харесвам 30
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 10
Връзка към мнение

Да се отчета и аз, тази година беше доста добра откъм пътувания, къде служебни, къде на почивка. 
Повторих Белгия, Франция, Камбоджа, Лаос и Тайланд. 
Посетих за пръв път, по азбучен ред : 2 пъти Австралия, Бали (Индонезия), Вануату, Хонг Конг (Китай), Катар, Нова Каледония, Сингапур и Япония.

Малко повече от 5 дни във въздуха според Flightradar, но не съм успял да си мина рекорда от 2019г. Догодина.

  • Харесвам 24
  • Браво 6
Връзка към мнение

2023 ще завърши така :

 

Януари  - Кипър и Ливан 🇨🇾 🇱🇧

Март - Франция и Филипини  🇫🇷 🇵🇭

Април  - Египет 🇪🇬

Юни - Армения и Гърция 🇦🇲 🇬🇷

Юли  - Сърбия 🇷🇸

Август  - Гърция 🇬🇷

Септември  - Шотландия 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿

Октомври  - Чехия 🇨🇿 

Ноември  - Малдиви 🇲🇻

  • Харесвам 21
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 22 минути , Георги Матеев каза:

В момента докато мързелувам в Тунис ми остана свободно време и леко ще подраня с годишната равносметка.

 

Без да ми е било цел през 2023 надминах всичките си лични рекорди. Добре, че флайтрадара отчита движенията ми, иначе отдавна спрях да се интересувам от статистика. Така изглеждаше моята година в обобщение:

 

map.png.45cb013223511cb53d3fcdf3281f222e.png

 

* 209 полета (от които 180 уникални отсечки) с 59 авиокомпании с 29 модела самолети

* 350 хиляди изминати километра - почти 9 обиколки на Земята или близо веднъж пълното разстояние до Луната

* 580 часа летателно време - прекарал съм над 24 дни във въздуха

* 50 посетени държави, 124 летища и 137 лаунджа

 

Новопосетените държави/територии за мен бяха Антигуа и Барбуда, Монсерат, Сиера Леоне, Гвиана, ДР Конго, Република Конго, Камчатка, Туркменистан, Судан и Южен Судан.

 

От повторените се откроиха Колумбия, Мароко, Индия, Саудитска Арабия, Гренландия, Етиопия, Русия, Киргизстан, Гамбия, Иран и Исландия.

 

През годината ме наричаха как ли не - от 'психично разстроен' до 'човек за диагноза', но реалността е, че просто обожавам да пътувам повече отвсякога. Събрах красиви спомени от стотици кътчета на планетата, сърцето ми бе докоснато неведнъж, и не мога да се сетя за нещо по-ценно за мен. По пътя направих много нови приятелства, а други (стари) за добро или лошо останаха в миналото. Не липсваха емоции. Научих се да отпускам максимално сетивата си и да се сливам изцяло в заобикалящата ме обстановка. И както винаги се чувствам Човек на света.

 

След няколко 'политически некоректни' пътувания пък затвърдих убеждението си да не вярвам на никакви медии и чужди мнения, а само и единствено на собствените си очи и усещания.

 

Мога да разказвам със седмици, но есенцията на всичко така или иначе се свежда до едно - свят голям, очи пълни, душа щастлива.

 

Пожелавам на всички весели предстоящи празници, лично щастие и здраве и несекващ ентусиазъм за търсене на новото 🎄🥂

Нали има едни класации с CO2 емисии по държави. Теб ще те вкарат като отделна държава 😄

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 17
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , ivailo_radev каза:

Нали има едни класации с CO2 емисии по държави. Теб ще те вкарат като отделна държава 😄

Жоро, спокойно. Не е критика :) Не съм новата Грета :)

  • Смея се 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

Теб ще те вкарат като отделна държава 😄

Скоро това ще е съвсем наложително, когато превърти всички налични страни по няколко пъти. Все пак човек трябва да има и някаква измерима цел, към която да се стреми. :smile3:

Така че някоя Южна Балтазария със столица Матеевбург на Седемте морета ще е добро начало. :blum3: Пък ние ще идваме на гости, дано някоя АК пусне директна линия до там.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 14
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Георги Матеев каза:

В момента докато мързелувам в Тунис ми остана свободно време и леко ще подраня с годишната равносметка.

 

Без да е било цел през 2023 надминах всичките си лични рекорди. Добре, че флайтрадара отчита движенията ми, иначе отдавна спрях да се интересувам от статистика. Така изглеждаше моята година в обобщение:

 

map.png.45cb013223511cb53d3fcdf3281f222e.png

 

* 209 полета (от които 180 уникални отсечки) с 59 авиокомпании с 29 модела самолети

* 350 хиляди изминати километра - почти 9 обиколки на Земята или близо веднъж пълното разстояние до Луната

* 580 часа летателно време - прекарал съм над 24 дни във въздуха

* 50 посетени държави, 124 летища и 137 лаунджа

 

Новопосетените държави/територии за мен бяха Антигуа и Барбуда, Монсерат, Сиера Леоне, Гвиана, ДР Конго, Република Конго, Сейнт Лусия, Камчатка, Туркменистан, Судан и Южен Судан.

 

От повторените се откроиха Колумбия, Мароко, Индия, Саудитска Арабия, Гренландия, Етиопия, Русия, Киргизстан, Гамбия, Иран и Исландия.

 

През годината ме наричаха как ли не - от 'психично разстроен' до 'човек за диагноза', но реалността е, че просто обожавам да пътувам повече отвсякога. Събрах красиви спомени от стотици кътчета на планетата, сърцето ми бе докоснато неведнъж, и не мога да се сетя за нещо по-ценно за мен. По пътя направих много нови приятелства, а други (стари) за добро или лошо останаха в миналото. Не липсваха емоции. Научих се да отпускам максимално сетивата си и да се сливам изцяло в заобикалящата ме среда. И както винаги се чувствам Човек на света.

 

След няколко 'политически некоректни' пътувания пък затвърдих убеждението си да не вярвам на никакви медии и чужди мнения, а само и единствено на собствените си очи и усещания.

 

Мога да разказвам със седмици, но есенцията на всичко така или иначе се свежда до едно - свят голям, очи пълни, душа щастлива.

 

Някои от най-любимите ми снимки през 2023:

 

20230620_163324-01.jpeg.43042d5b116a5b85594876732b0bb667.jpeg

Камчатка

 

20230409_192900-01.jpeg.e05a6ce232a3bc1109bd0a05f7f10396.jpeg

Туркменистан

 

20230117_171448-01.jpeg.a78c894fefbe78fb2eb04ffdbc1c0645.jpeg

Судан

 

20231111_130311.jpg.6b50ac1e319440bd6f01b5830331f487.jpg

Антигуа

 

20230609_123203-01.jpeg.24d68e04d454f51ac4823bea09c299af.jpeg

Етиопия

 

20230209_155236-01.jpeg.3843514b012c5c802843acd2e82e822a.jpeg

Колумбия

 

Пожелавам на всички весели предстоящи празници, лично щастие и здраве и несекващ ентусиазъм за търсене на новото 🎄🥂

Всичко това заслужава само респект и уважение!

Знаех си, че целиш Луната, но че вече си извъртял в мили пътя до там, за мен е новина.

Матеев, ти не гониш мечтите, ти ги изпреварваш! Бъди си същият - мечтател и реализатор!

 

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
4 hours ago, Георги Матеев said:

 

 

Без да е било цел през 2023 надминах всичките си лични рекорди.

 

* 209 полета (от които 180 уникални отсечки) с 59 авиокомпании с 29 модела самолети

 

През годината ме наричаха как ли не - от 'психично разстроен' до 'човек за диагноза', но реалността е, че просто  

Понеже гледам си ме цитирал, за второто (първото е доста грозно, не знам кой ти го е казал). Даваш си сметка,че да имаш повече полети от пилот на Луфтханза (напр) не най-нормалното нещо. 

Ич да не ти дреме, щом ти носи кеф. 

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, era123 каза:

Понеже гледам си ме цитирал, за второто (първото е доста грозно, не знам кой ти го е казал). Даваш си сметка,че да имаш повече полети от пилот на Луфтханза (напр) не най-нормалното нещо. 

Ич да не ти дреме, щом ти носи кеф. 

Че те летят ли? Аз мислех, че са все в стачки ...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, era123 каза:

...

Даваш си сметка,че да имаш повече полети от пилот на Луфтханза (напр) не най-нормалното нещо. 

...

Айнщайн, Леонардо да Винчи, Кюри, Чърчил, Стамболов, Кук, Хемингуей, Тесла, …

Аз пък какво ги изброявам всички тези. Един нормален няма.:rofl:

 

---

@Георги Матеев, ти пък сега да не вземеш да се възгордееш, мислейки си, че си някъде там в многоточието.:wink:

  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 22 часа, Георги Матеев каза:

Така изглеждаше моята година в обобщение:

Браво Жорка, все така!:smile3:
(Ти направо трябва да имаш деловодител, който да ти регистрира полетите във флайтрадара.  :biggrin: )

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.