Прескочи до съдържание

Коледни базари


Цвете

Препоръчани мнения

преди 12 минути , luba_rizova каза:

А аз все си мисля, че ще се осъзнаят. Цяла година хората ги чакат тези базари, те са черешката на коледното настроение в Западна Европа, ще бъде престъпление да им ги отнемат, и то в такава година. Базарите са на открито, маските са задължителни, като ограничат броя на хората, които да влизат, съвсем спокойно може да има. Не знам, аз много се надявам да ги бъде, отменят ли ги, лично аз ще го приема като много лош знак. И изобщо няма общо с това ще отида или не. 

Благодаря за идеята за Ница, много е свежа. 

То това с черешката е много хубаво, но не виждам никаква логика в половин Франция да не можеш да излизаш вечер, да ходиш в заведение и да живееш нормално повече от 7 месеца, а пък да очакваш да празнуваш Коледа в тълпа. 

П.П. За Ница питай Вили и Милкана, но мисля, че из районите с най-много заразени хич няма да е готино да се разхождаш през зимата. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Онзи ден имаше репортаж по твто за новите ограничения във Франция, там наистина не са махнали мерки, репортажа беше от ресторант. Хората си седяха и си ядяха, бяха на закрито, бяха по 6 човека на маса. А на базара е открито и ако има ограничение някакво в броя на хората все ще е по-безопасно. Разбира се, не говорим лудницата, която видях в Берлин на Александърплац преди години, но може, ако искат. А за Ница, какво като има болни, нима тук няма, най-опасно за мен е в самолета, там е мястото, където седиш дълго време на закрито без проветрение с много други хора. На улицата да се заразиш вероятността е под 1%, а и всички носят маски. Нали за това са задължителни уж. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , luba_rizova каза:

Онзи ден имаше репортаж по твто за новите ограничения във Франция, там наистина не са махнали мерки, репортажа беше от ресторант. Хората си седяха и си ядяха, бяха на закрито, бяха по 6 човека на маса. А на базара е открито и ако има ограничение някакво в броя на хората все ще е по-безопасно. Разбира се, не говорим лудницата, която видях в Берлин на Александърплац преди години, но може, ако искат. А за Ница, какво като има болни, нима тук няма, най-опасно за мен е в самолета, там е мястото, където седиш дълго време на закрито без проветрение с много други хора. На улицата да се заразиш вероятността е под 1%, а и всички носят маски. Нали за това са задължителни уж. 

 

Ами не толкова, че има болни и трябва да те е страх - няма почти никой по улиците. Няма почти нищо работещо. Има вечерен час. Затова го приемам като не много весело, ако е студено и тъмно през по-голямата част от денонощието.  Но ти си решаваш де, може пък да ти се стори приятно празно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хора, не искам да съм party pooper, ама за момента не бих планувала коледни базари във Франция, особено в Париж и по Лазурния бряг, които са в зоната с максимарен риск. Или резервирайте в последния момент.  Както знаете, в момента имаме вечерен час (21ч - 6ч) поне до средата на ноември, но вече споменават, че може да го удължат до декември и прогнозите са доста песимистични, особено с идващата зима. Та, предполагам, на много места може да отменят базарите, или ще са с много строги мерки.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В края на ноември и началото на декември се очакванай-големия бум на заразата в Европа. Така, че по-спокойно с плановете за там...Традицията на базарите тепърва се утвърждава, и ще ги има всяка година и доста след нас....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Роца каза:

вечерен час (21ч - 6ч)

Че миналата година като нямаше вечерен час, да не би да е имало някой на Коледните базари до 21...? :sarcastic_blum: Във Франция всичко приключва докъм 19, най-много 20 часа... :girl_crazy: Аз и миналата година бях супер изненадана как базарите са до 19 ама... 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

Че миналата година като нямаше вечерен час, да не би да е имало някой на Коледните базари до 21...? :sarcastic_blum: Във Франция всичко приключва докъм 19, най-много 20 часа... :girl_crazy: Аз и миналата година бях супер изненадана как базарите са до 19 ама... 🙂

Не знам дали може да убедиш много французи да продават саламчета и играчки на студа след 19 часа, вместо да си седят на топличко вкъщи със семейството. По същия начин и за клиентите - защо не отидат да вечерят на топло? 

 

@Роца, кога са свещените часове за вечеря във Франция? За обяда разбрах, че е от 12 до 13, а ако са на почивка до 14. Но за вечерята не ми е ясно, както и какво се прави след това. След 19:30 улиците в Колмар бяха празни, но се чудя дали поне в петък и събота след вечеря се оживява малко?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Lindt каза:

Не знам дали може да убедиш много французи да продават саламчета и играчки на студа след 19 часа, вместо да си седят на топличко вкъщи със семейството. По същия начин и за клиентите - защо не отидат да вечерят на топло? 

 

@Роца, кога са свещените часове за вечеря във Франция? За обяда разбрах, че е от 12 до 13, а ако са на почивка до 14. Но за вечерята не ми е ясно, както и какво се прави след това. След 19:30 улиците в Колмар бяха празни, но се чудя дали поне в петък и събота след вечеря се оживява малко?

В Колмарския район правят бебета след 19:30 😄 и многобройните щъркелчета ги носят 😄

  • Смея се 8
Връзка към мнение

Това е инфо за едно от провинциите в Германия - Баден-Вюртемберг. Около половината вече са отказани за другата половина не е сигурно дали ще се проведат, така че е рано още за решение. (най-долу има таблица)

https://www.echo24.de/baden-wuerttemberg/weihnachtsmaerkte-baden-wuerttemberg-2020-corona-infos-heilbronn-ludwigsburg-stuttgart-zr-90048977.html

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Според моите скромни 4-5 дневни пребивавания между Париж и Колмар има балкан разлика 🙂

Като бяхме в Париж в края на май, наистина в 21-22.00 часа животът все едно тепърва започваше. В Колмар началото на ноември, включително петък и събота, в 20.00 часа - пълно ехо по улиците, иначе ресторантите работеха до 22.00 часа. Като цяло колмарци раничко си лягат и правят деца. За това имат прираст в населението 😉, не е само заради щъркелите 😀. В Страсбург си беше по-оживено от разхождащи се по улиците.

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 8 минути , ДиянаВ каза:

. Като цяло колмарци раничко си лягат и правят деца. За това имат прираст в населението 😉

Или се прибират на спокойствие да си пият вино, за да могат по-лесно да понесат мрънкането на жената или че мъжът им е пуснал корем до колената 😄 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 11 часа, Lindt каза:

 

@Роца, кога са свещените часове за вечеря във Франция? За обяда разбрах, че е от 12 до 13, а ако са на почивка до 14. Но за вечерята не ми е ясно, както и какво се прави след това. След 19:30 улиците в Колмар бяха празни, но се чудя дали поне в петък и събота след вечеря се оживява малко?

Вечерята е малко по-'лабава 😉 . Обикновено е към 19ч30 - 20ч докъм 21ч30 - 23ч, в зависимост от това, къде се намирате и дали в ресторанта сте първо или второ по ред обслужване 🙂. Но като цяло, това е обяснението защо улиците опустяват в 19ч30 - хората отиват на вечеря в ресторант или започват с аперитива в бар 😉

П.П. Забравих да кажа, че тази сутрин видях по телевизията репортаж, че много ресторанти пренастройват работното си време в момента (отварят по-рано), за да се съобразят с вечерния час. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тази година София ще си има коледен базар, не само немския (организиран от немското посолство), който всяка година е един и същ и по мое мнение на неподходящо място разположен (много е тясно), а собствен, на пл. Славейков.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Онзи ден направих един сладкиш с моркови и канела. И ми стана едно есенно-коледно. Сега въртя едни полети с едноевровия флекс и се зачудих - дали ще има коледни базари тази година 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Супер! Ще взема тогава за началото на декември до Дортмунд. Ох, тогава има и мач, домакински, дребното ще иска и  на мач :dance2: Луд фен е на Борусия 🙂 Ще го направя петък-неделя, евентуално той да мине с един ПСР, ще го измислим 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, Eva eva каза:

Супер! Ще взема тогава за началото на декември до Дортмунд. Ох, тогава има и мач, домакински, дребното ще иска и  на мач :dance2: Луд фен е на Борусия 🙂 Ще го направя петък-неделя, евентуално той да мине с един ПСР, ще го измислим 🙂 

Ева, това с мача едва ли ще стане. Билетите на Борусия за Бундеслигата са разпродадени още преди началото на сезона на тези с абонаментните карти, поне така беше преди пандемията, а сега пък с отварянето на стадионите от настоящия сезон, допустимата бройка, мисля, е 25000. Шансът ви да намерите билети е единствено на черния пазар....

Оууу, сега погледнах, то пък и с Байерн! Абсурд!!! Само на черно....

Връзка към мнение

Не е в Германия,  ама и аз да си кажа 😀 - и в Страсбург ще има коледен базар (и, предполагам и в Колмар и околните села, ако положението във Франция продължи да се подобрява). Но за Страсбург видях потвърждението миналата седмица. 

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , vino4erpec каза:

Ева, това с мача едва ли ще стане. Билетите на Борусия за Бундеслигата са разпродадени още преди началото на сезона на тези с абонаментните карти, поне така беше преди пандемията, а сега пък с отварянето на стадионите от настоящия сезон, допустимата бройка, мисля, е 25000. Шансът ви да намерите билети е единствено на черния пазар....

Благодаря за отговора. Гледах билети тук https://www.footballticketnet.com/german-bundesliga/borussia-dortmund-vs-bayern-munich

Много скъпоооо, ама както казва моят син "Маме, кеф цена няма".  😄 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Eva eva каза:

Супер! Ще взема тогава за началото на декември до Дортмунд. Ох, тогава има и мач, домакински, дребното ще иска и  на мач :dance2: Луд фен е на Борусия 🙂 Ще го направя петък-неделя, евентуално той да мине с един ПСР, ще го измислим 🙂 

То Дортмунд само за мач май става. :laugh:

В пъти по-добри са базарите в Дюселдорф.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Mary каза:

В пъти по-добри са базарите в Дюселдорф.

Или Кьолн, където има(ше) цели 7 тематични базара. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.