Прескочи до съдържание

Коледни базари


Цвете

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Eva eva каза:

Благодаря за отговора. Гледах билети тук https://www.footballticketnet.com/german-bundesliga/borussia-dortmund-vs-bayern-munich

Много скъпоооо, ама както казва моят син "Маме, кеф цена няма".  😄 

Да, това е сайт за продажба, така да се каже "втора ръка". Вижте във viagogo, той е от "по-официалните" сайтове за препродажба на билети, но само като идея, имайте предвид, че това, което ще платите е поне 3 пъти над номинала на самия билет. Успех!

ПП Нещо много важно - този мач за момента не е с потвърдена дата и час, знае се само, че ще е въпросния уикенд. Да не вземат да го насрочат за неделя, че ще изгорите с парите и ще съсипете на малкия кефа....

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз тези дни си мислех за коледни базари, но не съм голям оптимист относно провеждането им. Минимална година пак бяха заложени в календара и един по един започнаха в един момент да ги отменят. Дори да пуснат някой, подозирам, че мерките ще унищожат част от преживяването. 🙄

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

И аз тези дни си мислех за коледни базари, но не съм голям оптимист относно провеждането им. Минимална година пак бяха заложени в календара и един по един започнаха в един момент да ги отменят. Дори да пуснат някой, подозирам, че мерките ще унищожат част от преживяването. 🙄

 

Не така с лошо де..... Аз така се зарибих, че 2 часа търся комбинации за уикенд без отпуска и освен Дортмунд за едната събота друго няма.... Аз искам да отида в Кьолн, но трябва да се бръкна с 50 евро за еднодневен билет за влака за двама ни и става доста скъпо като за няколко часа обикаляне. До Базел съвсем нямам шанс, защото нямам никаква отпуска, а там ще ми трябват цели 2 дни.... въобще загубена кауза. В краен случай може Виена, но предпочитам Кьолн или Страсбург/Колмар.... вторите ги отложих преди пандемията и още ме е яд .......

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Jorro каза:

Не така с лошо де.....

А и аз се надявам да ги има. 🙂

Даже оня ден като пуснаха билетчетата на Волотеа за 1 евро направих шашава програма през Ница, Люксембург и Шарлероа, но докато уточня на кой му се ходи, на кой не, евтините билети изчезнаха.

  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз видях, че билетите от Пловдив до Мимимнген с Уиз точно по Нова година са дооста евтини като за през този период от годината, но просто се чудя дали тези полети въобще ще се осъществят. Вие как мислите? Пише, че е нова линията...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , saved_ каза:

Аз видях, че билетите от Пловдив до Мимимнген с Уиз точно по Нова година са дооста евтини като за през този период от годината, но просто се чудя дали тези полети въобще ще се осъществят. Вие как мислите? Пише, че са нови линии...

С половинката сме си взели от тях, надявам се да се осъществят, ама има още 2 месеца, в които всичко може да се случи 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, iMari каза:

Дори да пуснат някой, подозирам, че мерките ще унищожат част от преживяването. 🙄

 

В Германия мерките се ориентират към броя хора постъпили в болница, а не заболелите. Трябва да стане някаква голяма драма, че да ги отменят. Отностно мерките се очертава да искат тест или ваксинация и да трябва да се носи маска ако е голяма гъчканица.

преди 2 часа, saved_ каза:

Аз видях, че билетите от Пловдив до Мимимнген с Уиз точно по Нова година са дооста евтини като за през този период от годината, но просто се чудя дали тези полети въобще ще се осъществят. Вие как мислите? Пише, че е нова линията...

Работещи и учещи се прибират за празниците и плащат често по над 100 евро на билет на посока. За това и в другата посока билетите са много евтини. Освен ако не обявят някоя задължителна карантина в една от двете посоки (Германия->България или България->Германия) полетите почти със сигурност ще се изпълнят.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Базарите са нещо много хубаво. Силно се надявам и аз един ден да стигна до тях.... 😊

Имам приятели в Страсбург, но сега като гледам цените и лошо ми става. А и при мен нещата трябва задължително да са събота и неделя, което става още по-сложно организирането на такова пътуване.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

С това време навън ми е съвсем коледно. Иска ми се тази година въпреки пандемията да посетим някой коледен базар, но се чудя кой. Бях се насочила към този в Сибиу, после прочетох някъде, че няма да се състои, сега пък не го намирам инфото и изглежда ще го бъде. Чудех се и за Нюрнберг, но ми е трудно намирането на изгодни билети към момента. И трети вариант, който обмислям е Прага. Мечтая си за сняг, светлинки, греяно вино и настроение 😄 .

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Иначе преди около месец си мислех за Рованиеми, но тези скъпи билети около Коледа ме спират. 😉

Пеониа Рубра » КОЛЕДА И НОВА ГОДИНА В РОВАНИЕМИ – НОВИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

 

Glass Resort Snowman World, un destino para enamorarte del frío. - LOFF.IT

 

На гости в селото на Дядо Коледа - страната на чудесата | Обекти

 

Там поне със сигурност ще има сняг и ще е много яко 😊

И ако има и някое Коледно базарче (което със сигурност има) 🤩 просто цена няма да има....

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Преди няколко години пробвах на един немски базар в южна Германия glühbier или греяна бира, а и бирата беше някаква силна-белгийска. Уважаваха ме, че е голяма работа, ама не се лъжете..

 

Като цяло тогава бях 2 седмици на различни места и кажи-речи всеки ден бях по базари и не искам да ги виждам повече.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , Alexander каза:

Преди няколко години пробвах на един немски базар в южна Германия glühbier или греяна бира, а и бирата беше някаква силна-белгийска. Уважаваха ме, че е голяма работа, ама не се лъжете..

 

Като цяло тогава бях 2 седмици на различни места и кажи-речи всеки ден бях по базари и не искам да ги виждам повече.

И аз някъде се излъгах за такава бира и беше отврат, ама иначе има толкова яки други неща за манджарене, а и самата атмосфера е яка... 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Май ще има базари все пак, поне за сега 🙂 Ще разгледам билетите от Варна, видях че за Нюрнберг в началото на декември са ги махнали оставили са последнитер две седмици на декември хммм странна работа, чудя се дали и тях няма да махнат...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , zvezda9001 каза:

Май ще има базари все пак, поне за сега 🙂 Ще разгледам билетите от Варна, видях че за Нюрнберг в началото на декември са ги махнали оставили са последнитер две седмици на декември хммм странна работа, чудя се дали и тях няма да махнат...

Последните две седмици вероятно ще си останат - ползват се основно от прибиращи се за празника студенти и работещи.

Базарите в Нюрнберг са много хубави.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , zvezda9001 каза:

Май ще има базари все пак, поне за сега 🙂 Ще разгледам билетите от Варна, видях че за Нюрнберг в началото на декември са ги махнали оставили са последнитер две седмици на декември хммм странна работа, чудя се дали и тях няма да махнат...

Ще има🙂. Иначе досега щеше да е ясно обратното. За търговците се изисква време за подготовка, влагане на средства, да купят стока и т.н. Не може в последния момент да им забранят ей така, при положение, че са затворили пари. Така разсъждавам🙂 За Уиз виж не гарантирам😉. Поне 1-2 немски летища обаче ще останат. 

Аз имах нагласени като най-вероятни полети до Германия или Белгия за началото на декември. Отмениха ги и сега лееекичко планирам коледни базари след Коледа, хем и бягство от Новогодишното пазаруване и ядене😄. Отбелязвам разни хотели и апартаменти и ден през ден някой се оказва вече зает. Определено има раздвижване в пътуванията. А дано🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

Последните две седмици вероятно ще си останат - ползват се основно от прибиращи се за празника студенти и работещи.

Базарите в Нюрнберг са много хубави.

посещавала съм Нюрнберг точно покрай коледните базари вече, но много ми допадна атмосферата, а и с влакчето до Ротенбург се получава страхотна разходка 🙂 а и полета им е най - удобен за един удължен уикенд. Ще купувам смело билети пък каквото стане 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Отмениха ги и сега лееекичко планирам коледни базари след Коледа, хем и бягство от Новогодишното пазаруване и ядене

Има ли изобщо отворени базари след Коледа?

Връзка към мнение
преди 6 минути , tch каза:

Има ли изобщо отворени базари след Коледа?

За Германия май не, но в Белгия и Франция гледах в по-горния линк, че има поне до Нова година или първите дни на януари. 

Аз не държа толкова на коледните базари, колкото на лампичките:laugh:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ако не ми мине котка път, че човек не знае от днес за утре какво ще се промени в тази пандемия, в края на месеца ще бъда за уикенд във Виена. Друг е поводът, но не пречи да се разходя малко за глювайн и лебкухен, нали? 😜

 

Това открих за коледните пазари там:

https://www.visitingvienna.com/sights/christmasmarkets/when-open/

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 4.11.2021 г. в 11:37, ДиянаВ каза:

Ще има🙂. Иначе досега щеше да е ясно обратното. За търговците се изисква време за подготовка, влагане на средства, да купят стока и т.н. Не може в последния момент да им забранят ей така, при положение, че са затворили пари. Така разсъждавам🙂 За Уиз виж не гарантирам😉. Поне 1-2 немски летища обаче ще останат. 

Аз имах нагласени като най-вероятни полети до Германия или Белгия за началото на декември. Отмениха ги и сега лееекичко планирам коледни базари след Коледа, хем и бягство от Новогодишното пазаруване и ядене😄. Отбелязвам разни хотели и апартаменти и ден през ден някой се оказва вече зает. Определено има раздвижване в пътуванията. А дано🙂

и аз тия дни обмислях подобни идеи, и макар да не са особено вероятни някакви допълнителни мерки, данните за бурно покачване на новите случаи малко ми охладиха ентусиазма за планове след месец - примерно Германия вчера е с най-високия брой заразени изобщо за цялата пандемия и поне известно време ще следя каква ще е тенденцията, но признавам, че не знам какви са им официалните политики в случай на рязък скок - може пък изобщо нищо да не се предвижда като допълнителни ограничения

Връзка към мнение
преди 26 минути , antea каза:

и аз тия дни обмислях подобни идеи, и макар да не са особено вероятни някакви допълнителни мерки, данните за бурно покачване на новите случаи малко ми охладиха ентусиазма за планове след месец - примерно Германия вчера е с най-високия брой заразени изобщо за цялата пандемия и поне известно време ще следя каква ще е тенденцията, но признавам, че не знам какви са им официалните политики в случай на рязък скок - може пък изобщо нищо да не се предвижда като допълнителни ограничения

Кофти е, да. И друго притеснение има - дали след месец почти цяла Европа ще е в червената зона за България и да трябва ПСР тест за влизане/тук. Плюс това, че от Варна директните полети са съвсем ограничени. Обаче какво да се прави, все ни влече да се занимаваме с любимото ни хоби🙂 При мен всичко е променимо и отменимо до последния момент. А това, че имам планче в главата, въпреки че напълно съзнавам възможността да пропадне, ми оцветява ежедневието🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@antea,

Спойлер

преди дни се върнах от Берлин. Имаме близки приятели там, с които се виждахме за вечеря няколко пъти и няма начин да не се коментира и вируса. Според тях ще има някакви ограничения, но в никакъв случай локдауни. Бройките се увеличват, но важното било натовареността на болниците. Освен това всяка провинция си решава за себе си. От това, което видях там - маските се носят на затворено и в транспорта. Носят се само двата вида разрешени маски и се носят правилно. Подаден навън нос съм видяла наистина много малко пъти. Проверяват се сертификатите, някъде се сканират, някъде само ги поглеждат. Имат приложение за локация, което трябва да стартираш на влизане в заведение и да го стопираш на излизане. Навсякъде сме чакали на опашка за заведение, защото не работят на 100%, масите са раздалечени. В някои от магазините има опашки от чакащи да влязат, защото съблюдава броя на хората вътре, но това беше основно в час-пик. Имаше и доста туристи, хотелът ни беше пълен. В момента, в който се стане от масата за закуска, всеки си слага маската. В коридорите и асансьора също с маска. Летището си имаше доволно хора, макар че е далеч от капацитета си. По-скоро проблемът е да не започнат да искат пср-и, особено в двете посоки или пък задължителна карантина. Много е трудно да се предвиди. Съпругът ми има служебен ангажимент във Виена и затова ще рискуваме за един уикенд. Но хотелът ни е с право на отмяна до 3 дни преди пристигането, а билетът ми с тарифа, позволяваща промяна. Но много съм се надъхала, дано да стане! Аз съм ок да си направя и тест, въпреки ваксината.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 5.11.2021 г. в 11:42, antea каза:

примерно Германия вчера е с най-високия брой заразени изобщо за цялата пандемия и поне известно време ще следя каква ще е тенденцията, но признавам, че не знам какви са им официалните политики в случай на рязък скок - може пък изобщо нищо да не се предвижда като допълнителни ограничения

Според провинцията се гледа броя на хоспитализираните и/или тези на интензивни легла. В базисния вариатн реално няма никакви ограничения освен маски. В средния вариант се минава на 3G (тестван(често се приема само ПСР), преболедувал или ваксиниран) в най-тежкия вариант се преминава на 2G(преболедувал или ваксиниран). С други думи шанса за тотална отмяна на базарите е много нисък.

 

На 5.11.2021 г. в 12:20, ДиянаВ каза:

Плюс това, че от Варна директните полети са съвсем ограничени

Много молА, специално до Германия има повече директни полети от Варна от колкото от София. Да се светят всички гастарбайтери! 😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.