Прескочи до съдържание

Коледни базари


Цвете

Препоръчани мнения

Да разкажа накратко за нашето коледно приключение Берлин:

Пътувахме с  ryanair от Букурещ,  нямаше проблеми всичко точно и навреме пристигна полета. Към 22 часа вече бяхме на летище Schönefeld и S-bahn до хотела ни. В S-bahn вече се усещаше коледното настроение, хората си пееха коледни песнички, бяха с зачервени буски от греяното вино или бира и се заговаряха със всики. Изобщо много приятелски бяха настроени ( иначе германците били студени хора  ;)  не знам..). След това малко пеша до хотела и вече съм в екстаз навсякъде беше украсено, тонове украса по улицата, а ресторанчетата им едни мънички със свещички на всяка маса и хората си пииват греяно вино и обясняват нещо оживено. И така премина пърия ден.

На следващия ден сутринта посетихме зоологическата градина, много е голяма и може доста време да прекараш там, разбира се и тя беше украсена имаше голяма коледна елха. Много ни хареса. 

post-7157-0-18806000-1481886293_thumb.jpg

post-7157-0-85119000-1481886324_thumb.jpg

post-7157-0-24273800-1481886337_thumb.jpg

post-7157-0-74942100-1481886346_thumb.jpg

post-7157-0-42409400-1481886352_thumb.jpg

post-7157-0-51306900-1481886368_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

След това продължихме към коледни пазар на Александър плац. Много красив пазар, пълен със всякакви вкусотийки като печени кестени, карамелизирани ядки, вурсчета, плодове потопени в шоколад, канелени сладки, греяно вино и още много изкушения. Има и ледена парзалка, разбира се както и на всички останали пазари имаше доста хора, които бяха весели и допълваха обстановката. Улучихме хубаво време, беше облачно но топличко, подходящо за цял ден обикаляне.

 

 

post-7157-0-58205000-1481887619_thumb.jpg

post-7157-0-74592600-1481887621_thumb.jpg

post-7157-0-41334300-1481887647_thumb.jpg

post-7157-0-15269000-1481887649_thumb.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

В близост се намира и другия коледен пазар, който най-много ни хареса от всичките - пазара пред червеното кметство. Там освен пързалката имаше и голямо виенско колело.

 

post-7157-0-11209500-1481889226_thumb.jpg

post-7157-0-92091200-1481889228_thumb.jpg

post-7157-0-02171200-1481889231_thumb.jpg

post-7157-0-18145000-1481889233_thumb.jpg

post-7157-0-01631500-1481889236_thumb.jpg

post-7157-0-82712500-1481889238_thumb.jpg

post-7157-0-22540200-1481889241_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Малко подсещане за любителите - в момента има доста билети на символични цени през декември (напр. Шарльороа по 8.99 на посока, Берлин по 14.99, Кьолн 16.99 - и това са само извадка от Раянеър, Уиз предлагат също опции).

Вярно, хотелите са на високи цени в този сезон, но то не може всичко :biggrin:

Връзка към мнение

Тая година ще сме на Коледен базар във Виена. Някой , ако види билети на добра цена, да свирне, моля!

Хотелът е ясен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Тая година ще сме на Коледен базар във Виена. Някой , ако види билети на добра цена, да свирне, моля!

Хотелът е ясен.

Билети на добра цена до Виена директно - трудно.

Ако не ви е проблем до Братислава и с трансфер - има и сега ниски цени. Пример - 8-11 декември за 73 лева на човек. Ако можете да пътувате през седмицата, има и по 20 лева на посока...

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

И аз съм се наканила на коледните базари тази година. Уважих Райън за полета им Варна Шелероа /откога чакам тези полети от Варна/ и базарите ще са май Трир+Люксеммург. Остона само Флибко да се наканят да пуснат зимното разписание и всичко ще си дойде на мястото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , dikrasteva каза:

И аз съм се наканила на коледните базари тази година. Уважих Райън за полета им Варна Шелероа /откога чакам тези полети от Варна/ и базарите ще са май Трир+Люксеммург. Остона само Флибко да се наканят да пуснат зимното разписание и всичко ще си дойде на мястото.

Да ти кажа, Люксембург - ци ходят на Коледния базар в Трир, щото е по-хубав.:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 54 минути , dikrasteva каза:

И аз съм се наканила на коледните базари тази година. Уважих Райън за полета им Варна Шелероа /откога чакам тези полети от Варна/ и базарите ще са май Трир+Люксеммург. Остона само Флибко да се наканят да пуснат зимното разписание и всичко ще си дойде на мястото.

Само имай предвид, че до Люкс е бая дълъг пътя, а полетите кацат късно.

Зимното разписание на Флибко го чакаме с нетърпение :)

Връзка към мнение
На 8/29/2017 в 13:33, Гост каза:

Билети на добра цена до Виена директно - трудно.

Ако не ви е проблем до Братислава и с трансфер - има и сега ниски цени. Пример - 8-11 декември за 73 лева на човек. Ако можете да пътувате през седмицата, има и по 20 лева на посока...

А Братислава - Виена и обратно с влак или автобус се пътува? Никога не сме ходили в тази посока и не са ни ясни връзките.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Mistela каза:

А Братислава - Виена и обратно с влак или автобус се пътува? Никога не сме ходили в тази посока и не са ни ясни връзките.

https://www.flixbus.com/bus-routes/bus-vienna-bratislava

Цени от 5 евро, време на пътуване - около час и половина.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 Имаме вече билетите за тази година - Коледните базари. Направлението - Хан/Франкфурт. Чудя се как да  разпреля  нощувките /пристигане в петък вечерта и обратно в понеделник по обед/. Първа цел - Коледните базари, втора - бързо коледно пазаруване, заради немските магазини, в които се продава и номерация за дами с по-големи размери над 46. Обмислям нощувки в Трир, но ни се ходи и до Люксембург за ден. Аз съм ходила, но любимият - не. За съжаление не видях сутришни автобуси Трир - Люксембург. Моля за помощ, при търсене излизат само следобедни  автобуси и в двете посоки.

Ако не намерим - вариантът е две нощувки във Франкфурт и в неделя сутринта пътуване за Трир. Заради магазините, които познаваме във Франкфурт, а също и базарите там, които не сме виждали.

Събирам мнения и препоръки.

Връзка към мнение
преди 41 минути , Mamas каза:

. За съжаление не видях сутришни автобуси Трир - Люксембург. Моля за помощ, при търсене излизат само следобедни  автобуси и в двете посоки.

 

Влаковете между Трир и Люксембург са много по- удобни и са на половин час още от ранна утрин -5.50 ч е първият. Билетът - двупосочен е  11-14€.  Последния влак беше към 23.30 май. Можеш да провериш  разписанието тук https://www.trainline.eu/train-times/luxembourg-to-trier-hbf

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Опитвам търсене на линка, но в неделя 10.12 има само автобус и то в 14:30. Влакове ми дава само за 09.12 - събота, наистина през целия ден.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Mamas каза:

Опитвам търсене на линка, но в неделя 10.12 има само автобус и то в 14:30. Влакове ми дава само за 09.12 - събота, наистина през целия ден.

Има всеки ден, дори и  в неделя. На място щи си купите билети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щом тази тема се появи отново, чуството, че идва края на още една година започва да става все по-осезаемо. А още е едва началото на есента и аз продължавам да съм в лятно настроение. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз се класирах за коледните базари. 9-11 Декември в района на Брюж/Гент/Брюксел. Приемат се предложения от всякакъв тип. Принципно Брюксел не е нещо особено, така че по-скоро съм се насочил към Брюж/Гент/Льовен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще се радвам да дадете идея за базар, който мога да достигна, пътувайки петък вечер, събота сутрин и връщайки се неделя вечер. До сега сме били в Германия - Берлин и Франкфурт на базар, плюс една Болоня. Сега обаче не мога да намеря билети, които да са ми удобни. По принцип много не ми се ходи в Германия, оставям я за краен случай. Та, ще се радвам да дадете идеи. Както @Фичо ми направи пътуването до Колмар :) :). То бих отишла в Лондон, сега ми хрумна, ама толкова пъти бяхме там, че... Май го предпочитам пред Германия :). Миналата година Берлин ме напълни не с Коледно настроение, а с коледна тъга... Много,  много депресивно ми подейства този град, не знам защо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , luba_rizova каза:

Ще се радвам да дадете идея за базар, който мога да достигна, пътувайки петък вечер, събота сутрин и връщайки се неделя вечер. До сега сме били в Германия - Берлин и Франкфурт на базар, плюс една Болоня. Сега обаче не мога да намеря билети, които да са ми удобни. По принцип много не ми се ходи в Германия, оставям я за краен случай. Та, ще се радвам да дадете идеи. Както @Фичо ми направи пътуването до Колмар :) :). То бих отишла в Лондон, сега ми хрумна, ама толкова пъти бяхме там, че... Май го предпочитам пред Германия :). Миналата година Берлин ме напълни не с Коледно настроение, а с коледна тъга... Много,  много депресивно ми подейства този град, не знам защо. 

Ние сме в Лил на 1-3 декември. Тръгване с Раян в петък вечер, връщане с Уиз в неделя сутрин. Малко е, но колкото - толкова.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Примерно тръгване в петък вечер с Райън от Пловдив до Франкфурт/Хаан, връщане в неделя следобед с Уиз от Франкфурт/Майн до София.

 

Има достатъчно места с удобен транспорт от летищата на Франкфурт. На мене най-ми лежи на сърцето Хайделберг, въпреки че точно по време на коледен базар не съм бил. Обаче, ако не искаш Германия, то изключваш сигурно три-четвърти от коледните базари в Европа, та не си оставяш много избор :)

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 39 минути , luba_rizova каза:

Ще се радвам да дадете идея за базар, който мога да достигна, пътувайки петък вечер, събота сутрин и връщайки се неделя вечер. До сега сме били в Германия - Берлин и Франкфурт на базар, плюс една Болоня. Сега обаче не мога да намеря билети, които да са ми удобни. По принцип много не ми се ходи в Германия, оставям я за краен случай. Та, ще се радвам да дадете идеи. Както @Фичо ми направи пътуването до Колмар :) :). То бих отишла в Лондон, сега ми хрумна, ама толкова пъти бяхме там, че... Май го предпочитам пред Германия :). Миналата година Берлин ме напълни не с Коледно настроение, а с коледна тъга... Много,  много депресивно ми подейства този град, не знам защо. 

Наистина, не изключвай Германия.

Най-големият там е този в Нюрнберг и наистина си заслужава да се види. Има и удобни връзки вече.

Чувал съм за Дрезденския, предстои да го видя - удобно се стига от Берлин.

Кьолнският през тази година ще ми е за трети пореден път, намирам особен чар в него.

Без да съм бил досега на Берлинските и Франкфуртските (*в по-големите градове са доста повече от 1), мога да кажа, че не са най-добрите в Германия.

Разказвали са ми за по-малките градчета, в които местните правят пазарите за себе си, не за туристите, там със сигурност ще се усети най-добре магията. Ако го преживея, обещавам да разкажа.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.