Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Трябва да преведа 3000лв.чрез TW в английска сметка. Проблемът ми е, че интернет банкирането ми е до 1000лв. на ден. Мога ли да отида на каса в банката ми и от там да ми преведат парите в Булбанк с/ката на  TW?

Редактирано от Jane*
Връзка към мнение

Трябва да преведа 3000лв.чрез TW в английска сметка. Проблемът ми е, че интернет банкирането ми е до 1000лв. на ден. Мога ли да отида на каса в банката ми и от там да ми преведат парите в Булбанк с/ката на  TW?

Доколкото знам - не. От гледна точка на проследимост TW искат online превод към тях. Макар, че май имаше няколко мнения, че правили изключения.

Едва ли не си се сетил - може да разделиш превода на 3 отделни превода.

 

Ако ти е за първи път - регистрирай се в TW през препоръка - тук всеки ще ти я даде. Така че да спестиш от първия превод малко такси. Всъщност, не съм проверявал в TW дали все още такива препоръки са в сила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 TW  искат превода към тях  да е получен от сметка на титуляра на профила ,   а да не е захранване на тяхната сметка на каса.

Така , че не би имало никакво значение по какъв начин ти си наредил превода от твоята сметка / дали чрез онлайн банкиране или с платежно нареждане в банката си /  Те по никакъв начин не виждат това , и в двата случая , ще получат превод от твоята сметка в тяхната.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Трябва да преведа 3000лв.чрез TW в английска сметка. Проблемът ми е, че интернет банкирането ми е до 1000лв. на ден. Мога ли да отида на каса в банката ми и от там да ми преведат парите в Булбанк с/ката на  TW?

 

Можеш да отидеш в клон на твоята банка и лично да занесеш платежно нареждане. След като се легитимираш като титуляр на сметката си, ще пуснат превода.

Което по същество е „да“ на твоя въпрос.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Реших да направя трансфер с пейсерата, но хорицата не приемат никакви банкови карти за захранване на сметката.Тия латвийки са някакво демоде. Искат и сканиране на личен документ. В крайна сметка ги изпратих с transferwise за 2 кинта+ кредитна. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доколкото знам - не. От гледна точка на проследимост TW искат online превод към тях. Макар, че май имаше няколко мнения, че правили изключения.

Едва ли не си се сетил - може да разделиш превода на 3 отделни превода.

 

 

Изискването е да не правиш кешово плащане на тяхната сметка! Преводът си е превод от гледна точка на трансфера на парите няма онлай и не онлайн превод! Отсрещната страна няма възможност да различи как си пуснал превода. Никакъв проблем няма да се влезе в банка и от там да се пусне превода от собствена сметка!

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Transferwise вече има бот във Facebook Messenger, през който могат да се правят преводи:

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-02-21/facebook-messenger-now-lets-you-send-money-with-transferwise

 

Има някои питанки по въпроса за защита на личните данни, но може да е удобно.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Препоръките работят ли още? И ако работят, то първият превод без такса ли е? Колко долара максимум може без такса?

Гледах, зяпах - не намерих нищо по въпроса в сайта им... За transferwise питам.

Тук, в темата, става дума, че през линк с препоръка трябва да се регистрираш.

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Според сайта ако се регистрираш с препоръка първия превод до 500 паунда е без такса, да. 

https://transferwise.com/invite

 

Anyone who follows your unique invite link gets their first transfer (up to £500) free.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Как се прави превод с някакъв reference? Примерно трябва да направиш превод към банкова сметка, като сложиш reference ABC, обаче за да направиш превод с Transferwise трябва да направиш превод към друга банкова сметка с reference XYZ?

Връзка към мнение
преди 49 минути , neuromancer каза:

Как се прави превод с някакъв reference? Примерно трябва да направиш превод към банкова сметка, като сложиш reference ABC, обаче за да направиш превод с Transferwise трябва да направиш превод към друга банкова сметка с reference XYZ?

Когато подготвяш изпращането на парите в системата на TW, си написваш твоята референция, т.е. описваш за какво са парите. Когато приключиш с процеса в системата им, те ти дават референтен номер, който попълваш в платежното нареждане към товята банка, с което плащаш на ТW. Така те получават Х пари, които по тази референция свързват с трансфера в тяхната система и плащат на твоя реципиент, а той вижда тввоята референция. Дано го написах разбиремо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте всички, 

 

Прочетох голяма част от темата, но понеже не съм правил превод нито с paysera, нито с transferwise реших да питам преди да дейставам.

До тук разбрах, че и при двете платформи пари могат да се изпратят на банкова сметка и получателя ще разбере кой е направил превода.

 

Първият ми въпрос е свързан с плащанията в transferwise. Тук прочетох, че се правят само с банкова сметка. В техния профил в youtube обаче виждам клип където показват как мога да захраня трансфера с дебитна карта. Кое е вярно в крайна сметка ? 

 

Ако разбирам правилно Paysera имат сметки в няколко български банки, към които ние превеждаме пари. Ако нашата сметка е в същата плащаме ли за вътрешнобанков превод ? 

A ако нямам сметка в банките където paysera има какво правя ? Ходя да правя превод на каса или нареждам междубанков от моя сметка, за което си плащам ? 

 

Редактирано от retro
клип
Връзка към мнение

Междубанковия в лева съвсем не е скъп. Дали се плаща ца вътрешнобанков зависи от банката ти май.

Връзка към мнение

Захранването с дебитна карта в transferwise има допълнителна такса и е възможно само за някои държави. Пише за кои и колко е таксата на системата. Оскъпява. В Канада е 0,5% от сумата, че за там знам със сигурност.  Чети хелпа, всичко са написали хората.

 

За Paysera - таксата е толкова, колкото твоята българска банка взема за преводи. Примерно моята, с онлайн банкиране, ми взема такса от 1 лев за превод към друга банка. Плащането на каса в банка вече е по-скъпо. Най-добре с превод. Вътрешнобанковите са под лев обикновено, но пак зависи от тарифата на конкретната твоя банка. В моята е 50 ст. 
И да кажа нещо, което разбрах в процеса на превеждане. Ако решиш ниво 2 - то човекът Получател трябва или да е регнат в Paysera, или трябва да се регне - ужасно е неудобно да задължаваш с такова действие някого. Затова направо се регистрирай с ниво 3. Получаваш сметка с IBAN, превеждаш на Получателя по неговия IBAN и историята приключва веднага. Paysera преводът е без всякакви такси за преводи в еврозоната в евро, но за други държави и валути, особено при по-големи суми - transferwise. Също при захранване на Paysera с по-голяма сума е добре да провериш курса на твоята банка и курса на системата. Примерно, моята банка ми продава еврото по-изгодно. Не фрапиращо, ама все пак. 
Paysera имат чудесен съпорт на обикновен телефон, не се притеснявай да ги тормозиш. Хайде, успех!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам какви такси удържат от Transferwise за банков трансфер с дебитна карта, но след ден възстановяват таксата като refund по картата.

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите. Сега изниква още един въпрос. Искам да изпратя евро до страна в ЕС. Ако имам разплащателна сметка в евро в българска банка и захранвам paysera с превод от нея има ли превалутиране ? Тоест сметките на paysera левови ли са ? 

 

Разгледах хелпа на transferwise и там за EUR преводи пише, че няма такса за захранване с ДЕБИТНА карта. Да не би да гледам на грешното място ? https://transferwise.com/help/article/2340345/paying-by-card/paying-by-card

 

За левови карти нищо не намирам.

Редактирано от retro
карта
Връзка към мнение

Правилно гледаш - изрично уточних, че някои държави, някои карти :) Ти си знаеш твоите - проверяваш.

 

За paysera докато го умуваме тук - звънни на +359 2 4949770 и питай. Няма как да има превалутиране, но съм го правила лично само в лева.

Връзка към мнение
Преди 1 час, retro каза:

Благодаря за отговорите. Сега изниква още един въпрос. Искам да изпратя евро до страна в ЕС. Ако имам разплащателна сметка в евро в българска банка и захранвам paysera с превод от нея има ли превалутиране ? Тоест сметките на paysera левови ли са ? 

 

Разгледах хелпа на transferwise и там за EUR преводи пише, че няма такса за захранване с ДЕБИТНА карта. Да не би да гледам на грешното място ? https://transferwise.com/help/article/2340345/paying-by-card/paying-by-card

 

За левови карти нищо не намирам.

Остави стинките. Да не заправиш да си вземеш 10 паунда от първата операция https://www.topcashback.co.uk/transferwise/ С малко маневри  по етажите набъбват на 35 паунда.:danced:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 13.04.2017 г. в 12:54, Hollywood каза:

Остави стинките. Да не заправиш да си вземеш 10 паунда от първата операция https://www.topcashback.co.uk/transferwise/ С малко маневри  по етажите набъбват на 35 паунда.:danced:

Извинявам се за въпроса: Каква е връзката между topcashback и transferwise?

И също така бих искал да направя евтин превод, но ограничението е до четвъртък (20-ти април) да е получен - кой начин на плащане бихте ми препоръчали - transferwise или  Paysera? Нямам регистрация в тях!

Връзка към мнение
На 06/04/2017 в 1:50, chandni каза:

Когато подготвяш изпращането на парите в системата на TW, си написваш твоята референция, т.е. описваш за какво са парите. Когато приключиш с процеса в системата им, те ти дават референтен номер, който попълваш в платежното нареждане към товята банка, с което плащаш на ТW. Така те получават Х пари, които по тази референция свързват с трансфера в тяхната система и плащат на твоя реципиент, а той вижда тввоята референция. Дано го написах разбиремо. 

Нещо не успявам да намеря този Reference къде да го сложа... На стъпка 4 (Review details of your transfer) има Message to XXX (only sent by email). Това ли е? Там пише

Цитат

The reference will be included only with the email the recipient will receive. It will not be shown on their bank statement. Please double-check beforehand with your recipient if a payment without reference on the bank account statement will be accepted.

и започвам да си мисля, че няма да стане?

Връзка към мнение
преди 24 минути , neuromancer каза:

Нещо не успявам да намеря този Reference къде да го сложа... На стъпка 4 (Review details of your transfer) има Message to XXX (only sent by email). Това ли е? Там пише

Цитат

Точно на 4-та стъпка...

TW.thumb.png.2c9da7f414195e5aa785057914c4729b.png

Не знам къде е това съобщение, което си цитирал, но съпругът ми през TW си плати глобата към Comune di Bologna и референцията с номера на глобата му си излиза на Transfer Confirmation-a, а и после от полицията потвърдиха, че глобата е изчистена, така че явно са видели референцията...

Bologna.thumb.png.c1b298d7578aa7f55a8856ca17ba2633.png

 

Връзка към мнение

Точно там, ама на мен в полето ми пише only sent by email. 

Aaa, може би трябва да избера, че плащам на бизнес, не на човек?

Връзка към мнение

Ами не... Пробвах сега и с физическо лице, което е нов получаел и пак текстът ф полето е същият: "Type a reference for XXXXX XXXXX" и никъде няма текст, че се изпраща само по email. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.