Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Здравейте! Имам нужда от помощ...Приятелят ми, който е в Англия в момента иска да ми изпрати лири по сметката с TW, но нямаме идея до колко наведнъж могат да се изпратят, какви ще са таксите и изобщо, дали ще е изгодно, тъй като е притеснен от падането на лирата и иска да преведе всичко по сметката ми, преди да е загубил доста, заради срива на лирата.. Става въпрос за над 4000 лири....:(

Връзка към мнение

Здравейте! Имам нужда от помощ...Приятелят ми, който е в Англия в момента иска да ми изпрати лири по сметката с TW, но нямаме идея до колко наведнъж могат да се изпратят, какви ще са таксите и изобщо, дали ще е изгодно, тъй като е притеснен от падането на лирата и иска да преведе всичко по сметката ми, преди да е загубил доста, заради срива на лирата.. Става въпрос за над 4000 лири.... :(

 

Ако някои те препоръча в TW т.е. ако някой препоръча приятеля ти в TW, то тогава първия превод е без комисионна - колкото прати - толкова ще получиш. Само имай предвид, че той ще преведе лири, а ти ще получиш лева по курса на TW. Този курс принципно е добър.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Имам нужда от помощ...Приятелят ми, който е в Англия в момента иска да ми изпрати лири по сметката с TW, но нямаме идея до колко наведнъж могат да се изпратят, какви ще са таксите и изобщо, дали ще е изгодно, тъй като е притеснен от падането на лирата и иска да преведе всичко по сметката ми, преди да е загубил доста, заради срива на лирата.. Става въпрос за над 4000 лири.... :(

Не че съм някакъв специалист по финансови пазари, но лирата вече падна и дали отсега нататък ще продължи да пада или пък ще тръгне да възвръща от загубената стойност никой не може да каже със сигурност. 

А ако приятелият ти е притеснен и смята, че лирата ще продължи да пада и иска да се застрахова, може просто да обърне част или цялата сума в друга валута, например евро, швейцарски франк, долар. 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами, той ми е пускал вече два превода до 200 лири и двата.. Тогава какво? Фичо, да, прав си...не е сигурно какво ще се случи с лирата, но иска да се застрахова... И това е добра идея..да ги превалутира там в евра. Това не сме го коментирали с него...

Редактирано от iana
Връзка към мнение

Още един глас да се изчака и да не се прибързва! Според мен до седмица всичко ще се нормализира и паунда ще възстанови изцяло своята стойност отпреди събитието...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, може и да се направи нов акаунт, на твое име например. Но по принцип комисионната не е много.


Да, и според мен няма да пада повече, но възстановяването смятам ще отнеме доста време

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дали ще стане с нова регистрация, като ще изпраща от същата сметка...няма ли да го засече системата, че е с две регистрации? А иначе....и ние мислехме, че няма да падне повече от това 2,42 както беше до вчера, но.....продължи. За това се чудим и ние как да процедираме.:(

Редактирано от iana
Връзка към мнение

Здравейте! Имам нужда от помощ...Приятелят ми, който е в Англия в момента иска да ми изпрати лири по сметката с TW, но нямаме идея до колко наведнъж могат да се изпратят, какви ще са таксите и изобщо, дали ще е изгодно, тъй като е притеснен от падането на лирата и иска да преведе всичко по сметката ми, преди да е загубил доста, заради срива на лирата.. Става въпрос за над 4000 лири.... :(

 

Яна, най-точната информация се попучава от съответния сайт. Например, преди две минути:

 

You're sending exactly
 
4,000
GBP  
 
Recipient gets
9,428.79
BGN  
 
Exchange rate guaranteed: 2.3737 (9 mins ago)
Fee (included): £ 27.81
 
След малко може да е различно. Оттук никой не може да ви гарантира нищо. 
 
Аз съм ползвала Opal transfer и там таксата е била 3 паунда - постоянна, но за доста по-малки суми. Ограничението беше 5000 паунда. Проверете лично. 
 
Успех. 
Връзка към мнение

И аз съм за изчакване.

Тия британци, не случайно са "великобританци" :) . От 200-300 години не са правили грешен политически ход. Така, че ... може да се напишка човек от смях с наште коментатори.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
След като прехвърлих малко пари на сина ми в Холандия, transferwise (TW) започнаха да ме облъчват, как съм щял да спечеля 100 паунда, ако поканя трима френда и всеки един от тях направи трансфер за по 200 паунда минимум при това без такси.

Обикновено подминавам такива рекламни трикове, но сега … се зарибих. … И за отрицателно време организирах трима колеги, които преведоха на синовете ми по 300 евро всеки.

Равносметката е:  Олекнах с 900 евро – синовете ми никога няма да ми ги върнат.  :)  Но, ако пренебрегнем разхода ;) , съм на печалба с 250 лв. (TW ми ги преведоха в посочена от мен БГ сметка)

 

Заключение: TW са коректни. Обещанието, че ще спечелиш, ако поканиш трима души да станат техни клиенти и те преведат по над 200 паунда всеки не е рекламен трик, а истина.

 

 

В този сайт ме доведе чичо google, търсейки най-евтиния и същевременно сигурен начин да пратя в собствена сметка в Англия 1000 паунда с валутен трансфер от левове.

 

 

След като прочетох горното мнение или съм гений , или пък глупак, защото от написаното в мнението на ven62 видях вариант, при който всеки един пълнолетен гражданин при определени услвия (достъп до още 3 разплащателни сметки, най-лесно е на 3-ма доверени близки роднини - майка, баща, брат или сестра) би могъл да си спечели 100 паунда. Ще съм страшно благодарен на всеки един, който прочете мнението ми и ми обясни дали намира каквато и да било грешка в логиката ми. Също така ще съм много благодарен и на всеки, който може със сигурност да ми отговори дали тази промоция със 100-те паунда бонус все още важи към днешна дата.

 

Ето в какво се състои идеята ми:

 

Стъпка 1: Правя си собствен акаунт в TW като реферал на някой вече регистриран, за да може първия ми превод да е безплатен и изпращам 400 паунда от собствена левова разплащателна сметка на собствена разплащателна сметка в паундове. Сметката ми няма такса за входящи преводи, така че доколкото разбирам единствения ми минус при това положение ще е такса -1 лев български вътрешнобанков превод.

 

Стъпка 2: Тъй като имам достъп до още 3 български левови разплащателни сметки с различни от мен титуляри, чрез карти Виза Електрон, регистрирам като вече мои реферали всяка една от тях, за да може техните първи преводи също да са безплатни и пращам с всяка една от тях по 200 паунда в същата горна моя сметка в паундове. Следователно още -3 лева за български вътрешнобанкови преводи.

 

 

Стъпка 3: Тези 1000 паунда, които са се събрали в разплащателната ми сметка ги превеждам обратно в левове към някоя от левовите ми разплащателни сметки, чрез още една регистрация като реферал, за да избегна плащането на такси и при този превод. Още -1 лев вътрешнобанков превод.

 

Равносметка: Изпратил съм и съм върнал обратно точно 1000 паунда между разплащателните ми сметки, без никаква такса за всичките преводи или превалутирането им. Ако вземем за примерен курс - 2.30 BGN/GBP излиза следното уравнение: 1000 паунда - 2300лв. (което са същите тези 1000 паунда върнати обратно, доколкото виждам курса на TW е еднакъв и при купува и при продава) - 5лв. (от петте български вътрешнобанкови трансфери) + 230лв. (100-те паунда бонус) = 225 лева чиста печалба!

 

Пояснене: Стъпка 3 е задължителна само за хора, които нямат нужда от чужда валута, ползват само левове и просто искат да спечелят едни 225 лева. Ако бихте ползвали чуждата валута, Стъпка 3 е ненужна за вас.

 

Имам и един въпрос -  Дали въобще е възможно да правя преводи, каквитo описах горе между две разплащателни сметки в различни банки с различни валути, но които се водят на едно и също име или е задължително всеки един превод чрез TW да е между сметки на хора с различни имена ?! Струва ми се нелогично да забранят подобен вариант, защото има стотици хора, които биха желали да прехвърлят на самите себе си различни валути в различните страни, в които се намират, но искам да съм 100% сигурен, че логиката ми е вярна.

 

Също така ми е интересно дали можеш да добавиш друга сметка в друга банка като собствен реферал. Идеята е така да избегнеш нуждата от 3 различни от теб титуляра за 3-мата нужни реферали, но ми се струва, че това е прекалено нахално и надали TW биха позволили подобен вариант. Все пак ми е чудно дали някой е пробвал или дали е напълно сигурен дали е възможно или не. :)

Редактирано от Cyrax
Връзка към мнение

Ако все още го пише на сайта им, значи е в сила това със 100 паунда. Имаше обаче един текст, че TW си запазва правото да не ти преведе тези пари, ако се усъмни в коректността на преводите.

Аз лично при описаната схема не бих ти превел никакви пари - за мен е очевидно, че просто искаш да спечелиш.

В моя случай, парите изчезнаха от BG и влезнаха в три различни холандски сметки на двама различни титуляри, като аз не бях нито един от петимата изброени по-горе.

При мен два от преводите бяха необходими, а аз просто се напънах за третия.

Всеки сам си решава, но да организирам 5-6 човека, 2-3 от които извън БГ ми се вижда малко сложно за да спечели човек от такава спекулация.

От друга страна - всеки сам си решава. като се замисли човек - 90% от финансовия свят точно това прави - спекулира.

Щом се спазват правилата - всеки може да прави каквото се сети. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да... И като я извъртят тая схемичка десетина-двайсет хитреци, току-виж TW отрязали България от списъка на държавите, в които работят.

Хитреците, разбира се, няма да се трогнат особено от това. Просто ще намерят някоя друга добра услуга, която да обсерат с хитростите си (които те, неясно защо, наричат „идеи“).

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тук пише 50 паунда:

https://transferwise.com/help/article/1667432/referrals-and-bonuses/how-does-your-referral-program-work-how-can-i-invite-friends

 

Къде видяхте 100 ?

И да, няма да го платят, ако видят опит за измама.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента вече няма промо, така че изплащаната сума е 50, а не 100 GBP


Тук пише 50 паунда:

https://transferwise.com/help/article/1667432/referrals-and-bonuses/how-does-your-referral-program-work-how-can-i-invite-friends

 

Къде видяхте 100 ?

И да, няма да го платят, ако видят опит за измама.

Преди известно време имаше промоция и даваха двойно, но вече е изтекъл промо периодът.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

преди няколко дни направих превод към естонска сметка през epay, на посочена БГ сметка от transferWise. Получих мейл, че парите са при тях, но тъй като бил от трета страна, поискаха да им пратя сметка с адрес и да е на мое име, която да е макс. до 3 месеца. Тъй като не разполагам с такава, в крайна сметка канселирах трансфера. Въпросът вероятно е безумен, но все пак, къде трябва да си получа парите? При превода към тях ми писаха, че са ги видяли следобед, а вече втори ден не ги получавам обратно по сметката, от която ги преведох.

 

Притеснява ме това, че като отворя трансфера, до Refund account има сметка от ЦКБ, а не е тази, от която ги изпратих.

 

Някой канселирал ли е процес?

 

Благодаря предварително за отговора!

Връзка към мнение

Доста полезен инструмент на TW: Rate tracker (известяване по е-поща, когато курсът на избраната от вас двойка валути достигне зададено от вас ниво и/или двуседмичен връх. Изглежда ето така:

 

post-116-0-91757800-1469784122_thumb.jpg

 

Ако с TW правите преводи, които не са спешни и търпят известно изчакване в името на по-добър обменен курс, този инструмент е незаменим помощник :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Конкурент на Transferwise предлагащ и банкова карта с такса за теглене от банкомат от 1 евро в ЕС.

 

Литовската Paysera влиза на пазара на парични преводи

http://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2016/07/31/2803972_litovskata_paysera_vliza_na_pazara_na_parichni_prevodi/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Конкурент на Transferwise предлагащ и банкова карта с такса за теглене от банкомат от 1 евро в ЕС.

 

Литовската Paysera влиза на пазара на парични преводи

http://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2016/07/31/2803972_litovskata_paysera_vliza_na_pazara_na_parichni_prevodi/

 

Регистрирах се в paysera преди 2 седмици, скоро ще направя няколко превода с тях и ще споделя впечатления.

 

Рекламата им твърди, че преводите в ЕС са напълно безплатни.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Регистрирах се в paysera преди 2 седмици, скоро ще направя няколко превода с тях и ще споделя впечатления.

 

Рекламата им твърди, че преводите в ЕС са напълно безплатни.

 

То е нормално да са безплатни или почти безплатни, след като всички държави се задължат скоро да влезнат в SEPA, трябва ЕС преводите да се таксуват като вътрешни. 

Връзка към мнение

Регистрирах се в paysera преди 2 седмици, скоро ще направя няколко превода с тях и ще споделя впечатления.

 

Рекламата им твърди, че преводите в ЕС са напълно безплатни.

 

При регистрацията ти дава сметка в лева, а ако искаш VISA карта - тя се води в евро. Така ли е?

Връзка към мнение
Георги Матеев

При регистрацията ти дава сметка в лева, а ако искаш VISA карта - тя се води в евро. Така ли е?

 

Честно казано още не съм имал време да разровя в детайли Paysera акаунта си, но мисля, че беше така да.

 

Между другото разгледайте този пдф - прави детайлно сравнение между transferwise, revolut, monese и saving stream, които към момента са водещите услуги в тази област.

key-features-monese-transferwise-saving-stream-and-revolut.pdf

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Честно казано още не съм имал време да разровя в детайли Paysera акаунта си, но мисля, че беше така да.

 

Всъщност, картата е по отделна сметка, а не същата. Попитах ги, а и май го прочетох някъде.

Връзка към мнение

Честно казано още не съм имал време да разровя в детайли Paysera акаунта си, но мисля, че беше така да.

 

Между другото разгледайте този пдф - прави детайлно сравнение между transferwise, revolut, monese и saving stream, които към момента са водещите услуги в тази област.

A нещо за покритието по държави знаеш ли? Защото transferwise все още покрива доста малко.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.