Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Здравейте!Мога ли да си създам акаунт в Paysera и да захранвам моя сметка в България от английска сметка.Има ли значение дали името на собственика на акаунта и името на изпращача трябва да съвпадат.Синът ми е в Англия и има сметка там-аз съадавам акаунт със моите данни и ще мога ли да насоча парите от неговата сметка към моята в България?Дано точно да съм се изразила.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Да споделя опитът си с Paysera, базиран на 4 извършени еврови превода от България към държави в ЕС.

 

Такса за превод наистина няма, а парите пристигнаха още на следващия ден в сметките на получателите. Интерфейсът е интуитивен и лесен за работа, а Paysera сметката се зарежда много лесно с обикновен превод от/до българска банка. Липсват каквито и да е подводни камъни или уловки.

 

Единствено не ми хареса, че продават еврото на леко завишен курс (1.9585), но предполагам все отнякъде трябва да изкарват по някой лев. Пък и липсата на такса за превод напълно компенсира. В крайна сметка илизат доста по-изгодни от Transferwise.

 

Уви, курсовете им за други валути не са особено добри. Правих няколко сравнения (USD / GBP / AUD) и Transferwise беше безспорен победител в крайната цена за превалутиране/пращане. Не съм задълбавал в екзотичните валути, но съм почти сигурен, че и там ще е такъв резултата.

 

Накратко: ако имате да пращате евро към сметка в ЕС - ползвайте Paysera, това в момента е най-изгодния вариант на българския пазар. За пращане на всякакви други валути - Transferwise.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Попадали ли са ви алтернативи за държави извън Европа, в които Transferwise не работят? Само Western Union ли ми е вариант?

paypal?

Връзка към мнение

Попадали ли са ви алтернативи за държави извън Европа, в които Transferwise не работят? Само Western Union ли ми е вариант?

 

Пробвай това: https://www.worldremit.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Transferwise определено са ми спечелили доверието въпреки минималните такси , е много лесно и бързо, а и като чета негативните коментари за Paysera  - няма да ме хванат за клиент.

 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Transferwise определено са ми спечелили доверието въпреки минималните такси , е много лесно и бързо, а и като чета негативните коментари за Paysera  - няма да ме хванат за клиент.

 

Нямам идея какви негативни коментари имаш предвид, но при мен всичко мина абсолютно безпроблемно и всъщност беше дори още по-лесно и бързо, отколкото с Transferwise.

 

През Paysera всеки евров трансфер ми излезна средно с около 20 лв. по-евтино, отколкото през Transferwise. За 4 превода спестих около 80 лева, а тепърва имам да правя още 3-4 превода. Разликата определено не е минимална.

 

Винаги обичам да пробвам и да си правя преценка сам за дадена услуга, а не да се доверявам на коментари. Факт е, че не видях нищо смущаващо в системата на Paysera. Пък всеки да си преценява :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имах предвид Trustpilot и ужасния им рейтинг там , но си прав , че коментарите не винаги са оправдани.

 

Имам 2 предстоящи превода другата седмица, ще ги пробвам и ще споделя мнението си след това  :)

Връзка към мнение

Ето и резултата:

Първо да вметна, че за моя голяма изненада в съревнованието освен Transferwise и Paysera , се намеси и Банка. 

Да , не е за вярване,като се има предвид, че Бг банките имат 10 пъти по високи такси за международни преводи,спрямо европейските си колеги , но днес с изненада попаднах на фиксирана такса от 5 Евро за изходящ превод към друга банка в единната зона за плащания в евро (SEPA) ,  но с наближаването на 31 октомври да се надяваме и други банки да ни изненадат приятно.  Та затова ще сложа и тях в сравнителния си анализ :)

 

 Целта е - 1070 Евро да пристигнат в сметка в друга държава от EU

 

Transferwise -  14,65 лв такса + 1070 Евро по курс 1,9563 лв  или общо разход - 2107,94 лева

Paysera -    0 такса  + 1070 Евро по курс 1,9585 лв  или общ разход - 2095,60 лева

ПрокредитБанк  - 5 Евро такса + 1070 Евро общо по курс 1,96 лв  или общ разход 2107 лева

 

Transferwise са с най добрия курс , но най добрата крайна цена е на Paysera / само след няколко минутки забавяне на едно потвърждение и се обадиха от офиса в Бг  да попитат имам ли нужда от помощ /  и най интересното е че Банка се нареди м/у тях с цена.

 

Резултатът е един хубав обяд от въздуха, както казва Георги Матеев , но не с въздух :)   Препоръчвам

Редактирано от Марти
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Попаднах на това: https://www.currencyfair.com/

 

Може да бъде от полза на някого. Отзивите са добри.

 

Сравнение между тях и други подобни компании

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Искам да преведа $3000 от моя щатска сметка в моя българска сметка. Дава ми опция да получа парите само в лева. Смята по курс 1.74 за долар (пише, че им е фиксиран) т.е. ще получа 5168.17 лв. или 51.83 лева по-малко, защото имат такса $29.7 за извършване на превода. Защо не мога да пратя от $ в $? Днес питах моята банка в САЩ, искат ми $40, ПИБ също ще ми вземат пари за трансфера. Предполагам ще е около същата сума. Грубо казано $80. В случая ще спестя около $50. Правилно ли си правя сметката?

post-4606-0-06257400-1475252763_thumb.png

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Защо не мога да пратя от $ в $?

Защото така работят. Всъщност идеята е те да спесят от такси като правят само локални преводи, т.е. ако има хора, които искат да преведат към щатска сметка ще им пратят твоите пари, а в България ще получиш от други, които превеждат от България. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

Изчетох цялата тема и като кандидат ползвател на TW у мен възникна един въпрос, за който не намерих отговор в коментарите по темата:

Ще получа референтен код, който ще попълня, като основание за превода, ще получа и IBAN, който също ще попълня а какво трябва да попълня в платежното нареждане в полето "Титуляр на сметката"?

Пак се извинявам ако отговора на въпроса ми вече е коментиран...

Връзка към мнение

...който също ще попълня а какво трябва да попълня в платежното нареждане в полето "Титуляр на сметката"?

Пак се извинявам ако отговора на въпроса ми вече е коментиран...

В края на процеса ще получиш инструкция с всички данни, които трябва да попълниш, за да изпратиш трансфера. Дефакто те ти дават данните за тяхна сметка, на която им превеждаш сумата, а в основание пишеш референтния код, за да знаят вече те от там нататък на кого да преведат парите ти.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Нещо не става да направя прехвърляне. Въвеждам сумата, въвеждам си сметката в ПИБ, потвърждавам и след това ме пита да си въведа данните от където ще превеждам парите. Въвеждам си номер на с/ка в Santander Bank, въвеждам routing number, изписвами, че ще отнеме 5-6 работни дни. натискам бутона за потвърждение и ми да надпис, че не нещо не е коректно. Два пъти проверям, всички цифри са си както трябва. Някаква идея?

Връзка към мнение

Да не би да пробваш с  Bank Debit (ACH)? При него не можеш да правиш изходящи преводи в долари извън САЩ: https://transferwise.com/help/article/1733397/us-dollar-transfers/transfers-from-usd-ach-bank-debit#/2

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Ами да, bank debit избирам. Ако избера другата опция wire transfer ми излиза това на снимката.

Да разбирам, че сумата трябва да я потвърдя в тази банка по-долу - Cross River Bank т.е. към Transferwise Inc. Оттам си чакам вътрешния превод в България, нали?

post-4606-0-65502000-1475811678_thumb.png

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Здравейте,

Изчетох цялата тема и като кандидат ползвател на TW у мен възникна един въпрос, за който не намерих отговор в коментарите по темата:

Ще получа референтен код, който ще попълня, като основание за превода, ще получа и IBAN, който също ще попълня а какво трябва да попълня в платежното нареждане в полето "Титуляр на сметката"?

Пак се извинявам ако отговора на въпроса ми вече е коментиран...

 

За титуляр на сметката-получател пишеш TransferWise, за титуляр на сметката-изпращач пишеш себе си. Това второто е много важно - името на сметката, от която излизат парите, трябва да съвпада с името на потребителя, регистриран в "TransferWise", в противен случай ще откажат да извършат услугата.

Не е необходимо да изписваш името си в платежното на латиница - това го казвам, в случай че се зачудиш по въпроса.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да споделя опитът си с Paysera, базиран на 4 извършени еврови превода от България към държави в ЕС.

 

Такса за превод наистина няма, а парите пристигнаха още на следващия ден в сметките на получателите. Интерфейсът е интуитивен и лесен за работа, а Paysera сметката се зарежда много лесно с обикновен превод от/до българска банка. Липсват каквито и да е подводни камъни или уловки.

 

Единствено не ми хареса, че продават еврото на леко завишен курс (1.9585), но предполагам все отнякъде трябва да изкарват по някой лев. Пък и липсата на такса за превод напълно компенсира. В крайна сметка илизат доста по-изгодни от Transferwise.

 

Уви, курсовете им за други валути не са особено добри. Правих няколко сравнения (USD / GBP / AUD) и Transferwise беше безспорен победител в крайната цена за превалутиране/пращане. Не съм задълбавал в екзотичните валути, но съм почти сигурен, че и там ще е такъв резултата.

 

Накратко: ако имате да пращате евро към сметка в ЕС - ползвайте Paysera, това в момента е най-изгодния вариант на българския пазар. За пращане на всякакви други валути - Transferwise.

 

Матеев, каква метаморфоза

 

 

А после:

 

 

Да споделя опитът си с Paysera, базиран на 4 извършени еврови превода от България към държави в ЕС.

 

Поклон!  B)

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение
Георги Матеев

Zaro, очевидно съм имал предвид курсовете за всички други валути без еврото. За тях си поддържам мнението изцяло, доста неизгодни са, особено на фона на Transferwise.

 

Ще се повторя. Paysera за еврови преводи към евро зоната е ненадминат като цена. За всичко останало по-изгодно излиза Transferwise.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да споделя - благодарение на безценните Ви съвети и с подробните инструкции на техен оператор - безпроблемен, лесен и бърз (само в рамките на часове), превод до Германия с Paysera. Благодарности на всички, дали хрумвания по темата и най-вече на Георги Матеев - ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, бих искала да попитам нещо. Тъй като сега ми се налага да изпратя пари по TransferWise, но съм маалко скептично настроена. Жената, която иска да и ги изпратя ме уверява, че ако ги изпратя и те пристигнах в сметката на сайта, докато аз не дам потвърждение тя не може да ги вземе, и ако има проблем аз мога да си ги изтегля обранто. Това така ли е? Може ли тя да ги вземе без мое разрешение?

Проблема е, че сумата е голяма и ме е страх да не е някоя измама, и да изгоря с тези пари.

Връзка към мнение

Не, не е така. Излязат ли парите от твоята сметка - повече не можеш да се разпореждаш с тях.

Ако някой ти говори врели-некипели като тези, дето ни цитира, имай си едно-две наум за неговата коректност.

 

Освен това, получателят не тегли парите от сметката на TW, по простата причина, че не е титуляр.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблема е, че сумата е голяма и ме е страх да не е някоя измама, и да изгоря с тези пари.

Измамата винаги може да има, но тя няма да е по вина на TransferWise. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.