Прескочи до съдържание

Burgas Airport - Летище Бургас


niki_m

Препоръчани мнения

В Уикипедия (англоезичната, която обикновено е с актуалната информация) не е отбелязана като нова линия, тоест не пише от коя дата тръгва (Begins ... еди кога си), което значи, че тази линия я е имало и в предишни сезони. Затова я няма и в горния списък, там са само новите линии.

https://en.wikipedia.org/wiki/Burgas_Airport

А ако и тази е нова, може някой да поправи инфото в уики

Връзка към коментар
преди 3 часа, Hakkâri Spor каза:

А ако и тази е нова,

Ами оказа се, че Уикипедия е права. През миналата 2023 година са били първите чартъри от Мадрид до Бургас и явно са били успешни, щом испанският туроператор ги пуска за втори път.  Инфо: цък

преди 3 часа, Hakkâri Spor каза:

и в горния списък

Излиза, че списъкът е изцяло твое творение. Ако е така,  а съм почти на 100% ,че е така,  мога  да кажа само - Каква страст и старание!  Всички тези знаменца на страните за съответния полет. Браво!  

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Пропуснах преди дни да напиша, че шестото ми чувство ме подведе:

На 3.04.2024 г. в 18:10, epetkov каза:

Шестото ми чувство ми подсказва, че  до 14 дена ще имаме новина.

Е, няма обявени полети Бургас-Истанбул.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам 20 евро кредити с Уиз клуб и засега не ми трябват, та мисля да купя билет за последния полет Катовице Бургас и сигурно ще го отменят.Миналата година октомврийските ги спряха.

1335556315_Screenshot2024-05-03at21-41-27WIZZDreammore.Livemore.Bemore.png.38a055453ff1cc78c077c957b6fbda73.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 30.04.2024 г. в 18:53, epetkov каза:

Изглежда полетите до  Прищина  ще се реализират: 

Няма да има чартъри Прищина-Бургас-Прищина. Паднали са чартърите. Не е много изненадващо.

 

P.S.  И чартърите от Порто са отменени.

Връзка към коментар
На 11.03.2024 г. в 22:10, jorocontrola каза:

Аз пък искам да видя португалски туристи с полет от Порто на българското море. Ако това се случи, ги признавам ...

 

На 3.04.2024 г. в 16:13, epetkov каза:

Ами май ще ги видиш това лято:

712441135_Screenshot_20240403_151006_SamsungInternet.jpg.5dab7a8649e04dea2543fcf74ad69547.jpg

Признаваш ли ги вече? 😀

 

преди 28 минути , epetkov каза:

P.S.  И чартърите от Порто са отменени.

Има ли нужда да казвам нещо ...

Щеше наистина да е невероятно да ги има тези полети, особено на поносими цени. Но нека бъдем реалисти. Аз поне не мога да ги представя португалски организиран турист на море у нас ... 😞

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , jorocontrola каза:

Има ли нужда да казвам нещо ...

Може да се каже следното:  Тази година не се получи, но до две - три години ще се получи. Полетите от/до Мадрид ще ги има за втора година.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , Джимбо каза:

Закъсняха

Тези от линка са други. Те пристигат през Истанбул. И узбекистанските гастербайтери пристигат и ще пристигат през Истанбул. Чартърът Ташкент -Бургас е за туристи (вероятно богати туристи) . Само авиобилети не се продават или са с мнохо висока цена:

Screenshot_20240607_163001_SamsungInternet.jpg.646e8d5d5a9b7fdfba3fa2c1c506585a.jpg

 

Връзка към коментар
4 minutes ago, epetkov said:

Тези от линка са други. Те пристигат през Истанбул. И узбекистанските гастербайтери пристигат и ще пристигат през Истанбул. Чартърът Ташкент -Бургас е за туристи (вероятно богати туристи) . Само авиобилети не се продават или са с мнохо висока цена:

Screenshot_20240607_163001_SamsungInternet.jpg.646e8d5d5a9b7fdfba3fa2c1c506585a.jpg

 

Тоест полетът е интересен за статистиката , но без практическа полза за магеланската общност.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , stanimir каза:

Тоест полетът е интересен за статистиката , но без практическа полза за магеланската общност.

Абсолютно точно казано. Даже няма място за точка или запетайка да се добави. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, epetkov каза:
В момента, epetkov каза:

Само авиобилети не се продават или са с мнохо висока цена:

Screenshot_20240607_163001_SamsungInternet.jpg.646e8d5d5a9b7fdfba3fa2c1c506585a.jpg

 

Screenshot_20240607_163001_SamsungInternet.jpg.646e8d5d5a9b7fdfba3fa2c1c506585a.jpg

 

Ти сериозно ли си гледаш менюто и на двата сайта...на руски? Хаха.. падам 😄

Връзка към коментар

Какво значение има на какъв език предпочита да чете ? И узбекски да разбираше всеки език е богатство.Особено пък в този район на света може да му бъде само в плюс.

 

IMG_20240608_063550.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не съм летяла от софийския Т1 след Шенген, не мога да направя паралел, но организацията на бургаското летище е доста зле.

Взеха ми натривки... Два пъти и веднъж на багажа. Не знам каква е логиката да вземат два пъти (веднъж на бординг пас контрола към секюрити и веднъж на секюрити), но ми изглежда неефективно. А персоналът на секюрити очевидно не смогваше, но как да е, чакането не е било неприлично дълго.

Вътре обаче беше лудница от хора. На таблата на същият гейт като нашия беше изписан и полет, излитащ 10 минути по-късно по разписание, което не си представям как би станало.

Нашият полет пък закъсня с около половин час, но почнаха да ни "бордват" около уречения час. Минавахме с документите и ни изкарваха да висим отпред пред гейта на жаркото слънце половин час преди да кацне самолетът, който ще ни кара. Един от пътниците по едно време се развика заради цялата тази нелепост, не чух точно отговора на персонала, но казаха да сме се оплачели на Райънеър. Не разбирам Райън обаче как са виновни в случая...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Victoria каза:

но организацията на бургаското летище е доста зле.

Описаният хаус  се очакваше  да се  случи към средата на юли, но  изглежда не само новината  от преди  няколко  месеца  за присъединяване към  Шнген изненада летището, но и   хаусът изненада, настъвайки две седмици по-рано от очакваното.   Не ми се мисли какво ще се случва от средата на юли  (очевидно от началото на юли)  до края на август. 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

Летище Бургас посрещна първия в историята си полет от Узбекистан

Самолетът на националния авиопревозвач на страната "Узбекистан Еъруейс" (Uzbekistan Airways) кацна на българска територия под водни арки точно в 14:00 часа със 135 пътници на борда, които в следващите дни ще почиват по Южното крайбрежие. 

С полета от узбекистанската столица Ташкент пристигна и българският посланик в азиатската страна Н. Пр. Стояна Русинова. Тя беше посрещната от кметове на крайморски общини, представители на местната власт и ръководството на Летище Бургас. Пред журналисти Русинова обяви, че до края на септември в България се очаква да пристигнат поне 2000 туристи от Узбекистан. За този летен сезон полетите Ташкент – Бургас ще бъдат общо десет. 

“Зад този първи полет стоят усилията на много хора, не само на посолството на страната ни в Узбекистан, но и на туроператорите, които разработиха необходимите програми. Интересът към България от узбекистанските туристи е голям. Към страната ни има положителни емоции. В този първи полети туристите са различни – има такива, които предпочитат нискотарифни хотели и такива, които предпочитат по-скъпи места за настаняване“, каза посланик Стояна Русинова.

“Данните за трафика на Летище Бургас през юни са почти същите, като тези, които отчетохме през същия месец на миналата година. Очакваме нивата на трафика да са близки до тези от 2023 година през този летен сезон с леко повишение. Имаме нови дестинации. Пазарите, при които се отбелязва ръст според данните за юни са: Израел Чехия, Великобритания и Дания. При Израел нещата са малко по-специфични заради обстановката там, но полетите от там вече започнаха. Имаме четири авиокомпании, които изпълняват полети до Бургас от Тел Авив“, коментира директорът на бургаското летище Васил Атанасов. 

 

https://travelnews.bg/bg/news/17197580655430/letishte-burgas-posreshtna-parviya-v-istoriyata-si-polet-ot-uzbekistan

image.png.c81c0d07f8d0ee6f760164599539f629.png

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, pr284 каза:

Да са ни честити новите гастарбайтери...

Коментирахме преди месец и нещо, че тези полети са за туристи. При това богати туристи. Гастербайтерите продължават да пристигат през Истанбул и после с автобуси до черноморието ни. Малко по-нагоре на тази страница има скрийншот 1600 долара авиобилет. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.