Прескочи до съдържание

Burgas Airport - Летище Бургас


niki_m

Препоръчани мнения

На 24.07.2023 г. в 15:27, iMari каза:

Много малко летища предлагат бюджетен вариант за придвижване към друго населено място след 22:30ч.

И това е вярно, но  магеланството е в това да се търсят бюджетни  схеми или да се докаже, че такиви схеми няма.  Единствената алтернатива  която намерих е: с такси до Поморие и от Поморие до Слънчев Бряг има автобус в 23:45 ч по маршрут София 17:00- Бургас- Поморие-Слънчев бряг на Юнион Ивкони. Все едно място ще има от Поморие до Слънчев Бряг. Цената в скрийншота е за София-Поморие.

 

295368999_Screenshot_20230724_143212_SamsungInternet.jpg.d849c4f1e9cfe63cf653698154d154e1.jpg

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , dimitrov6 каза:

ако поискат повече  от 30 лв да вика полиция и да покаже запис на разговора.

Ще поиска съвсем спокойно. Още при качването на летището се обявява  анонсираната в сайта цена от 35 евро...А тези 1,19 лв/км нощна тарифа са за маршрути от рода от квартал Лазур до квартал Меден рудник.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , epetkov каза:

Единствената алтернатива  която намерих е

Този автобус със сигурност минава през Сарафово. Просто може да се купи билет Бургас- Слънчев бряг, ако позволява, да се обади на Ивкони и да предупреди, че ще се качи от кръговото. Така е сигурно, че ще има билет и че автобуса ще спре. Ама в този късен час да чакаш на тази спирка е малко.....😑

Връзка към мнение

Аз ще се опитам да помогна с опит, понеже летя често до Бургас и не шофирам:

 

Преди малките хотелчета в Сарафово, които редовно ползвах за по една нощувка след късен полет, бяха по-евтини от трансфер с кола - Морско Конче, къща за гости Изгрев и тн. Сега гледам, че са по-скъпи, но с уговорката, че не знам конкретната дата.

 

Трансферите тази година с Еко Такси са на база предварително уговорена цена, без значение какво пише в сайта им. Аз тях ги ползвам само за маршрута летище - център, и то се обаждам да ми изпратят кола на Пристигащи, като кацна, защото ако хвана от колегите им, които си стоят на летището, сметката ми е с 10 лв отгоре. 

 

Аз лично ползвам фирма за трансфери от няколко години, защото са по-удобни, комфортни и чисти от такситата, чакат ме при закъснял полет безплатно и няма издънки - не разбрах, не дойдох и тн. Цените са като тези на такситата - от Бургас до Несебър, Слънчев бряг или Созопол е 70 лв, миналата година бяха 60. Ако не е против правилата, слагам линк към сайта им, аз си правя резервациите по WhatsApp, доста удобно ми е. 

 

 

 

Бюджетен вариант, който също съм ползвала преди няколко години, е да се уговоря с малък хотел или къща за гости да ми изпратят техен познат да ме вземе, обикновено е под цената на такси. 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , iMari каза:

Просто може да се купи билет Бургас- Слънчев бряг, ако позволява

Не позвооява. Предварително го проверих, затова дадох варианта с Поморие.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 34 минути , water каза:

Бюджетен вариант, който също съм ползвала преди няколко години, е да се уговоря с малък хотел или къща за гости да ми изпратят техен познат да ме вземе, обикновено е под цената на такси.

Точно това е начина,да резервираш хотел ,който ще ти поеме трансфера от летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

да резервираш хотел ,който ще ти поеме трансфера от летището.

Безплатните трансфери от хотела се предлагат само ако са на разстояние до до 10 макс 15 км от съответното летище и цената на  нощувките е поне 50  лева.  В много редки случаи като, например,  летище Бургас- квартал Сарафово може да предложат безплатен трансфер за нощувка  под 50 лева. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , epetkov каза:

Безплатните трансфери от хотела се предлагат само ако са на разстояние до до 10 макс 15 км от съответното летище и цената на  нощувките е поне 50  лева.  В много редки случаи като, например,  летище Бургас- квартал Сарафово може да предложат безплатен трансфер за нощувка  под 50 лева. 

Не го знаех това.До Слънчака тя може да си плати трансфер от хотела,но да не е чак 70 лв,а наполовина.Този късния полет,ако е международен,може да има групи на туристическите агенции,и тях ги чакат автобус до Слънчев бряг,та да помоли за транспорт с тях. Миналата година в Задар ми направи впечатление,че почти всички коли ,които пътуваха към летището с туристи бяха частни,а не таксита. Там разстоянието е 10 км.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Този късния полет,ако е международен,

Ами то вътрешния полет е само един на ден и е с по-ранен час на кацане. Ясно е, че става  въпрос за международен полет. И, да, най-реалистично  е да се отиде към паркинга на туристическите автобуси/бусове и да се  говори с трансфериращите  агенти на  туроперстора (българи са 80 %). Никой не бяга от едни 30 лева. И те [агентите] като такситата, гледат да изкарат някой лев през краткия сезон. Трябва да се търси първия възможен автобус, който може да е с туристи от по-ранни полети. Шансът за успех е много, много голям!  Пътувал съм по този начин от  летище София до Банско преди 10 години и го бях забравил като вариант, а е напълно реалистичен!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Полетът  е от София и каца в  22:30. Ако няма автобус, както се разбра, ще си вземат такси. Няма как две млади красиви момичета да правят разни схеми по нощите. Колкото струва таксито  - толкова. Благодаря  на всички за предложенията!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , Цвете каза:

Полетът  е от София и каца в  22:30.

Странен полет. Единственният полет от София до Бургас е на Bulgaria Air и каца в различните дни между 20:20 ч и 20:50 часа. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 46 минути , Цвете каза:

Полетът  е от София и каца в  22:30. Ако няма автобус, както се разбра, ще си вземат такси. Няма как две млади красиви момичета да правят разни схеми по нощите. Колкото струва таксито  - толкова. Благодаря  на всички за предложенията!

Цвети, не разбрах, че се търси транспорт за момичета. Заложи на сигурното - трансфер от хотела или сигурна верига таксита.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Полета е 130 лв,а такси за 25 км -70 лв. В каква държава  живеем. Трябва някоя медия да раздуха случая с тия монополисти.

Ако има още 2 човека да станете 4 до Слънчев бряг ще излезе по 17 лв на човек.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Трябва някоя медия да раздуха случая с тия монополисти.

Колкото раздуха случаите за медицинските прегледи по 100-150 лева за българи наравно с чужденците?  Когато от 1ви юли до 10 септември  на една тясна ивица земя дълга 340 км и широка 15 км живеят 3 милиона чужденци и  600  хиляди българи, правилата стават други и държавата не, че  няма сили, но не е заинтересована да променя нещата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На летището тази такси фирма сигурно има гише с диспечер. Нека там да питат,ако има още 2 за Слънчев бряг да пътуват общо 4. Даже тези таксита май са 4+ 1.

На Слънчев бряг не съм бил от 1988,когато бях войник в Айтос. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , epetkov каза:

В тази история единствената загадка си остава загадъчният полет от София, кацащ в 22:30 часа.

Сега разгледах ден по ден и в края на август има такъв полет.

Screenshot 2023-07-25 at 11-03-18 България Еър - Полети.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 25.07.2023 г. в 9:16, dimitrov6 каза:

 

Коя авиокомпания ще лети от другото лято до Лондон  Саутенд. Билетите  били в продажба. Гледах Раян,Уиз,Изиджет нямат такива полети.

https://trip.dir.bg/novini/letishte-plovdiv-s-nova-liniya-do-manchestar-londonskoto-sautend-potvardi-poleti-do-burgas

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , dimitrov6 каза:

Коя авиокомпания ще лети от другото лято до Лондон  Саутенд. Билетите  били в продажба. Гледах Раян,Уиз,Изиджет нямат такива полети.

https://trip.dir.bg/novini/letishte-plovdiv-s-nova-liniya-do-manchestar-londonskoto-sautend-potvardi-poleti-do-burgas

За пловдивското е Раян, и за Бургас ще е Раян, защото само Раян летят от България до Станстед.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , agenta каза:

За пловдивското е Раян, и за Бургас ще е Раян, защото само Раян летят от България до Станстед.

До Саутенд ще лети някоя авиокомпания. Това е едно далечно летище , на което  не съм кацал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , dimitrov6 каза:

Коя авиокомпания ще лети от другото лято до Лондон  Саутенд

BH Air, чартъри.

 

Оффтопик: Доста безсмислена статия иначе, не знам с какво е полезна за четящия. Не разбирам защо не споменават имената на авиокомпаниите.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

И евентуално полети до Ташкент (Узбекистан), Прищина (Косово) и Порто (Португалия), както и до няколко германски града със SunExpress

 

https://www.travelnews.bg/bg/news/17099073549654/sunexpress-podnovyava-poletite-si-do-letishtata-burgas-i-varna

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.