Прескочи до съдържание

Посещение на летище София


Oshko

Коя дата е удобна за вас за посещение?  

16 магеланци са гласували

  1. 1. Коя дата е удобна за вас за посещение?

    • 10 януари
    • 17 януари
    • 24 януари
    • 31 януари


Препоръчани мнения

А къде може да се паркира най-близо до летището, ама да не е на кожодерския им паркинг?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

А къде може да се паркира най-близо до летището, ама да не е на кожодерския им паркинг?

 

Който е връзкар си има служебен наблизо :) Уличката, която минава вляво от РВД след бариерата на Луфтханза Техник обикновено има една колона паркирали, не знам до колко е разрешено, но няма проблеми през седмицата, паяци до сега не съм виждал. През седмицата винаги е  пълно, но може би в почивен ден ще е по-празно. От там до терминала е 5-6 минути пеша. Ей за тази говоря:

 

2015-01-17_11-00-59.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да кажа, че жената ме догони, нали останахме последни и ми даде касова бележка(ако на някой му трябва, да казва) и 1.80 ресто.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето една снимка за поздрав... от пилота, не от мен :)

post-1179-0-23262500-1421507335_thumb.jpg

Лично аз съм много доволна, а и като се оглеждах, все виждах вашите усмихнати лица и днешният ден ми се получи много положителен :)

Браво на Oshko за хубавата идея!

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Пътепис/рекапитулация/ аерохроника или нещо такова няма ли да има?

 

Малко снимки и кратък репортаж по-късно днес. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да се каже, че се събрахме доста прилична група от 26 човека - магеланци, техни приятели и роднини, малки, големи, всякакви. За капак имахме и двама именници и един рожденик! Нямаше много време за опознаване, за съжаление, но оставихме за друг път. 

 

Обиколката като цяло се състои от разходка с автобусче по разни ключови обекти на летището, спирки за снимки, въпроси и разяснения. 

 

Видяхме площадката за обледенителните процедури, нямаше в момента самолет който да пръскат, но така и така гледката отвътре е по-вълнуваща :)

 

P1170639.jpg

 

Видяхме река Искър, която минава под пистата и си е голям пиниз да излееш толкова бетон над река. 

 

P1170641.jpg

 

Друга спирка беше площадката за тестване на двигатели, която сигурно повечето сте виждали като една П-образна структура в средата на летището. 

 

P1170670.jpg

 

Накрая черешката на тортата беше противопожарната служба, където специално ни изкараха една от колите от гаража и ни направиха демонстрация. Личи си, че доста силно пердаши струята, а благодарение на хубавото време се получи и двойна дъга. 

 

P1170678.jpg

 

P1170683.jpg

 

P1170684.jpg

 

P1170686.jpg

 

После децата и порасналите деца имаха възможност да се качат в кабината на пожарната да разгледат. 

 

По време на цялата обиколка пък имахме доста близък достъп до рульожките и дори само от спотърска гледна точка си заслужава за хубавите снимки, които се получиха. 

 

P1170644.jpg

 

P1170647.jpg

 

P1170655.jpg

 

P1170661.jpg

 

P1170675.jpg

 

 

Най-хубавото от цялата обиколка беше отношението на служителите, които ни водеха. Усмихнати, позитивно настроени, отговаряха на всякакви въпроси и въобще, клише е че работниците в държавни фирми са винаги намусени, намръщени и вършат дейността си с неудоволствие. Лично аз видях хора, които си умираха от кеф да разкажат това, което правят и ако може да стигне до максимално много хора. 

 

Позитивното настроение беше навсякъде, не само сред нашата група, сред служителите и от доброто време, но и сред пилотите чиито снимки правихме. 

 

P1170644-2.jpg

 

P1170655-2.jpg

 

P1170675-2.jpg

 

Далече съм от мисълта, че обиколката е нещо разтърсващо, за което след години ще разказвате на внуците си, но си беше супер приятно прекаран съботен следобед и вярвам, че всички бяхме доволни. 

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Мерси за репортажите и готините снимки. :)  А какво стана с тази част "ще ви покажем една от най-добрите европейски бази за ремонт и поддръжка на самолети" или са я претупали? Интересни екземпляри има паркирани около базата...... :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Мерси за репортажите и готините снимки. :)  А какво останата тази част "ще ви покажем една от най-добрите европейски бази за ремонт и поддръжка на самолети" или са я претупали? Интересни екземпляри има паркирани около базата...... :lol:

 

Коментираха я само като минавахме с автобусчето отпред. За самата база няма как да влизат, щото не им е работа. За там нещо друго ще видим да измислим :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Коментираха я само като минавахме с автобусчето отпред. За самата база няма как да влизат, щото не им е работа. За там нещо друго ще видим да измислим :)

Мисли, мисли, в теб ни е надеждата :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поглед към Терминал2 откъм пътеките за рулиране
post-139-0-16872700-1421590020_thumb.jpg

и почти готовата метростанция при Терминал2

post-139-0-79551800-1421590022_thumb.jpg

 

На мой въпрос служителката на Летището, която ни беше гид, отговори, че водят разговори със Софийска община и Центъра за градска мобилност, за това графикът на метрото да е съобразен и с по-ранни и по-късни полети. Аз обаче имам леко съмнение, че ще има метро за най-ранните и късни полети, дано да не съм прав в скептицизма си.

 

Турът беше интересен и мисля на всички ни хареса. :)
Аз лично обаче очаквах малко повече вътре в самото летище - нещо по технологията на работа на Летището - нещо по Контролната кула, наземното обслужване, нещо например вътре по лентите с багажите, нещо по-отблизо за техниката и персонала на различните машини -  за теглене на самолетите, подвижните стълби, машините за товарене/разтоварване на багаж и някакви такива неща. Написах им в препоръките към анкетния лист. ;)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Ето още малко, че и без това се повтарят снимките :)

 

Интересна ми беше много разходката, обаче заради ей това:

 

"Маршрут „ЛЕТИЩЕТО ОТВЪТРЕ”
     След преминаване през задължителната проверка за сигурност и навлизане в зоните с ограничен достъп, 5-километровият маршрут с продължителност 60 минути, ще ви отведе на перона, през пътеките за рулиране до пистата за излитане и кацане и мостовото съоръжение над р. Искър. Ще посетите летищната противопожарна служба и уникалния шумозащитен екран; ще ви покажем една от най-добрите европейски бази за ремонт и поддръжка на самолети."
 
си въобразявах наивно как, едва ли не, ще се снимам в двигателя на някой Еърбъс (имаше някъде подобна снимка).
 
И дъгата си беше изненада, но все пак...Да не им се налага да гасят пожари!
 
А клипчето от дисковете, ако някой има интерес, дали може да се пусне тук или има права? Все пак е рекламно.

post-764-0-24260800-1421948208_thumb.jpg

post-764-0-10818400-1421948276_thumb.jpg

post-764-0-69192500-1421948324_thumb.jpg

post-764-0-51817800-1421948375_thumb.jpg

post-764-0-96092000-1421948818_thumb.jpg

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 

 

Яка е последната снимка с фокерчето на задан план. Слагай клиповете в тубата и сподели. :) Ако е проблем може на лично.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Вчера при обиколката на Луфтханса техник с Георги стана въпрос за този вид посещения на летище София. Съществуват ли все още и има ли работещ линк за тази услуга в сайта им, защото този на първата страница не работи?

 

EДИТ: Октрих го, има ли желаещи за следващо посещение ?

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм желаеща за следващо посещение, в случай, че преустановят достъпа. Ще следя сайта периодично и ще пиша, ако има раздвижване по въпроса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

+1. Времето е чудесно за визита. Трябва да се пусне писмо до директора на летището на public@sofia-airport.bg   за разрешение ,както и списък с имената,лк и тн.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.