Прескочи до съдържание

2 седмици в Уругвай + Аржентина


Childish

Препоръчани мнения

Това явно си е знака за песос ( май САЩ оттам са го гепили)

 

Сега да споделя какви ги свърших днес - купих си билет Buenos Aires  -  Colonia , като избрах да е през уругвайската версия на сайта ( в уругвайско песо ) , защото цената е по-ниска спрямо тази в аржентинско песо.

Накрая ми излезе единствено съобщение , че транзакцията е успешна и ще се свържат с мен скоро.

 

attachicon.gifClip_2.jpg

 

 

 

 

В началото иска и регистрация  с паспортни данни за да може изобщо да резервираш , която направих , но отново нямаше никакво потвърждение по мейл. Такова нещо май не помня  :rolleyes:

 

 

 

Засега ни мейл , ни гявол. На финалната страница на плащането нямаше нито код за резервация , нито дати на пътуването и платена сума , нито нищо. Иска се картата дa e с Verified by Visa или Mastercard SecureCode

Ще ги изчакам няколко дни , че то днес е и почивен и ако няма резултат ще ги търся някак си ...

Добре де, не може ли там на място да си купиш билет, защо онлайн?

Връзка към коментар

Лили, вариант 1 звучи страхотно. Ако не искаш да препускате пропуснете Ушуая и направете БА, Ел Калафате, Ел Чалтен, Торес дел Пайне, после обратно към БА. Ако има време може и до Игуасу да стигнете.

 

Като се замисля Монтевидео, БА, Ел Калафате, Торес дел Пайне, БА, Угуасу може да се направи за 2 седмици. Направи си списък с най-уникалните според теб места в Аржентина и се опитай да вкараш максимално от тях в маршрута.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Надявам се да отида пак. Игуасу го оставям за следващия път.

В момента обсъждаме точно1б

Въпросът е дали ще се справя, че съм в много лоша форма в момента.

 

Другото е, че трябва да си вадя  паспорт. Това е на дневен ред.

Връзка към коментар

Според мен глетчерите и Торес са по-интересни от Барилоче. Нашата екскурзия в Аржентина беше точно 15 дена с Ушуая и Игуасу, но тръгнахме от БА, а вие имате поне ден в Монтевидео. За водопадите съм съгласна, тях може и от Рио някой ден да отидете и да ги разгледате, но едва ли пак ще се върнете на юг в Патагония, но пък кой знае... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Нашата екскурзия в Аржентина беше точно 15 дена с Ушуая и Игуасу, но тръгнахме от БА, а вие имате поне ден в Монтевидео. За водопадите съм съгласна, тях може и от Рио някой ден да отидете и да ги разгледате, но едва ли пак ще се върнете на юг в Патагония, но пък кой знае... :)

 

Теди, имахте ли ваксина срещу жълта треска за Игуасу?

 

Лили, извинявай, че ползвам темата ти да задавам въпроси.

Връзка към коментар

Не , не сме правили ваксина за жълта треска, но на връщане за България се разболях и бая четох и сравнявах симптомите. За няколко дни ме беше обзела лека параноя. :) Еми, ако имаш намерение да се върнеш в Южна Америка или да ходиш за в бъдеще в Африка, препоръчвам ти да си направиш ваксината и да приключиш със страховете относно болестта. Доколкото знам поставена веднъж пази за години и според мен си струва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен глетчерите и Торес са по-интересни от Барилоче. Нашата екскурзия в Аржентина беше точно 15 дена с Ушуая и Игуасу, но тръгнахме от БА, а вие имате поне ден в Монтевидео. За водопадите съм съгласна, тях може и от Рио някой ден да отидете и да ги разгледате, но едва ли пак ще се върнете на юг в Патагония, но пък кой знае... :)

Барилоче остана за следващия път.

 

След като сега времето е подходящо за Торес дел Пайне и Лос Гласиарес, ще ходим там.

Въпросът е дали да прекараме почти цялото време в парковете (но с 2 дни в началото за Монтевидео и Колония) и 2-3 дни в края за Буенос Айрес (това е вариант  1б) или да се примирим, че сме кашкавал-туристи и програмата да е по-интензивна и само с по един ден за пакрковете (вариант 1а)

Връзка към коментар

Сега да споделя какви ги свърших днес - купих си билет Buenos Aires  -  Colonia , като избрах да е през уругвайската версия на сайта ( в уругвайско песо ) , защото цената е по-ниска спрямо тази в аржентинско песо.

Накрая ми излезе единствено съобщение , че транзакцията е успешна и ще се свържат с мен скоро.

 

В началото иска и регистрация  с паспортни данни за да може изобщо да резервираш , която направих , но отново нямаше никакво потвърждение по мейл. Такова нещо май не помня  :rolleyes:

 

Засега ни мейл , ни гявол. На финалната страница на плащането нямаше нито код за резервация , нито дати на пътуването и платена сума , нито нищо. Иска се картата дa e с Verified by Visa или Mastercard SecureCode

Ще ги изчакам няколко дни , че то днес е и почивен и ако няма резултат ще ги търся някак си ...

 

Само да си посипя главата с пепел , че вината е моя. Билета си е дошъл още на момента , но gmail го е сортирал в SPAM папката  :angry:

Както и да е смело може да се резервира. Няма проблем с електронните билети.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-грубо макар още да изкусуряван разни детайли :

 

23.02-02.03 Буенос Айрес ( 6 нощувки) с два дни между тях за Colonia + Montevideo ( 1 нощувка) и може би day trip по река Tigre.

Нощен автобус за Пуерто Игуасу

03-05.03 Пуерто Игуасу (2 нощувки) и Фоз де Игуасу (1 нощувка)

06-07.03 ранен полет за Сао Паоло (2 нощувки)

08.03 полет предиобед и следобеда в Бело Оризонте ( 1 нощувка)

09-10.03 Ouro Preto и региона ( 1 нощувка) , нощен автобус за Рио.

11-16.03 Рио ( 5 нощувки)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Най-грубо макар още да изкусуряван разни детайли :

 

23.02-02.03 Буенос Айрес ( 6 нощувки) с два дни между тях за Colonia + Montevideo ( 1 нощувка) и може би day trip по река Tigre.

Нощен автобус за Пуерто Игуасу

03-05.03 Пуерто Игуасу (2 нощувки) и Фоз де Игуасу (1 нощувка)

 

Стенк, дай малко инфо за нощния автобус до Игуасу. С коя фирма и за каква цена е? Аз рових из интернет, но нещо цените, които намерих, както и времето на придвижване (не успях да открия точно нощен автобус) не ме устройха особено и се спрях на полет.

Връзка към коментар

Най-грубо макар още да изкусуряван разни детайли :

 

23.02-02.03 Буенос Айрес ( 6 нощувки) с два дни между тях за Colonia + Montevideo ( 1 нощувка) и може би day trip по река Tigre.

Нощен автобус за Пуерто Игуасу

03-05.03 Пуерто Игуасу (2 нощувки) и Фоз де Игуасу (1 нощувка)

06-07.03 ранен полет за Сао Паоло (2 нощувки)

08.03 полет предиобед и следобеда в Бело Оризонте ( 1 нощувка)

09-10.03 Ouro Preto и региона ( 1 нощувка) , нощен автобус за Рио.

11-16.03 Рио ( 5 нощувки)

Екскурзията по река Тигре я включи задължително. И и без това имаш доста дни за Буенос Айрес. Всъщност от 6 ще ти останат 3

Другите са за - Монтевидео, Колония и Тигре.

За Рио също ми се струват множко, освен ако не се пада по време на Карнавала ( не съм гледал), или ако не се излежаваш по плажовете...

За Сао Паоло също нямам и представа какво ще правиш цели два дни...

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

Екскурзията по река Тигре я включи задължително. И и без това имаш доста дни за Буенос Айрес. Всъщност от 6 ще ти останат 3

Другите са за - Монтевидео, Колония и Тигре.

За Рио също ми се струват множко, освен ако не се пада по време на Карнавала ( не съм гледал), или ако не се излежаваш по плажовете...

За Сао Паоло също нямам и представа какво ще правиш цели два дни...

 

Оги, ти ходил ли си в Тигре? Там всъщност какво има за гледане или да се прави? Знам, че те ходят през уикенда там и е нещо като вилна зона. Чудя се и аз дали да не отделя време за Тигре.

Връзка към коментар

Оги, ти ходил ли си в Тигре? Там всъщност какво има за гледане или да се прави? Знам, че те ходят през уикенда там и е нещо като вилна зона. Чудя се и аз дали да не отделя време за Тигре.

Изключително красиво място. Прави се разходка с лодка, обикаля се из джунглата, има еко пътеки, красиви вили и огромни стекове.

post-146-0-70945400-1421160032_thumb.jpg

post-146-0-47994300-1421160045_thumb.jpg

post-146-0-28625700-1421160056_thumb.jpg

post-146-0-37263000-1421160070_thumb.jpg

Извинявайте, че снимките са с хора, но само тези имам на компютъра. Има и още много активитети и е много хубава еднодневна разходка,,,

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз искам да опозная добре Буенос Айрес и Рио , затова си оставям повечко време.

Всъщност в Буенос Айрес ще имам цели 5 дни + 1 за Тигре + 2 за Колониа и Монтевидео.

За Рио 5 дни и половина , като може да направя някой day trip до Buzios или Ilha Grande.

 

Относно Сао Паоло -сигурен съм , че един от най-големите мегаполиси на планетата все ще има какво да предложи за два дни :)

Давам го лежерно , точно разграфените по часове програми не са моя стихия :)

Със сигурност ще изкарам някой час-два и на плаж. Грехота е да не се топна баш там :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Стенк, дай малко инфо за нощния автобус до Игуасу. С коя фирма и за каква цена е? Аз рових из интернет, но нещо цените, които намерих, както и времето на придвижване (не успях да открия точно нощен автобус) не ме устройха особено и се спрях на полет.

Ами ето ги автобусите :

 

http://www.omnilineas.com/argentina/bus/retiro/puerto-iguazu/

 

Съображението ми да пътувам с автобус е , че пристигам по едно и също време като да съм с полет т.е. някъде към обяд.

Така си хващам бусчето вечерта от Буенос Айрес и след едни 17 часа съм в Пуерто Игуасу.

Минус е дундуркането , но пък ми се виждат много комфортни.

Плюс е по-ниската цена + спестяване от една нощувка в Буенос Айрес.

 

Иначе никак не е евтино - по сегашния курс излиза 100-113 евро cama/semi cama.

Ако купя песо на черно и билети на място ще е доста по-евтино:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Летище Carrasco, Montevideo:

http://www.aeropuertodecarrasco.com.uy/transporte.php

 

Автобуси Montevideo - Colonia del Sacramento:

2часа 40 минути

http://www.cot.com.uy/site/reservas.php

 

Ферибот Колония - Буенос Айрес:

.) http://coloniaexpress.com/ - няма на 1.04 или още няма инфо

.) seacatcolonia.com redirect to http://ventas.ferrylineas.com.ar

20:30 - 21:30,  AR$ 343

.) https://www.buquebus.com.uy/BQBWebV2/web/Home

16:15 - 17:30, UR$ 1070

20:00 - 21:15 UR$ 1070

Редактирано от Childish
Връзка към коментар

seacatcolonia е дъщерна компания на buguebus и по линията Колония - Буенос Айрес ползват един и същ ферибот  , затова по-добре да купиш билетите от seacatcolonia  , където са много по-евтини , а те возят на същата лодка  :)

Още не е излязло разписанието за след 31. март . Ще го пуснат до края на януари.

 

Може да влезеш в уругвайската страница на seacatcolonia по следния начин :

Избираш отгоре меню на английски , после избираш някоя опция от колоната вляво например useful information , после горе вдясно цъкаш върху знаменцето на Uruguay , после даваш Home и вече си в уругвайския вариант с цени в уругвайско песо  , които са по-ниски от аржентинските. Пусна ме да резервирам с  българско гражданство и паспортни данни така , че се надявам да няма проблеми с това. Когато аз го правех можеше да избереш уругвайскит вариант от самото начало без тия врътки и не знам що така го промениха.

При резервация от buguebus пък техния сайт директно те препраща към уругвайскитя им сайт с цени в уругвайско песо.

 

 

Единствено бързата лодка Montevideo - Buenos Aires се обслужва само от buguebus и те са единствените които пътуват директно по линията.

 

Относно автобусите Монтевидео-Колониа има и други компании . Ето пълен списък :

http://www.trescruces.com.uy/

 

Всичките държат една цена - 290 песо (10евро)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря много, stenk.

Аз още нищо не мога да купувам (поне за себе си), защото нямам паспорт и затова не се задълбочих много в проучването, а просто си нахвърлях каквото видях.

Връзка към коментар

И аз сменях паспорт заради това пътуване ,и от седмица съм с новичък.Ще има да се чудят как така първото ми пътуване в чужбина ще е точно до тяхната държава.

Това не винаги е на добре и току виж ни обърнали повечко внимание по границите ;)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.