Прескочи до съдържание

2 седмици в Уругвай + Аржентина


Childish

Препоръчани мнения

Благодаря, neuromancer, но търсим само двупосочен Буенос Айрес-Ел Калафате на 3 април - 11 април, +1/-1 ден.

Този полет е по-скъп от презокеанския може би заради Великден...

Връзка към коментар

Говоря за целия билет от София и обратно до София.

480+ евро ми се струва прекалено за двупосочен на вътрешни линии...

Както каза wilks, до Великденския остров излиза малко по-скъпо.

То не е само това, но и билетите свършват. Тази сутрин нямаше вече за някои от полетите, които исках. А аз още съм без паспорт (от сайта на ЛАН искат паспортни данни). Не знам дали да не пробвам с данните от стария паспорт...

 

Да не звучи като оплакване. Само споделям.

Редактирано от Childish
Връзка към коментар

Лили, бях ти пратила един линк на представителство в София на доста авиокомпании вкл. и за такива в Аржентина./ В момента не мога да ти го постна линка отново, че ФБ ми е блокиран оттук/. Звънни им по телефона и ги питай дали представляват и LAN. Ако да, те правят резервации, които важат за около седмица. Освен това не ми искаха никакви паспортни данни. Пробвайте да запазите места пък после ще го мислите дали искате билетите или не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За инфо: това е линкът, който ми прати Еми:

http://ww1.aerolineas.com.ar/arg/main.asp?idSitio=US&idPagina=8&idIdioma=en&cmbLugar=BULGARIA

 

Точно, само като отидох на място се оказа, че представляват кой ли не, а не само аржентинците. Така че за запазване на билет стават. На мен поне ми откриха по-добра оферта от това, което аз успях да намеря.

Връзка към коментар

Точно, само като отидох на място се оказа, че представляват кой ли не, а не само аржентинците. Така че за запазване на билет стават. На мен поне ми откриха по-добра оферта от това, което аз успях да намеря.

Еми, а за запазване на билет заплаща ли се нещо?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

статус:

- имам паспорт

- билети Буенос Айрес - Ел Калафате - закупени - с ЛАН - изискват номер на паспорт.

 

билет София - Монтевидео, Буенос Айрес - София - 800лв

Буенос Айрес - Ел Калафате - Буенос Айрес - 700лв

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Сигурно сте писали в другите теми, но да попитам тук:

 

В кой район/кои райони препоръчвате да се отседне в Буенос Айрес?

Лили горе-долу са три районите, в които трябва да се отседне. Това са Палермо, Реколета и накои части на Сан Телмо.

Самият център или downtown на града е препоръчително да не се ползва. Казват, че вечер там е пусто и мястото е осеяно с наркомани и бездомни.

Палермо е районът с нощен живот и горе-долу е по сигурно от гледна точка на това, че има доста хора навън по всяко време на денонощието. Реколета е скъп район и доколкото разбрах безопасен,  доколкото може да бъде въобще един район там. В Сан Телмо е запазен стария облик на града, там се намират и милонгите за танго. Има части, които са безопасни и части, който не е добре да посещаваш особено вечерно време. Има много заведения и кипи вечерен живот по някои от улиците.

Категорично стойте далеч от Ретиро, Търговската част и Ла Вока.

Аз отсядам в Сан Телмо в къща за гости Tango Hogar. Според сведенията тази част в Сан Телмо не е особено опасна. Сан Телмо в близост до границата с Ла Бока, източната част и жп гарата в Constitucion са опасни зони.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Станаха много темите по въпроса , но избирам да пиша в тази от мястото на събитието :)

 

Аз съм в Сан Телмо - America del Sur и мястото е много готино :)щ

Вечер може да е опасно , но днес се шматках почти цял ден из района вкл. вътрешните улички из Ла Бока и няма нищо страшно. Вечер предполагам е пусто и се мяркат тъмни субекти ,но такива има и на Сточна гара и "Mария Луиза" , та нищо по-различно ;)

 

Като спомена по-горе Ретиро се има предвид , че е кофти района около гарата. Иначе Ретиро е топ локация и скъпарски квартал с "Four Seasons" , "Sheraton" прочие.

 

Сега малко практична информация - билетче за градския транспорт е 5 песо. За автобусите обаче трябва или магнитна карта SUBE Card каквато имат всички местни или приемат единствено монети

 

Автобус 129 е нвщо като Hop on Hop of буса - покрива всичко по-интересно в града от Ла Бока до Палермо и може да си правите обиколки за 5 песо :)

Туристическия автобус е на баснословна цена за тук.

 

Така както се зарекох ще се пробвам по Blue Rate щото официалния курс е страшно дърво - 8.6 за долар и Аржентина ще ви се стори адски скъпа.

Аз смених само 25 долара на летището ( трансферния бус на Tienda Leon може да платите и директно с долари -15 долара е или 130 песо)

 

Та днес си сложих главата в торбата , избрах един чейнчаджия на " Avenida Florida " дето ми се видя с по-честно лице и смених стотачка. Приверих банкнотите една по една както е писано вече , но до последно не бях сигурен , щото се оказа , че има три различни вида банкноти от по 100 песо в обръщение.

Както и да е вече похарчих всичко без проблем и явно се оказа честен далавераджия. Утре сутрин ще търся пак него ;)

 

Само да усетите разликата -по официален курс за 100$ получавате мижавите 860 песо , а на улицата за 100$ получавате 1270 песо ...найс , а ?

Та съвета ми е всичко като автобуси , полети и прочие да купуватв на място ,защото ви излиза с близо 50 % по-евтино.

Аз пробвах да платя един автобус от България и сега съм адски доволен , че сайта им не искаше да приеме BG кредитната ми карта. Тук ми излезе много по-изгодно с черния курс на песото.

 

Много е писано все "долар та долар".

Споко местните не ядат домати с колците и еврото също е на уважение включително на черния пазар!

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

На всяка крачка има Locutorio - интернет телефонни кабини и разговор до стационарен/мобилен в Бългатия е 4-5 песо на минута. За мен е идеално да държа връзка с родата и нямам никаква нужда от местна карта или кожодерския роуминг.

Бирата стандартно е литър и струва между 16-25 песо.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хей, stenk, благодаря за "включването" от мястото на събитието - надявам се темата да се получи интересна смесица, още повече, че по план би трябвало да се допълним, а не да се повтаряме много.

Много благодаря за полезната информация!!!

Успех и приятно прекарване!!!

(Не смея да питам как полетите са по-евтини на място, за да не се ядосвам) 

Връзка към коментар

Станаха много темите по въпроса , но избирам да пиша в тази от мястото на събитието :)

 

Аз съм в Сан Телмо - America del Sur и мястото е много готино :)щ

Вечер може да е опасно , но днес се шматках почти цял ден из района вкл. вътрешните улички из Ла Бока и няма нищо страшно. Вечер предполагам е пусто и се мяркат тъмни субекти ,но такива има и на Сточна гара и "Mария Луиза" , та нищо по-различно ;)

....................................................................................................

 

Така както се зарекох ще се пробвам по Blue Rate щото официалния курс е страшно дърво - 8.6 за долар и Аржентина ще ви се стори адски скъпа.

Аз смених само 25 долара на летището ( трансферния бус на Tienda Leon може да платите и директно с долари -15 долара е или 130 песо)

 

Та днес си сложих главата в торбата , избрах един чейнчаджия на " Avenida Florida " дето ми се видя с по-честно лице и смених стотачка. Приверих банкнотите една по една както е писано вече , но до последно не бях сигурен , щото се оказа , че има три различни вида банкноти от по 100 песо в обръщение.

Както и да е вече похарчих всичко без проблем и явно се оказа честен далавераджия. Утре сутрин ще търся пак него ;)

 

Само да усетите разликата -по официален курс за 100$ получавате мижавите 860 песо , а на улицата за 100$ получавате 1270 песо ...найс , а ?

.....................................................

Много е писано все "долар та долар".

Споко местните не ядат домати с колците и еврото също е на уважение включително на черния пазар!

Стенк, разкажи малко повече за Сан Телмо, че аз ще съм на две преки от твоя хотел.

Ти с буса на Тиенда леон ли пътува? Как се разбра да те оставят пред хостела? Още при закупуването на билета или в последствие със шофьора срещу доплащане?

Как разпозна чейндж бюрото? Навсякъде четох, че са някакви субекти, които те заговарят на улица Флорида? Предполагам, че това са тип нашите магураджий? Има ли си съвсем нормални чейндж бюра с надпис и т.н.?

Връзка към коментар

Станаха много темите по въпроса , но избирам да пиша в тази от мястото на събитието :)

 

Хубаво изкарване в страната на тангото, следим снимките във фейса! ;)

 

 

Така както се зарекох ще се пробвам по Blue Rate щото официалния курс е страшно дърво - 8.6 за долар и Аржентина ще ви се стори адски скъпа.

Добре де, а можеш ли на легално място - банка, легално обменно бюро или нещо такова, да си продадеш аржентинското песо за долари и ако да, по какъв курс става? :rolleyes:;)`

Щото в обратния случай - да продаваш песо - официалният курс излиза много сладък :biggrin:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

(Не смея да питам как полетите са по-евтини на място, за да не се ядосвам)

 

Не се ядосвай, не става с полетите, освен ако нямаш жителство или си много време в страната. Има предвид да обърнеш доларите по високия курс и да плащаш в песо в брой.

Ако ще летиш след два дена това няма да е много изгодно дори по другия курс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно така , Романсер е обяснил - смяняш доларите / евро тук по черния курс и си купуваш полет който пак разбира се е на цената за чужденци.

 

Ползвах Тиенда Леон до техния терминал в Пуерто Мадеро и там всички слизат. От там вече може да си платиш трансфер до хостела.

Спирката на метрото обаче е само на 200 метра отсреща и аз се придвижих с метро до Сан Телмо.

Ами какво да кажа за него - стар квартал , има заведения , на 10-15 мин. пеш от сърцето на града.

 

Фичо ако ти остане песо си остава вечно твое.Няма начин да смениш за твърда валута.

Аз съм в голяма дилема колко още да сменя за да ми стигнат спокойно , но пък без да се налага да харча за простотии колкото да се отърва от тях ;)

Връзка към коментар

Днес моя човек на улицата го нямаше и влетях намахано направо в чейндж бюрото дето ме вкара вчера. Явно хората правят добри пари от това и мошенниците сa по-скоро изключение

При положение , че сделките се правят в затворени помещения , а не ма улицата ми е чудно кой би имал интерес да пробутва фалшиви банкноти ? ОК да кажем , че се случи нали го знаеш къде е и още утре ще отидеш да оревеш квартала и да му разгониш клиентелата поне за час ??? Системата е малко странна , защото официално е незаконно , но пък става пред очите на всички вкл.на полицията.Офисите си имат вид на съвсем нормални обменни бюра само дето са малко забутано и няма табели с курсовете пред тях. Гледам вече трети ден как местните наглед съвсем нормални хора пазаруват дори в беден квартал като Сан Телмо и нямам съмнение , че официалната статистика не струва и песо. Явно в тази държава има много силен сив сектор и совите не са това което са :)

Както и у нас негласно им е дадена възможност да се оправят както могат...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.