Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

На Lonely planet пише, че е от 2012, а на Rough Guides от 2009

 

 

Май става и от моя линк тук  :)
 

Редактирано от Георги
забранени са връзки към произведения със защитени авторски права
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Темата нещо позамря, явно вече всичко е ясно :) Е, на мен поне ми се поизбистри. И така, програмата:

Пристигане на 14.02. през нощта и преспиване в хотел на летището. На другата сутрин потегляме към Hikaduwa, пътьом разглеждане на  Richmond castle в Kalutara. 3 дневен престой в апартамент на плажа, през което време, дневни трипчета до Marissa, Mattara и Gale. Adam’s peek e под въпрос, ако ще го правя, ще е сама, с катерене през нощта.

На 18 рано сутринта, потегляне за национален парк Yala. Сафари из парка и нощувка. На 19 отпътуване за Kandy. Пътьом – водопада Dunhinda – най-високият на острова. Привечер разглеждане на храма с прословутия зъб на Буда Sri Dalada Maligawa. Ако пристигнем достатъчно рано – ботаническите градини. На другия ден – Dambulla и Sygiria. На 21-ви февруари – Polonnaruwa. От 22-до 25 – почивка на плажа в Trincomalee, Niaveli и гмуркане на Pigeon island. 25 срещу 26 имаме нощувка в района на Vavuniya, в резерват, в къща на дърво. Близо е до Anurathapura, ще преценим дали има време и желание за нея. 26-28 на Dutch island, сафари в Wilpattu national park и наблюдение на китове и/или делфини. Ако много ни хареса, още една нощувка там, ако не – в Negombo. На 1-випрез деня – едно кръгче на Colombo и късно вечерта отлитане.

Така съм я замислила за сега. Мисля, че е рехава и ненатоварваща, може спокойно да се включи нещо в околностите по препоръка на местния ни шофьор /или ваша/.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хах, ами нашата програма за трети път отиде по дяволите като видях, че има гмуркане на Pigeon Island с малки акулчета. Не са много малки на клипчетата всъщност, не трябваше да казвам на мама :rolleyes:  Но не мога да го пропусна това изживяване. 

Така че ще започнем с южната част на острова и ще оставим културния триъгълник за последните дни, заедно с Трикомале.

Добра идея за плаж е Jungle beach до Unawatuna. Включи го, ако можеш, на няколко места четох, че цари масова заблуда, че е труднодостъпен и съответно е най-спокоен.  

Колегата ми е намерил повече от чудна къща в Мириса, която е на плажа и от там тръгват туровете за китове и е до плаж, на който нощем може да се види снасяне на костенурки, но още не знам името. Аз там ще си запазя нощувка.  

Четох за Трикомале вчера, че се разхождат полуопитомени сърни наоколо. И ядат ориз с къри, просят храна като кучета и дават да ги галиш. Това е втори стимул да проверя и там плажовете. 

https://www.youtube.com/watch?v=R-hqyDoo48g

 

Ето за този блог ти споменах в събота, с електронната книга:

http://srilanka.for91days.com/category/trincomalee/ 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добра идея за плаж е Jungle beach до Unawatuna. Включи го, ако можеш, на няколко места четох, че цари масова заблуда, че е труднодостъпен и съответно е най-спокоен.  

Сложих чавка върху картата. Е, как ги виждаш нещата? Имаме ли допирни точки в програмата /като засичане по време имам предвид?/

Връзка към мнение

Сложих чавка върху картата. Е, как ги виждаш нещата? Имаме ли допирни точки в програмата /като засичане по време имам предвид?/

 

Недостатъкът на това, че си преобръщам програмата с главата надолу 3 пъти вече, е че пак трябва да проверяваме транспорт, часове и оптимални нощувки. Но мисля, че не се засичаме, защото ние тръгваме 4 дни след Вас, а не може да Ви настигнем, защото последните Ви дни не са на място, на което ще ходим и ние. 

Връзка към мнение

Аз сега лека полека нагласям програмата. На 17 кацаме в 1 през нощта, спим в Негомбо и през деня отиваме в Коломбо. Почиваме си там и 18 сме в Анурадхапура. 19 в Полонарува. 20 пак там, ама един ден почивка. Имам и рожден ден тогава, така че ако се засечем с някой, може да изпие един Lion за моя сметка. За сега съм стигнал до тук. Видях че има някакви евтини хотели и може да запазя и от тук поне за първите дни, пък и да взема някоя магеланска миля  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз обмислям да тръгнем в тази посока - от Коломбо до Анурадхапура, Полонарува .... Може би нещо като на тази снимка, която намерих.

post-1912-0-74676600-1421759803_thumb.jpg

 

А забелязахте ли, че на визата пише:

Еntry Type: Double (This is permitted within 30 days from your initial arrival)

Това нали означава, че ако реша да ходя примерно до Индия, после ще мога да се върна пак? Не че съм тръгнала :) ама ми стана любопитно

Редактирано от Nati
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Нещо позамря темата, та реших да постна суровия план за първите няколко дена:

Шри Ланка-програма
 
14.02-Вечерта заминаване за Истанбул.
15.02-Сутринта пристигане в Истанбул. Отиване до Таксим. Оставяне на багажа-http://bagaj.co/eng/ . Разходка из центъра и до Босфора и Златния рог. Отпътуване за Сабиха към 17:00. 
16.02-Излитане в 1:00. Кацане рано сутринта в Дубай. Купуване на билет за градския транспорт. Разглеждане на някой МОЛ и плажа. Вечерта излитане за Шри Ланка.
17.02-Кацане през нощта в Негомбо. Настаняване в хотел. Почивка до обяд. Отпътуване за Коломбо. Почивка цял ден. Разхождане. Свободно време(не че другото е заето, ама тука няма никакви планове:))
18.02-Отпътуване за Анурадхапура. Разглеждане на стария град, свободно време. http://en.wikipedia.org/wiki/Jaya_Sri_Maha_Bodhi 
19.02-Отпътуване за Полонарува. Разглеждане на стария град. Или Отпътуване за Сигирия. Разглеждане.
20.02-Рожден ден. Парти. Юхуууу!
21.02-Канди. Зъб на Буда. Градини. Чаени плантации.
22.02- Отпътуване за Яла. 
 
Полонарува най-вероятно ще го изрежа. По-скоро предпочитаме повече дни за плаж. 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно съм забравила да предложа, та да го направя сега - според моите разбирания в Истанбул ще сте уморени. И няма да ви е много до ходене. Мисля, че ще ви бъде много по-приятно да си хванете корабче по Босфора и да се наливате с чай, зяпайки града от тази перспектива. Има доста варианти - от час-два до цял ден. 

 

            

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оо, да корабчето в Босфора си е перфектно. Няколко пъти съм го пробвал и аз. Благодаря ти за предложението, но аз под разходка имах предвид по-скоро сядане някъде и пиене на чай  :lol:  Иначе не се бях сещал. Може пък да погледна какви оферти има  :)  Току виж си пием чая из Босфора  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другото, за което се сещам, е, че около Полонарува, тоест в Хабарана, може да яздите слонове. Не е особено скъпо. И става за рожден ден. Ако не е добра идея това, може от Полонарува да се придвижите до Тринкомалее и да прекарате остатъка от деня на плаж. Или гмуркане с акули.

Аз пропускам Канди без никакви угризения, за да мога да вкарам в тези две седмици всичко, което искам. А зъба на Буда май ще си просъществува и без мен. Ботаническите градини също. Плантации ще видиш в Нувара Елия, Ела или в краен случай от влака. Той не е особено бърз. 

Връзка към мнение

Хмм. Интересно. Аз също не съм голям фен на посещението на Канди, но Тринкомалее ми идва малко далеч. Предпочитам да отделим втората част на пътуването за плажни дестинации, хем да си починем. И мисля да се отправим на юг за плаж. Хем сме близо и до Яла. А Канди ще се падне нещо като транзитна спирка, но все пак "голям" град, където има как да се разходим.

Връзка към мнение

Ами аз не мога да сложа екселски файл с програмата ни, както и не съм си довършила всичко, но сега изглежда:

post-997-0-16982500-1422562903_thumb.png

 

Имам още 20 дни да осъвършенствам квадратчетата, транспортът и разходите са в отделни колони, в процес на обработка :) . 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Не била организатор...Кво ли щеше да е, ако беше? :)

 

Хахах, щях да знам дали е изпълнима или съм оптимист  ;) И за пръв път ще ходя на море февруари, така че - колкото по-запълнени са редовете в средата, толкова повече море остава в двата края. Все още завиждам на Елоена, но 6 дни до вода са  нашият максимум.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Идеална ти е програмата! Балансирана! И със сигурност много по разчетена, защото аз времето за път много много не съм го взела предвид. Ама то пък и нали е почивка, не може всичко да е до секундата. Трябва и да има място за импровизации. Моите дни просто са малко повече, за това има повече време за море.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами повечето задължителни неща като китове, леопарди, езда на слонове, Piguin island с малките акули, разходите в хълмовете и Adam's peak са до обяд. Следобедите, особено покрай Нувара Елия и Ела заради мъглата и дъжда, са оставени за пътуване и някоя междинна спирка за малки атракции. Така че не би трябвало да има проблем в изпълнението, за придвижването има достатъчно опции и време. Ако мога да си намеря морска храна всеки ден и понеса лютото, цялото пътуване ще е изцяло по мой вкус.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз освен да си се пооплаквам тук  :rolleyes:

Всъщност нашата организация не беше добра, колкото и хубава табличка да се получи  :blush:

Оказа се, че не сме съобразили изобщо сезоните и източното крайбрежие не се препоръчва в този период. Останахме без плуване с акули. Но пък включвам спане в лагуна в сламена къща с птички наоколо :wub: . 

Та в момента съм на план № 4 или 5, загубих им бройката вече ^_^ . Да знаете, че е много досадно да резервираш наново в 5 града, да преместваш нощувки и да търсиш 2 седмици преди пътуване ... Знаех си аз, че трябва да букна един all inclusive в Куба за две седмици и да не се занимавам два месеца с тези хамалогии. Дано след първото пътуване стават по-лесни нещата. И е добре да стискате палци да не прочета в следващите 10 дни нещо, което изисква нови промени в маршрута ми. Даже почвам с нетърпение да чакам да ми свърши срокът за безплатна анулация, защото вече имам 2 страници с отказани резервации в booking  :blush:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да спомена , че язденето на слонове в Полонарува, през 2013г, когато бях там струваше 40$ на човек. А храмът зъбът на Буда,..... е не лош храм,но нищо особенно. А самото зъбче може да се види доста трудно,ако изобщо някой може да види зъбче от 6м. през 2 витрини. ....но за тях си е свято място . Плюс това нашият водач ни обясни, че изложеното зъбче не е истинското. "Истинското" се съхранява в нещо като сейф.... Така, че няма за какво да се съжалява ако този храм се пропусне.  Ботаническите градини ги има навсякъде...повечето са с безплатен вход....идеята е накрая да си купиш от техните кремове и отвари  , които са нещо като панацея...лекуват от косопад, хъркане до високо кръвно и ухапвания от комари:) Но е супер забавно и черпят с чай и правят безплатен масаж на лицето с нещо супер лековито и изглаждащо бръчки. 

Сигурна съм , че пътешествирто ви ще бъде незабравимо!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моника, а вие къде обикаляхте? 

Аз се интересувам основно от частта с хълмовете, защото описанията за всяко едно място са еднакви и не мога да преценя колко време ми е нужно в района и кои са най-интересните места.

И за плажовете бих попитала, тъй като всички са много хубаво снимани без хора и описани като райски, а после отзивите са, че е пълно с народ и много мръсно :huh: . 

Връзка към мнение

Аз освен да си се пооплаквам тук  :rolleyes:

Всъщност нашата организация не беше добра, колкото и хубава табличка да се получи  :blush:

Оказа се, че не сме съобразили изобщо сезоните и източното крайбрежие не се препоръчва в този период. Останахме без плуване с акули. Но пък включвам спане в лагуна в сламена къща с птички наоколо :wub: . 

Та в момента съм на план № 4 или 5, загубих им бройката вече ^_^ . Да знаете, че е много досадно да резервираш наново в 5 града, да преместваш нощувки и да търсиш 2 седмици преди пътуване ... Знаех си аз, че трябва да букна един all inclusive в Куба за две седмици и да не се занимавам два месеца с тези хамалогии. Дано след първото пътуване стават по-лесни нещата. И е добре да стискате палци да не прочета в следващите 10 дни нещо, което изисква нови промени в маршрута ми. Даже почвам с нетърпение да чакам да ми свърши срокът за безплатна анулация, защото вече имам 2 страници с отказани резервации в booking  :blush:

Eх, сега пък ти! Какво му е на източното крайбрежие? Къде, какво прочете :( Аз за това много не се задълбочавам в четене, че колкото съм колеблива, и аз ще правя 15 програми. Не, от както я измислих, спрях да ровя и да чета, за да не възникват нови и нови питанки. Каквото е, такова, но като вече си ми пуснала мухата....какво викаш, му е?  

Връзка към мнение

Мусони, дъжд, нямам представа какво му е. Води се неподходящо - в wiki, tripadvisor, lonely planet. При всички положения, ако има вълни, няма шнорхел, значи за себе си не знам какво ще правя там 3 дена.

В прогнозите не виждам никакъв повод за безпокойство. Пише средно 4 дъждовни дни за февруари, те се изваляха тази седмица ^_^ . Но аз не съм ходила по тези ширини и не знам какво значи неподходящо за посещения. Трябват ни cck или Сънчо, за да обяснят :yes:  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нека опростя нещата - добър шанс има да е хубаво времето, но има течения, които свалят видимостта до 0. Шнорхел няма. Май и не е добре за къпане като цяло.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нека опростя нещата - добър шанс има да е хубаво времето, но има течения, които свалят видимостта до 0. Шнорхел няма. Май и не е добре за къпане като цяло.

   Ама cck описва азиатските дъждове много хубаво, направо закопняваш да си останеш в София февруари и да си ядеш пица :) Та щеше да е забавно да помогне.

   Освен това eloena не се нуждае от такова обобщаване от наша страна, ако няма да си отменя нощувките. Просто ще й стискаме палци  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.