Прескочи до съдържание

Qatar Airways - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Повярвай, наистина целият свят се е втурнал към Азия. От там се връщам, фул самолети, хотели и дублирани места.  Сега с китайците съвсем страшно ще стане. Явно Азия рязко стана съвсем модерна с отваряне на границите. Надеждата е само бумът да се нормализира с увеличаването на полетите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Най-многолюдния континент, последни се отвориха след ковид-а, авиоиндутрията още не се е възстановила (както вече стана в Северна Америка примерно), няма начин да не се успокоят нещата.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз съм почти отчаян вече, не мога да намеря нито една "екзотична"(при всичките хлабави дефиниции на тоя термин) дестинация за под 2000лв на човек. Т.нар. промоция на катарците въобще не разбутва датите и дестинациите, които следя, а на запад положението е същото като на изток. Тук-там някой Ню Йорк под 1000лв и това е, нищо, нула. За Азия единствено Сингапур е някакъв проблясък, евентуално ако от там намериш някой лоу кост в друга посока, но и този проблясък е от 1400лв минимум за април месец...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Вече бе споменато ,че това не е точно така.Що се отнася до Северна , Южна Америка , че и Африка цените са близо до тези от преди ковидните времена.

Не виждам защо пък цял свят да се е втурнал към Азия ? 

Разбира се ще има инфлационна "добавка" ,но едва ли ще се запазят в пъти по-високи, както са в момента.Въпрос на време.

 

Още през миналото лято , коментирахме тук  , че след рекордното лято ‘22 за Европа и Северна Америка в историята , пиковият сезон за Азия зима-пролет ‘23 ще е абсолютно рекорден СЪЩО. Никой следящ индустрията не бива да е изненадан, търсенето надминава предлагането, съответно всеки в Азия ще капитализира максимално. Предвид стандартно по-ниските цени в Азия в сравнение с другите континенти, предполагам че успокоение или забавяне на търсенето ще има чак есента на 2024г. Който търси по-ниски цени в настаняванията, трябва да планува максимално рано. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За себе си не мога да си представя да планирам пътуване за година или повече напред , освен ако не е абсолютно неустоимо предложение.

Там където ми се ходи днес  може да не ми се ходи след година.

Случвало се е неведнъж. Все пак не купувам имот с ипотека , а просто отивам на почивка.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Приличните цени с катарците (същите бяха и преди това "промо") са Виетнам и (връщане) Пукет.

За кои дати да видя какви са приличните към днешна дата? Аз каквото гледам е 2000+?

Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги каза:

За кои дати да видя какви са приличните към днешна дата? Аз каквото гледам е 2000+?

Цъкни на опцията с флексибъл дати да гледаш в табличен вид и търси със стрелките. 

 

qat.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Всички надуват цените яко, струва ми се, че тази година ще видим невиждани цени, те се виждат вече де.

От Америка до Европа за лятото под 1500евро няма билет, вътре в Европа виждате какви цени пускат и лоу костите, за Азия също 1000-1500евро си е масова цена..

 

Аз съм уплътнил всичко и за тази година ще имам три междуконтинентални пътувания, едно вече мина.

 Според мен най-рано на есен може да пуснат нещо по-нормално като цени и не визирам само Катар

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Георги каза:

Аз съм почти отчаян вече, не мога да намеря нито една "екзотична"(при всичките хлабави дефиниции на тоя термин) дестинация за под 2000лв на човек. Т.нар. промоция на катарците въобще не разбутва датите и дестинациите, които следя, а на запад положението е същото като на изток. Тук-там някой Ню Йорк под 1000лв и това е, нищо, нула. За Азия единствено Сингапур е някакъв проблясък, евентуално ако от там намериш някой лоу кост в друга посока, но и този проблясък е от 1400лв минимум за април месец...

Това е добра цена от Alexander, в темата за ЛОТ 1540001523__2023-02-11_152355591.png.240dd80b72f3f8db77d57bc2172213da.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

Всички надуват цените яко, струва ми се, че тази година ще видим невиждани цени, те се виждат вече де.

От Америка до Европа за лятото под 1500евро няма билет, вътре в Европа виждате какви цени пускат и лоу костите, за Азия също 1000-1500евро си е масова цена..

 

Аз съм уплътнил всичко и за тази година ще имам три междуконтинентални пътувания, едно вече мина.

 Според мен най-рано на есен може да пуснат нещо по-нормално като цени и не визирам само Катар

Имаше много ниски цени с турците и то на два пъти имаха промоция, просто трябва да се следят нещата...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, zvezda9001 said:

Имаше много ниски цени с турците и то на два пъти имаха промоция, просто трябва да се следят нещата...

Е той вероятно тогава си е купил, но не винаги може да се планира за 7-8-10 месеца напред.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мен това, което направиха турците с въпросната най-голяма промоция е абсолютното дъно, което дори гаражна лоу кост компания не е правила. Обявиха седмична промоция и на втория ден видяха, че се купуват много и я скриха рязко. 

 

Продължавам само с катарците да летя. Едни 200 лева повече, но няма стачки, няма отменени полети за лошо време в Доха и много от редките им закъснения изчакват хората да си хванат връзките. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 4 часа, Alexander каза:

Всички надуват цените яко, струва ми се, че тази година ще видим невиждани цени, те се виждат вече де.

От Америка до Европа за лятото под 1500евро няма билет, вътре в Европа виждате какви цени пускат и лоу костите, за Азия също 1000-1500евро си е масова цена..

 

Аз съм уплътнил всичко и за тази година ще имам три междуконтинентални пътувания, едно вече мина.

 Според мен най-рано на есен може да пуснат нещо по-нормално като цени и не визирам само Катар

От Америка за Европа (и обратно) мине ли 01.05. и цените хвръкват нагоре. Това е всяка година, не е прецедент. До към края на септември. Иначе сега и аз купих от ЛОТ, ама беше към 550 долара за май месец

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Постоянно има полети от Европа до Америка под 400€-500€ , дори за топ отпускарския сезон.Тогава обаче е доста непредвидимо откъм свързващите полети , особено в последно време.

 

Леко се отклонихме от Qatar.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 часа, T.E.Lawrence каза:

Продължавам само с катарците да летя. Едни 200 лева повече

За Азия може би е така. Иска ми се да можех да кажа същото и да летя безспирно с катарците като преди, но за дестинациите, които към момента следя и ме интересуват (основно из Африка), Qatar Airways поддържат буквално близо двойни цени спрямо турците. Разликите са убийствени.

 

На практика нямам полет с катарците от 1 година, за сметка на това се разцепих да летя с Turkish. Като авиокомпания QR ми допада несравнимо повече, но в чест на истината Истанбул като транзитен хъб ми харесва повече от Доха, та в крайна сметка се получава някакъв баланс. Апропо, в Турция също няма стачки 🙂

 

Иначе настоящата катарска промоция е доста слаба, според мен.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

Като авиокомпания QR ми допада несравнимо повече, но в чест на истината Истанбул като транзитен хъб ми харесва повече от Доха, та в крайна сметка се получава някакъв баланс. Апропо, в Турция също няма стачки 

Стачките ги вметнах защо не избирам Луфтханза и Еър Франс, ама не го написах, че щеше да се отплесна съвсем. 🙂 Тези хора чакат празниците да развалят почивките на всички. 🙂

 

Ти летиш нонстоп и за 90% от времето си ок. Ама аз образувах нерви как от седмица канселират моя полет и си представям как вися в Истанбулската виелица без яке с летни обувки с дупки да чакам кой знае кога да пуснат полет. На всичкото отгоре не се полагат и компенсации.  За щастие, моят беше първият пуснат след поредицата канселации.

 

Другото, което ме втрещи, беше политиката им да излиза гейтът само час и половина преди полет. При това огромно летище не знаеш къде да чакаш и си на тръни да проверяваш таблото.

 

Отделно сървисът е много надолу отпреди няколко години като летях последно. Ако нямат нещо в количката, наставаше една суета и задръстване да го намерят. За втора бира им беше непосилна драма и приятно "разсейване" и "забравяне".

 

Иначе за твоя случай при двойна цена, бих го преживял. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За мен пък огромното предимство на турците са големите самолети от Истанбул нататък. Съответно недостатък на катарците и емирците😀 е малките им самолети до Доха/Дубай. 5 часа се изкривявам, клаустрофобия взе да ме гони. 
И наистина напоследък никакви цени. Вярно, СП имаше, дано вече се оправят нещата.

А за сървиса на турците писах миналата година, ама ми понаскачаха тук и млъкнах😀. Сега на мода са отменените им сутрешни полети за Бг. Доста хора изреваха.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ето ви новина във връзка с това защо няма супер промоции.

На Краби вчера спрял тока и нямало полети. Резултат - в момента има над 200 бедстващи шведи и датчани на летището в Банкок. Изпуснали си полетите и няма свободни места в следващите полети да се приберат. При положение, че платежоспособни са готови да плащат всякаква цена и не намират полети, кой е луд да прави промоции. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 11 минути , T.E.Lawrence каза:

Ето ви новина във връзка с това защо няма супер промоции.

На Краби вчера спрял тока и нямало полети. Резултат - в момента има над 200 бедстващи шведи и датчани на летището в Банкок. Изпуснали си полетите и няма свободни места в следващите полети да се приберат. При положение, че платежоспособни са готови да плащат всякаква цена и не намират полети, кой е луд да прави промоции. 🙂

Чак пък бедстващи 😄 Тия имат кинти да купят половин Тайланд. Ще си удължат малко ваканцията.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

До -20% с код PCMAR23 за членове на Privilege Club

 

- Резервации от 7 до 17 март

- Пътуване от 1 Май до 30 Ноември

- Важи и от София и Варна

- Важи до: ABJ,ABV,ACC,ADD,ADL,AKL,ALA,ALG,AMD,AMM,ATQ,AUH,BEY, BGW,BKK,BLR,BNE,BOM,BSR,CAI,CAN,CBR,CCJ,CCU,CEB,CGK,CMB,CMN,COK,CPT,CRK,DAC,DAR,DEL,DMM,DOH,DPS,DUR,DXB,EBB, EBL,EVN,GOI,GYD,HAN,HBE,HGH,HKG,HKT,HRE,HYD,ICN,IFN,IKA, ISB,ISU,JED,JIB,JNB,JRO,KAN,KHI,KRT,KTM,KUL,KWI,LAD,LHE,LOS, LUN,LXR,MAA,MCT,MED,MEL,MGQ,MHD,MLE,MNL,MPM,MUX, NAG,NBO,NJF,NRT,PER,PEW,PHC,RUH,SEZ,SGN,SHJ,SIN,SKT,SLL, SYD,SYZ,TBS,TRV,TUN,WDH,ZNZ

 

Пълни условия - тук

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

enjoy special fares, exclusively for Privilege Club members.

For a limited time only, experience a once in a lifetime holiday and get up to 20% off on flights to some of our the most popular destinations.

Simply log in to your Privilege Club account and book your next flight using promocode PCJUNE23 by 30 June 2023 to begin the adventure you have been waiting for.

Terms and conditions apply. Offer applies for travel between 01 July 2023 - 31 March 2024

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.