Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Аз още хълцам от една бира за 32лв. в Берген :mellow:

За толкова пари трябва да е била поне 40-градусова... :)

 

че е скъпо в Норвегия спор няма, ама във веригите цените са доста по-поносими, примерно 7-eleven

В Свалбард силно се съмнявам да има голям избор от супермаркети, но ще се ориентирам на място. Както казах винаги мога рязко да започна една диета :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За толкова пари трябва да е била поне 40-градусова... :)

 

 

В Свалбард силно се съмнявам да има голям избор от супермаркети, но ще се ориентирам на място. Както казах винаги мога рязко да започна една диета :)

Абе, там има ли достатъчно слънце? Мож се направи на слънцеяд ;) ;)

Е, тука тоз човек, например:

 

http://www.marica.bg/%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5!-news149989.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега там са белите нощи,ако е и слънчево ще отиде диетата,може и да наддаде. :)

Викаш, ще дъвче лъчи денонощно? ;) ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

В рамките на 5 месеца Bulgaria Air за ЧЕТВЪРТИ път сменят часовете на ноемврийския ми полет София-Берлин, като сега вече изключително "удобно" го сложиха в 05:45 сутринта.

 

Тази все по-пропадаща авиокомпания ще може ли най-накрая да вземе някакво твърдо решение за разписанието си?

 

Имайте си едно наум, особено ако разчитате на тях за свързващ полет.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре, че имат поне някаква милост и има няколко места с безплатна вода. Срам не срам ще ходя да си наливам в шишенцето :)

Е, чак пък срам ;) , аз така в Рим след като си купя една бутилка и после като кръстосвам само си я пълня от чешмичките (nasoni) . ;)

nasone.jpg

 

Тези чешмички са около 2500 на брой, а даже имало и приложение, с помощта на което по-лесно да ги открие човек, обаче, доколкото разбирам, май няма версия за Андроид, а само за iPhone

 

(извинявам се за отклонението от темата с оплаквания)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Фичо, аз пък ти благодаря за отклонението! Не знаех за това приложение. :)

Може да се добави в полезните връзки в пътеводителя за Рим.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Слаба работа, има още какво да се работи - могат да се предвидят едно 10% места за пътници, които да пътуват на челна стойка, заемайки площ от едва 25/40см, а също така с малко тренировки, много пътници биха могли да се научат как да застават така, че да се наместват под седалката вместо ръчен багаж  ;) 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

...да прецакат обикновения пътник...

най-прецакани ще са уизеър.

 

пп. да изскимтя и аз :

два пъти се опитвам да литна с вуелинг.

току-що дойде поща, че и този път няма да имам късмет

чудя се дали да им дам трети шанс.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Преместих дискусията за спирането на списание Гео в темата, която беше отворена преди време: http://magelanci.com/topic/2140-national-geographic-geo-%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%B8/page-2

Връзка към мнение

Сблъсках се с едно от лошите неща в Канарите. Поръчах си едни семена от Галисия-Испания.  Едно, че ми вдигнаха леко цената за транспорт, въпреки, че е през нормалната национална поща, накрая ми спряха пратката в митницата и ми добавиха още 13евро. Равносметка е 20 и няколко евро за семена, 8-9 за път и 13 за митница при условие, че пратката идва от същата държава! Ще трябва да се информирам по-подробно за странните закони тук.

Връзка към мнение

Сблъсках се с едно от лошите неща в Канарите. Поръчах си едни семена от Галисия-Испания.  Едно, че ми вдигнаха леко цената за транспорт, въпреки, че е през нормалната национална поща, накрая ми спряха пратката в митницата и ми добавиха още 13евро. Равносметка е 20 и няколко евро за семена, 8-9 за път и 13 за митница при условие, че пратката идва от същата държава! Ще трябва да се информирам по-подробно за странните закони тук.

По-скоро семената се таксуват по индивидуална таблица, а не е заради мястото, ама провери си.

Връзка към мнение

Сблъсках се с едно от лошите неща в Канарите. Поръчах си едни семена от Галисия-Испания. Едно, че ми вдигнаха леко цената за транспорт, въпреки, че е през нормалната национална поща, накрая ми спряха пратката в митницата и ми добавиха още 13евро. Равносметка е 20 и няколко евро за семена, 8-9 за път и 13 за митница при условие, че пратката идва от същата държава! Ще трябва да се информирам по-подробно за странните закони тук.

Във френските острови е същото - има си митница и такси за всички стоки които се внасят, дори от метрополията. Причината е като всеки протекционизъм - да се защитят местните предприятия, които произвеждат по-скъпо заради отдалечеността, изолираността и високия стандарт на живот и губят компетитивност. На канарите доколкото знам е същото - ако всеки внася по-евтини стоки от Испания няма да остане едно местно предприятие и съответно няма да има работа за хората. Отделно се пълни хазната, за да не са тези острови и територии напълно зависими от държавата и да си осигурят собствени доходи за инфраструктура, социална дейност, помощи, училища...

 

Ето на испански http://www.creacionempresas.com/index.php/obligaciones-e-incentivos-fiscales/obligaciones/arbitrio-a-la-importacion-y-entrega-de-mercancias

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ейй, че яка тема имало тук!

Да се оплача и аз, че точно преди да ми почне отпуската, рязко се увеличи работата ми, а по законите на Мърфи очаквам в петък следобед вече да стане зверски напечено и да се прибера по никое време.

Връзка към мнение

Ейй, че яка тема имало тук!

Да се оплача и аз, че точно преди да ми почне отпуската, рязко се увеличи работата ми, а по законите на Мърфи очаквам в петък следобед вече да стане зверски напечено и да се прибера по никое време.

Я сега иди в темата "Искам да се похваля" и напиши, че още два дни и излизаш в отпуска  :) .

Дали чашата е наполовина пълна или наполовина празна зависи от субективната ни гледна точка. ;)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Инсталирах новия Windows 10... 1/3 от софтуера и хардуера ми не работеше... Даунгрейднах обратно до Windows 7.

 

1 час хвърлен на вятъра.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Василев

Инсталирах новия Windows 10... 1/3 от софтуера и хардуера ми не работеше... Даунгрейднах обратно до Windows 7.

 

1 час хвърлен на вятъра.

Лоша работа....моят съвет е за момента да се седи по встрани от него....да минат още няколко месеца и след това да се действа. Има бая неща за корекция по него. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз нямам проблем с Windows 10 и засега съм доволен от ъпгрейда. Първоначално не намираше коректен дисплей драйвър, както и драйвър за безжичната мрежа, но накрая всичко се оправи и засега се държи доста стабилно...

Връзка към мнение

Инсталирах новия Windows 10... 1/3 от софтуера и хардуера ми не работеше... Даунгрейднах обратно до Windows 7.

 

1 час хвърлен на вятъра.

А Фичо още си бичи на XP :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.