Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Ами недопустими са, ако сезирате който трябва би трябвало да вземат мерки...

Иначе не са далече времената, когато в България ако нещо струваше Х лв, за чужденци беше Х евро, или дори повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да бе, какво е това разхищение на отпуск...

Да се оплача- все още нямам билети за НИКЪДЕ.

 

Още Декември 2013 бях планирал цялата 2014 година, включваща Милано, Париж, Санторини, Хърватия и Сърбия (в последствия и Белгия, но тя не беше планирана предварително).

 

Тази година съм бил само в Унгария, имам отказана виза за САЩ и продължавам да чакам отговор за това дали ще благоволят да дадат Австралийска виза, докато гледам как билетите за лятото поскъпват.... Ако я откажат ще имам изключително малко време за планиране на нещо друго. Тъпа работа :mellow:

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Пътувала съм доста, но такова чудо като на бензиностанция Agip в Триест не бях виждала. Имаше две цени на бензина - за местни и за туристи. 

 

Цената за местни - 1,35 евро за литър

За туристи - 1,56 евро за литър.

 

Само в далечното ни минало по нашите курорти имаха различни менюта за българи и за чужденци със съответните цени.

Сигурна ли си, че си видяла добре? Т.е. беше ли отбелязано изрично това за туристите някъде?

В Италия на много бензиностанции, особено тези по магистралите имат по две цени за един и същ продукт, но те се отнасят до това дали си зареждаш сам горивото или това го прави бензинджията. Не направи ли една снимка?

Връзка към мнение

Сигурна ли си, че си видяла добре? Т.е. беше ли отбелязано изрично това за туристите някъде?

В Италия на много бензиностанции, особено тези по магистралите имат по две цени за един и същ продукт, но те се отнасят до това дали си зареждаш сам горивото или това го прави бензинджията. Не направи ли една снимка?

 

Сигурна съм, защото на таблото на входа имаше една цена, на самата колонка друга. Питах служителя, на когото платих, (бензиностанцията бе на обслужване, но се плащаше на човек в офиса) и той любезно ми обясни на италиански откъде идва разликата. Посочи ми таблото на входа, на което имаше лист с надпис "цена за местни".

Снимка не направих, че не ми беше до това. Просто отбелязвам факта. Нямам време, сили и нерви да се занимавам с някакъв бензинджия. Всичко, за което си мислех е как да мина безпроблемно на връщане през Словения и да снимам мястото на инцидента, който ни се случи на отиване.

Връзка към мнение

Пътувала съм доста, но такова чудо като на бензиностанция Agip в Триест не бях виждала. Имаше две цени на бензина - за местни и за туристи. 

 ...........

Само в далечното ни минало по нашите курорти имаха различни менюта за българи и за чужденци със съответните цени.

Мога да оборя с факти от съвсем прясното минало, че някогашните менюта сега са заменени с т.нар. "отстъпка за редовни клиенти" за българи в зимни курорти и на морето.

Чела съм и дискусия за различно третиране на провинените шофьори в Исландия, което не мога да потвърдя от първа ръка, но това ме накара да се усмихна тогава.

Връзка към мнение

Мога да оборя с факти от съвсем прясното минало, че някогашните менюта сега са заменени с т.нар. "отстъпка за редовни клиенти" за българи в зимни курорти и на морето.

Чела съм и дискусия за различно третиране на провинените шофьори в Исландия, което не мога да потвърдя от първа ръка, но това ме накара да се усмихна тогава.

 

Отстъпка за редовни клиенти е по-елегантното решение. Просто не очаквах подобни неща в Италия.

Връзка към мнение

Като стана дума за безниностанции и аз да се оплача от френските. Имам предвид, тези, които са на самообслужване и си плащаш с карта.

Преди година се наложи да зареждам. Първо се слага картата и след това започва зареждането. Независимо за колко пари зареждате, колонката блокирва 150евро, колкото е максимума за еднократно зареждане. Да, но аз например слагам за 50 евро или 70, не за 150. Тях това не ги интересува и си блокирват 150евро, след 2-3 дни се връща ресто.

Не съм срещал подобно нещо

Връзка към мнение

Като стана дума за безниностанции и аз да се оплача от френските. Имам предвид, тези, които са на самообслужване и си плащаш с карта.

Преди година се наложи да зареждам. Първо се слага картата и след това започва зареждането. Независимо за колко пари зареждате, колонката блокирва 150евро, колкото е максимума за еднократно зареждане. Да, но аз например слагам за 50 евро или 70, не за 150. Тях това не ги интересува и си блокирват 150евро, след 2-3 дни се връща ресто.

Не съм срещал подобно нещо

Това май е с цел да се избегне пълненето до горе и избягването без да си платиш. За да наложат такава система, мисля че са се опарвали неведнъж, а като е на самообслужване (поради изключително скъпия труд във Франция) няма как да те хванат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма логика нещо.... къде е проблема първо да въведеш сумата и след това колонката да блокира като се достигне въведеното. Таса е в Щатите

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм в кондиция днес  ... да взема погрешка да набарам баш кредитната карта и с нея си тегля ли тегля от банкомата  :mad:

8 кинта такса за оня дето клати гората  :blink:

Връзка към мнение

 Друго  ще да ми е ... на всичкото отгоре сега поглеждам в шкафа и изобщо не е трябвало да тегля пари  :mad:


Аз иначе съм си разумно романтичен - справка фейса в последните години  :lol:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Флюбен, флюбен, флюбен...! :P :P :P

 

ПС. Теглиш пари, защото довечера ще идваш към Сф за сбирката, нали?

Отделно, че сигурно и някоя софиянка ти е замотала главата... :P :P :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 Друго  ще да ми е ...

някак не си много убедителен :biggrin:

 

 ... на всичкото отгоре сега поглеждам в шкафа и изобщо не е трябвало да тегля пари  :mad:

бягай тогава в темата с хвалбите да се пуфалиш: "случайно открих едни забравени 5хил. в шкафа" :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Флюбен, флюбен, флюбен...! :P :P :P

 

ПС. Теглиш пари, защото довечера ще идваш към Сф за сбирката, нали?

Отделно, че сигурно и някоя софиянка ти е замотала главата... :P :P :P

 

 

3 пъти НЕ , както се казва в някой телевизионни формати  ;)

 

 

П.П. Фичо - 400 !!!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да не си влюбен :P:rolleyes: ?

Гледам и във фейса пускаш некви романтични постинги... :P

Мале, Фичооо, к,в си наблюдателеееен! :)

добре, че нямам фейс ^_^

 Друго  ще да ми е ... на всичкото отгоре сега поглеждам в шкафа и изобщо не е трябвало да тегля пари  :mad:

Аз иначе съм си разумно романтичен - справка фейса в последните години  :lol:

Ти ги разправяй тия на шапката ми ;) ;) ;)

Шерше ла фаааам ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм в кондиция днес  ... да взема погрешка да набарам баш кредитната карта и с нея си тегля ли тегля от банкомата  :mad:

8 кинта такса за оня дето клати гората  :blink:

 

Оня, дето клати гората, харесва това facebook_like_icon.png

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Няма да играя повече с вас  :mad: .  А сега ходи обяснявай , че не си камила ма кво пък - има свобода на словото   :lol:

Няма ли нищо по-интересно във форума следобед ...


Не знаеш какво изпускаш като нямаш фейс само да го изровя отнякъде  ;)  Ахааа магнолии !!!

 

Фичо ако ме лайкне вече нямам никакви съмнения :wub: .

Редактирано от stenk
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Няма да играя повече с вас  :mad: .  А сега ходи обяснявай , че не си камила ма кво пък - има свобода на словото   :lol:

Няма ли нищо по-интересно във форума следобед ...

Не знаеш какво изпускаш като нямаш фейс само да го изровя отнякъде  ;)  Ахааа магнолии !!!

 

Фичо ако ме лайкне вече нямам никакви съмнения :wub: .

Сигурен ли си, че е магнолия? На мен не ми прилича :rolleyes:

Но пък намерих това и ми допадна повече от твоето:

http://womens.bg/zabavni-snimki-koito-prilichat-na/plodove-na-magnoliya/ 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе цвете някакво , а това дето ти си намерила не знам кой би си го турил зад ухото  :lol:

 

Фичо, ако подозренията ти са верни и не може да устои на магнолии  :P

 

П.П.Фич, шегувам се, а и ти забравих пак кибритчето :blush: . Ама обещавам някой ден да се сетя като излизам. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жена без магнолии не искам !!! Ей сега почвам да ви проверявам една по една из фейса  ;)

 

П.П. Оспамихме темата ама Фичо пръв започна !


И то за страи снимки ще ровя не тепърва да ми се наснимате  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.