Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 30 минути , Фил каза:

Каква е давността от датата на която е извършено нарушението, до момента в който могат да ти връчат акт/фиш? 

Този въпрос сме го дискутирали много пъти. Има различни давностни срокове, които текат от различни дати, като: датата на извършване на нарушението, датата на констатиране на нарушението, датата на издаване на електронен фиш, датата на връчване на фиша...

преди 1 минута , Zara каза:

10 год.

Скоро мъж ми имаше някаква работа в близост до НАП и решил да се сдобие с ПИК, та му сервирали някаква висяща глоба за превишена скорост на стойност 0 лв. Така ставало защото имало давност 10 г. по думите на служителката.

А как е пропуснато известяване за това, при положение, че е имал и други подобни във времето, които си е плащал, недоумяваме.

10 годишна е така наречената в правото "абсолютна давност" след която образно казано всичко е пито-платено...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

вероятността да изтече по давност фиш е мижава, доста скоростно ги прехвърлят към публичен изпълнител, обикновено хората научават за фиш и глоба като им светнат в справката за задълженията от НАП-ския сайт, в частта за принудително събиране.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , antea каза:

вероятността да изтече по давност фиш е мижава, доста скоростно ги прехвърлят към публичен изпълнител, обикновено хората научават за фиш и глоба като им светнат в справката за задълженията от НАП-ския сайт, в частта за принудително събиране.

Т.е. това може да стане без да ти е връчен фишът? 

преди 31 минути , Duke каза:

Този въпрос сме го дискутирали много пъти. Има различни давностни срокове, които текат от различни дати, като: датата на извършване на нарушението, датата на констатиране на нарушението, датата на издаване на електронен фиш, датата на връчване на фиша...

Добре, какве е давността от датата на издаване на фиша?

Връзка към коментар
преди 21 минути , antea каза:

вероятността да изтече по давност фиш е мижава, доста скоростно ги прехвърлят към публичен изпълнител, обикновено хората научават за фиш и глоба като им светнат в справката за задълженията от НАП-ския сайт, в частта за принудително събиране.

 

Това ако беше така, полицаите нямаше да обикалят като гламави за да връчват фишове. Още повече, че фишовете подлежат и на обжалване в определен срок от връчването. Аз поне, покрай мен, знам за 2 случая на успешно обжалвани фишове поради несертифицирани камери на полицаите.

Връзка към коментар

не съм задълбавала в процедурите, не знам как става, но е факт, че хората си виждат фишове и глоби там, без да са им връчвани по начин, позволяващ да са разбрали, че им е връчено нещо

Връзка към коментар

Преди около две седмици ни спряха за стандартна проверка на пътя. Казаха на мъжа ми, че има невръчен фиш за превишена скорост и го принтираха и връчиха на място. Беше от лятото на 2022г. Платихме го през посочен във фиша линк. Да си призная, не очаквах да стане толкова бързо и лесно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В края на април т.г.подадох заявление за паспорт, връчиха ми в паспортното 2 фиша - от май 2023 г и от април 2024г.,  Миналото лято на ГКПП Кулата ми казаха, че имам фиш, но понеже беше през нощта не ми го връчиха. Заплатих с банков превод по посочена сметка на Фонд за  Безопасност на движението 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Оплаквам се: дадоха ни 1 месец предизвестие да освободим квартирата, в която бяхме настанили майка ми.

Сега сме в шок, защото и двете със сестра ми сме в много малки жилища и на практика е невъзможно да я вземем пре която и да е от нас. А предлагане в кварталите където живеем няма или са на космически цени. 

Бия си главата в стената. Не мога да я върна да си живее в провинцията, не е в състояние да се справя сама. Не мога и да продам апартамента й там, е да търся нещо тук (отделно че цените ка убийствени, няма и време ). 

Остава да мислим за дом, но и това не знам дали е вариант.  

Така де, измрънках си. 

  • Шок 1
Връзка към коментар
44 minutes ago, Lyubina said:

Оплаквам се: дадоха ни 1 месец предизвестие да освободим квартирата, в която бяхме настанили майка ми.

Сега сме в шок, защото и двете със сестра ми сме в много малки жилища и на практика е невъзможно да я вземем пре която и да е от нас. А предлагане в кварталите където живеем няма или са на космически цени. 

Бия си главата в стената. Не мога да я върна да си живее в провинцията, не е в състояние да се справя сама. Не мога и да продам апартамента й там, е да търся нещо тук (отделно че цените ка убийствени, няма и време ). 

Остава да мислим за дом, но и това не знам дали е вариант.  

Така де, измрънках си. 

В коя държава това?

Връзка към коментар

То парите дето ще давате ако я заведете в дом ще са сигурно повече от колкото да плащате наем на квартира. 

Просто я приберете временно, докато намерите друга квартира , евентуално вижте и съседен квартал . 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.