Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Цитат

Това е най новото за сенна хрема.

Ами не, не е. 

 

Мометазон има на българския пазар повече от 20 години. 

Първото лекарство с това активно вещество (кортикостероид е) е Nasonex spray 

Има и комбинирани с антиалергични, също от много отдавна. 

 

Въпросът е какво са препоръчали на Ванката да пие/пръска.... 

 

Все пак, алергологията е сериозна специалност и не е работа на всеки от нас да дава съвети онлайн 🙂 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз да се оплача, с зор намираме хотели с мивка в банята в Калимантан. Или изобщо няма мивка, в най-добрия случай има мивка в стаята. Тоалетна хартия отсъства.  Особености на мюсюлманския район. В Берау сме май единствените бели птици:biggrin:. Едва ни намериха вилици в ресторанта. 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, bad kid каза:

 

 

(В някакъв сайт прочетох че очакваният е ефект е за 3-5 години)

Аз съм минавала такъв курс преди около 24 години.

При мен ефекта беше горе-долу толкова - 3-4 години, след което отново започнах да имам проблеми от "моите" полени.

Сегашната десенсибилизация може и да е по-добра.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, bad kid каза:

А по здравна каса ли минава или се плаща / и колко?

 

(В някакъв сайт прочетох че очакваният е ефект е за 3-5 години)

Плаща се. Моето за една година е 1100 лв. Аз вече 35 години нямам проявяване отново на лекуваната алергия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Случайно днес си намерих раничка с тукани и ленивци и много се зарадвах.

 

https://www.parfois.com/en/us/bags/backpacks/nylon-effect-printed-backpack/217555.html?dwvar_217555_color=_GN&dwvar_217555_size=M

 

217555_GN_2y.jpg.a4221a87ff57232930aba8d24213cc9f.jpg

 

Купих 1, но не взех изложената, а нова в опаковка. 

И си представете, че вкъщи вместо ленивци и тукани, имам раница с лемури и жаби.

IMG_20240405_225212.jpg.87c27a7941f093f09efaf280390feae4.jpg

А отпуск и билети за Мадагаскар нямаме :unsure:

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 25
Връзка към мнение
преди 29 минути , Lindt каза:

Случайно днес си намерих раничка с тукани и ленивци и много се зарадвах.

 

https://www.parfois.com/en/us/bags/backpacks/nylon-effect-printed-backpack/217555.html?dwvar_217555_color=_GN&dwvar_217555_size=M

 

217555_GN_2y.jpg.a4221a87ff57232930aba8d24213cc9f.jpg

 

Купих 1, но не взех изложената, а нова в опаковка. 

И си представете, че вкъщи вместо ленивци и тукани, имам раница с лемури и жаби.

IMG_20240405_225212.jpg.87c27a7941f093f09efaf280390feae4.jpg

А отпуск и билети за Мадагаскар нямаме :unsure:

Малко утешение, ама пак е нещо:

http://zoosofia.eu/нови-котешки-лемури-в-зоологическа-гр/

И жаби имат!!!

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 4 часа, Lindt каза:

Купих 1, но не взех изложената, а нова в опаковка. 

И си представете, че вкъщи вместо ленивци и тукани, имам раница с лемури и жаби.

Това сега Живко, като заплаха или като похвала, че не е оприличаван на ленивец или тукан, ли да го разбира? 😛

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Майка ми пазарува и в магазина на мястото на намалената стока има жълт етикет  ,но на касата й слагат по старата цена. Добре, че тя е проверила касова бележка и обяснението било,че новата цена не била стигнала още до касата. И така с 10 лв измама, ако не се усетиш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Lindt каза:

И си представете, че вкъщи вместо ленивци и тукани, имам раница с лемури и жаби.

 

Нищо, де, можеше да е с кокошки и прасенца. 

  • Смея се 14
Връзка към мнение
преди 11 часа, Duke каза:

Това сега Живко, като заплаха или като похвала, че не е оприличаван на ленивец или тукан, ли да го разбира? 😛

Той просто е тъжен, че докато върви зад мен, няма да гледа туканчета 😉 

П.П. Направихме строен съботен план, отидох да сменим раницата, разгледахме всичките налични 3 и си тръгнах с моята първоначална 🤭

  • Шок 1
  • Смея се 11
Връзка към мнение
Иван Попов
На 4.04.2024 г. в 7:11, Crazy Horse каза:

И ти пожелавам да си като нов до края на тази година!

Сърдечно ти благодаря! Дано! 

 

На 4.04.2024 г. в 8:02, MayaS каза:

При мен преди години проработи, а сега започвам с такава за котки. Но не са инжекции а капки, че иначе пада яко дупчене.  Мога да ти дам координати на алерголог във ВМА в кабинета прави и тестуването. Лечението е три години при тези препарати, но най-важна е първата година да няма прекъсване. Аз си взех препарата за цяла година  че да не го мисля.

Ами освен да ми дадеш контактите. Аз знам за Александровка, че са много добри, защото там са най-много алерголозите. 

 

На 4.04.2024 г. в 8:21, iaia_mama каза:

Не, не го плаши

Аз не се проитеснявам дори и инжекции да си правя, важното е да се оправя. 

 

На 4.04.2024 г. в 12:58, shnuky каза:

Това е най новото за сенна хрема. При мен не е сенна хрема а комбинация , но го позвам понякога, защото се оказвва че няма нещо което да помага изцяло. Трябва сам да се лекуваш. Но е с рецепта, и доста скъпо.

Благодаря!

 

 

 

Но още утре ще видя нещо за синусите, явно запушването ми е от синузита и така тръгва по цялата верига!

Вече дори и олинт хидра не ми действа, лоша работа 😇

Но трябва да се оправя, няма как аз 10 дни да съм със запушен нос....

 

 

На 4.04.2024 г. в 15:12, Lyubina каза:

Въпросът е какво са препоръчали на Ванката да пие/пръска...

Бях и на алерголог и на хомеопат, но явно нещо не могат да ми уточнат диагнозата или си иска повече време да пия хапчетата.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След оплакването да се похваля с развитието на случая с отменената от хотела резервация в Букинг: От трите писмени оплаквания получих отговор само на първото и той беше напълно неадекватен. В крайна сметка звъннах на телефона на българския им офис. Вдигна едно много любезно момче. Обясних му проблема и казах, че си искам парите от кода за 10%, както и да оставя отзив за хотела. Отговори, че ще види как може да ми помогне и ще ми върне обаждане. Точно след половин час звънна, за да ми каже, че ще ми пратят линк да оставя отзив. Освен това, понеже съм редовен пациент, такова де, клиент 3-то ниво гениален, ще ми дадат 20 евро в портфейла, които да си ползвам за следваща резервация. Иначе от злополучната резервация в портфейла ми трябваше да се върнат малко под 16 долара. Дори не ми поискаха банковото извлечение за направеното плащане към хотела. Доволна съм и вече не съм им сърдита.

Иначе, ако звъните, да знаете, че ще трябва да въведете номера на резервацията, за която се обаждате, както и пин кода към нея. Ако се забавите с въвеждането, системата зацикля и електронният глас продължава да ви повтаря да въведете номера, дори вече да сте го въвели. Не е голяма драма, може пак да звъннете, телефонът поне е безплатен.
 

На 19.03.2024 г. в 22:54, Lirea каза:

Искам да се оплача от Booking и един хотел едновременно. Хотелът ми отбеляза резервацията като канселирана с обяснение, че не съм се била появила, въпреки че се настаних и платих с карта на място. Драмата ми е, че бях направила резервацията с код за 10%, които сега няма да се върнат в сметката ми, защото резервацията ми е канселирана. Booking ми бяха пратили автоматичен имейл да потвърдя, че съм канселирала и не съм се настанила. Отговорих, че съм се настанила и съм си ползвала резервацията. Отделно им писах мейл с обяснение на ситуацията, при която получих тотално неадекватния отговор: "Много съжаляваме, че не сте успели да се настаните. Надяваме се следващия път всичко да е наред". В обратната връзка за клиентското обслужване насолих служителя и пратих нов имейл с описание на ситуацията. Вече близо 2 седмици пълно мълчание от страна на Booking, а съм трето ниво джиниъс и поради тази причина съм, видите ли, с приоритетно обслужване трънки майно льо.
Да не говорим, че и ревю на хотела не мога да оставя, а това е най-мизерният хотел, в който някога съм попадала. На снимки няма почти нищо общо, включената, уж, закуска я нямаше (върнаха ни някакви смешни пари заради това), но пък за сметка на това имаше хлебарки...
Освен да продължавам да бомбардирам Booking с имейли с искане за справедливост, мога ли да направя нещо друго с тия... сладури?

 

  • Харесвам 13
  • Браво 6
Връзка към мнение

Ей, браво, че нещата са се развили добре и в твоя полза! 👏

 

Относно 3-то гениално ниво... аз съм първо и ми вадеше по- добри цени от приятелка с 3-то. Обсъждайки Копенхаген, 3 от 4 сме с регистрация в букинг, вадихме 3 различни цени. Накрая с код и през моя профил, че беше най- добра цената. Нямаме обяснение. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз нямам обяснение, но е факт, че съм виждала много разнородни цени за едно и също място и дати в зависимост дали си логнат, разлогнат, на компютър или телефон и няма правило кога ще е по-ниска. Или поне аз не съм забелязала. Както и със самолетните билети майката му е цъкането :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 11 минути , dimitrov6 каза:

Получих СМС уж от български пощи да си уточня адреса в някакъв линк,но после поискаха да платя 0,55 лв и тогава ми светна,че е измама

Screenshot_20240412_143909_Messages.jpg.870a26d2ffc60399fdba46852086566e.jpg

Онзи ден и аз получих такъв SMS. И наистина очаквах пратка. За първи път си поръчах от Temu и имах спомен, че ще ги получа от Speedy или Econt, а не Български пощи. И виж колко е подобен url: tiny (в бързината бих го прочел temu) и веднага ми се появи червената лампичка. Интересно е, че в същия момент получих и е-майл с данни , които да проследя пратката в Speedy (които бях истински).

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И още нещо за оплакване. Вчера ядохме гъби,купени от магазин,опаковани в табелка и се почувствахме много изтощени. Доколкото разбрах от познати,трябвало да се обелят преди готвене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз го получих това съобщнеие. Явно и от Български пощи са наясно, защото има известие на сайта им за тази практика - https://www.bgpost.bg/news/messages/6433

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Измекярите от мтел/а1. За роуминг. 

Наскоро роднина се прехвърли при тях. Стария роуминг план с цена на мин и мб вече го няма. Има някаква тъпотия с цена на ден. Добре, обаче в зона 4 цената е дадена като 19.99лв на ден, включва 500мб. И са дадени цени на мин 1.99/мин получаване и правене на обаждане. Би си помислил някой, дават нет, таксуват на минута. Ама не, слагат 19.99 на ден + цената на минута. 

Така човека за 2 приети обаждания по под 1 мин ще плати 44лв. Дано за лекарства да ги дадат олигофрените скапани. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , era123 каза:

Измекярите от мтел/а1. За роуминг. 

Наскоро роднина се прехвърли при тях. Стария роуминг план с цена на мин и мб вече го няма. Има някаква тъпотия с цена на ден. Добре, обаче в зона 4 цената е дадена като 19.99лв на ден, включва 500мб. И са дадени цени на мин 1.99/мин получаване и правене на обаждане. Би си помислил някой, дават нет, таксуват на минута. Ама не, слагат 19.99 на ден + цената на минута. 

Така човека за 2 приети обаждания по под 1 мин ще плати 44лв. Дано за лекарства да ги дадат олигофрените скапани. 

Не разбрах защо 44лв? Нали 20 + 2×2лв е 24лв. Два пъти ли таксуват дневната такса? 

Връзка към мнение
49 minutes ago, maia_sg said:

Не разбрах защо 44лв? Нали 20 + 2×2лв е 24лв. Два пъти ли таксуват дневната такса? 

Това се случва в 2 отделни дни.

Ако сте стар клиент не сменяйте роуминг плана си с това ново дърво.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.