Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

От 2 дни това правя - чатове, мейли…

С последния им дадох 24 ч. за реешение. Иначе са любезни - всяка сутрин получавам мейл, че не са ме забравили и работят по казуса.

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Ще се оплача от ...Google.

За съжаление масово забелязвам при търсене  да изважда най-отгоре резултати от източници явно генерирани с изкуствен интелект ,често с много остаряла и неактуална информация.Привидно отговорите са от преди седмици или месеци , но реално инфото е от преди години.

Малък пример. Istanbulkart не струва 50 лири , нито пък изобщо някога тази година е струвала 25 лири , но това са резултатите извадени от Google на водеща позиция.Същото е с доста други търсения , но се предполага че Истанбул е много посещавана дестинация ,за която трябва да има огромно количество актуална информация  :

 

IMG_20240715_090454.jpg

IMG_20240715_090512.jpg

 

  • Харесвам 7
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
Граф Вронски
Преди 1 час, stanimir каза:

Ще се оплача от ...Google.

За съжаление масово забелязвам при търсене  да изважда най-отгоре резултати от източници явно генерирани с изкуствен интелект ,често с много остаряла и неактуална информация.Привидно отговорите са от преди седмици или месеци , но реално инфото е от преди години.

Малък пример. Istanbulkart не струва 50 лири , нито пък изобщо някога тази година е струвала 25 лири , но това са резултатите извадени от Google на водеща позиция.Същото е с доста други търсения , но се предполага че Истанбул е много посещавана дестинация ,за която трябва да има огромно количество актуална информация  :

 

IMG_20240715_090454.jpg

IMG_20240715_090512.jpg

 

След последният core update от Март-Април 2024 се получи така. Доста са оплескали неща. 😞 
Надеждата е в следващия core update (септември или октомври) да се оправят резултатите.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, Граф Вронски каза:

След последният core update от Март-Април 2024 се получи така. Доста са оплескали неща. 😞 
Надеждата е в следващия core update (септември или октомври) да се оправят резултатите.

 А дано, ама надали. Всичко това е направено с цел внедряване все повече на AI. Доста новини четох по тази тема, понеже съм пряко засегнат и в щатите редица бизнеси са фалирали, заради това, че Google ги прати в пета глуха страница. 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

От потребителска гледна точка,  неприятното е че извежда начело понякога невярна информация или каквато шльокавица е успял да забърка AI.На практика вместо да улеснява затруднява търсенето,  принуждавайки те да ровиш сред много повече страници за да стигнеш до надеждни източници.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 15.07.2024 г. в 6:58, stanimir каза:

За съжаление масово забелязвам при търсене  да изважда най-отгоре резултати от източници явно генерирани с изкуствен интелект

Можеш да пробваш следните два варианта и да видиш дали някой от тях не те устройва повече...

 

Вариант 1: https://udm14.com/ 
image.png

 

Вариант 2: Сменяш търсачката си по подразбиране от Google на нещо друго... Примерно DuckDuckGo. За целта отиваш в настройките на Chrome browser-a си (само презумпирам, че ползваш него, но щом се оплакваш от Google, шансовете да ползваш Chrome клонят към 98% :biggrin:) -> Search engine -> Change и избираш патето... :wink:

image.png

 

Вариант 3: Вариант 1 with a twist :acute:

 

Go to Settings -> Search
Look at the list of search engines, and hit the plus button at the bottom left of the dialog box to add a new one
Name the new item “Google Web Only,” and give it the nickname of “gw”
Set the URL as https://www.google.com/search?q=%s&udm=14
Set it as your default search

Редактирано от chandni
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Айде и аз ще се оплача от оная вечер, ние си дойдохме от Словения, 5 часа чакахме на границата на Калотина.

Ние бяхме голям автобус с двама шофьори. Беше лудница на границата, спряха ни още горе на тунела (светеше червено на всички светофари), после преди границата 3/4 км. като започна едно пререждане. Една немска кола ни засече и нашия шофьор слезна да се разправа и тази направо изкара гидорията от колата, как не се сбиха не знам, добре, че само се караха...... нямам думи просто. Ето за това не харесвам да пътувам по Европа с кола, просто всичко е хаус, няма 1 вечерта или 5 сутринта, просто море от коли и всичко само бърза, тировете и те карат в двете ленти. 

Но поне всичко беше наред и си пристигнахме без да имам проблеми. 

Така, че се пазете по границите, това е моят съвет! 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , era123 каза:

турска кола.

FTFY

Немска кола с немска регистрация, която пътуваше за Турция може би.....

Нали имат празник скоро 🙂

Връзка към коментар
преди 15 часа, Иван Попов каза:

Айде и аз ще се оплача от оная вечер, ние си дойдохме от Словения, 5 часа чакахме на границата на Калотина.

За съжаление  това е обичайната картина юли, август. Германците излизат в летен отпуск и тръгват за родните си места по Анадола и Кюрдистан. Не признават знаци, опашки, ред, дисциплина. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И аз да се оплача, "въртележката" в метрото в Милано ни глътна едната тридневна карта. Служителката на станцията любезно се разкрещя, че нищо не може да направи и да се оправяме както можем. Е, оправихме се, задържахме въртележка и минавахме. Вече пътуваме за Бергамо, но ако бяхме останали още един ден, все някъде щяха да ни хванат.😂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да се похваля, че след около 20 разменени мейла, сагата ми с ЕМАГ приключи успешно и ми върнаха парите вчера. Първо не признаваха нищо, после написаха, че търговецът признава, че е изпратил грешен продукт ( не фалшив, а грешен). Чаках ги 5 дни да дойде куриер в офиса. Не дойде. Побеснях и написах много гневен мейл, заплашвайки ги с лицензионния отдел на Лего, оспорване на транзакцията ( на тези бях писала вече), КЗП, ГДБОП, светия синод, новия патриарх и вуду магия. 🙂

Не зная кое от всичките подейства, но на 25.07 писаха, че ще върнат парите и не искат продукта обратно. Сега се уточнявали те или китайския търговец. Още 5 дни - нищо. Пак ги наспамих хубаво и получих мейл, че връщането е задействано.

За протокола - от Лего не ми върнаха отговор, но може да са се свързали с тях. Не зная.

Оспорването на транзакция през Револют е технически лесно, но съпортът им е леко сбъркан. Искаха аз да докажа, че продуктът е фалшив с писмо от Агенция митници или друга държавна институция?! Та се наложи да им обяснявам къде се намира България, да ги пратя пак да гледат снимки и да им обяснявам, че не аз съм си поръчала стока от Китай.

Междувременно Озон го намалиха на 400 лв и го взех оттам. Щерката е на върха на щастието. ( похвалвам ги и двете, че са единствените българки с 60 пълни кредита в техните специалности, завършен успешно първи курс и похвали от деканите). Зетят, ако вземе всички поправки, ще получи фалшив самолет. 🙂

Благодаря за съветите и подкрепата!

  • Харесвам 13
  • Браво 13
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Вчера ми хакнаха Туитър (Х) акаунта, който не ползвам и ми в все тая ...но интересно че се случи.

 

Получих 2 кода за възстановяване на акаунта по мейл, които игнорирах. Няколко часа по-късно получих мейл, че някой се е логнал в акаунта в Бразилия.

Връзка към коментар

Имах резервация в Шамони на приемлива цена, имах билети от Бергамо до Шамони с flixbus за 03.09.24 на ниска цена.....И.... затварят тунела под Монблан за ремонт от 02.09.24 до средата на декември! 

Ако някой му е важно:

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.tunnelmb.net/public/files/18460/depliant-chiusure-2024-uscita-web.pdf

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
19 minutes ago, Ledda said:

Имах резервация в Шамони на приемлива цена, имах билети от Бергамо до Шамони с flixbus за 03.09.24 на ниска цена.....И.... затварят тунела под Монблан за ремонт от 02.09.24 до средата на декември! 

Ако някой му е важно:

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.tunnelmb.net/public/files/18460/depliant-chiusure-2024-uscita-web.pdf

 

През Женева ? 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, Ledda каза:

Всичките ми полети са до и от Бергамо при това от Бургас, на 2 скока - BOJ-BUD-BGY , BGY-VIE-BOJ на връщане.  Организирах преговор в Италия.

Ако ви е малко багажът, в рамките на раница, може да пътувате до италианското градче, в подножието на Мон Блан. Имаше такива туристи.

От там да вземете лифта с въртящата се гондола. След него панорамния лифт, с който минавате границата, включително и проверката. Накрая се спускате с гондолата на третия лифт до центъра на Шамони. Вървене почти няма, само през малки тунелчета стават връзките между трите лифта. Има теми за Шамони, в които са описани тези преходи.

За първия и третия лифт ползвате еднодневна, или за повече дни, карта, която купувате он лайн. Вероятно може и на каса. За втория - 35 евро само на каса.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Иберия ме дразнят много. Пускат промоция - междуконтинентален полет до Мадрид, на цена 150 евро. Но.... само една дата, 4 места и обикновено докато отворя сайта те свършили. Вече втори път тия дни го правят...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Рядко я ползвам тази тема, но да си изкажа мъката, пък може да ми олекне. Имаме си нещо като полу-домашен любимец отскоро. Котето на едни комшии много ни е харесало къщата и постоянно ни е на гости. Изключително игриво и гальовно животинче, нито веднъж не ни е одрало или ухапало, дори без да иска. Това е Тревор (само на 5-6 месеца):

 

20240831_1957262.JPG.4d6044b24c2ce9f03c84225e0b1429b0.JPG

 

Разбрах му името едва тази вечер, когато след игра с детето започна сериозни гърчове в нашата градина и напълно ни ошашка. Добре че съседите до нас също имат котка и си бяха вкъщи, защото собственикът на Тревор никакъв го нямаше. Веднага се изстреляха при техния ветеринар (с нашата кола, че те нямали), а скоро намерихме и собственика, но докторите са  в шах и нямат представа какво може да му има, а изследванията ще струват много пари. Предложили са му дори да го приспят... 😞 

  • Шок 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Рядко я ползвам тази тема, но да си изкажа мъката, пък може да ми олекне. Имаме си нещо като полу-домашен любимец отскоро. Котето на едни комшии много ни е харесало къщата и постоянно ни е на гости. Изключително игриво и гальовно животинче, нито веднъж не ни е одрало или ухапало, дори без да иска. Това е Тревор (само на 5-6 месеца):

 

20240831_1957262.JPG.4d6044b24c2ce9f03c84225e0b1429b0.JPG

 

Разбрах му името едва тази вечер, когато след игра с детето започна сериозни гърчове в нашата градина и напълно ни ошашка. Добре че съседите до нас също имат котка и си бяха вкъщи, защото собственикът на Тревор никакъв го нямаше. Веднага се изстреляха при техния ветеринар (с нашата кола, че те нямали), а скоро намерихме и собственика, но докторите са  в шах и нямат представа какво може да му има, а изследванията ще струват много пари. Предложили са му дори да го приспят... 😞 

😔

Котките имат животи. Ветеринарният доктор ако не знае какво му е, така може да отиде с години.

Моя приятелка е със сива британка- Том, вече старичък, но още има от 7-те живота непохабени. Последната година от време на време получава кръвоизливи в очите. Води го при доктор Коджабашев, който пак така й казва, че не знае какво му става. Първият път като получи това и след това се оправи, й казал, че някой Бог му е помогнал…

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е дано, ама не дават много надежди, тези гърчове не спряха повече от час, така го и оставиха при лекаря, казали са им, че ще го водят в някаква голяма клиника, където имат повече техника и специалисти. Не са виждали такова гърчене, мяташе се по цялата градина, ужас, дано разберат какво му е, че вече почвам и детето да го мисля...

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...
преди 3 часа, Eva eva каза:

Е, писна ми. Пак ми думнаха КК. Този път е плащане на UBER, 47 долара. Дори не съм ползвала Убер с тази карта, нито съм я вкарвала в приложението. 

На нас ни бяха изтеглили сходна сума от дебитна карта на ЦКБ, която никога не беше използвана - нито онлайн, нито офлайн. Бяха я чарджили в Майкрософт стор. Без оторизация, без 3D секюрити код, директно ги изтеглиха. Което означава, че данните изтичат от банката по някакъв начин.

 

  • Шок 11
  • Замислям се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.