Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Точно срещу BauHaus в София, от другата страна на паркинга, са отворили нов (на 2-3 месеца) магазин с италиански стоки:

-песто;

-доматени сосове

-каперси;

-зехтини и оцети;

-пасти;

-сирена и кашкавали;

-перилни препарати

-и др.

Някой неща са по-евтини, други може да се намерят предимно там.

 

С жена ми приятно се изненадахме.

 

...Става за няколкодневно облекчение на оста форма на абстиненция към Италия.

:dance2:

 

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към коментар

От КАТ днес ме уведомиха, че съм покрил критериите за златен талон към шофьорската книжка! (и ми взеха 2 лв отгоре)

Ей сега ще звънна на летището да проверя за кой от салоните Плиска, Преслав или София ми дава достъп. Предполагам, че и за трите😌

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
12 minutes ago, домосед said:

От КАТ днес ме уведомиха, че съм покрил критериите за златен талон към шофьорската книжка! (и ми взеха 2 лв отгоре)

Ей сега ще звънна на летището да проверя за кой от салоните Плиска, Преслав или София ми дава достъп. Предполагам, че и за трите😌

Пред Преслав може да се паркира, така че само за там става 😄

Връзка към коментар

хе хе

аз отдавна съм ги покрил, защото от десетина години в България съм шофирал сигурно 2 месеца и нарушения нямам

 

по-лошото е, че тук в Бразилия ми излезе някаква глоба отпреди 2 години, която съм сигурен, че съм платил

сега трябва да си търся из хартиите доказателство...

Връзка към коментар

Искам да се похваля, че след месец и половина пътешестване дъщеря ми си получи колета за рождения ден!

За протокола - дестинацията е от Бг до Германия, бърза поръчка. Съжалявам, че не го пуснах обикновена поръчка - може би щеше да стигне точно за следващия РД.

  • Харесвам 2
  • Браво 3
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
33 minutes ago, noshtna_ptica said:

Искам да се похваля, че след месец и половина пътешестване дъщеря ми си получи колета за рождения ден!

За протокола - дестинацията е от Бг до Германия, бърза поръчка. Съжалявам, че не го пуснах обикновена поръчка - може би щеше да стигне точно за следващия РД.

Аз от 13-ти трасирам експресно писмо по DHL, пуснато от Нюрнберг до Аахен, има надежда да пристигне утре, поне обещали да върнат парите (над 10 евро за едно нещастно писмо 50 гр.) ....

Връзка към коментар
преди 38 минути , noshtna_ptica каза:

Искам да се похваля, че след месец и половина пътешестване дъщеря ми си получи колета за рождения ден!

За протокола - дестинацията е от Бг до Германия, бърза поръчка. Съжалявам, че не го пуснах обикновена поръчка - може би щеше да стигне точно за следващия РД.

За Германия и Холандия аз съм използвал Interlogistica.

За 5-7 дена колетите пристигат от врата до врата.

Не се заяждат (не са стриктни) за размери, тегло и съдържание.

И не са много скъпи: 60 лв. за 30 кг колет

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 20.05.2019 г. в 13:28, ven62 каза:

Точно срещу BauHaus в София, от другата страна на паркинга, са отворили нов (на 2-3 месеца) магазин с италиански стоки:

:dance2:

 

И за разлика от масово продаваната паста Barilla по големите вериги, която е гръцка, в този магазин продават Barilla, която си е произведена в Италия. 

И не на последно място - много добри цени за истински италиански продукти! 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 16 часа, домосед каза:

От КАТ днес ме уведомиха, че съм покрил критериите за златен талон към шофьорската книжка! (и ми взеха 2 лв отгоре)

Ей сега ще звънна на летището да проверя за кой от салоните Плиска, Преслав или София ми дава достъп. Предполагам, че и за трите😌

Само внимавай вместо талон да не ти пробутат панталон!

Доколкото знам, златният талон дава право на едно безплатно паркиране на забранено място. По избор.

Връзка към коментар
преди 7 часа, violeta каза:

И за разлика от масово продаваната паста Barilla по големите вериги, която е гръцка, в този магазин продават Barilla, която си е произведена в Италия. 

И не на последно място - много добри цени за истински италиански продукти! 

Това ще го спестя на жена ми... иначе, съвсем ще се захласне...:wink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, violeta каза:

И за разлика от масово продаваната паста Barilla по големите вериги, която е гръцка, в този магазин продават Barilla, която си е произведена в Италия.

Паста спрях да купувам от момента, в който направих прясна домашна паста и се убедих, че няма по-хубава! 🙂 Песто-то също си го правя домашно.

  • Харесвам 2
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, Goal & Boss каза:

Само внимавай вместо талон да не ти пробутат панталон!

Доколкото знам, златният талон дава право на едно безплатно паркиране на забранено място. По избор.

Това, ако е вярно ще е много яко. (малко се съмнявам)

 

Видите ли един черен авенсис паркиран между коня и Народното събрание - моя е!

Струва си да жертвам златния талон на жена ми.

:grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Страхотно момче си имаш, елегантен, красив и най-вече много умен млад мъж. Много късмет, здраве и сбъдване на мечтите му желая. Да ги постига една по една и след всяка постигната да има нова, която да го кара да върви напред.

Честито!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 23.05.2019 г. в 2:23, violeta каза:

И за разлика от масово продаваната паста Barilla по големите вериги, която е гръцка, в този магазин продават Barilla, която си е произведена в Италия. 

И не на последно място - много добри цени за истински италиански продукти! 

Сайт има ли магазинът?

Иначе Барила-та и в Т Маркет е италианска.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Към горното само да добавя, че чисто психологически не препоръчвам промяната на живота да стане на първи януари. Много по добре е да се почне на 13-ти април, 27-май или която и да е друга дата в годината. Покрай физическите предимства, като по добър сън, по добра физическа форма и т.н.  забелязах и индиректни предимства. От една страна все повече жени и мъже почнаха да ми правят комплименти за физическата форма, а децата почнаха да искат да ми подражават, като спортуват и спазват диета. Забелязъл съм, че най-лесният начин да накараш децата да направят нещо е личният пример, но винаги е изненадващо, когато това правило се потвърди. В случая изобщо не съм ги насилвал да спортуват или да спазват диета (те нямат и нужда от диета), но от много месеци наред видимо искат да подражават на татко, като постоянно ме карат да спортуваме заедно или систематично отказват да ядат сладки неща...

За мен лично най-голямата мотивация е, ако мога да науча децата да спортуват редовно... Родителите ми за съжаление не спортуваха и аз престанах да спортувам, когато свърши задължителния спорт в училището и университета. Постепенно почнах да натрупвам килограми без изобщо да усещам колко ми тежат и как ми намаляват комфорта на живот. Чак когато свалих излишните 17 килограма и почнах редовно да спортувам и да се движа осъзнах, че мога да съм в много по добра форма от колкото когато съм бил 25-30 годишен.

 

 

  • Харесвам 16
  • Браво 8
Връзка към коментар

Има няма няколко трипа до Югоизточна Азия и събрах точки и си взех безплатен билет за Иран. Не съм ходил към близката Азия от няколко години, време е да видим какво правят хората там. 🙂

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към коментар

Ради го приеха в СМГ , заслужи си предварителната награда Milan Junior Camp в Лидо ди Йесоло! Имам и една молба , не знам къде да я пусна във форума . Трябва ми една декларация на английски разписана от лекар , че няма здравословни проблеми , личната му лекарка не пожела да я разпише ( аз я бях подготвил предварително) , написа я на български , но не ми върши работа . Ако има някой доктор от София да сложи един подпис и печат на бланката , пък аз ще почерпя....

  • Харесвам 2
  • Браво 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.