Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

За пръв път ще участвам във фотографска изложба. Никога не съм и опитвал де, просто огранизаторите са видяли мои снимки на Фейсбук и ме поканиха да избера 10 кадъра, които да им изпратя, за да изложат евентуално нещо от тях. Не знам дали можете да си представите как се избират 10 от десетки хиляди...

Както и да е, изложбата се казва ТУК И ДО КРАЯ НА СВЕТА и съдържа снимки на български фотографи, правени по цял свят. Място - Моста на влюбените до НДК в София. Откриването е на 12-ти септември в 19:00 ч. Снимките ще стоят до 26.09. Нямам представа моето скромно участие дали е с една или повече фотографии, както и не знам коя/ кои, само си видях името в списъка на участниците.

 

https://www.sofialive.bg/izkustvo/izlovjbi/700-tuk-i-do-kraya-na-sveta.html


Иначе преди 10 дни направих последната до момента модернизация на фото екипировката. За пръв път от 8 години ще използвам отново DSLR с кропната матрица. Използвах последния ден на промоцията на Никон до края на август, което ми свали 400 лв. от цената, а един приятел ми договори още 100 лв. надолу, от Дайнърс Клуб ще ми върнат още 14 лв. 🙂🙂 

До момента ходех на сафари с две full frame тела, но сега смятам да пенсионирам Никон D700 и да го заменя с апарат с по-модерни матрица и процесор. За целта си взех Никон D7500, който ползва матрицата и процесора на флагшип-а в DX сериите на Никон - D500, като е на по-малко от половината цена. По-малкото фокусни точки мога да ги преживея (аз почти винаги използвам само център, а за режим следене си има достатъчно), както и само един слот за карта памет също не е огромен проблем. Матрицата, освен, че е от ново поколение, ми дава и по-голямо приближаване, така, че ще имам доста качествен 630 мм. еквивалент на 35 милиметров филм при изключително атрактивни тегло/ размер и цена (с 300 мм. твърд обектив + х 1.4 телеконвъртър - заедно с тялото за под 7 000 лв.).

С пенсионирането на 70-300 мм. обектива (не последния модел, който е доста хубав) и смяната му със 70-200 мм. на бленда 2.8 и с това ново тяло, вече всички компоненти са ми последни поколения, а с едно фул фрейм и с едно кропнато тяло съм много по-гъвкав, отколото с два фул фрейма. 

  • Харесвам 17
  • Браво 21
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Светославов каза:

Лесно е, като си имаш симпатия с консула :)))

Честито!

Де ,да знаех,че ще се ливне такава симпатия, от миналия път имах направо страх.:(

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 56 минути , FlyTraveler каза:

За пръв път ще участвам във фотографска изложба. Никога не съм и опитвал де, просто огранизаторите са видяли мои снимки на Фейсбук и ме поканиха да избера 10 кадъра, които да им изпратя, за да изложат евентуално нещо от тях. Не знам дали можете да си представите как се избират 10 от десетки хиляди...

С пенсионирането на 70-300 мм. обектива (не последния модел, който е доста хубав) и смяната му със 70-200 мм. на бленда 2.8 и с това ново тяло, вече всички компоненти са ми последни поколения, а с едно фул фрейм и с едно кропнато тяло съм много по-гъвкав, отколото с два фул фрейма. 

 

2-3 пъти прочетох цялото мнение, но така или иначе разбрах само това, което ми беше ясно още от самото начало:

Имаш два повода да се похвалиш:

- Участие в изложба

- Придобиване на някакви фоточаркове.

 

Супер! Поздравления от сърце!

 

Със сигурност ще минем с жена ми по моста на въздишките след 12-ти, за да повъздишаме и ние малко по местата, които си снимал и вероятно в по-голямата си част ще видим само на снимки.

 

Успех и в бъдеще с новата техника.

:clapping:

 

----------

btw, имам Panasonic Lumix DMC-TZ100 . Може ли да ми кажеш колко са му фреймовете и какво му е кропването. :wink: 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

За пръв път ще участвам във фотографска изложба. Никога не съм и опитвал де, просто огранизаторите са видяли мои снимки на Фейсбук и ме поканиха да избера 10 кадъра, които да им изпратя, за да изложат евентуално нещо от тях. Не знам дали можете да си представите как се избират 10 от десетки хиляди...

Както и да е, изложбата се казва ТУК И ДО КРАЯ НА СВЕТА и съдържа снимки на български фотографи, правени по цял свят. Място - Моста на влюбените до НДК в София. Откриването е на 12-ти септември в 19:00 ч. Снимките ще стоят до 26.09. Нямам представа моето скромно участие дали е с една или повече фотографии, както и не знам коя/ кои, само си видях името в списъка на участниците.

 

https://www.sofialive.bg/izkustvo/izlovjbi/700-tuk-i-do-kraya-na-sveta.html


Иначе преди 10 дни направих последната до момента модернизация на фото екипировката. За пръв път от 8 години ще използвам отново DSLR с кропната матрица. Използвах последния ден на промоцията на Никон до края на август, което ми свали 400 лв. от цената, а един приятел ми договори още 100 лв. надолу, от Дайнърс Клуб ще ми върнат още 14 лв. 🙂🙂 

До момента ходех на сафари с две full frame тела, но сега смятам да пенсионирам Никон D700 и да го заменя с апарат с по-модерни матрица и процесор. За целта си взех Никон D7500, който ползва матрицата и процесора на флагшип-а в DX сериите на Никон - D500, като е на по-малко от половината цена. По-малкото фокусни точки мога да ги преживея (аз почти винаги използвам само център, а за режим следене си има достатъчно), както и само един слот за карта памет също не е огромен проблем. Матрицата, освен, че е от ново поколение, ми дава и по-голямо приближаване, така, че ще имам доста качествен 630 мм. еквивалент на 35 милиметров филм при изключително атрактивни тегло/ размер и цена (с 300 мм. твърд обектив + х 1.4 телеконвъртър - заедно с тялото за под 7 000 лв.).

С пенсионирането на 70-300 мм. обектива (не последния модел, който е доста хубав) и смяната му със 70-200 мм. на бленда 2.8 и с това ново тяло, вече всички компоненти са ми последни поколения, а с едно фул фрейм и с едно кропнато тяло съм много по-гъвкав, отколото с два фул фрейма. 

Аз нищичко не разбрах, но поздравления.

 От хубави снимки като твоите могат да се изкарват пари.

Запознахме се с един дядо испанец на около 70.

Има си блог за подводна фотография. Каза ни, че от снимките не е забогатял, но си покрива разходите за пътешествия, а това не никак малко. 

Всъщност ти го пожелавам от сърце 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

За пръв път ще участвам във фотографска изложба. Никога не съм и опитвал де, просто огранизаторите са видяли мои снимки на Фейсбук и ме поканиха да избера 10 кадъра, които да им изпратя, за да изложат евентуално нещо от тях. Не знам дали можете да си представите как се избират 10 от десетки хиляди...

Както и да е, изложбата се казва ТУК И ДО КРАЯ НА СВЕТА и съдържа снимки на български фотографи, правени по цял свят. Място - Моста на влюбените до НДК в София. Откриването е на 12-ти септември в 19:00 ч. Снимките ще стоят до 26.09. Нямам представа моето скромно участие дали е с една или повече фотографии, както и не знам коя/ кои, само си видях името в списъка на участниците.

 

https://www.sofialive.bg/izkustvo/izlovjbi/700-tuk-i-do-kraya-na-sveta.html


Иначе преди 10 дни направих последната до момента модернизация на фото екипировката. За пръв път от 8 години ще използвам отново DSLR с кропната матрица. Използвах последния ден на промоцията на Никон до края на август, което ми свали 400 лв. от цената, а един приятел ми договори още 100 лв. надолу, от Дайнърс Клуб ще ми върнат още 14 лв. 🙂🙂 

До момента ходех на сафари с две full frame тела, но сега смятам да пенсионирам Никон D700 и да го заменя с апарат с по-модерни матрица и процесор. За целта си взех Никон D7500, който ползва матрицата и процесора на флагшип-а в DX сериите на Никон - D500, като е на по-малко от половината цена. По-малкото фокусни точки мога да ги преживея (аз почти винаги използвам само център, а за режим следене си има достатъчно), както и само един слот за карта памет също не е огромен проблем. Матрицата, освен, че е от ново поколение, ми дава и по-голямо приближаване, така, че ще имам доста качествен 630 мм. еквивалент на 35 милиметров филм при изключително атрактивни тегло/ размер и цена (с 300 мм. твърд обектив + х 1.4 телеконвъртър - заедно с тялото за под 7 000 лв.).

С пенсионирането на 70-300 мм. обектива (не последния модел, който е доста хубав) и смяната му със 70-200 мм. на бленда 2.8 и с това ново тяло, вече всички компоненти са ми последни поколения, а с едно фул фрейм и с едно кропнато тяло съм много по-гъвкав, отколото с два фул фрейма. 

Да ти кажа@FlyTrveler,нищо не разбрах от обясненията ти за фотоапаратите:(((

Но много отдавна съм разбрала,че снимките ти са прекрасни и се чудех,защо не участваш в изложби или конкурси.

Самата аз, нямам никаква претенция за никакви фотографски умения - просто регистрирам нещо си.

Но непрекъснато чета из фотографските форуми, гледам снимки и мога да кажа,че доста, пъчещи се за фотографи,са далеч зад теб.И това,съчетано,с уникалните места,на които си бил, няма как да не се забележи.

П.П. Сега видях,че и ivooo и Венчо, са рекли като мен:)))))?

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@AlexandraKo, e то тебе как да не те харесват, а ти сигурно и дарове, каквито не са виждали, си им занесла и то какво да правят хората щат не щат... Поне мъгляв план за "разходка" имаш ли си вече?

 

Само да предупредя съвсем приятелски, това не е Силиция, и там дето "и с възхищение и пак...".. надали чак до там ще се стигне.  

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Adventurer каза:

@AlexandraKo, e то тебе как да не те харесват, а ти сигурно и дарове, каквито не са виждали, си им занесла и то какво да правят хората щат не щат... Поне мъгляв план за "разходка" имаш ли си вече?

 

Само да предупредя съвсем приятелски, това не е Силиция, и там дето "и с възхищение и пак...".. надали чак до там ще се стигне.  

Аааааа, тука без дарове, че не се знай:(((((

На въпроса:" Защо искате да отидете в Америка", аз рекох:

"Искам да се запозная с Маси Ока и Алекс О'Лафлин, да се разходя в централата на 5,0  и като лют фен на сериала, да обиколя Хаваите.Тогава,САЩ ще има честта, да стане 81-та държава в личния ми пътешественически списък на посетени страни.:)))

 

Аааа, ти не се притеснявай,  все ще си намеря на какво да се възхитя!

Отделно,вече съм си заплюла едно местенце,подсказано от akair:))))

И не мъгляв,цял план си имам:))))

 

  • Харесвам 12
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Похвал,похвал,похваааааал!

Поливам си новата американска виза:)))(

IMG_20190910_121951.jpg.e968487596dd396c60e519552e30325e.jpg

Честито! Кажи сега къде ще отидеш първо и кога? Хаваи си мисля аз:).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Похвал,похвал,похваааааал!

Поливам си новата американска виза:)))(

IMG_20190910_121951.jpg.e968487596dd396c60e519552e30325e.jpg

Честито! Крайно време беше! Сигурна съм, че няма да остане местенце непосетено и неснимано!

преди 4 часа, FlyTraveler каза:

За пръв път ще участвам във фотографска изложба. Никога не съм и опитвал де, просто огранизаторите са видяли мои снимки на Фейсбук и ме поканиха да избера 10 кадъра, които да им изпратя, за да изложат евентуално нещо от тях. Не знам дали можете да си представите как се избират 10 от десетки хиляди...

Както и да е, изложбата се казва ТУК И ДО КРАЯ НА СВЕТА и съдържа снимки на български фотографи, правени по цял свят. Място - Моста на влюбените до НДК в София. Откриването е на 12-ти септември в 19:00 ч. Снимките ще стоят до 26.09. Нямам представа моето скромно участие дали е с една или повече фотографии, както и не знам коя/ кои, само си видях името в списъка на участниците.

 

https://www.sofialive.bg/izkustvo/izlovjbi/700-tuk-i-do-kraya-na-sveta.html


Иначе преди 10 дни направих последната до момента модернизация на фото екипировката. За пръв път от 8 години ще използвам отново DSLR с кропната матрица. Използвах последния ден на промоцията на Никон до края на август, което ми свали 400 лв. от цената, а един приятел ми договори още 100 лв. надолу, от Дайнърс Клуб ще ми върнат още 14 лв. 🙂🙂 

До момента ходех на сафари с две full frame тела, но сега смятам да пенсионирам Никон D700 и да го заменя с апарат с по-модерни матрица и процесор. За целта си взех Никон D7500, който ползва матрицата и процесора на флагшип-а в DX сериите на Никон - D500, като е на по-малко от половината цена. По-малкото фокусни точки мога да ги преживея (аз почти винаги използвам само център, а за режим следене си има достатъчно), както и само един слот за карта памет също не е огромен проблем. Матрицата, освен, че е от ново поколение, ми дава и по-голямо приближаване, така, че ще имам доста качествен 630 мм. еквивалент на 35 милиметров филм при изключително атрактивни тегло/ размер и цена (с 300 мм. твърд обектив + х 1.4 телеконвъртър - заедно с тялото за под 7 000 лв.).

С пенсионирането на 70-300 мм. обектива (не последния модел, който е доста хубав) и смяната му със 70-200 мм. на бленда 2.8 и с това ново тяло, вече всички компоненти са ми последни поколения, а с едно фул фрейм и с едно кропнато тяло съм много по-гъвкав, отколото с два фул фрейма. 

Поздравления!

Сигурна съм в големия ти успех! Заслужен!

Ще се радвам да видя снимките! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Травеолани каза:

Честито! Кажи сега къде ще отидеш първо и кога? Хаваи си мисля аз:).

Нееее, първо в Ню Йорк:))))

Другото, за сега ще запазя в тайна, но ще има репортажи.Пътуваме на 2 октомври.

Хавайските острови ще бъдат в следващото посещение и ще са само те. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

 

Хавайските острови ще бъдат в следващото посещение и ще са само те. 

Сигурно за снимките на новия сезон на Хавай 5-0 или Магнум?😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , traveler каза:

Сигурно за снимките на новия сезон на Хавай 5-0 или Магнум?😉

Е, ако случим и снимки, ще взема автограф:))))Хавай 5-0 ми е любимият сериал.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , AlexandraKo каза:

Нееее, първо в Ню Йорк:))))

Другото, за сега ще запазя в тайна, но ще има репортажи.Пътуваме на 2 октомври.

Хавайските острови ще бъдат в следващото посещение и ще са само те. 

Предай на сър Антъни, че е поканен на гости с Половинката си на север от Ню Йорк за неограничено време...:)))

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Честито на печелившите!

6 hours ago, AlexandraKo said:

Отделно,вече съм си заплюла едно местенце,подсказано от akair:))))

"Шах с пешката"...

Но с малко търпение (и смирение) ще стане ясно кое е това място...

(може би

6 hours ago, Adventurer said:

Силиция

-вата долина? Ще се окаже, че @AlexandraKo има интересна идея за мед-тек стартъп, за какъвто публиката не си е представяла, че може да съществува).

 

1 hour ago, stanislavpp said:

Предай на сър Антъни, че е поканен на гости с Половинката си на север от Ню Йорк за неограничено време...:)))

Що му създаваш главоболия на човека - ще го пратят после да плува обратно до БГ, ако липсва на снимките.

 

2 hours ago, AlexandraKo said:

Нееее, първо в Ню Йорк:))))

Другото, за сега ще запазя в тайна, но ще има репортажи.Пътуваме на 2 октомври.

То е наближило 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Adventurer каза:

Да, добре, това признавам, че ти се получи... 🤨

Ооох, сега ще те оглозга любопитството, налиии?

Ама и аз, нали знаеш, че след малко ще почна да разправям, надълго и нашироко:)))))

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, akair каза:

Честито на печелившите!

"Шах с пешката"...

Но с малко търпение (и смирение) ще стане ясно кое е това място...

(може би

 

Ще стане, ще стане!

От теб съм си отбелязала доста интересни места, но - едно, по едно.То е ясно, че ми се иска, да видя сто хиляди неща и да кръстосвам, кръстосвам, цялата държава, ама не може, за съжаление.:(((((((((

преди 9 часа, stanislavpp каза:

Предай на сър Антъни, че е поканен на гости с Половинката си на север от Ню Йорк за неограничено време...:)))

Предавам, много благодари!

 

Връзка към коментар

Като каза любопитство, я кажи с какво ще се изхвърчите (тая дума ти я давам в замяна на "извозим", че не обичам да съм длъжник) на там?

 

Вие с @akair - зоркото око, да не би общ иновативен бизнес план да имате... някъде на някой ароматен плаж... примерно... и затова да сте така потайни, но той всичко ще си каже де... :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@AlexandraKo, честито! С удоволствие ще ви следя за идеи. Била съм в Ню Йорк преди 13 г., но нямам търпение отново да видя този уникален град. Ние с моя син сме на 19-ти на интервю 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Adventurer каза:

Като каза любопитство, я кажи с какво ще се изхвърчите (тая дума ти я давам в замяна на "извозим", че не обичам да съм длъжник) на там?

 

Вие с @akair - зоркото око, да не би общ иновативен бизнес план да имате... някъде на някой ароматен плаж... примерно... и затова да сте така потайни, но той всичко ще си каже де... :grin:

С Тюркиш Еърлайнс ще отхвърчим:yahoo:

Ееее, имаме си тайнички с @akair пъъъъък.:drinks:

преди 4 минути , Eva eva каза:

@AlexandraKo, честито! С удоволствие ще ви следя за идеи. Била съм в Ню Йорк преди 13 г., но нямам търпение отново да видя този уникален град. Ние с моя син сме на 19-ти на интервю 🙂 

 Благодаря ти! Успех и на вас!

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, ven62 каза:

 

2-3 пъти прочетох цялото мнение, но така или иначе разбрах само това, което ми беше ясно още от самото начало:

Имаш два повода да се похвалиш:

- Участие в изложба

- Придобиване на някакви фоточаркове.

 

Супер! Поздравления от сърце!

 

Със сигурност ще минем с жена ми по моста на въздишките след 12-ти, за да повъздишаме и ние малко по местата, които си снимал и вероятно в по-голямата си част ще видим само на снимки.

 

Успех и в бъдеще с новата техника.

:clapping:

 

----------

btw, имам Panasonic Lumix DMC-TZ100 . Може ли да ми кажеш колко са му фреймовете и какво му е кропването. :wink: 

 

 

Ами аз не ги познавам много, но от това което видях - турбо-сапунерка с един инч матрица, 25-250 mm еквивалент на 35mm (много голям зум) и максимална бленда 2.8. Всичко това са много добри данни, особено за малък фотоапарат. 

Благодаря за пожеланията!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

с енциклопедичността, с която @AlexandraKo си обхождат дестинациите, не се е съмнявам, че за Ню Йорк дори и тамошните кореняци биха научили много нови неща от нейните разкази :yes::smile:

 

отделно ще чакам с любопитство да разкаже как вървят бакшишните премеждия, и дали ще се радват на мускалчета вместо 20% tip :grin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , antea каза:

с енциклопедичността, с която @AlexandraKo си обхождат дестинациите, не се е съмнявам, че за Ню Йорк дори и тамошните кореняци биха научили много нови неща от нейните разкази :yes::smile:

 

отделно ще чакам с любопитство да разкаже как вървят бакшишните премеждия, и дали ще се радват на мускалчета вместо 20% tip :grin:

Да ти кажа, за мускалите съм в размисъл:crazy::crazy::crazy:Че , веднъж нямахме и се изложихме, кат ни питаха, "де са ни мускалите".

А за бакшишите - ще видим, кой-кого👹

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.