Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Честито и от мен! Да си жива и здрава и да го ползваш с радост!

А относно данъците - ами те си вървят с поданството и избора на месторабота.

Като в брака е. :lol:

За да получиш позитивното, трябва да можеш да понесеш негативното.

Благодаря ти! :) Точно така е. Както казват местните, fair enough :)  

Връзка към мнение

Първо мислех да се оплаквам, но с оглед на развитието, по-правилната тема е тук ;)

Отново подарък от Раян - отмениха ми полетите от Бергамо за Ейлат - летището в Ейлат щяло да бъде затворено в този период и ми ребукнали билетите до Тел Авив с безплатен автобус до Ейлат (още около 4 часа път с камили през пустинята...).

Естествено не мирнах докато не получа възмездие - купените билети до Бергамо и платените нощувки там не исках да горят.

Затова ги напънах в чата тази сутрин и за същите дати вече имам билети до Канарските острови :beach:

Поуката от истрията е - сгафят ли Раян с отмяна на билетите ви, бъдете настойчиви :butcher: и ще получите подходяща (и доста скъпа за тях) алтернатива.

 

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
На ‎18‎.‎10‎.‎2017‎ г. в 0:20, Гост каза:

Днес станах (и) Британски гражданин. Била съм достоен Български гражданин - и ще продължавам да бъда. Смятам да бъда точно толкова достоен и Британски гражданин. Извън прилежащият ми произход, който винаги ще бъде моята Алфа, в Омегата си аз се чувствам Гражданин на Света и съм дълбоко удовлетворена от личната си хармония. И с огромно удоволствие смятам да получа и съответния паспорт - което беше и една от основните ми цели :) , като си пожелавам на първо време здраве и достатъчно пари, за да посетя всичките 173 държави, за които не ми е нужна виза :)  На второ четене още здраве и още пари и за останалите :biggrin:

 

unnamed.jpg.ad5015cc2fc826a799baec70f7a583df.jpg

 

59e673d3b4e53_unnamed(1).jpg.281ab45b7adbbd766ba4b20f8f74ed7d.jpg

Честито! И със здраве! Имам един въпрос - в необходимите години за придобиване на гражданството, включват ли се студентските години. И още нещо - какъв годишен престой, колко дни в годината се зачитат на една година, във връзка с казуса.

Връзка към мнение
преди 27 минути , Гост каза:

Първо мислех да се оплаквам, но с оглед на развитието, по-правилната тема е тук ;)

Отново издънка на Раян - отмениха ми полетите от Бергамо за Ейлат - летището в Ейлат щяло да бъде затворено в този период и ми ребукнали билетите до Тел Авив с безплатен автобус до Ейлат (още около 4 часа път с камили през пустинята...).

Естествено не мирнах докато не получа възмездие - купените билети до Бергамо и платените нощувки там не исках да горят.

Затова ги напънах в чата тази сутрин и за същите дати вече имам билети до Канарските острови :beach:

Поуката от истрията е - сгафят ли Раян с отмяна на билетите ви, бъдете настойчиви :butcher: и ще получите подходяща (и доста скъпа за тях) алтернатива.

 

Аз не разбрах,къде точно е издънката на Раян в случая?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

Продават полет, който не могат да изпълнят. Брои ли се?

Не и ако Ейлат са решили да си затворят летището след като ти си си купил билета :) 

В момента ме съмнява Райън да продават билети до там за този период, знаеки, че летището е затворено. 

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 11 минути , П.Кръстев каза:

Не и ако Ейлат са решили да си затворят летището след като ти си си купил билета :) 

В момента ме съмнява Райън да продават билети до там за този период, знаеки, че летището е затворено. 

Съгласен. Няма издънка. Има повече от адекватна компенсация за причинено неудобство :) 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Гост каза:

Затова ги напънах в чата тази сутрин и за същите дати вече имам билети до Канарските острови 

А как точно ги "напъна" :) и за какви полети мога да поискам да ми ги сменят? Аз поисках вместо да ми връщат парите и дакупувам нови билети, да ми сменят променения с близо 5 часа полет от понеделник на неделя и тъй като цената преди е била 23.99€, а сега е 12.99€, да ми добавят Priority и място за 10€, но ми отказаха. Правели единствено безплатна промяна на полета! Викам не стига, че ми създавате неудобства, ами и тази смяна я изкарвате така, сякаш трябва да съм ви благодарна и да ви дължа услуга. Така и не се съгласиха, съответно и аз не направих корекция на полета, та се чудя какво мога да направя с този полет и за какъв друг мога да го сменя.

Връзка към мнение
преди 8 минути , chandni каза:

А как точно ги "напъна" :) и за какви полети мога да поискам да ми ги сменят? Аз поисках вместо да ми връщат парите и дакупувам нови билети, да ми сменят променения с близо 5 часа полет от понеделник на неделя и тъй като цената преди е била 23.99€, а сега е 12.99€, да ми добавят Priority и място за 10€, но ми отказаха. Правели единствено безплатна промяна на полета! Викам не стига, че ми създавате неудобства, ами и тази смяна я изкарвате така, сякаш трябва да съм ви благодарна и да ви дължа услуга. Така и не се съгласиха, съответно и аз не направих корекция на полета, та се чудя какво мога да направя с този полет и за какъв друг мога да го сменя.

Да ти добавят услуга няма да се съгласят. Ако съм на твое място и искам да ползвам билетите от и до същите места, ще ги отменя и ще си ги купя по-евтино, ако така ги показва сега.

Ако искаш да смениш полетите - правиш се на луда и си набелязваш каквито са ти удобни полети с до 14 дни разлика в датите - това беше единственото условие, което ми поставиха. Така аз смених Бергамо-Ейлат и Ейлат-Бергамо с Бергамо-Фуертевентура и Лансароте-Бергамо.

Връзка към мнение
В момента, Гост каза:

Ако съм на твое място и искам да ползвам билетите от и до същите места, ще ги отменя и ще си ги купя по-евтино, ако така ги показва сега.

Проблемът е, че са купени през rumbo и главоболието е твърде голямо, за да се занимавам с това. А 14 дни +/- изобщо не ме устройват, защото полетът ни е позициониращ за презокеански полет след това, така че трябва да изляза 1 месец отпуск, за да летя до друга дестинация :)

 

Да са живи и здрави.

Връзка към мнение
преди 10 часа, rdd каза:

Честито! И със здраве! Имам един въпрос - в необходимите години за придобиване на гражданството, включват ли се студентските години. И още нещо - какъв годишен престой, колко дни в годината се зачитат на една година, във връзка с казуса.

@rdd, благодаря ти!

 

На въпроса - много накратко: всяка година, в която EU citizen е упражнявал съюзни права - treaty rights - и може да го докаже, се признава за калифицираща година. Нужни са 5 последователни години (има условие за присъственост) за постоянно местожителство - permanent residence, плюс още една година след като се получи сертификата и за местожителство, плюс още милион документи и тестове (life in the UK,etc).  Тези условия ще се променят по някое време - когато настъпи Brexit, засега са валидни.

 

Два момента. на които искам да ти обърна внимание:

1) Синът ти, бидейки студент, трябва да докаже self-sufficiency, тоест вие сте го издържали и не е плащал осигуровки, и ако не може да демонстрира пълна здравна външна осигуровка, би имал административни проблеми с документиране на permanent residence (PR);

2) пакетът документи за PR ми отне месеци четене и сглобяване и тежеше 7-8 кг, разпределен в 2 кашончета -> тоест, няма как да получиш отговор на въпрос като този във форум като Магеланци (мисля бях го казвала по други поводи) и макар че при синът ти ще е по-просто, ще изисква много големи усилия и знания, за да ти се отговори подобаващо. Не става така лесно да се искат такива съвети. Съветвам следване основно на този сайт (тоест, дори и моите думи не приемай за вярна монета) -> 

 

https://www.gov.uk/eea-registration-certificate/permanent-residence

 

Желая успех! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Честито, @Рейни! Много време е отнело, но е много вълнуващо! Със здраве да си ползваш новия паспорт и да обиколиш много страни! А защо няма снимка на сертификата?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Травеолани каза:

Честито, @Рейни! Много време е отнело, но е много вълнуващо! Със здраве да си ползваш новия паспорт и да обиколиш много страни! А защо няма снимка на сертификата?

Много ти благодаря, чул те Господ и Съдбата! :) 

 

Всъщност, има - може би не си прелистила мъничко назад... :) 

 

unnamed.jpg.9b20e80b44cd4c420847056a11513880.jpg

Връзка към мнение

Честито и от мен @Гост.Пожелавам ти много здраве,щастие,късмет и много много  пътешествия.Ама и да ни разказваш,ако може.:)Дълги години да го ползваш паспортът и без проблеми навсякъде по света.:dancing:

Връзка към мнение
В момента, Иван Попов каза:

Честито и от мен @Гост.Пожелавам ти много здраве,щастие,късмет и много много  пътешествия.Ама и да ни разказваш,ако може.:)Дълги години да го ползваш паспортът и без проблеми навсякъде по света.:dancing:

Много ти благодаря!

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Много ти благодаря, чул те Господ и Съдбата! :) 

 

Всъщност, има - може би не си прелистила мъничко назад... :) 

 

unnamed.jpg.9b20e80b44cd4c420847056a11513880.jpg

Хм, не видях твоя снимка, ама както и да е! Честито още веднъж!

Връзка към мнение
преди 18 минути , Травеолани каза:

Хм, не видях твоя снимка, ама както и да е! Честито още веднъж!

Ааааааааааааааааа... Аз снимах кралицата вместо мен - за публична консумация. Снимка с намек :biggrin: Благодаря ти още веднъж! :)

Връзка към мнение

Не знам дали е за оплакване или похвала.На летището в Тел Авив на паспортния проверяващ нещо не му харесаха отговорите ми и ме прати в клетката на имиграционните.Някои ги връщаха с обратните полети без да влезнат в страната.След час чакане ми върнаха паспорта с картончето виза и успях да мина.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
На 23/10/2017 в 10:19, Гост каза:

Първо мислех да се оплаквам, но с оглед на развитието, по-правилната тема е тук ;)

Отново подарък от Раян - отмениха ми полетите от Бергамо за Ейлат - летището в Ейлат щяло да бъде затворено в този период и ми ребукнали билетите до Тел Авив с безплатен автобус до Ейлат (още около 4 часа път с камили през пустинята...).

Естествено не мирнах докато не получа възмездие - купените билети до Бергамо и платените нощувки там не исках да горят.

Затова ги напънах в чата тази сутрин и за същите дати вече имам билети до Канарските острови :beach:

Поуката от истрията е - сгафят ли Раян с отмяна на билетите ви, бъдете настойчиви :butcher: и ще получите подходяща (и доста скъпа за тях) алтернатива.

 

За кой период говориш? И аз имам билето за Ейлат за края на ноември. Много им треперя, защото вече имам платени хотели без право на отмяна. За сега билетите ми оцеляват, ама така и не разбрах къде гледате за отменени полети? Мейли от Раян не получавам, дори и за потвърждаване на резервацията.

Връзка към мнение
преди 16 минути , eloena каза:

За кой период говориш? И аз имам билето за Ейлат за края на ноември. Много им треперя, защото вече имам платени хотели без право на отмяна. За сега билетите ми оцеляват, ама така и не разбрах къде гледате за отменени полети? Мейли от Раян не получавам, дори и за потвърждаване на резервацията.

Due to the closure of Eilat (VDA) Airport between 05th – 16th November it has been necessary to change your arrival/departure airport

Теб явно не те лови :)

Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Не знам дали е за оплакване или похвала.На летището в Тел Авив на паспортния проверяващ нещо не му харесаха отговорите ми и ме прати в клетката на имиграционните.Някои ги връщаха с обратните полети без да влезнат в страната.След час чакане ми върнаха паспорта с картончето виза и успях да мина.

На излизане от страната са още по-зле, по опашките вървят служители и те разпитват къде си ходил, какво си правил, с кого си се виждал... Подготви се с достатъчно време на излизане, ако ти предстои.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.