Прескочи до съдържание

Привет и от мен (помогнете с пътуване до Тайланд)


Препоръчани мнения

чета  ви почти от година, но сега реших да се включа и представя.

Казвам се Лидия и работя в сферата на туризма  у нас. Управител съм от доста години на хотели.

Зимните сезони  прекарвам в Банско , а летните в Слънчев бряг. 

Времето ми за почивка и пътуване е от 15 март до 15 април и от 15 октомври до 15 ноември.

Пътувам и обикалям с дъщеря ми във всеки удобен период и момент.

На 25 март заминаваме за Банкок- 3-4 дни, следва Сингапур- 6 дни и обратно Банкок- Пукет за 11 дни .

Самолетни билети винаги за Азия с Qatar  от София, междинните полети са с  Air Asia.

Много полезна инфо прочетох при вас, за което сърдечни благодарности и адмирации за идеята да Магеланци.

Не съм ходила  в Сингапур и Тайланд досега.

Имам нужда от съвет за хотел на Пукет: идеята ми там е за ежедневни разходки до островите а вечер хапване и разходки някъде в централната част на Пукет.

Не съм направила и програма за разглеждане на Сингапур и Банкок а и имам много малко време...до 25 март.

 

Ако някой има време и желание нека схематично само да маркира забележителности  и интересни места за Банкок и Сингапур.

 

Благодаря на админа Георги за насоките относно профила ми :)

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За екскурзиите около островите около Пукет няма никакво значение къде ви е хотела. Във всички турове е включен транспорт от хотела и ще минат да ви съберат от където и да сте. Вероятно искаш да сте в Патонг - това е сърцето на Пукет, но като цяло е малко шумно по слънчевбрягски, но ако търсите нощен живот там е мястото. 

 

Малко неоптимално са ви разпределени дните според мен, но след като са купени вътрешните полети едва ли има какво да се направи. За 20 дни в региона според мен си заслужава Камбоджа задължително, Чанг Май също, но ще останат за друг път :)

 

Много набързо да маркирам - за Банкок тръгваш по реката и разглеждаш всичките дворци там (недей се връзвай, ако някой ти каже че даден дворец е затворил!). В новата част пък са огромните молове, и като цяло по-лъскавото лице на Банкок. Понеже ще имаш време, иди да видиш плаващ пазар, падат се леко извън града. 

 

За Сингапур - задължително гледката от покрива на Marina Bay Sands. Ботаническата градина, о-в Sentosa. 

 

Ще оставя някой с по-пресни впечатления да допълни. Пък и не е зле да напишеш какъв точно стил пътуване ви допада :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Пукет моят съвет е за хотел на Ката или Карон бийч. Гледай да е 4 звезден, ама истински 4 звезден.

Сега туристопотока намалява и ще има добри оферти.

Може да има завишение около 10-13 април, че тогава някъде се пада тяхната Нова Година, което пък си е купон, поливат се с вода навсякъде кой където свари.

Тези два плажа са и най-добра отправна позиция за островните екскурзии. Патонг от година на година става все по-зле. Там друсаните станаха повече от пияните. Постоянно стават и побоища. Силно не ти го препоръчвам.

Бангкок - дворците покрай реката. Екскурзия в реката твърдо не. Аквариума е страхотен, намира се в Сиам център, тоест и пазаруването ти е там - търси MBK, той е най-оборотен. Спане в Меркурий до MBK е супер вариант.

Сингапур - сити тур, вечерното представление на морето. Сентоша с аквариума и представлението с розовите делфини, ако са още живи :), ходил съм преди 7-8 години. Нощния зоопарк също бил готина атракция, ние не смогнахме да отидем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Лидия, добре дошла! Ето малко писания за Сингапур и Сентоса, може да са ти от полза:

 

http://poblizo.com/?p=10153

http://www.okolosveta.com/index.php?p=patepis&do=1&c=sg&k=asia&w=&src=1034

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Oще един глас за Ката, но и на Патонг не е 'толкова лошо', но пък аз обичам и Слънчев Бряг, така че... :)

До Phi-Phi предвиждате ли екскурзийка от Пукет?

При толкова много дни в Сингапур ще имаш време за всичко, дори и без специален план.

За Банкок също имаш доста време, може да жертваш половин ден да отскочиш до някой плуващ пазар, мисля, че най-интересните са извън града и си се пътува до там, ако такова нещо ти е интересно, разбира се, иначе за дворци, храмове е ясно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз лично не те препоръчам много разходките по реката в Банкок - водата е толкова мръсна, че дори и да се качиш си носи някаква кърпа, с която да прикриваш устата и лицето си. В същото време плаващите пазари ми оставиха един от най-ярките спомени от столицата. 

Аз имах много кратко време за организация и използвах туровете през expedia - http://www.expedia.com/things-to-do/damnoen-saduak-floating-market-tour-by-tour-east-thailand.a187481.activity-details?srp=true&location=Bangkok%20(and%20vicinity),%20Thailand

 

Но вярвам, че можеш да намериш по-добра цена и по-добър вариант! Успех!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Патонг, освен ако няма да се размазвате до сутринта в баровете, е едно гадно, пренаселено и мръсно място. Разхождаш се по по-голяма част от крайбрежната улица не виждаш морето от застрояване. За дневни турове няма значение толкова къде сте, освен Ката, там е по-далечко и някои струват повече за транспорт.  Карон е може би най-добрият избор. Дневните турове най-добре на място и пазарене, онлайн режат глави. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега се сещам, че от Банкок единия ден ходихме до Ayutthaya - организирано няколко човека с бусче. Но за там ти трябва цял ден - прецени кое ти е най-интересно да видиш според интересите ти :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега се сещам, че от Банкок единия ден ходихме до Ayutthaya - организирано няколко човека с бусче. Но за там ти трябва цял ден - прецени кое ти е най-интересно да видиш според интересите ти :)

Благодаря Виолета за мнението и съветите, Аютая  предвиждам със сигурност :), плаващите базари също сам предвидила :) , храмовете естествено също :) улицата Кхао Сан също и така, май вече ми се изясни БКК :)

 

Патонг, освен ако няма да се размазвате до сутринта в баровете, е едно гадно, пренаселено и мръсно място. Разхождаш се по по-голяма част от крайбрежната улица не виждаш морето от застрояване. За дневни турове няма значение толкова къде сте, освен Ката, там е по-далечко и някои струват повече за транспорт.  Карон е може би най-добрият избор. Дневните турове най-добре на място и пазарене, онлайн режат глави. 

Благодаря ти, и аз се спирам към момента на Karon Beach. :) остава да избера хотел поне 4 * без храна :) Нощен живот не искам..10 години в Слънчев бряг по цяло лято са ми предостатачен нощен живот...точно това не искам да  има през почивката ми .Ако някои има пресни впечатления за хотел на Карон , нека пише :)

Редактирано от Георги
преведено на кирилица
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Oще един глас за Ката, но и на Патонг не е 'толкова лошо', но пък аз обичам и Слънчев Бряг, така че... :)

До Phi-Phi предвиждате ли екскурзийка от Пукет?

При толкова много дни в Сингапур ще имаш време за всичко, дори и без специален план.

За Банкок също имаш доста време, може да жертваш половин ден да отскочиш до някой плуващ пазар, мисля, че най-интересните са извън града и си се пътува до там, ако такова нещо ти е интересно, разбира се, иначе за дворци, храмове е ясно.

За БКК, вече съм наясно какво да се гледа, в Сингапур сме резервирали 1 нощувка в Марина Сандс Бей за кеф ппросто и басейна  на покрива, а останалите нощувки ще са  в друг хотел на по-сносна за мен цена . Не ми е ясно от Карон от хотела,/ целта ми е всеки ден разходки с лодка по островите/ един ден за Пхи-пхи, един ден за Мая Бай, Един ден за Раилей бийч, един ден за Маи Кхао - така ли да  ги планирам или са близо и да резервирам за 2-3 нощувки хотел на Пхи-Пхи, а останалите  нощувки да са на Карон. Посъветвай ме :)

 

На Пукет моят съвет е за хотел на Ката или Карон бийч. Гледай да е 4 звезден, ама истински 4 звезден.

Сега туристопотока намалява и ще има добри оферти.

Може да има завишение около 10-13 април, че тогава някъде се пада тяхната Нова Година, което пък си е купон, поливат се с вода навсякъде кой където свари.

Тези два плажа са и най-добра отправна позиция за островните екскурзии. Патонг от година на година става все по-зле. Там друсаните станаха повече от пияните. Постоянно стават и побоища. Силно не ти го препоръчвам.

Бангкок - дворците покрай реката. Екскурзия в реката твърдо не. Аквариума е страхотен, намира се в Сиам център, тоест и пазаруването ти е там - търси MBK, той е най-оборотен. Спане в Меркурий до MBK е супер вариант.

Сингапур - сити тур, вечерното представление на морето. Сентоша с аквариума и представлението с розовите делфини, ако са още живи :), ходил съм преди 7-8 години. Нощния зоопарк също бил готина атракция, ние не смогнахме да отидем.

Без да зная, сам улучила тяхната Нова година ... хахха 10-13.04. Тоталлно се отказвам от Патонг...слънчев брягски истории не  не не!Благодарq за хотела в БКК , макар, че сам букнала вече през букинг.ком, мога да  анулирам фрий , ще разгледам Меркурий... :0

Редактирано от Георги
преведено на кирилица
Връзка към мнение

За екскурзиите около островите около Пукет няма никакво значение къде ви е хотела. Във всички турове е включен транспорт от хотела и ще минат да ви съберат от където и да сте. Вероятно искаш да сте в Патонг - това е сърцето на Пукет, но като цяло е малко шумно по слънчевбрягски, но ако търсите нощен живот там е мястото. 

 

Малко неоптимално са ви разпределени дните според мен, но след като са купени вътрешните полети едва ли има какво да се направи. За 20 дни в региона според мен си заслужава Камбоджа задължително, Чанг Май също, но ще останат за друг път :)

 

Много набързо да маркирам - за Банкок тръгваш по реката и разглеждаш всичките дворци там (недей се връзвай, ако някой ти каже че даден дворец е затворил!). В новата част пък са огромните молове, и като цяло по-лъскавото лице на Банкок. Понеже ще имаш време, иди да видиш плаващ пазар, падат се леко извън града. 

 

За Сингапур - задължително гледката от покрива на Marina Bay Sands. Ботаническата градина, о-в Sentosa. 

 

Ще оставя някой с по-пресни впечатления да допълни. Пък и не е зле да напишеш какъв точно стил пътуване ви допада :)

Георги,  много се чудих как да разпределя дните, и на база инфо от пътеписи и др инет мнения, реших:

- 4 дни БКк

- 6 дни Сингапур

- 11 дни Пукет

Какво корекция препорачваш? 

 

Марина Бей Сандс е  резервиран за 1 нощувка, защото бюджета не ми е много голям за тази пролет, за  наесен ще съм по добре. Патонг с моята 17 год дъщеря , кактоо разбрах е почти като в Слънчев Бряг, ...отказах се от Патонг, ориентирам се за Карон Бийч, сега предстои избор на хотел там...Стил на пътуването е БКК - забележителности, Сингапур-сащо+ Сентоса, Пукет - острови, плаж и почивка. Ако можеш дай съвет как да организирам посещение на островите с плажуване по цял ден, кой с кой остров да комбинирам или въобще , хотел на някои остров  добре ли е да  резервирам или хотелла да е на Карон и от там всеки ден с лодка ? 

Редактирано от Георги
преведено на кирилица
Връзка към мнение

Георги,  много се чудих как да разпределя дните, и на база инфо от пътеписи и др инет мнения, реших:

- 4 дни БКк

- 6 дни Сингапур

- 11 дни Пукет

Какво корекция препорачваш? 

 

Марина Бей Сандс е  резервиран за 1 нощувка, защото бюджета не ми е много голям за тази пролет, за  наесен ще съм по добре. Патонг с моята 17 год дъщеря , кактоо разбрах е почти като в Слънчев Бряг, ...отказах се от Патонг, ориентирам се за Карон Бийч, сега предстои избор на хотел там...Стил на пътуването е БКК - забележителности, Сингапур-сащо+ Сентоса, Пукет - острови, плаж и почивка. Ако можеш дай съвет как да организирам посещение на островите с плажуване по цял ден, кой с кой остров да комбинирам или въобще , хотел на някои остров  добре ли е да  резервирам или хотелла да е на Карон и от там всеки ден с лодка ? 

 

При положение, че го искате по-лежерно така е ОК. Първия път като го написа излезе все едно ще имаш почти седмица в Банкок и т.н. За Пукет на мен са ми много 11 дни, но то с плажовете е колкото повече, толкова повече :)

 

За обиколки по островите, когато аз ходих ей това бяха двете най-препоръчвани фирми: 

http://www.simbaseatrips.com/

http://www.phuketsailtours.com/

 

Дано да има места, защото тогава се резервираха бързо. Аз не успях да си намеря там, ходих с трета фирма, която беше ОК, но нищо специално. Разгледай тези двете поне да се ориентираш какви са екскурзиите към околните острови. Но при положение, че имате 11 дни там, според мен си заслужава да спите 2-3 на Phi-Phi Don и от там да отидете до Мая Бей, за препоръчване супер рано, когато още тоновете туристи не са пристигнали. И наистина са тонове. 

Връзка към мнение

Приготви се да те поливат тогава. Религия, цвят на кожата и националност нямат значение:).

11 дена на Пукет не са много, но са много да стоиш на едно място.

Аз бих направил 6 дена Карон/Ката (преговори си руския за там) и 5 дена на Nai Harn beach (ако търсиш млади хора и малко по-хипи историйки) или Bangtao beach, ако търсиш спокойствие и релакс.

Хотели:

Nai Harn - https://www.agoda.com/all-seasons-naiharn-phuket-hotel/hotel/phuket-th.html?asq=v0rS0a1OqoRQ7bXy1Mh94jUYHg5orVgCTTHHi8DCrl27SQmPiPHGfl9ifbkVil2RTh0dOg42YT%2fz5CbDvDDzgzPkRn5HVFJyqdTok9KA6Q6XjE1oeL4%2b%2biCohduOV5HOyttli01%2bICvF%2b8BPuIUTvM7oQJoZZmVPNHbSaspTnBmLq%2bkzEM6vpQzJSifnpIkyCkdMYKsjKyZ6%2bOogwIdZoEF2gmCzvDwCyJjaARYohQDcc9J6jYRlDffNxRAYUlK3

Bangtao - https://www.agoda.com/the-kris-condotel/hotel/phuket-th.html?asq=v0rS0a1OqoRQ7bXy1Mh94p2kCzVRB2sXBxqcn4ezepFozvPhdPOUT08nHla2fPuM

Karon - много хубави има, последно бях в един резиденс, апартаменти под наем, много готини, но ти трябва моторетка, на 600 м. от плажа е - http://www.tripadvisor.com/VacationRentalReview-g1389361-d5548538-Amazing_Ocean_Sunset_View_Karon_Beach_Phuket-Chalong_Phuket_Town_Phuket.html

 

Но всичко зависи с каква компания си и какво търсиш...

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За БКК, вече съм наясно какво да се гледа, в Сингапур сме резервирали 1 нощувка в Марина Сандс Бей за кеф ппросто и басейна  на покрива, а останалите нощувки ще са  в друг хотел на по-сносна за мен цена . Не ми е ясно от Карон от хотела,/ целта ми е всеки ден разходки с лодка по островите/ един ден за Пхи-пхи, един ден за Мая Бай, Един ден за Раилей бийч, един ден за Маи Кхао - така ли да  ги планирам или са близо и да резервирам за 2-3 нощувки хотел на Пхи-Пхи, а останалите  нощувки да са на Карон. Посъветвай ме :)

 

Без да зная, сам улучила тяхната Нова година ... хахха 10-13.04. Тоталлно се отказвам от Патонг...слънчев брягски истории не  не не!Благодарq за хотела в БКК , макар, че сам букнала вече през букинг.ком, мога да  анулирам фрий , ще разгледам Меркурий... :0

хотела който съм резервирала в Банкок е до реката в центр част, разгледах и Меркурии, който ти ми препоръчваш до МВК, та въпроса ми е от реката до МВК какво е горе долу разстоянието , за да знам да сменям ли хотела 

Връзка към мнение

Здравейте и от мен. Моя съвет за дните, които имате около Пукет е следния:

Пукет - Пи-Пи - Райли Бийч - Пукет (в случай, че полета ви е от там за Бангкок и че това са ви опорните точки).

Не съм била на Пукет, минахме от там само да сменим транспорт за Пи-Пи, но при всички положения е много по-добре от Пи-Пи да напрвите сутрешна разходка до Мая Бей (имам предвид тръгване в 7:30 сутринта) и в 8:00 сте там. Повечето предложения са за около 3 часа разходка в района и реално до към 10:30 сте приключили. На Пи-пи 2 дни за плаж е Ок (очаквах да е като нашия Слънчев бряг, но съвсем не е такава тъпканица :). От Пи-пи също ми изглежда по-разумно да стигнете до Райли Бийч и вече от там да се върнете към Пукет. 

Ако искате спокойствие - ние го намерихме съвсем на юг от Ко Ланта надолу :)

И още нещо - за Као Сан в Бангкок - 1 вечер е достатъчна там :) Не знам защо се вдига такъв шум около тази улица, но през деня нямате много какво да правите там (наше наблюдение, при друго усещането може да е различно:).

Редактирано от G.D
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте и от мен. Моя съвет за дните, които имате около Пукет е следния:

Пукет - Пи-Пи - Райли Бийч - Пукет (в случай, че полета ви е от там за Бангкок и че това са ви опорните точки).

Не съм била на Пукет, минахме от там само да сменим транспорт за Пи-Пи, но при всички положения е много по-добре от Пи-Пи да напрвите сутрешна разходка до Мая Бей (имам предвид тръгване в 7:30 сутринта) и в 8:00 сте там. Повечето предложения са за около 3 часа разходка в района и реално до към 10:30 сте приключили. На Пи-пи 2 дни за плаж е Ок (очаквах да е като нашия Слънчев бряг, но съвсем не е такава тъпканица :). От Пи-пи също ми изглежда по-разумно да стигнете до Райли Бийч и вече от там да се върнете към Пукет. 

Ако искате спокойствие - ние го намерихме съвсем на юг от Ко Ланта надолу :)

И още нещо - за Као Сан в Бангкок - 1 вечер е достатъчна там :) Не знам защо се вдига такъв шум около тази улица, но през деня нямате много какво да правите там (наше наблюдение, при друго усещането може да е различно :).

Много, много Ви благодаря за насоките.Помогнахте ми при колебанията :)

Много, много Ви благодаря за насоките.Помогнахте ми при колебанията :)

На Пи пи препоръка за хотел и в коя част бихте ли ми писала

Кацаме в Пукет в 16,30 , до колко часа има  лодки или фиерибот за ПИ Пи

Връзка към мнение

Лидия, добре дошла! Ето малко писания за Сингапур и Сентоса, може да са ти от полза:

 

http://poblizo.com/?p=10153

http://www.okolosveta.com/index.php?p=patepis&do=1&c=sg&k=asia&w=&src=1034   Благодаря ви много, разпечатах си всичко 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много, много Ви благодаря за насоките.Помогнахте ми при колебанията :)

На Пи пи препоръка за хотел и в коя част бихте ли ми писала

Кацаме в Пукет в 16,30 , до колко часа има  лодки или фиерибот за ПИ Пи

Не мисля, че е възможно и че ще има спийд лодки след 18-19ч, но ако някой друг знае да сподели. По-добре си прекарайте нощта в Пукет. Относно хотелите - ние не резервирахме нищо предварително и в повечето пъти бяхме в бунгала или къщи за гости. Специално на Пи-пи всичко се освобождава сутрин и спокойно с малко обиколки може да се намери подходящо място за 20 - 25 долара стаята, но след 12 ч на обяд местата намалят и цената леко се покачва :) Нашият таван за нощувка беше $20, но там за кофти бунгало платихме около $30 - просто пристигнахме след 15 ч :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма speedboat след 17 ч.

Там е близо до Екватора и след 18:30 е тъмно.

За Пи-Пи-тата личния ми съвет е без нощувки. Това е моето лично мнение, подчертавам!

На мен ми изглеждаше мизерно и най- вече скучно. Алкохол няма в кръчмите, държат ги мюсюлманската мафия от региона. Тук-таме бира в някой магазин има. За дневен трип е ок, даже е супер, но за престой на островчетата - твърдо не!

Ако трябва хванете ранен час на тръгване с късно прибиране. Това е според мен. Ходил съм 4 пъти на Пукет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма speedboat след 17 ч.

Там е близо до Екватора и след 18:30 е тъмно.

За Пи-Пи-тата личния ми съвет е без нощувки. Това е моето лично мнение, подчертавам!

На мен ми изглеждаше мизерно и най- вече скучно. Алкохол няма в кръчмите, държат ги мюсюлманската мафия от региона. Тук-таме бира в някой магазин има. За дневен трип е ок, даже е супер, но за престой на островчетата - твърдо не!

Ако трябва хванете ранен час на тръгване с късно прибиране. Това е според мен. Ходил съм 4 пъти на Пукет.

И на мен ми се струва мизерно и малко страшно и скучно вечер на Пи Пи ...отказвам се от нощувка там, но тогава от Карон бийч, в една екскурзия ли се предлагат Пи Пи, Райли бийч и Мая Бей? Иска  ми се да отделя за всеки един по един цял ден...

Връзка към мнение

Лично за мен Пукет е доста по-скъп и скучен от Ао Нанг ( Краби). Същите екскурзии ги има от там ( до Пипи остовите, Джеймс Бонд, Хонг островите и пр.) и след пазарлък и на доста по-добра цена. Незнам защо и избягвате една доста добра и интерсна дестинация - Чианг Май . Моят маршут беше Бангкок-Чианг Май- Ао нанг ( Краби) - Камала ( Пукет) - Куала Лампур - Сингапур - Бангкок . Доста ми хареса описанието и програмата тук:  https://tripadvisorsbg.wordpress.com/ , която ползвах отчасти, На Пукет бяхме основно заради FantaSea , доста интерсно шоу. За Сингапур , за втора поредна година е най-скъпият град в света и това определено се усеща когато си там, но града е доста по-спокоен и приятен , да речем от Куала Лампур.  Успех и приятно пътуване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И на мен ми се струва мизерно и малко страшно и скучно вечер на Пи Пи ...отказвам се от нощувка там, но тогава от Карон бийч, в една екскурзия ли се предлагат Пи Пи, Райли бийч и Мая Бей? Иска  ми се да отделя за всеки един по един цял ден...

Съкрати и Railay beach. На Пукет има един остров с подобен плаж, който се намира срещу пиер-а, откъдето тръгват лодките за Пи-Пи-тата. Ще минете покрай него. Не е по-лош, ако не и по-чист и безлюден, отколкото Railay, който лично мен въобще не ме впечатли.

Връзка към мнение

На Пи-пи в 22 ч. има пияни англичани и всякакви други турсити навсякъде...Там е мястото с най-много "алкохолни кофи" (в метална кофичка ти слагат 1-2 патрончета алкохол и нещо безалкохолно). Там най-малко усетих мюсулманското присъствие, което честно казано адски много ми допадна в по-южните части на страната :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лично за мен Пукет е доста по-скъп и скучен от Ао Нанг ( Краби). Същите екскурзии ги има от там ( до Пипи остовите, Джеймс Бонд, Хонг островите и пр.) и след пазарлък и на доста по-добра цена. Незнам защо и избягвате една доста добра и интерсна дестинация - Чианг Май . Моят маршут беше Бангкок-Чианг Май- Ао нанг ( Краби) - Камала ( Пукет) - Куала Лампур - Сингапур - Бангкок . Доста ми хареса описанието и програмата тук:  https://tripadvisorsbg.wordpress.com/ , която ползвах отчасти, На Пукет бяхме основно заради FantaSea , доста интерсно шоу. За Сингапур , за втора поредна година е най-скъпият град в света и това определено се усеща когато си там, но града е доста по-спокоен и приятен , да речем от Куала Лампур.  Успех и приятно пътуване.

Безкрайно благодаря за отговора  линка най-вече :) :) :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.