Прескочи до съдържание

Привет и от мен (помогнете с пътуване до Тайланд)


Препоръчани мнения

От Марина днес ми писаха, че ще ми върнат парите,пожалиха ме... мил жест, наистина..но там имам и в Мандарин резервация и очаквам да се смилят и те ...полета  ми за там трябва да е утре в 18,20.... о за него отказаха д ми върнат каквото и да било.здраве да е

Да, понагласяват се нещата, връщам се към планираното..макар и с премеждие, след всяка буря, изгрява слънце нали така се казва.

Само живи и здрави да сте, другото не е важно. Хайде, дано документите станат бързо и да имате време и за почивка. :)

Връзка към мнение

Нещата се нареждат добре, а на теб ти се оформя един доса як спомен за цял живот :)

 

Когато получиш временните си документи, за всеки случай се разходи до полицията или имиграционната служба в Тайланд виж дали не е необходимо да ти дадат някакво удостоверение и за издадената, но липсваща виза, за да не ти възникнат проблеми при напускането на Тайланд.

 

Впрочем тук има нещо по въпроса: http://www.thailandqa.com/forum/showthread.php?37814-Lost-your-passport-in-Thailand

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво! Успяла си да нагласиш нещата. Доизкарайте си почивката в Тайланд, насладете се на рибките, кухнята и всичко положително там, пък Сингапур следващия път специално ще отидете да разгледате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Цял ден чакам добрите новини,дано по-бързо ви изготвят документите и да се поуспокоиш  малко,Пари се печелят,пази си нервите и от тук нататък само хубави емоции.Тайланд е прекрасна страна и се надявам че след като се завърнете спомените ви от там няма да са само лоши и свързани с този  неприятен инцидент.Късмет и Прегръдка от мен !!!!

Връзка към мнение

Цял ден чакам добрите новини,дано по-бързо ви изготвят документите и да се поуспокоиш  малко,Пари се печелят,пази си нервите и от тук нататък само хубави емоции.Тайланд е прекрасна страна и се надявам че след като се завърнете спомените ви от там няма да са само лоши и свързани с този  неприятен инцидент.Късмет и Прегръдка от мен !!!!

Благодаря ти, но днес разбрах от нашето външно м-во, че от немското п-во още не са им изпратили запитване за нас. Не знам на кой да вярвам, немеца вчера сутринта каза,че до 1 час праща  майл със запитването,а днес се оказва, че не е изпратил. Утре ще ходя пак до немското п-во тук в Банкок....Резервирахме хотел за още 5 дни в Банкок, Holiday Inn Expres , поне е на приемлива цена 55 Е на вечер...че предния беше 100 Е. Да ви споделя, не съм си и представяла, че ще прекарам 12 дни в Банкок...дано са само толкова. Ако до петък не станат документите, незнам... в неделя тр да летим за Пукет и там ще прекараме 12 дни евентуално..

Нещата се нареждат добре, а на теб ти се оформя един доса як спомен за цял живот :)

 

Когато получиш временните си документи, за всеки случай се разходи до полицията или имиграционната служба в Тайланд виж дали не е необходимо да ти дадат някакво удостоверение и за издадената, но липсваща виза, за да не ти възникнат проблеми при напускането на Тайланд.

 

Впрочем тук има нещо по въпроса: http://www.thailandqa.com/forum/showthread.php?37814-Lost-your-passport-in-Thailand

Благодаря за съвета, и в немското п-во казаха да отида до имиграционната служба , но  Виктор тайландския посланик в София два пъти ми каза, че не се налага...ай сега пак казус имам

Връзка към мнение

Идете до аквариума и MBK.

На другия ден фууд маркета.

На третия зоопарка.

 

И всеки ден ръчкане на посолството де...:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещата се нареждат добре, а на теб ти се оформя един доса як спомен за цял живот :)

 

Когато получиш временните си документи, за всеки случай се разходи до полицията или имиграционната служба в Тайланд виж дали не е необходимо да ти дадат някакво удостоверение и за издадената, но липсваща виза, за да не ти възникнат проблеми при напускането на Тайланд.

 

Впрочем тук има нещо по въпроса: http://www.thailandqa.com/forum/showthread.php?37814-Lost-your-passport-in-Thailand

Посланика на Тайланд каза че не  е нужно да ходя в имиграционната служба, пък дали е така... незнам..току виж ме върнали при напускане на Тайланд от летището... ужас

Връзка към мнение

Идете до аквариума и MBK.

На другия ден фууд маркета.

На третия зоопарка.

 

И всеки ден ръчкане на посолството де... :)

днес ходихме до Патая и острова там..беше мн хубаво.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

The Royal Thai Government requires a replacement entry stamp  be obtained for the new passport.  After  collection of the replacement passport, you must present it with the police report to the Thai Immigration Bureau, where a replacement entry stamp will be issued.  Departure from Thailand will most likely be denied without the replacement stamp.  The Thai Immigration Bureau is located at Government Center Chaengwattana Building B, No. 120, Moo 3, Chaengwattana Road, Tungsonghong Sub-District, Laksi District, Bangkok 10210. A map to the Thai Immigration Bureau is located here.---- А ТАКА ТРЯБВА ДА ХОДЯ И ДО ИМИГРАЦИОННИТЕ СЛУЖБИ .Иначе ще ми бъде отказано напускане на Тайланд...Какви глупости тогова говори Виктор -консула на Тайланд в София...нямало нужда да ходя...оле, хора, ад е направо

Връзка към мнение

Застраховайте се с каквито подписи и печати могат да ви дадат там. На мен тук в посолството ми казаха и че не може да се вади виза на пристигане, да не говорим за удължаване...което се оказва напълно възможно за българи.

Иначе докато сте там в Бангкок направете и еднодневна екскурзия до Аютая - мини ван се хваща от Victory Monument - 60 бати на човек в посока. А на място в Аютая за различните места имаше също такси от минимум 100 бати мисля...

Редактирано от G.D
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Спазвайте си процедурите и каквото трябва направете, за да сте спокойни с документите.

Не се ядосвай, ако трябва да идеш до някоя институция два-три или повече пъти.

Government Center Chaengwattana Building B се намира близо до Don Mueang - от където са ти билетите за Пукет с Air Asia. Ако трябва нещо да проверяваш/заверяваш за вътрешните можеш от там директно в офисите на летището да идеш.

 

А щом толкова време сте в Бангкок, и сте осигурили бюджета - тогава да предлагаме екскурзиите от там?

Ходихте до Патая, а за градинките Нонг Ноч останали време?

Ето и другите дежурни възможности: Аютая за през деня; Kanchanaburi с водопадите; Tiger Temple; слонска / крокодилска ферма.

В самия град предполагам, не сте стигнали още до китайския квартал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Застраховайте се с каквито подписи и печати могат да ви дадат там. На мен тук в посолството ми казаха и че не може да се вади виза на пристигане, да не говорим за удължаване...което се оказва напълно възможно за българи.

Иначе докато сте там в Бангкок направете и еднодневна екскурзия до Аютая - мини ван се хваща от Victory Monument - 60 бати на човек в посока. А на място в Аютая за различните места имаше също такси от минимум 100 бати мисля...

Да, от п-вото на Тайланд буквално лъжат,че не се издават визи на летището от каквое военен режим... а истината е че, визите издадени от п-вото струват 30 Е а тезе на летището са по 15 Е...Аютая съм предвидила за четвъртък, но все съм на педал ако ми пишат от немското п-во че са ми готови документите да съм в града за да ги взема до четвъртък, в петък до имигрционните да отида и в неделя да летим за Пукет...дано стане така

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Спазвайте си процедурите и каквото трябва направете, за да сте спокойни с документите.

Не се ядосвай, ако трябва да идеш до някоя институция два-три или повече пъти.

Government Center Chaengwattana Building B се намира близо до Don Mueang - от където са ти билетите за Пукет с Air Asia. Ако трябва нещо да проверяваш/заверяваш за вътрешните можеш от там директно в офисите на летището да идеш.

 

А щом толкова време сте в Бангкок, и сте осигурили бюджета - тогава да предлагаме екскурзиите от там?

Ходихте до Патая, а за градинките Нонг Ноч останали време?

Ето и другите дежурни възможности: Аютая за през деня; Kanchanaburi с водопадите; Tiger Temple; слонска / крокодилска ферма.

В самия град предполагам, не сте стигнали още до китайския квартал.

В Патая и Tiger Temple; слонска / крокодилска ферма. бяхме днес, храмовете и китайския квартал вече видяхме и посетихме, Аютая е за четвъртък в списъка, остава да планирам Нонг ноч и водопадите . Благодаря за предложенията , 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много близо до немското посолство е Lumphini park - не го пропускайте

Пак не особено далеч e едно интересно заведение - Cabbages and condoms :)

И понеже сте в модерния център - поразгледайте Siam и изобщо района около Paragon.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, от п-вото на Тайланд буквално лъжат,че не се издават визи на летището от каквое военен режим... а истината е че, визите издадени от п-вото струват 30 Е а тезе на летището са по 15 Е...

 

От всичките институции, бих имал най-малко доверие точно на консула тук. Неведнъж е хващан в крачка да иска пари за визи, докато са безплатни, или както в твоя случай да говори за военни режими. Мисля, че почетните консулства като цяло се издържат в известна степен от таксите за визи, от там и огромното желание да се пробута тяхната виза. 

 

Тъпо е, когато официални институции си противоречат, но какво да се прави...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поне българските консулства, се издържат от всички услуги, които предлагат и от завишените им цени. Пълномощни, издаване на лични документи и др, като цените са 2-3-4 пъти по-вискоки от нормалните в Бг

Връзка към мнение

Оказа се, че немското п-во още веднаага, след като подадох документи, са изпратили запигване към ханой-бг посолството. Днес в немското п-во ми показаха разпечатка от майла на 30,03 в понеделник.

Звънях на посланика в Ханой, а той ми мрънка

 

и казва: Ооо, не се безспокойте вървим по процедурата, но немога нищо по телефона да Ви кажа..

 

а аз му  казвам: Ами как ще ми дадете инфо какво става и  къде се къса нишката

той: Ами само тук на място в Ханой , мога до дам инфо

Аз: А аз без паспорти как да дойда до Ханой

Той: Ами , за Ваше съжаление , няма как да дойдете. Стойте си в Банкок и си чакайте , ние действаме

 

Аз  не се отказах и звъняхме в нашето външно м-во. Казаха,, да, получени са запитванията и следва процедура, но кога Колегите , които ви проучват ще са готови незнаем...

И така, завърши днешния ден , пак трети ден нашето външно не може да ни проучи ... и да напише потвърждение , а от немското мии потвърдиха, че ако утре получат потвърждението още утре ще са готови временните документи,за да мога в петък да отида в Имиграцционните и в неделя да си спазим програмата и да си летим за Пукет....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама ти с посланика ли говори?!

Лелеееее!! Ами тая Славена за какво са я сложили в Ханой - да лапа мухи ли? Я да видим какво пише тук!

 

 

Какво могат да направят за Вас консулските служители зад граница:

....

....

  • Да приемат молби на български граждани за издаване на нови български документи за самоличност по установенияред: лична карта, паспорт, свидетелство за управление на МПС, както и да Ви издадат временен паспорт, в случай, че не притежавате валиден документ за пътуване поради повреждане, кражба или изгубване на издадения Ви редовен международен паспорт.

 

Дано не ми се налага да се срещам с нея. По-точно - на нея да се среща с мен.

И да - ако трябва, ще дойде при теб в Банкок на крака - на нея това ѝ е работата!

 

 

Допълнение: според страницата на МВнР можеш да се обърнеш за помощ и към консулството на България в Индонезия. Виждам, че там консул е Катина Новкова, кратко търсене в мрежата извади положителни отзиви за нея, още от битието ѝ в Австралия.

Това го казвам по-скоро инфоративно, в твоя случай вече няма значение, защото процедурата е задействана.

 

Може би не е лошо да отворим една тема, в която да изпишем всички държави, в които няма български посолства, с препратки към кое консулство да се обърне човек в случай на нужда. А ако започнем да трупаме там и лични впечатления, ще бъде доста полезно. Ето, аз вече „си записах“, че на нашите хора в Ханой не може да се разчита.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ама ти с посланика ли говори?!

Лелеееее!! Ами тая Славена за какво са я сложили в Ханой - да лапа мухи ли? Я да видим какво пише тук!

 

 

Дано не ми се налага да се срещам с нея. По-точно - на нея да се среща с мен.

И да - ако трябва, ще дойде при теб в Банкок на крака - на нея това ѝ е работата!

 

 

Допълнение: според страницата на МВнР можеш да се обърнеш за помощ и към консулството на България в Индонезия. Виждам, че там консул е Катина Новкова, кратко търсене в мрежата извади положителни отзиви за нея, още от битието ѝ в Австралия.

Това го казвам по-скоро инфоративно, в твоя случай вече няма значение, защото процедурата е задействана.

 

Може би не е лошо да отворим една тема, в която да изпишем всички държави, в които няма български посолства, с препратки към кое консулство да се обърне човек в случай на нужда. А ако започнем да трупаме там и лични впечатления, ще бъде доста полезно. Ето, аз вече „си записах“, че на нашите хора в Ханой не може да се разчита.

Мои познати са се обадили днес преди 1,5 ч в МВнР и са им казали, че потвърждение за нас още вчера слеобяде изпратено на Ханой.... а аз днес към 11,00 ч гонорих с посланика в Ханой/както вече ви писах/ и той не ми каза че вече има потвърждение...явно не си гледа пощата...а топките си ... УТРЕ В 10,00 ЩЕ ГО ПОДЛУДЯ..АКО ДО ОБЯД НЕ Е ПРЕПРАТИЛ НА НЕМСКОТО П-ВО ПОТВЪРЖДЕНИЕТО, ЩЕ СЕ ОБАЖДАМ НА БТВ И НОВА ТВ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много близо до немското посолство е Lumphini park - не го пропускайте

Пак не особено далеч e едно интересно заведение - Cabbages and condoms :)

И понеже сте в модерния център - поразгледайте Siam и изобщо района около Paragon.

Lumphini ще е утреее, даже може и да спя в парка, ще чакам от сутринта до като затворят да пристигне потвърждението от посланика в Ханой/ чешащ си топките, вместо да си върши работата/ . Вече полудях в Банкок, на всичкото отгоре,тази вечер прибирайки се от вечеря, попаднахме на главна улица със ужасно много и огромни плъхове, непосредствено до места за хранене на талибаните тук/тайландците/ . Е, няма  по прости хора, по неграмотни и миризливи, постоянно ядът , плюят и вървят нанякъде...уж е само 8 900 000 житела а по улиците на 30 и кусур градуса  са постоянни тълпи от движещи се смръдльовци..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имаш време и настроение , качи се вечерта на Banyan Tree. Не е задължително да се консумира,но все пак си е яко. Особено светещите менюта !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мои познати са се обадили днес преди 1,5 ч в МВнР и са им казали, че потвърждение за нас още вчера слеобяде изпратено на Ханой.... а аз днес към 11,00 ч гонорих с посланика в Ханой/както вече ви писах/ и той не ми каза че вече има потвърждение...явно не си гледа пощата...а топките си ... УТРЕ В 10,00 ЩЕ ГО ПОДЛУДЯ..АКО ДО ОБЯД НЕ Е ПРЕПРАТИЛ НА НЕМСКОТО П-ВО ПОТВЪРЖДЕНИЕТО, ЩЕ СЕ ОБАЖДАМ НА БТВ И НОВА ТВ...

 

Той посланикът е новобранец още, преди месец и нещо си връчи акредитивните писма :) Ако искаш да го вземеш на ура, предлагам ти да не се занимаваш с телевизиите (този път), а кротко да намериш министър Даниел Митов във FB и да му драснеш два реда на стената или в съобщение. Той е доста читав човек, аз очаквам да реагира правилно, ако ме разбираш какво искам да кажа. Не забравяй да споменеш, че даже германците, че са чужденци, са взели твоя случай по-насериозно, отколкото нашите хубостници ;)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Той посланикът е новобранец още, преди месец и нещо си връчи акредитивните писма :) Ако искаш да го вземеш на ура, предлагам ти да не се занимаваш с телевизиите (този път), а кротко да намериш министър Даниел Митов във FB и да му драснеш два реда на стената или в съобщение. Той е доста читав човек, аз очаквам да реагира правилно, ако ме разбираш какво искам да кажа. Не забравяй да споменеш, че даже германците, че са чужденци, са взели твоя случай по-насериозно, отколкото нашите хубостници ;)

Разбрах те напълно и ти благодаря...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сагата днес завърши лошо, както и очаквах от нашето  МВнР все още ни проучваха / от понеделник до четвъртък не им стигна времето/ и не изпратиха потвърждение. От утре тук влизат във Великденски празници и почиват до вторник 07 април....Така,че ние във неделя на 05,04 ще се опитаме да летим до Пукет. Пък утре петък и събота какво ще правим в Банкок... идея си нямам, вече обиколихме почти всичко. На 16,04 ще се върнем от Пукет, ще ходим до немското п-во , дано да успеят МВнР да изпратят до тогава потвърждение , на 17,04 ще отидем до Имиграционните  и ще си летим на 17,04 евентуално вечерта за Доха.Това всичко е свързано с много рискове/ смяна на Катарските билети от 16,04 за 17,04/вечерен полет/, престой без документи и още една нощувка в Банкок на 16,04...Намразих този мръсен и вонящ град. Това е ситуацията... Може и по лошо да бъде, ако Еър Азия не ни пуснат да летим на 05,04 само с протокола от полиията и с копие на паспортите, макар, че по телефона казаха, че може...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.