Прескочи до съдържание

Привет и от мен (помогнете с пътуване до Тайланд)


Препоръчани мнения

Сагата днес завърши лошо, както и очаквах от нашето  МВнР все още ни проучваха / от понеделник до четвъртък не им стигна времето/ и не изпратиха потвърждение. От утре тук влизат във Великденски празници и почиват до вторник 07 април....Така,че ние във неделя на 05,04 ще се опитаме да летим до Пукет. Пък утре петък и събота какво ще правим в Банкок... идея си нямам, вече обиколихме почти всичко. На 16,04 ще се върнем от Пукет, ще ходим до немското п-во , дано да успеят МВнР да изпратят до тогава потвърждение , на 17,04 ще отидем до Имиграционните  и ще си летим на 17,04 евентуално вечерта за Доха.Това всичко е свързано с много рискове/ смяна на Катарските билети от 16,04 за 17,04/вечерен полет/, престой без документи и още една нощувка в Банкок на 16,04...Намразих този мръсен и вонящ град. Това е ситуацията... Може и по лошо да бъде, ако Еър Азия не ни пуснат да летим на 05,04 само с протокола от полиията и с копие на паспортите, макар, че по телефона казаха, че може...

Мисля, че няма проблем да летите с копията и протокола. Пожелавам ти да е така, че поне малко да изпълните програмата си. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Променихме билетите и утре ще летим за Пукет, стискайте палци да ни пуснат на летището без паспорти ..Ураа ще се махнем от Банкок 3 дни по рано...А имам и друга добра новина, след един мил  и състрадателен  майл, от хотел Мадарин в Сингапур, ни пожалиха и ще ни възстановят цялата сума от около 800 Евро за  не ползваната резервация. Благодаря на Георги - админа, за съвета 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Променихме билетите и утре ще летим за Пукет, стискайте палци да ни пуснат на летището без паспорти ..Ураа ще се махнем от Банкок 3 дни по рано...А имам и друга добра новина, след един мил  и състрадателен  майл, от хотел Мадарин в Сингапур, ни пожалиха и ще ни възстановят цялата сума от около 800 Евро за  не ползваната резервация. Благодаря на Георги - админа, за съвета

 

Как се развива пътешествието, поизгря ли слънце и на вашата улица?

Не пишеш, значи ли това, че се излежавате по плажовете и настроението се е върнало?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как се развива пътешествието, поизгря ли слънце и на вашата улица?

Не пишеш, значи ли това, че се излежавате по плажовете и настроението се е върнало?

Настроението се върна много бързо, след като кацнахме в Пукет и започнахме екскурзиите по островите. Обиколихме  доста, всичко ,което се предлаагаше от тур бюра го резервирахме и посетихме. Даже на някои острови и повторшхме, на 16,04 летяхме олратно за ВКК, взехме си временните паспорти/ по -точно листчета/ , минахме успешно и Имиграционните и на 18,04 през ноща излетяхме за Доха, вече съм си у дома... но изморени . Въпреки случката, доста ми хареса в Тайланд :). Вече обмислям за октомври дестинация за пътуване. И пак ми се ще да е Азия..

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Лидия, моля те, когато си починеш и влезеш в релси в България, седни и напиши едно резюме на твоите приключения с откраднатите документи в Тайланд и цялото развитие на случая. Не оцветявай текста с емоции - в предишните ти мнения в тази тема те се виждат достатъчно добре :), просто го напиши като фактология и последователност на действията. Подобен текст би бил страшно полезен, ако на други хора се случи нещо подобно - в Тайланд, а и другаде по света.

Гадната част от това преживяване приключи, остана хубавата - да разказваш историята, самата ти да си я припомняш с умиление преди да заспиш :P и да вдигаш тостове, споменавайки посланика на Република България във Виетнам... или майка му ;)

Разбира се, това преживяване ти носи и желязна закалка :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Оказа се, че немското п-во още веднаага, след като подадох документи, са изпратили запигване към ханой-бг посолството. Днес в немското п-во ми показаха разпечатка от майла на 30,03 в понеделник.

Звънях на посланика в Ханой, а той ми мрънка

 

и казва: Ооо, не се безспокойте вървим по процедурата, но немога нищо по телефона да Ви кажа..

 

а аз му  казвам: Ами как ще ми дадете инфо какво става и  къде се къса нишката

той: Ами само тук на място в Ханой , мога до дам инфо

Аз: А аз без паспорти как да дойда до Ханой

Той: Ами , за Ваше съжаление , няма как да дойдете. Стойте си в Банкок и си чакайте , ние действаме

 

Аз  не се отказах и звъняхме в нашето външно м-во. Казаха,, да, получени са запитванията и следва процедура, но кога Колегите , които ви проучват ще са готови незнаем...

И така, завърши днешния ден , пак трети ден нашето външно не може да ни проучи ... и да напише потвърждение , а от немското мии потвърдиха, че ако утре получат потвърждението още утре ще са готови временните документи,за да мога в петък да отида в Имиграцционните и в неделя да си спазим програмата и да си летим за Пукет....

Много съжалявам, за това което ви е сполетяло...  Аз имах подобен инцидент в Брюксел с личната карта. Наистина зависи от консула. Бях първата,  която си подаде документите за временен паспорт рано сутринта в консулството, обясних, че вечерта летя за Германия и той обеща, че ще направи всичко възможно паспорта да стане в същия ден. Беше ги побъркал в МВнР и в 15 часа ми се обади да ходя да си взема временния паспорт, аз не вярвах до последно, че ще го получа. Аз се разтреперих като взех паспорта в ръцете си и благодарих му на човекът, а той отговори - ама на мен това ми е работата, да помагам на българските граждани в чужбина.

Та исках да кажа, че като искат, могат и да свършат работа. И другото, сигурна съм, че този човек е един от малкото, които виждат нещата така. 

Какво проучва МВнР? Имат да сравнят едно ЕГН и 3 имена???????????? И да потвърдят на консулството, че данните са вярни и тези граждани съществуват! Просто думи нямам!

Да не говорим, че работата на консулите е да ти се притекат на помощ, да ти се осигури подслон и някакви пари,като няма консулство там, все пак тези от консулството във Виетнам са отговорни.

 

Искрено се надявам, поне в Пукет да сте си изкарали супер и да сте върнали благоплучно в БГ!

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Октомври е доста дъждовен месец за морските части на Азия, изключение донякъде прави Бали.

Да де, но  на мен ми се иска да е плаж-почивка, сякаш ще е Сингапур/ да си го наваксам от пропуска сега/ и Филипините, какво ще кажеш за октомври на Филипините ?

Ейй, браво, че всичко е завършило благополучно..

С магеланска помощ и съвети всичко преминава!!

Даа, наистина с вашата магеланска помощ, преживях всичко много по-леко, по-спокойно и мъдро и ми помогнахте с много съвети.СЪРДЕЧНО  БЛАГОДАРЯ на всички, които бяхте съпричастни и ми писахте , прегръщам ви и ви желая всичко най- добро! 

Добре дошли! Всичко е добре, когато завършва добре  :)

Благодаря, ще останат спомени от това пътуване... приятни и поучителни

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лидия, моля те, когато си починеш и влезеш в релси в България, седни и напиши едно резюме на твоите приключения с откраднатите документи в Тайланд и цялото развитие на случая. Не оцветявай текста с емоции - в предишните ти мнения в тази тема те се виждат достатъчно добре :), просто го напиши като фактология и последователност на действията. Подобен текст би бил страшно полезен, ако на други хора се случи нещо подобно - в Тайланд, а и другаде по света.

Гадната част от това преживяване приключи, остана хубавата - да разказваш историята, самата ти да си я припомняш с умиление преди да заспиш :P и да вдигаш тостове, споменавайки посланика на Република България във Виетнам... или майка му ;)

Разбира се, това преживяване ти носи и желязна закалка :)

Благодаря ти! Разбира се, че ще опиша всички стъпки, с цел да съм полезна на всички, да предпазя всеки и да е ясна цялата процедура!Още по-време на полета си маркирах разказа, само малко да се пооправя и с документите, които предстой да си направя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много съжалявам, за това което ви е сполетяло...  Аз имах подобен инцидент в Брюксел с личната карта. Наистина зависи от консула. Бях първата,  която си подаде документите за временен паспорт рано сутринта в консулството, обясних, че вечерта летя за Германия и той обеща, че ще направи всичко възможно паспорта да стане в същия ден. Беше ги побъркал в МВнР и в 15 часа ми се обади да ходя да си взема временния паспорт, аз не вярвах до последно, че ще го получа. Аз се разтреперих като взех паспорта в ръцете си и благодарих му на човекът, а той отговори - ама на мен това ми е работата, да помагам на българските граждани в чужбина.

Та исках да кажа, че като искат, могат и да свършат работа. И другото, сигурна съм, че този човек е един от малкото, които виждат нещата така. 

Какво проучва МВнР? Имат да сравнят едно ЕГН и 3 имена???????????? И да потвърдят на консулството, че данните са вярни и тези граждани съществуват! Просто думи нямам!

Да не говорим, че работата на консулите е да ти се притекат на помощ, да ти се осигури подслон и някакви пари,като няма консулство там, все пак тези от консулството във Виетнам са отговорни.

 

Искрено се надявам, поне в Пукет да сте си изкарали супер и да сте върнали благоплучно в БГ!

В Пукет се уляхме от преживявания , пътувания по островите и, гмуркане, вечерни мероприятия и т.н. За пореден път осъзнах и изпитах  огорчение, колко нищожна държавица е нашата... Вместо да ми помогне и успокой консула по телефона от Ханой ми се караше като се обждах..Мили Бооже, както пишеш ти, та нали това му е работата... а нашето външно м-во КАКВО толкова проучват... 7 дни им трябваха да изпратят потвърждение.. Организма ми изчерпа силите си , да се възмущавам и ядосвам.. в Пукет се отпуснах и си казах, да става каквото ще... макар, че сама със 17 годишната ми дъщеря, малко си е стресово...Но всичко приключи вече / 26,03-18,04/ у въпреки неприятностите, аз съм щастлива, че живи и здрави се прибрахме... ще си направя нови документи, ще работя много, ще си спестя пари и пак ще пътуваме... на вече  с доста повишено внимание :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Добре дошли !!! Имало да става,Станало,Минало и вече сте с един житейски(магелански) урок и опит повече.Радвам  се че сте прекарали чудесни дни на Пукет и сте оправили лошия вкус от преживяванията в Банкок.Чудесно е че вече мислиш за нови пътешествия....Бъди здрава ,лошото минава и остават само хубавите спомени....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошли !!! Имало да става,Станало,Минало и вече сте с един житейски(магелански) урок и опит повече.Радвам  се че сте прекарали чудесни дни на Пукет и сте оправили лошия вкус от преживяванията в Банкок.Чудесно е че вече мислиш за нови пътешествия....Бъди здрава ,лошото минава и остават само хубавите спомени....

Благодаря ти . Живота е палитра от различни цветове.. затова е интересен. Бъди здрав и ти  и пътешествай когато можеш!

Връзка към мнение

В Пукет се уляхме от преживявания , пътувания по островите и, гмуркане, вечерни мероприятия и т.н. За пореден път осъзнах и изпитах  огорчение, колко нищожна държавица е нашата... Вместо да ми помогне и успокой консула по телефона от Ханой ми се караше като се обждах..Мили Бооже, както пишеш ти, та нали това му е работата... а нашето външно м-во КАКВО толкова проучват... 7 дни им трябваха да изпратят потвърждение.. Организма ми изчерпа силите си , да се възмущавам и ядосвам.. в Пукет се отпуснах и си казах, да става каквото ще... макар, че сама със 17 годишната ми дъщеря, малко си е стресово...Но всичко приключи вече / 26,03-18,04/ у въпреки неприятностите, аз съм щастлива, че живи и здрави се прибрахме... ще си направя нови документи, ще работя много, ще си спестя пари и пак ще пътуваме... на вече  с доста повишено внимание :)

Аз живея от доста време в Германия и когато се сблъскам с българската бюрокрация, се успокоявам, че не е било грешка да напусна България. :unsure:

И винаги съм се питала, може ли човек да се оплаче? Все пак това е наше право! Проблемът е, че всички консули са поставени лица и по линията на шуро-баджинащината, както навсякъде на по-добри постове в БГ. Но аз все пак бих написала едно писмо до МВнР и до някоя телевизия, поне да не спат спокойно,макар и за малко. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aз вече го написах някъде, на наш приятел се случи същото в Лондон. За броени часове му извадиха пасаван / като паспорт, но беше синьо на цвят/. На другия ден пътувахме, на обяд отиде и вечерта му се обадиха по телефона, че е готов.

И си мислех, че навсякъде е така. :unsure: Ама явно не е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да де, но  на мен ми се иска да е плаж-почивка, сякаш ще е Сингапур/ да си го наваксам от пропуска сега/ и Филипините, какво ще кажеш за октомври на Филипините ?

 

Най-много някой ураган да ти отвее чантата.:)
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз живея от доста време в Германия и когато се сблъскам с българската бюрокрация, се успокоявам, че не е било грешка да напусна България. :unsure:

И винаги съм се питала, може ли човек да се оплаче? Все пак това е наше право! Проблемът е, че всички консули са поставени лица и по линията на шуро-баджинащината, както навсякъде на по-добри постове в БГ. Но аз все пак бих написала едно писмо до МВнР и до някоя телевизия, поне да не спат спокойно,макар и за малко. ;)

на мен отдавна ми се иска да не живея в Бг, колкото и грубо да звучи, изчаквам дъщеря ми още една година да завърши  средното си образование и на мига ще се сбогувам с всичко. винаги в чужбина се чувствам много по-добре. Живяла съм 1  година в Германия и още с наслада си спомням за това време, говоря много добре немски, английски и руски език.. Германия ми е любима страна. Дано приемат дъщеря ми  в Университетите ,където се е насочила в Германия. Нямам сили и нерви да се разправям с бг институциите . не се сгрешила , като си напуснала Бг, така мисля аз :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-много някой ураган да ти отвее чантата. :)

Еееее, хахахха, то както ми е тръгнало, може и това да се случи.Ще избирам място без урагани и крадливи хора :) ако се сещаш за някое , пиши

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Шри Ланка е добре октомври. То там си е добре целогодишно де, просто едната част от годината духа и вали в едната половина и после се сменя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ето, че вече имам време да опиша ситуацията  с откраднатата ми чанта/ с паспортите, дебитни карти и телефони/ в Банкок  и да предпазя с разказа си от подобни нелепи ситуации .За тези , които не са чели дискусията- откраднаха ми чантата от такси Тук-Тук по време на движение на главен булевард, двама на мотор/ единият караше а другият просто се протегна и ми грабна чантата за секунди и изчезнаха с бясна скорост/

 

- не си носете паспортите с вас, както и всички пари, ползвайте сейфа в хотелската стая

- ако ползвате Тук-Тук , избирайте с мрежа от външната страна и си носете каквато и да е чанта отпред пред гърдите и я дръжте  с едната ръка винаги 

-  гледайте табелите,навсякъде в Банкок има табели за крадци,особено на места с много хора.

И все пак ако се случи на някого кражба на паспорти , ето , какво трябва да направи:

1. Веднага да отиде до Полицейско Управление, но с отдел " Туристическа полиция" . Централното управление  е на Као Сан в началото на самата улица. Трябва да си вземете протокол, в който да е описано всичко откраднато, и най-вече следете за правилното изписване на латиница на имената ви в протокола.

2. Изискайте си от хотела , в който сте настанен, копие от паспорта/ винаги правят при настаняване/

3. Посолство на нашата мила родна страна в Банкок НЯМА.Следва да отидете с Протокола , копие от паспорта и 2 снимки  до посолство на държава ,членка на Европейския съюз. Препоръчвам немското посолство, действат много бързо, влизат в положение и се  държат много учтиво. Намира си на спирка Лумпини на метрото. Внимавайте  при търсенето на адреси на посолства  в интернет/ почти не са верни публикуваните адреси/. Съответно избраното  от вас посолство ще пише и сканира попълнените от вас формуляри и ще ги изпрати до българското  посолството в Ханой/ Виетнам/ . От там "бързият и отзивчив" наш консул ще трябва /когато му е кеф и е на работа/ да препрати  е майла до нашето външно министерство.

А нашето външно министерство, да ви проучи/ би следвало да отнеме 3-4 работни дни/ за около 10-12 дни , след което , да изпрати потвърждение обратно до  българското  посолството в Ханой . И... отново да чакате благоволението на "бързият и отзивчив" наш консул да препрати потвърждението на съответното посолство, където сте подали формуляри за временни документи. Те ще ви пишат на майла ви и само във вторник и четвъртък от 13 -14,30 ч се получават временните документи от немското посолство.

4. След като си вземете временния документ  от съответното посолство, трябва обезателно да отидете, сутрин рано / 7-7,30 ч/ в Имиграционните служби, намират се  последната спирка на БТС / Мо чит/ , и от там с такси около 20 минути . Там има страшно много хора , и се чака много , почти цял ден. Там те ще ви сложат печати за напускане на страната. Без такъв печат НЯМА да ви пуснат на летището.

 

На мен цялата процедура ми стана за 12 дни. При положение, че мои близки и аз многократно звъняхме  и на Ханой и на нашето мВнР.

При подаването на формулярите в немското посолство  ви питат до кога искате да са валидни временните документи. Аз подадох на 30 март и казах да са валидни до 20 април, за да не си прекъсваме почивката, изкарахме си я на островите/ е, преглътнах, че Сингапур отпадна/ и на 19 април си летяхме за Бг.

Надявам се и пожелавам , да не се случва на никой подобно нещо и да ние се налага да четете разказа ми ... :)

Въпреки случката, аз и дъщеря ми си прекарахме , чудесно в Тайланд и пак бихме отишли!! Красиво място,красива природа,уникални цветове на морето, спокойни хора, вкусна и истинска храна, екзотични плодове и прилични цени на почти всичко. 

Благодаря още веднъж на всички , които  преживявахте с мен ситуацията, благодаря  ви за полезните съвети и за готовността ви да ми помогнете. Ако някой идва в Слънчев бряг  и има нужда от нещо ,да ми пише. Ще ми бъде  много приятно да се запознаем и да бъда полезна с нещо. 


Шри Ланка е добре октомври. То там си е добре целогодишно де, просто едната част от годината духа и вали в едната половина и после се сменя. 

От година ми се върти в главата Шри Ланка... а и дъщеря ми много иска  там... тъкмо Катарците пак пуснаха намаление -35 %

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

3. Посолство на нашата мила родна страна в Банкок НЯМА.Следва да отидете с Протокола , копие от паспорта и 2 снимки  до посолство на държава ,членка на Европейския съюз. Препоръчвам немското посолство, действат много бързо, влизат в положение и се  държат много учтиво. Намира си на спирка Лумпини на метрото. Внимавайте  при търсенето на адреси на посолства  в интернет/ почти не са верни публикуваните адреси/. Съответно избраното  от вас посолство ще пише и сканира попълнените от вас формуляри и ще ги изпрати до българското  посолството в Ханой/ Виетнам/ . От там "бързият и отзивчив" наш консул ще трябва /когато му е кеф и е на работа/ да препрати  е майла до нашето външно министерство.

А нашето външно министерство, да ви проучи/ би следвало да отнеме 3-4 работни дни/ за около 10-12 дни , след което , да изпрати потвърждение обратно до  българското  посолството в Ханой . И... отново да чакате благоволението на "бързият и отзивчив" наш консул да препрати потвърждението на съответното посолство, където сте подали формуляри за временни документи. Те ще ви пишат на майла ви и само във вторник и четвъртък от 13 -14,30 ч се получават временните документи от немското посолство.

МВнР трябва да потвърди данните за един работен ден максимално. Само не мога да разбера защо се подиграват с народа....

В момента мога само да цитирам Славейков

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас..."

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно само след намеса на тв стават нещата. Трябва да пишете до някоя телевизия, наистина. Абсолютно безобразие! Имала съм подобен случай с МВнР ца потвърждеаване на пълномощно - 4 месеца. Още докато следях вашта драма се ядосвах, но уви, не можех да помогна. Добре, че всичко завърши добре!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

МВнР трябва да потвърди данните за един работен ден максимално. Само не мога да разбера защо се подиграват с народа....

В момента мога само да цитирам Славейков

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас..."

Много уместен цитат. " Хора ,дето нищо не щат да вършат" .....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.