Прескочи до съдържание

Привет и от мен (помогнете с пътуване до Тайланд)


Препоръчани мнения

Здравей Лидия!

Искрено съжалявам за случилото се!

 

Може да искате издаване на Emergency Travel Document във всяко посолство на EU държава в Банкок, при положение че ние нямаме там, но май това не може да стане преди понеделник. Трябва да носите снимка, да представите протокол от полицията (видях, че сте го взели) и самолетни билети; плащат се някакви такси. Пише, че за да издадат такъв документ, те трябва да получат потвърждение от нашето МВнР, предполагам, че ще отнеме малко време. След това с този временен паспорт трябва да се отиде в Immigration office (линк-а по-долу), за да се сложи пак Тайландска виза, иначе не може да напуснете страната.

Ако правилно съм разбрал, такъв паспорт е валиден да се приберете в БГ, но май няма да можете да отидете в Сингапур и да се върнете пак в Тайланд, но все пак питайте на място.

 

Ако имате нужда от хотел, докато чакате за документите в Бангкок, няма проблем да букна/платя.

 

Аз ще пристигна в Бангкок на 4.04, събота по обяд; там ще съм на 4.04 и 5.04 (хотел Shangri-La); после от 8.04 до 12.04 ще съм в Пукет (хотел Outrigger Laguna Beach) - ако има нужда да се донесе нещо от БГ, документи, карти, пари и т.н., ще се радвам да помогна.

 

http://bangkok.immigration.go.th/en/base.php?page=faq

Виж отговор на въпрос 13

Благодаря ти много за желанието да помогнеш... ще питам в понеделник Булбанк за 3 дни да ми издадат нова карта и да видим дали ще ти я дадат в София...телефон на който съм е 0897973267 , ще видя какво ще кажат в понеделник в посолствата и ще ти пиша тук, ако може дай майл на него да пиша, може и да ти дадат мои познати пари в София и да ми ги донесеш в Банкок

Връзка към мнение

Ето го румънското посолство в Бангкок:

http://bangkok.mae.ro/en/node/397

 

Adress: 3388/41 Sirinrat Office Building, 12th Floor,

Rama IV Road, Khlong Toei, Bangkok 10110

Phone:   +66 (0) 2 2402522

 

Emergency Phone during office hours: +66 (0) 2 2402523

Mobile telephone reacheable after hours for crisis situations and cases of Romanian citizens that need emergency assistance: 08-63.639.118.

Много не любезни тези в Румънското посолство... като нашите от външно министерство... ох какво да напиша незнам...да не се случва това на никого... голям кошмар...и никаква грижа  от страна на Родината ни към нас... даже четох, че затварят още 12 посолства по света ...нямам думи ... а пък тук полицията са уникални индианцииии, пишат на ръка документи ...без униформи бяха снощи към 22 ч и почти си спяха.. като отидох 

Връзка към мнение

- Булбанк не работи с нито една  банка в Банкок

 

Кореспондентски банки на Уникредит Булбанк:

 

THAILAND:

Bangkok Bank Public Company Limited, Bangkok

Siam Commercial Bank PCL, Bangkok

TMB Bank Public Company Limited, Bangkok

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Много лаша работа.Представявам си как се чувствате......Не зная как да ви помогна ,но се сещам за един българин който живее в Тайланд на остров Пукет и се занимава с туризъм,ако ползваш фейсбук можеш да му пишеш на лични с молба за съдействие и съвет,може би ще помогне  Казва се Райко Матеев....

Rayko Mateev Mateev

благодаря , писах му ...

Връзка към мнение

 

ако случайно не ни пуснат на летището от Банкок за Пукет... дайте версия за влак до там 

за влак не знам, но със сигурност има автобуси до Пукет.Попитай в някое туристическо бюро за всеки случай.....За Сингапур забрави ,дори и да ви издадат някакъв документ с него няма да можете да летите извън Тайланд....

Връзка към мнение

Кореспондентски банки на Уникредит Булбанк:

 

THAILAND:

Bangkok Bank Public Company Limited, Bangkok

Siam Commercial Bank PCL, Bangkok

TMB Bank Public Company Limited, Bangkok

И на Вас , благодаря, в понеделник ще им звъня, но вчера казаха , че немого да си изтегля от никоя банка тук пари , а аз имам сметки с пари в Уникредит, странна работа 

за влак не знам, но със сигурност има автобуси до Пукет.Попитай в някое туристическо бюро за всеки случай.....За Сингапур забрави ,дори и да ви издадат някакъв документ с него няма да можете да летите извън Тайланд....

Дааа, за Сингапур за огромно съжаление забравям, а ми бе голяма мечта.. но друг път, ще проверя за автобуси, много благодаря за съвета, още утре ще проверя

Кореспондентски банки на Уникредит Булбанк:

 

THAILAND:

Bangkok Bank Public Company Limited, Bangkok

Siam Commercial Bank PCL, Bangkok

TMB Bank Public Company Limited, Bangkok

сетих се, че без паспорт няма как да ми дадат пари от сметка... а копие не признават...

Връзка към мнение

Лидия, поуспокои ли се малко :) Ще се подредят нещата поне до някъде. Само да се приберете живи и здрави, другото не е важно.

Връзка към мнение

След като картата ви Виза V pay работи все накъде, защо не ти я зареди някой в Бг, доста по-лесно ми се струва от другите варианти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не дават карти на друг човек лесно, наистина заредете повече в работещата карта. За Уестърн Юнион и подобни ще ви трябват валидни документи.

Ако ви издадат паспорта бързо, може и да не отписвате Сингапур... Аз не знам има ли препоръка към чие посолство да се обръщаме, ако няма българско, ако румънците не си мърдат пръста пробвайте някоя по-западна държава - Германия, Англия...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чак сега виждам какво се е случило...

 

Лидия, пробвай да се свържеш със ситуационния център към МВнР:

 

Дирекция "Ситуационен център"

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно на телефонните линии на Дирекция "Ситуационен център":

+359 2 948 24 04;

+359 2 971 38 56;

е-mail: crisis@mfa.bg

 

Опитай да се свържеш с Димитър Япраков, но вярвам, че и другите биха ти помогнали. Ако има нужда - някой от нас да им звънне оттук.

 

* * *

 

До Пукет няма влак. Можеш да стигнеш дотам с автобус или влак+автобус.

 

http://www.seat61.com/Thailand.htm#Phuket

 

http://www.railway.co.th/checktime/checktime.asp?lenguage=Eng --> Bangkok - Surat Thani

Билети за влака не могат да се купуват онлайн - само на гарата: http://www.seat61.com/Thailand.htm#How_to_buy_train_tickets_when_in_Thailand

 

 

* * *

 

Адреси на посолства и всякакви други, каквито ти трябват, търси в „Google maps“, зарежи „официалните източници“.

 

Белгия:

Bang Rak
จังหวัด กรุงเทพมหานคร

+66 2 679 5454

 

 

 

Франция:

Bang Rak
จังหวัด กรุงเทพมหานคร

+66 2 213 2202

 

 

 

Германия:

Sathon
จังหวัด กรุงเทพมหานคร

+66 2 287 9000

 

 

 

Италия:

87 Wireless Road --> близо до посолството на САЩ (чудесен ориентир), непосредствено до посолството на Нова Зеландия.

+66 2 250 4970

 

 

Швеция:

20th Floor, One Pacific Place 140 Sukhumvit Road, between soi 4 and soi 6,Bangkok,10112
Thailand
+66 2 263 7200
 
 
Великобритания:
14 Wireless Road Lumpini
Pathum Wan
+66 2 305 8333
 
 
Финландия:
500 Ploenchit road
Amarin Tower, 16th floor
+66 2 250 8801
Monday 8:00 am – 3:00 pm
Tuesday 8:00 am – 3:00 pm
Wednesday 8:00 am – 3:00 pm
Thursday 8:00 am – 3:00 pm
Friday 8:00 am – 1:00 pm
 
 
Румъния:
Sirinrat Building, 12th Floor, Khet Khlong Toei
3388/41 ถนน พระรามที่ 4
+66 2 240 2522
Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като картата ви Виза V pay работи все накъде, защо не ти я зареди някой в Бг, доста по-лесно ми се струва от другите варианти.

Картата става само на банкомат на Thanachart Bank..ще ми я захранят в понеделник, дано и на Пукет да има такива банкомати..

Не дават карти на друг човек лесно, наистина заредете повече в работещата карта. За Уестърн Юнион и подобни ще ви трябват валидни документи.

Ако ви издадат паспорта бързо, може и да не отписвате Сингапур... Аз не знам има ли препоръка към чие посолство да се обръщаме, ако няма българско, ако румънците не си мърдат пръста пробвайте някоя по-западна държава - Германия, Англия...

Писа ми някой,че дори и с временен паспорт, няма да ни пуснат в Сингапур..но ще питам в немското и белгия- посол-ва.

За Уестърн юниън не е ли достатъчен само 20 цифрения код?

И аз така мислех, че само код е достатъчен, но на 3 места питах и казаха само с паспорт, странна работа е тук..

 

Чак сега виждам какво се е случило...

 

Лидия, пробвай да се свържеш със ситуационния център към МВнР:

 

Дирекция "Ситуационен център"

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно на телефонните линии на Дирекция "Ситуационен център":

+359 2 948 24 04;

+359 2 971 38 56;

е-mail: crisis@mfa.bg

 

Опитай да се свържеш с Димитър Япраков, но вярвам, че и другите биха ти помогнали. Ако има нужда - някой от нас да им звънне оттук.

 

* * *

 

До Пукет няма влак. Можеш да стигнеш дотам с автобус или влак+автобус.

 

http://www.seat61.com/Thailand.htm#Phuket

 

http://www.railway.co.th/checktime/checktime.asp?lenguage=Eng --> Bangkok - Surat Thani

Билети за влака не могат да се купуват онлайн - само на гарата: http://www.seat61.com/Thailand.htm#How_to_buy_train_tickets_when_in_Thailand

 

 

* * *

 

Адреси на посолства и всякакви други, каквито ти трябват, търси в „Google maps“, зарежи „официалните източници“.

 

Белгия:

Bang Rak
จังหวัด กรุงเทพมหานคร

+66 2 679 5454

 

 

 

Франция:

Bang Rak
จังหวัด กรุงเทพมหานคร

+66 2 213 2202

 

 

 

Германия:

Sathon
จังหวัด กรุงเทพมหานคร

+66 2 287 9000

 

 

 

Италия:

87 Wireless Road --> близо до посолството на САЩ (чудесен ориентир), непосредствено до посолството на Нова Зеландия.

+66 2 250 4970

 

 

Швеция:

20th Floor, One Pacific Place 140 Sukhumvit Road, between soi 4 and soi 6,Bangkok,10112
Thailand
+66 2 263 7200
 
 
Великобритания:
14 Wireless Road Lumpini
Pathum Wan
+66 2 305 8333
 
 
Финландия:
500 Ploenchit road
Amarin Tower, 16th floor
+66 2 250 8801
Monday 8:00 am – 3:00 pm
Tuesday 8:00 am – 3:00 pm
Wednesday 8:00 am – 3:00 pm
Thursday 8:00 am – 3:00 pm
Friday 8:00 am – 1:00 pm
 
 
Румъния:
Sirinrat Building, 12th Floor, Khet Khlong Toei
3388/41 ถนน พระรามที่ 4
+66 2 240 2522

Звъняха ой познати на ситуационния център съм МвНР и от там ме ращат в тайландското м-ва на външ работи за нещо сато пасаван валиден за 3 дни ,за да се приберем, но ние искаме да си дпазим програмата поне до Пукет и билетите са ни на 16,04 за връщане. Иначе е най-лесно, постояхме 2 дни в БКК , обраха ни и хайде обратно.. тъпа работа..много тъпа

Връзка към мнение

Ето , какво ми пише един българин живеещ в Пукет и ми пише, че сме първите, които му пишем за такъв проблем...браво, голяма "късметлийка" съм, е и съвсем се обърках, в кое посолство да отида: Здравейте, това е голям проблем, нааистина. Временен пасаван за да се приберете в България може да ви бъде издаден от посолството на европейска страна, която в момента е предсдетале на Евро съюза. Това сега е Латвия. Ето координати на Послооството на Латвия в Банкок:

 
1000520_551308711571369_217367844_n.jpg?
Address: 113/13, Surawong Road, Si Phraya, Khet Bangrak, Bangkok, 10500, 10500 Phone:02 237 3585
Връзка към мнение

Има банкомати на Thanachart Bank на Пукет

http://en.panpages.co.th/listings/th-en329105-atm-thanachart-bank

104 Moo 5, Tesco Lotus Phuket, Chaloemphrakiat R. 9 Road, Tambon Ratsada, Amphoe Mueang Phuket, Phuket, 83000

 

Хотелите в Тайланд платени ли са ти, т.е. имаш ли нужда да опитваме от тук да резервираме нещо?

Пиши в понеделника дали сте успяли с временния паспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От всичкото четене в интернет, аз лично разбирам, че може да се обърнеш за съдействие към ВСЯКО посолство на държава от Европейския съюз, щом БГ няма посолство в Тайланд. Пише го не само в страницата на нашето МВнР, но и в страниците на различните държави, явно е общовалидно правило. Най-добра информация вярвам ще получиш като отидеш утре сутрин в някое EU посолство.

Евентуално, пробвай да се свържеш с посолството ни във Виетнам, пише, че то е акредитирано и за Тайланд; има спешен телефон; може би ще дадат по-точно инфо и съвет.

 

Посолство на Република България в Ханой, Социалистическа република Виетнам

Адрес: №5 Nui Truc str., Van Phuc Hanoi; P.O.Box10

Тел.: +844 3845 2908

Факс: +844 3846 0856

Дежурен телефон в извънработно време: +84 123 940 9129

 

Работно време на консулската служба: По - Пт, 9:00 -12:00 ч.

Е-mail: Embassy.Hanoi@mfa.bg

Website: www.mfa.bg/embassies/vietnam

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Можеш да се обърнеш към всяко посолство на страна от ЕС. Изискванията са снимка и proof of identity, ти пишеш, че имаш фотокопия на паспорта, което предполагам е достатъчно. Имай предвид, че издаването няма да е чак толкова бързо, защото при всички случаи се изисква разрешение от българските власти (посолството ще го изисква по служебен път). Документът е валиден само за връщане в България.

 

Много неприятна случка, но дано всичко се нареди.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кофти ситуация...но всяка има някакво решение. Дано го намерите скоро! Единственото, с което се сещам, че мога да помогна е ако се налага нещо онлайн да се плати - можем да го направим от наше име с наша карта. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отидох в немското посолство рано, рано. Подадох всички документи, които изискваха, но първоначално се опитаха да ми отпратят..НО- Жоро ми изпрати линк на директивата от 2006 съгласно ,която всяка държава членка на ЕС трябва да съдейства и да издава временни документи на граждани от други държави ,членки на ЕС, които нямат посолства в съответната страна.Та, показах на немски разпечатана тази директива и я прочетоха много внимателно 20 минути. Показах им какви документи нося и попълних техни формуляри. Появи се проблем, че дъщеря ми няма 18 год и за издаването на документ за самоличност трябва и съгласието или присъствието на баща и, но след много разсъждения и настояване от моя страна , че съм в спешна и критична ситуация, се съгласиха , че може и без бащата и ПОДАДОХ ДОКУМЕНТИТЕ. Добре, че говоря добре немски, цял живот уча немски, та това много помогна. Категорично отказаха да ми издадат временен паспорт, защото такива издават само на техни граждани. Временни паспорти само от посолствата на БГ .

Става ясно, че Сингапур отпадна.... документите , които ще ни издадат ще са  валидни до 20,04 , което ме устройва, ние на 16,04 летим за Бг . Та процедурата е, немците се обаждат на п-вото ни в Ханой, а от  Ханой нашите звънят или пишат мейли на външно м-во в БГ, за да разреши да ни се издадат документи. Естествено звъняхме на Ханой,казаха, дааа, веднага , ще отправим молба за потвърждение към външна м-во. Звъняхме  и във външно с молба за по бързо потвърждение... и така. Утре пак ще звъним по реда на всички..Иначе, ми донесоха пари вече имам...Ураааа. От утре ще си чакаме да ми пишат от немското п-во, да отивам да си взимам документите и дано стане до 05,04 за да си  летим за Пукет. Охх, много се измъчих тези дни...БЛАГОДАРЯ , НА ВСИЧКИ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА И НАЙ-ВЕЧЕ ЗА ГОТОВНОСТТА И ЖЕЛАНИЕТО ВИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ. ГОРЕЩО ВИ ПРЕГРЪЩАМ И ДА БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И УСПЕШНИ. Ще ви държа в течение на нещата.И НИКОГА В БАНКОК НЕ НОСЕТЕ МНОГО ПАРИ И ДОКУМЕНТИ С ВАС! ТОВА ЩЕ ГО ЗАПОМНЯ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ДОБРЕ.А С ТУК-ТУК МНОГО ВНИМАВАЙТЕ.

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Следващата стъпка е да пробваш да си вземеш парите от сингапурските резервации, мисля, че един приятен имейл до Marina Bay Sands може да има ефект, а ако не стане, поне да ти дадат кредит за друг път да си довършиш мечтата :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре си решила с немците. Човек като се отърси от паниката, взима правилните решения.

Вече нещата започват да се оправят лека-полека, така че - наслаждавайте се на остатъка от почивката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Марина днес ми писаха, че ще ми върнат парите,пожалиха ме... мил жест, наистина..но там имам и в Мандарин резервация и очаквам да се смилят и те ...полета  ми за там трябва да е утре в 18,20.... о за него отказаха д ми върнат каквото и да било.здраве да е


Добре си решила с немците. Човек като се отърси от паниката, взима правилните решения.
Вече нещата започват да се оправят лека-полека, така че - наслаждавайте се на остатъка от почивката.

Да, понагласяват се нещата, връщам се към планираното..макар и с премеждие, след всяка буря, изгрява слънце нали така се казва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.