Прескочи до съдържание

Ryanair - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Kamen каза:

Да.

Ще съм благодарна да споделиш какво са ти отговорили в чата.

Междудругото вече не може да се правят безплатни промени на билети, купувани след 31 януари ( които не са отменени).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Редовният им номер да пускат по два полета на ден псопе се маха единия, а за някои дни и двата !!

 

ставс дума за Лисабон Бергамо, обаче сега ново двайсе.

аз разбрах за смяната на датата случайно понеже получих мейл за смяна на часа на друг полет.

за този със сменената дата нямам и след чат се оказа, че трябва да чакам мейл с потвърждение на смяната и чак след това ще ми сменят евентуално нещо. А кога ще дойде мейла не е ясно, отделно трябва да нагласят и следващият полет който е  неизползваем заради тях.

 

полетите за след 20 дни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Kamen каза:

 

Промяната само в датите на текущата ли резервация можеш да правиш или можеш да променяш и самите дестинации? 

Щом не се закрива цялата линия, значи дестинацията се запазва и се променят само датите. Аз съм си променял на няколко пъти дните на пътуване, заради променени часове и разписания, но дестинацията е оставала същата. А в други случаи отпреди 3 години ми се е случвало да закрият конкретна линия и тогава се променя и дестинацията. В моя случай имах билети Бергамо-Острава, закриха линията. Смених с чат-оператор на почти същите дати (с ден разлика) за Бергамо-Прага. След няколко седмици закриха и нея... и накрая нямах голям избор: Бергамо-Братислава. Всичко това - безплатно, без доплащане.  Защото пък другият ми билет София-Бергамо-София си оставаше непроменен и нямаше как датите на прекачването да варират много 😄

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 12.03.2022 г. в 13:17, iMari каза:

Ще съм благодарна да споделиш какво са ти отговорили в чата.

Междудругото вече не може да се правят безплатни промени на билети, купувани след 31 януари ( които не са отменени).

Резервация през Оподо, анулирана от Раян, сменени дати през чат-оператор за след 4 месеца, през сайта/апа не ставаше, искаш доплащане, чакаш мейла за анулиране от Раян/не от Оподо/, преди това. Не знам заради големия срок на преместване или друго, два пъти чатих с оператор. Задар от април отиде на август, не съм пробвал/не ми трябваха/ други дестинации.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 12.03.2022 г. в 10:38, master_of_germs каза:

При мене в приложението полетите до Задар изчезнаха за целия април.

и аз тъкмо мислех да взимам един Задар и изчезна от разписанието😞

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Полетите за Задар са отменени март и април, уж стартират май.

Имахме купени билети за 30-ти, така и нямам мейл, че е отменен. Ако случайно не бях видяла, щях да се набутам с резервацията /безплатния отказ изтичаше/. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз заявих рифънд през сайта на Райн и получих мейл, че парите са вънати обратно в myRyanAir акаунта, от който е направена резервацията. Остава въпроса как ще си получа аз парите от Оподо, може би трябва да ги заявя през техния чат с оператор.

Не че няма да преглътна 12 лв загуба де, но все пак 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , П.Кръстев каза:

Аз заявих рифънд през сайта на Райн и получих мейл, че парите са вънати обратно в myRyanAir акаунта, от който е направена резервацията. Остава въпроса как ще си получа аз парите от Оподо, може би трябва да ги заявя през техния чат с оператор.

Не че няма да преглътна 12 лв загуба де, но все пак 😄 

Защо не заявиш ваучер? Води се цена 20евро/за двама отиване и връщане/, поне при мен, при платени 12лв. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Kamen каза:

Защо не заявиш ваучер? Води се цена 20евро/за двама отиване и връщане/, поне при мен, при платени 12лв. 

Да де, това заявих, но ваучера не идва в твоя акаунт, а в портфейла от който е направена резервацията (този на Оподо).

Съответно ние трябва да си търсим рифънда от Оподо, аз така го разбирам защото вече преди 2 часа получих мейл от Райън, че кредитът е преведен, но в моя акаунт го няма.

 

image.png.8f6120592172a443b478785c1dd3c25b.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , П.Кръстев каза:

Да де, това заявих, но ваучера не идва в твоя акаунт, а в портфейла от който е направена резервацията (този на Оподо).

Съответно ние трябва да си търсим рифънда от Оподо, аз така го разбирам защото вече преди 2 часа получих мейл от Райън, че кредитът е преведен, но в моя акаунт го няма.

 

image.png.8f6120592172a443b478785c1dd3c25b.png

Пробвай с чата, смених моята резервация за след месеци, появи се в Раян профила ми след 20 часа/а ми казаха след 2ч ще е видима/, а в Оподо си стои старата канселирана резервация. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление ваучерите за билети, купувани от opodo са неизползваеми. Дори да се свържете с чата, единственото, което ще направят е да придвижат рифънда към оподо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

За съжаление ваучерите за билети, купувани от opodo са неизползваеми. Дори да се свържете с чата, единственото, което ще направят е да придвижат рифънда към оподо.

Хммм, това нещо ново ли е? :scratch_one-s_head:
Аз като купувах последно декември през opodo билети за Ryan, потвържденията идваха едновременно от Ryan и от Opodо, даже от Ryan пристигаха миг по-рано и съответно си се появяваха в профила и нямаше нужда да ги добавям. 
Също така, ноември месец, за едни отменени марокански билети  си получих ваучерите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Хммм, това нещо ново ли е? :scratch_one-s_head:
Аз като купувах последно декември през opodo билети за Ryan, потвържденията идваха едновременно от Ryan и от Opodо, даже от Ryan пристигаха миг по-рано и съответно си се появяваха в профила и нямаше нужда да ги добавям. 
Също така, ноември месец, за едни отменени марокански билети  си получих ваучерите. 

Няма проблем да купуваш билети от оподо и да ги добавяш към профила си. Но ако отменят полет, рифънда отива към картата с която е платено, а тя е на Оподо. Ако ти дадат ваучер излиза надпис, че е невалиден. Не става и през

 линка на @IvanNavi - дава че няма такава резервация или нещо от сорта. Последно се разправях януари. Не знам някой да е успял да получи активен ваучер или рифънд по лична сметка от тогава до сега. Просто Раян се опитват да разкарат посредниците от пътя си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 часа, neuromancer каза:

ами не точно, ще ги получиш, когато ти ги пуснат от оподо

Абсолютно вярно! Аз чаках 2 години за парите си от Оподо за отменени полети на Канада еър.

  • Шок 4
Връзка към мнение
преди 19 минути , Дани Магелани каза:

Абсолютно вярно! Аз чаках 2 години за парите си от Оподо за отменени полети на Канада еър.

За по-големи суми пробвали ли сте оспорване на плащането?

Какво казват общите им условия при отменен полет? Няма как да не върнат парите ...

Връзка към мнение

Резервация през Раян, анулирана от Раян, сменени дати през чат-оператор за след 3 месеца, през сайта/апа не ставаше, искашe доплащане.

Резервация през Оподо, само " променена " от Раян с цели 4 дни..., сменени дати през чат-оператор за след 3 месеца, виждам в профила си и двете промени, но тази втората не мога да я отворя, изписва ми грешка.

Другата резервация през Раян, само " променена " от Раян с 4 дни... , но удрям на камък с чата им и не искат да ми я променят с повече от +- 1 ден. Да продължа ли да опитвам и с друг оператор или.... ?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 36 минути , jorocontrola каза:

За по-големи суми пробвали ли сте оспорване на плащането?

Какво казват общите им условия при отменен полет? Няма как да не върнат парите ...

Оспорвах през ОББ, чиято е моята МС. Отговориха ми от ОББ, че се предполага, че ще получа парите си или ваучер, за това не ги възстановяват. В профила ми в Оподо бях със статут "преговаряме с АК за възстановяване". И така 2 години нито ваучер, нито пари. Преди няколко дни ги върнаха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Оспорвах през ОББ, чиято е моята МС. Отговориха ми от ОББ, че се предполага, че ще получа парите си или ваучер, за това не ги възстановяват. В профила ми в Оподо бях със статут "преговаряме с АК за възстановяване". И така 2 години нито ваучер, нито пари. Преди няколко дни ги върнаха.

Май доста ги е домързяло ...

То ясно, че ще си получиш парите. Въпросът е кога все пак и за това е банката ти да ти съдейства.

Все пак важното е, че парите са при теб, но загубеното време и нерви няма как да се компенсират.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Сега имам друг проблем, за който аз съм си виновна. Изтървах крайния срок за ползване на ваучер за 56 паунда на Раян за отменен полет. Има ли шанс да ми върнат парите, да му удължат срока или всичко е загубено? Каква е процедурата?

Връзка към мнение
На 16.03.2022 г. в 9:58, Дани Магелани каза:

Сега имам друг проблем, за който аз съм си виновна. Изтървах крайния срок за ползване на ваучер за 56 паунда на Раян за отменен полет. Има ли шанс да ми върнат парите, да му удължат срока или всичко е загубено? Каква е процедурата?

Да, щом е отменен. И аз така бях изключила, че има ваучер за ползване и се сетих ден след като ми изтече. Свържи се с чата, обясни, че ти е изтекъл и и си искаш парите обратно и те ще те насочат.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.