Прескочи до съдържание

Ryanair - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

преди 21 часа, neuromancer каза:

мене ако питате, цените са били стигнали високите нива

после някой се е отказал и е сменил датите например и са се появили 2 билета на ниска цена, които @r_nikolov1 е взел, съответно след това отново показа високите цени

това съм го виждал със сигурност, не с Райън. Единственото възражение в случая е, че никой с опит не отказва евтини билети, а направо купува нови, но все пак може да има и такива хора 

Пропускаш малката подробност, че Ryanair имат политика на "веднъж продаден билет не се отменя". Ако искаш да смениш датата, просто си купуваш нов билет за новите дати, но старият си остава. Колумбийските VIVA, които бяха аналогът на Ryanair (едни и същи инвеститори), бяха със същата политика, и точно поради тази причина съм летял с тях напълно безплатно в 2019 г. от Cartagena до San Andres (описвал съм подробно как стана това, при покупка през посредник). 


Изхождайки от горното, не знам как някой може да се е отказал от вече купени билети с Ryan. Освен ако няма някаква промяна последните години, които позволяват такава отмяна, но съм я пропуснал.
Всичко това ме кара да си мисля, че просто в системата за покупка на билети на Ryan е заложен алгоритъм, който автоматично активира покачване на цената на билети за някакъв период от време, след покупка на определен първоначален брой билети - първите 20 примерно, за съответната дата и полет.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 6 часа, wilks каза:

Пропускаш малката подробност, че Ryanair имат политика на "веднъж продаден билет не се отменя". Ако искаш да смениш датата, просто си купуваш нов билет за новите дати, но старият си остава. Колумбийските VIVA, които бяха аналогът на Ryanair (едни и същи инвеститори), бяха със същата политика, и точно поради тази причина съм летял с тях напълно безплатно в 2019 г. от Cartagena до San Andres (описвал съм подробно как стана това, при покупка през посредник). 


Изхождайки от горното, не знам как някой може да се е отказал от вече купени билети с Ryan. Освен ако няма някаква промяна последните години, които позволяват такава отмяна, но съм я пропуснал.
Всичко това ме кара да си мисля, че просто в системата за покупка на билети на Ryan е заложен алгоритъм, който автоматично активира покачване на цената на билети за някакъв период от време, след покупка на определен първоначален брой билети - първите 20 примерно, за съответната дата и полет.

Ако наистина имат тази политика и това нещо сработва през посредниците, просто не ми се мисли какво може да започне да се случва. Някой може да реши да си плаща с 10-15 евро повече на посредника, за да има опцията за канселация и след това да прави всичко, което си описал, че се е случвало с Vivaair в Колумбия. Особено с трупата eDreams / Opodo може да стане каскадна канселация на билети с такива допълнителни покупки, макар че там ясно си пише връщане на 40% или 80% от цената, която си платил на посредника.

Връзка към мнение
Иван Попов

Вчера полети до Родос, а днес до Задар за 32 евро за месеците юни и юли. 

The history of Zadar dates back 3,000 years.

 

Samples for 2 passengers:

Sofia – Zadar – Sofia >>> (June)

sof-3.png

 

Sofia – Zadar – Sofia >>> (June-July)

sof-2.png

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 20 часа, r_nikolov1 каза:

Цената на билета пак е в рамките на нормалното. 😅

IMG_9545.png

При мен излиза 50 евро, но аз още онзи ден им теглих една….., прежалих половин ден в Бергамо и купих от розовите, защото имах доста натрупани кредити. Ще ми е за урок, защото ми предстои отново да ги търся🤨

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 21.05.2023 г. в 11:59, Иван Попов каза:

Вчера полети до Родос, а днес до Задар за 32 евро за месеците юни и юли. 

The history of Zadar dates back 3,000 years.

 

Samples for 2 passengers:

Sofia – Zadar – Sofia >>> (June)

sof-3.png

 

Sofia – Zadar – Sofia >>> (June-July)

sof-2.png

А видял ли си каква тесла са хотелите в Хърватска? Видях и бързо се отказах. То бетер България. 🙂

 

На 19.05.2023 г. в 22:10, r_nikolov1 каза:

А как ще разтълкуваме факта, че в Оподо при търсене на 4-ма показваше по 11 паунда на човек? 

Просто е. Има определен (типично малък) брой седалки на някаква цена. Ако искаш повече на брой, и няма как да ти ги осигурят на нея, идват на следващата (при това обикновено всичките). Пак добре, че е от 7 до 11. Че можеше и от 7 на 324, нали? 🙂

Връзка към мнение
преди 6 часа, Гост каза:

А видял ли си каква тесла са хотелите в Хърватска? Видях и бързо се отказах. То бетер България. 🙂

@Иван Попов ,както и @Фил в темата с общите промоции и разпродажби,споделя офертата на Раян с идеята да е полезен на някой с нея.А  всеки сам преценява хотелите изгодни ли са му или не са и дали връзките между летищата му допадат.

Тук поне полетите са директни и ги няма “паразитните” нощувки,които визираш в други теми.
В Оман по евтини ли са хотелите?

 

 

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Гост каза:

А видял ли си каква тесла са хотелите в Хърватска? Видях и бързо се отказах. То бетер България. 🙂

 

Просто е. Има определен (типично малък) брой седалки на някаква цена. Ако искаш повече на брой, и няма как да ти ги осигурят на нея, идват на следващата (при това обикновено всичките). Пак добре, че е от 7 до 11. Че можеше и от 7 на 324, нали? 🙂

Каква тесла са? Заминаваме с колата на 24 юни. Трима души със задължителен паркинг, нямаме нощувка по скъпа от 160 лв. При това всички резервации са с плащане на място или без кредитна карта. Ако не търсехме задължително с паркинг и с предплащане по евтини предложения колкото искаш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 30.05.2023 г. в 8:01, slujitel каза:

Каква тесла са? Заминаваме с колата на 24 юни. Трима души със задължителен паркинг, нямаме нощувка по скъпа от 160 лв. При това всички резервации са с плащане на място или без кредитна карта. Ако не търсехме задължително с паркинг и с предплащане по евтини предложения колкото искаш.

Но това не е някъде на морето, нали? Впрочем, откога 160 лв. не е тесла за една бивша соц държава? Аз сега платих по 50 лева за стая от AirBnB в минерален курорт в Германия, недалеч от Карлсруе, близо до влак и т.н. Във Виетнам, Тайланд, Малайзия и Индонезия пък не помня откога не съм плащал повече от 30-35 лева на вечер за стая... Въобще, Европа стана толкова непоносима, че ако имаш време за 2-3 седмици някъде, по-добре един по-скъп билет до оня край на света - и там си живей живота. Защото тук е само дране... 🙂

Връзка към мнение
преди 59 минути , Гост каза:

Но това не е някъде на морето, нали? Впрочем, откога 160 лв. не е тесла за една бивша соц държава? Аз сега платих по 50 лева за стая от AirBnB в минерален курорт в Германия, недалеч от Карлсруе, близо до влак и т.н. Във Виетнам, Тайланд, Малайзия и Индонезия пък не помня откога не съм плащал повече от 30-35 лева на вечер за стая... Въобще, Европа стана толкова непоносима, че ако имаш време за 2-3 седмици някъде, по-добре един по-скъп билет до оня край на света - и там си живей живота. Защото тук е само дране... 🙂

Има и на морето, в Риека,  Задар и Сплит. И това е цена за апартамент за 3 души. Не бих сравнявала с другото ви предложение. 

Връзка към мнение

Букурещ, Румъния до София, България само за €16 отиване и връщане (дати юни) https://www.secretflying.com/posts/bucharest-romania-to-sofia-bulgaria-for-only-e9-roundtrip/

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имат рожден ден днес. 

Some examples (One-way):

Stockholm – Venice (€3)
Stockholm – Bologna (€3)
Copenhagen – Turin (€4)
Copenhagen – Bologna (€4)
Stockholm – Turin (€5)
Oslo – Milan (€5)
Billund – Rome (€5)
Copenhagen – Vienna (€10)
Valencia – Palma de Mallorca (€10)
Milan – Catania (€11)
Kaunas – Gotenburg (€11)
Malaga – Tetouan (€11)
Bordeaux – Valencia (€12)
Gdansk – Hamburg (€13)
Sofia – Naples (€15)
Budapest – Thessaloniki (€

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
преди 22 минути , Doctor Who каза:

Полети от Братислава до Даламан в октомври за окопо 60 евро двупосочно. 

Октомври за море е малко кантар там (за феновете на +30), но пък е чудесно време да се качиш на платноход около Фетие. 👍

(Няма да ходя там тази година, малко ми е мъчно и си философствам. :smile3:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Argentique каза:

Октомври за море е малко кантар там (за феновете на +30), но пък е чудесно време да се качиш на платноход около Фетие. 👍

Линия София ----- Даламан или Анталия винаги съм мислил, че е добра идея. Жалко, че Райън не мислят така. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 5 минути , Doctor Who каза:

Линия София ----- Даламан или Анталия винаги съм мислил, че е добра идея. Жалко, че Райън не мислят така. :)

SunЕxpress обаче мислят! :yes::wink:

 

image.png.fcf0b9439419e14251042d8f8bf246e0.png

Не съм ровил през кои сайтове биха могли да се посвалят цените. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 16 минути , Doctor Who каза:

Линия София ----- Даламан или Анталия винаги съм мислил, че е добра идея. Жалко, че Райън не мислят така. :)

Колко безсънни нощи на летище Сабиха щяха да ми спестят... :smile3:
До Турция Райън летят само от Дъблин и Братислава, но явно имат някакви причини да не привличат огромния UK пазар, който на тълпи приижда всяка минута и се отправя към Олюдениз и околия. Там оперират безброй британски туроператори с пакетни предложения. Преди време бях в някаква група за Олюдениз във фейса – хората масово си запазваха през зимата пакети за по-следващото лято... И повечето ходиха с години в един и същи хотел...
Щом не привличат британския пазар, какво остава за нашия...?

@Фил, наполовина се свалят цените на Sun Express, оня ден писах в темата им, но понеже досега все пускат полети, а после май не ги осъществяват, не знам кой ще купи през посредник.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 часа, Argentique каза:

Колко безсънни нощи на летище Сабиха щяха да ми спестят... :smile3:
До Турция Райън летят само от Дъблин и Братислава, но явно имат някакви причини да не привличат огромния UK пазар, който на тълпи приижда всяка минута и се отправя към Олюдениз и околия. Там оперират безброй британски туроператори с пакетни предложения. Преди време бях в някаква група за Олюдениз във фейса – хората масово си запазваха през зимата пакети за по-следващото лято... И повечето ходиха с години в един и същи хотел...
Щом не привличат британския пазар, какво остава за нашия...?

@Фил, наполовина се свалят цените на Sun Express, оня ден писах в темата им, но понеже досега все пускат полети, а после май не ги осъществяват, не знам кой ще купи през посредник.

Сега ще ги има за около 2месеца и после пролетта пак. Имаха представане пред туроператорите, които продават вече вероятно и пакети с тях така, че е по-вероятно от преди да се случат

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.