Прескочи до съдържание

Неапол, Бари и района през зимата


logist13

Препоръчани мнения

В петък тръгваме за Бари. Нощувките съм платила през Букинг тук .

Преди доста време - 70Е двойна стая със закуска. Ще сме с кола под наем от летището.

Първия ден съм планувала Бари-Лече и всичко по пътя, на връщане ще минем през Матера, за да я видим по тъмно. На втория ден - Алберобело и Матера, вече подробно. Последният ден съм оставила за Puglia Outlet Villagе - http://www.pugliaoutlet.it/en/home  за малко пазаруване. ;)

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Моля тези от вас, които са били в района на Бари, Лече, Пониляно а Маре и имат идея, да ми помогнат с малко информация:

 

 - Смятам да посетя от Бари Понеляно а Маре за 1/2 ден просто за разходка. Видях, че пътуването е с влак. Дори мисля да взема билетите онлайн. Не мога да разбера обаче къде точно е гарата в този курорт, за да мога да преценя приблизително колко време да си отделя за разходки, според това колко време ще ходя от гарата.

 

 - Другото, което искам да попитам е по ваше мнение осъществимо ли е пътуване с влак Бари - Лече след обяд и връщане на следващия ден до Бари за хващане на полета до София. По-скоро не осъществимо ли е, защото гледах, че има влакове, а дали е смислено като часове, дали времето не е твърде малко - достатъчно ли е за град като Лече и дали няма традиция за неочаквани закъснения на този тип транспорт, защото ако ще си изпусна полета, по-добре да не ходя :-)

 

Изчетох цялата тема и не видях такава информация. Ако вече е коментирано, моля да ме извините.

 

Благодаря предварително :-)

Връзка към коментар

Колко дни си общо в района? Пониляно а маре е курортно градче, което можеш да разгледаш за час. Лече - за ден. Двете са доста различни. В центъра на Лече срещнахме българи, които бяха дошли с влак от Бари сутринта и следобед тръгваха обратно. Бяха успели да разгледат забележителнотите в стария град за 6-7 часа. Но ако си само два дни в района, не си заслужава.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Привет,

 

Ами планът ми е след като кацна да се настаня в Бари в хотел.

Първият ден влак до Пониляно а маре - разходка малко там и хапване и връщане в Бари. 

Втори ден Бари до ранния след обяд и пътуване до Лече.

Трети ден Лече до ранния след обяд и връщане към Бари. Полетът е късен.

Това ми се стори най-добре.

 

Как изглежда?

Връзка към коментар

Привет,

 

 

Първият ден влак до Пониляно а маре - разходка малко там и хапване и връщане в Бари. 

 

 

А защо не Алберобело или Матера (освен, ако не си ходила вече)?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А защо не Алберобело или Матера (освен, ако не си ходила вече)?

 

Ами реших, че искам да видя море от друга гледна точка, не ми се ходи до тези двете. Разбирам, че са популярни, но нямам интерес.

Връзка към коментар

Нямаш грижи тогава. От Полиняно можеш спокойно да скочиш и до Монополи. Трани от другата страна на Бари (пак на морето) също заслужава внимание.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, мерси. Обаче мен ме интересуваше дали гарата е близо до централната част на Полиняно, в случй, че имаш информация :-)

 

А дали някой знае онлайн закупуването на билети дали излиза по-евтино или просто е вид удобство предварително да си подготвен?

Връзка към коментар

Да, мерси. Обаче мен ме интересуваше дали гарата е близо до централната част на Полиняно, в случй, че имаш информация :-)

 

А дали някой знае онлайн закупуването на билети дали излиза по-евтино или просто е вид удобство предварително да си подготвен?

Ето я гарата - малко в диагонал - вижда се на снимката.

 

За регионалните влакове е само удобство, но сега извън сезона е безсмислено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

гарата на Полиняно е близко до градчето, отделете си поне 2-3 часа за разглеждане, струва си... не ви трябва да си купувате билети предварително, на място на гарите от автоматите става бързо и лесно... да не пропуснете момента с валидирането!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен! Честита нова 2016-та година, изпълнена с много здраве и откриване на нови територии по картата на света :)

Изчетох темата с интерес и тъй като не забелязах някой да споменава темата "деца" реших да се включа с някой друг въпрос.

На косъм съм да взема билети до Бари за 04-07.03.2016 г. и за момента в съвсем леко колебание ме вкарва мисълта, че искам да взема и сина ми, които малко след като се приберем ще стане на 3 г. Ако има някой, който е пътувал с дете на сходна възраст може да сподели с какви проблеми се е сблъсквал:)

Със сигурност ще взема рент-а-кар и желанието ми е да нощуваме някъде южно от Бари (приемам съвети всякакви) с цел да правим къси разходки до някои от многото изброени по-горе интересни местенца. Другото ми питане е следното - срам, не срам до момента не съм взимал рент-а-кар (винаги съм си пътувал със собствен автомобил) и ме интересува накратко темата със застраховката,покритията и и депозитите, които блокират по картата. За този период видях, че има много автомобили с наем от по 50-60 Евро, което не е проблем, но ми се искаше някой, които е минал през процедурата да сподели прост опит :)

Предварително благодаря за отговорите и леко съжалявам, че ще изпусна така заформилата се сериозна Магеланска компания десетина дни преди нашия престой :)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

50-60 Евро

 

Обикновено колите са по около 20 Е, но се иска да ти блокират от картата ~1500 Е, за да ползваш тази цена.

Ако не разполагаш с карта в такава наличност,  тогава наистина е ~50 E /ден, понеже събират 30 Е застраховка /ден.

 

Връзка към коментар

Една тема за пътуване с деца: http://magelanci.com/topic/5738-пътуване-с-деца/

Като взимаш кола под наем, ще трябва да добавиш и столче, освен ако не си носите.

Връзка към коментар

Здравейте!

Може ли да ми препоръчате рент а кар компания в Бари, която да предлага пълно покритие на самоучастието? Проверих с Budget, Sixt, Maggiore, както и с посредник Kemwel - изрично е посочено, че за област Пулия има остатъчна сума ( напр. 100 евро при щети и 200 евро при кражба). Трябва ли задължително да се включат и зимни гуми или вериги? Пътуване: 05.02-08.02.

За първи път ще наемам кола и се чувствам объркана ... :)

Връзка към коментар

Здравей, 
Виж тези : http://www.autoeurope.it/
Вериги....как да ти кажа... то е валяло 3 пъти сняг за последните 50 години, така че си прецени ;)
Трябва да имаш в предвид, че единственото място , където се водачите са по-недисциплинирани от тези в Пулия , е Неапол.
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте!

Може ли да ми препоръчате рент а кар компания в Бари, която да предлага пълно покритие на самоучастието? 

Погледни и тези. Аз лятото ги ползвах и останах доволен. Прочети им пак условията, но май имаше пълно самоучастие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И ние с билети за Бари 14-18 март. Щях да питам за рент-а-кар, но виждам, че сте дали няколко предложения.

Конкретните ми питания са за паркирането в Матера и дали след 22 ч.ще намерим работеща кръчма в Бари през март ? Нощувките ни са Бари - Лече - Лече - Полиняно а маре. Първия ден много ли ще ни дойде с кола Бари-Матера-Арбелобело-Мартина Франка-Чистернино-Лече.(Като казвам Лече само пътя до там, а не и него да разгледаме :).)

Редактирано от bibi
Връзка към коментар

ами като път не е много маршрута ви за ден 1, но ако искате да разгледате добре тези 4 градчета ви трябват поне 2 дни

Може да повторим Мартина Франка - Локоротондо в някой от следващите дни. На теория предвиждам ранно ставане 7,30 - 8 и късно лягане 23-24 ч. и ми се иска да се разшетаме и баш на тока малко.
Връзка към коментар

И ние сме през март, 2 + 2 деца. Планирала съм първа нощувка в Алтамура и 2 в трули в Локоротондо.

Дали ще успеем бързичко да вземем колата от летището, натоварено ли е?

Връзка към коментар

И ние сме през март, 2 + 2 деца. Планирала съм първа нощувка в Алтамура и 2 в трули в Локоротондо.

Дали ще успеем бързичко да вземем колата от летището, натоварено ли е?

Ние сме през февруари и ще дам отзиви колко бързо става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да повторим Мартина Франка - Локоротондо в някой от следващите дни. На теория предвиждам ранно ставане 7,30 - 8 и късно лягане 23-24 ч. и ми се иска да се разшетаме и баш на тока малко.

отидете в Матера и вижте там колко време ще ви отнеме и след това преценете за останалите места

според мен Матера отнема най-много време от изброените

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.