Прескочи до съдържание

Кулинарен туризъм или какво да ядем по света


Препоръчани мнения

И ето едно малко познато и на пръв поглед странно ядене от Италия.Типично е за района северно от река ПО,Мантова,Парма,Кремона и южната част на езерото Гарда.Това са тортелини с тиква и от личен опит ви казвам ,много е приятно

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази "швабска паста" също е доста вкусна точно в комбинация с бекон и зеле. Често я има по коледните базари, бъркат я в едни големи тави:

 

http://www.blackforestpv.com/recipes/swabian-spatzle/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На мен 4 ми прилича на брускета, 6 на жабешки бутчета, 8 и на мен ми е интересно какво е :)

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

1 лазаня

2 дреболийки- сърчица

4 брускета с домати и чесън, беше фантастична!

5 тирамису

6 жабешки бутчета

7 вид хляб сервиран като разядка, със зехтин

8 октоподи

Страхотно заведение нацелихме. Хапвахме и на още три-четири места, но само тук решихме да повторим последната вечер, заслужава си! Освен прекрасната обстановка цените бяха много добри!

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като изкарахме отново тази тема да ви попитам някой дали може да се сети как се казва ето това:

post-514-0-31883500-1391089739_thumb.jpg

Ядохме го в Сеговия, но му забравих името.

Връзка към мнение

Като изкарахме отново тази тема да ви попитам някой дали може да се сети как се казва ето това:

attachicon.gifDSCN9453.JPG

Ядохме го в Сеговия, но му забравих името.

Percebes. В Сеговия?:)

Връзка към мнение

Percebes. В Сеговия? :)

 

Да, точно така му беше името. Благодаря :) .

Да в Сеговия. Има един рибен ресторант точно под замъка и има всякакви морски вкусотии.

Е, точно това не съм сигурна дали го причислявам към вкусотиите, че някак си ми беше трудно да приема вида му. Испанци ни го препоръчаха, така че си мисля че е нещо, което се яде там.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Аз само да вметна, че, както е известно, англичаните не познават шкембе чорбата, и  в Англия няма традиции с тази храна, преди да дойдат към Балканите. Та това популярно кулинарно изкушение, извън официалните менюта, в разговорния език e известно за тях като "towel soup" - супа от хавлия :)

 

Не съм съгласна. Шкембето е било доста популярно, но не като супа.

 

http://www.foodsofengland.co.uk/tripeandonions.htm

 

Сега вече трудно се намира, но това ще се промени скоро :) дотогава да са живи и здрави братята поляци: бърза супа става с шкембе в буркан..мммм

Връзка към мнение

Съвсем наскоро бях в Тайланд,И понеже исках да опитам колкото се може повече от тайландската кухня.Признавам ,че ми беше ужасно вкусно.Все едно бях циганче в сладкарница :) Но на прибиране оповръщах половината азиатски летища.Така,че ако имате ,чувствителни стомаси пийте Пробиотици преди и по време на вашето пътуване ,за да не страдате като мен :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не казвам, че трябва да го ядете, просто няма да имате много избор. Та това е типична китайска закуска, а и обяд. Супа със спагети, зеленчуци, пържено яйце и най-отгоре за разкош туршия. Преди години като четях "Китайски загадки", много ми беше странно как съдията Ди все закусваше туршия, е, вече не се чудя.  :)

post-181-0-88863100-1392129363_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Съгласни ли сте с тази класация?

 

10-те най-вкусни храни в света

 

http://www.obekti.bg/zemia/6009-10-%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0

Само No 2 е храна, другото.....  :negative: 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Хърватски ястия, от Загреб.

 

Това блюдо се произнася "мйешано мйесо". Всъщност порцията е доста, доста голяма, не успях да изям цялата, а това много рядко ми се случва. 

 

post-47-0-60494100-1393172424_thumb.jpg

 

Следващото ястие ми бе препоръчано като специалитет характерен за Загреб. Нарича се "Щрукли" и представлява печено сирене с нещо като ювка. Изстинало е много вкусно. 

 

post-47-0-31530300-1393172584_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.