Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 17 минути , stanimir каза:

Реално от Ryanair казват верни неща.Ако човек не познава в детайли как функционират тези сайтове е много вероятно да се набълбука с куп излишни или силно оскъпени услуги спрямо предлаганите в сайта на авиокомпанията.

Случаен потребител много лесно може да се подведе , все пак тия сайтове се издържат от нещо, от магеланци не могат да генерират никаква печалба и почти сигурно са на минус.

Казват верни неща, но защо чак сега?

Тези сайтове не са нови.

Може да са като бързите кредити, но за всеки влак си има пътници.

 

Въпросът е каква е целта на тази война, която Райън започна по-рано със сайтовете. Това според мен е продължението след създаването на административните пречки на потребителите на тези сайтове. Нали в карйна сметка  си взимат парите, които са поискали?  Не вярвам, че имат благородни намерения да пазят потребителите си. Има и други аганции комисионери, но засега срещу тях няма кампания. Поне не шумна.

Връзка към мнение
преди 8 часа, aladinoplus каза:

Казват верни неща, но защо чак сега?

Тези сайтове не са нови.

Може да са като бързите кредити, но за всеки влак си има пътници.

 

Въпросът е каква е целта на тази война, която Райън започна по-рано със сайтовете. Това според мен е продължението след създаването на административните пречки на потребителите на тези сайтове. Нали в карйна сметка  си взимат парите, които са поискали?  Не вярвам, че имат благородни намерения да пазят потребителите си. Има и други аганции комисионери, но засега срещу тях няма кампания. Поне не шумна.

Искат те да продават услуги към билетите си, не друг. Очевидно има пари, след като толкова много посредници съществуват успешно дълги години. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По-скоро искат някой да им продава билетите, ако може безплатно.

Надали без тяхно искане, някой им продава билети.

 

Затварят кранчето и готово, както сега масово  не излизат  по търсачките, значи искат правят.

 

ама да видим колко ще изкарат, защото оборота ще падне и пак няма да са доволни.

Все едно някой насила е дал права на трети страни  да продават билетите им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.travelstart.de/rf/self-transfer

 

Травелстарт имат някаква защита при резервации с 2 ниско тарифни компании, ако първия полет закъснее.

Ама дали работи не се знае, а и трябва да им звъннеш преди втория полет доколкото четох условията.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Имам купени билети през посредник с две компании в двете посоки. Едно плащане, два ПНРа Мисля да ползвам само едната посока - SkyExpress.

ITA смени графика в другата посока и реално това, което имат като опция вече не е ОК за мен.

Ако искам рефънд, нищо не че съм им платил директно на тях. И ако вземат, че се навият и платят нещо. Дали има риск за другата резервация?

Дали посредникът ще бъде информиран и дали го интересува изобщо? Да не вземе да откаже и другата резервация, че все пак нея си я искам?

Връзка към мнение
На 10.06.2023 г. в 18:26, boogy83 каза:

Явно е станало объркване при вземането на билети, защото сега като ми пратиха мейла с потвърждението отпреди 10 дни се вижда, че е букнат ранния полет.

Авиокомпанията е JejuAir, не мисля, че е при тях проблема. 

Изглежда при нас си е проблема, макар да ми е трудно да си го обясня, как се купуват два билета с друг час 🙂 

Може ли да ми разкажеш по-подробно за комбинацията Jeju air с jetcost.de и евентуално Peach, aко си пробвал. Че ако минат плащанията, ще ни спестят към 60 евро на човек? 

Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Може ли да ми разкажеш по-подробно за комбинацията Jeju air с jetcost.de и евентуално Peach, aко си пробвал. Че ако минат плащанията, ще ни спестят към 60 евро на човек? 

Понеже и аз се оглеждам за полети от Сеул до Япония излизат добри намаленяи през jetcost au > cheap fly shop през браузър на компютър. Не знам нищо за агенцията обаче.  +-458лв през посредника с/у 643 през airkorea. 

image.png.2411eb04b0df325ad373cc754591bc69.pngimage.png.0424c302c4a8f4e7f248afce4535266f.png

image.png.241f8b05ebdac60fcb6e5acdb278325d.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 58 минути , Magelanko каза:

Понеже и аз се оглеждам за полети от Сеул до Япония излизат добри намаленяи през jetcost au > cheap fly shop през браузър на компютър. Не знам нищо за агенцията обаче.  +-458лв през посредника с/у 643 през airkorea. 

image.png.2411eb04b0df325ad373cc754591bc69.pngimage.png.0424c302c4a8f4e7f248afce4535266f.png

image.png.241f8b05ebdac60fcb6e5acdb278325d.png

Не ги знам, но ми излизат и на мен доста добри цени и се изкушавам да букна и аз за моите дестинации

 

PS. разтърсих се за ревюта в trustpilot и супер странно има 1 с много добри ревюта и друг с ужасни ревюта и сега почва да ме е шубе да букна.

https://www.trustpilot.com/review/cheapflyshop.co.uk

 

https://www.trustpilot.com/review/cheapflyshop.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Jorro каза:

Не ги знам, но ми излизат и на мен доста добри цени и се изкушавам да букна и аз за моите дестинации

 

PS. разтърсих се за ревюта в trustpilot и супер странно има 1 с много добри ревюта и друг с ужасни ревюта и сега почва да ме е шубе да букна.

https://www.trustpilot.com/review/cheapflyshop.co.uk

 

https://www.trustpilot.com/review/cheapflyshop.com

И аз вчера четох ревюта и се отказах.

Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

Може ли да ми разкажеш по-подробно за комбинацията Jeju air с jetcost.de и евентуално Peach, aко си пробвал. Че ако минат плащанията, ще ни спестят към 60 евро на човек? 

Ами няма за разказване. През jetcost си взимаш билетчето по обичайната схема и всичко е точно, ако не объркаш и да купиш билет за друг полет, както аз бях направил. Jeju air са си супер, доволен съм от тях. Освен това имат включен чекиран багаж, а с peach той се плаща отделно, което прави цената на двете компании почти еднаква, ако имаш чекиран багаж разбира се. Малко им е смотано приложението и сайта и трудно се ориентира човек да си намери резервацията, ама е възможно с повече ровене.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 13.01.2024 г. в 14:28, Magelanko каза:

Понеже и аз се оглеждам за полети от Сеул до Япония излизат добри намаленяи през jetcost au > cheap fly shop през браузър на компютър. Не знам нищо за агенцията обаче.  +-458лв през посредника с/у 643 през airkorea. 

image.png.2411eb04b0df325ad373cc754591bc69.pngimage.png.0424c302c4a8f4e7f248afce4535266f.png

image.png.241f8b05ebdac60fcb6e5acdb278325d.png

НЕ взимайте нищо през този посредник cheap fly shop ! Скъсах си нервите преди няколко месеца да си върна парите за билет закупен от там. Схемата им е да не ти издадат билет и да почват едно изнудване за още и още пари. Позитивните ревюта са фалшиви в trustpilot. Дайнърс отказаха да помагат и ми казаха, че било ок да си платя за билет, който да не получа... 

 

@Jorro - тагвам, за да предпазя, ако не е късно. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 59 минути , IPBurov каза:

НЕ взимайте нищо през този посредник cheap fly shop ! Скъсах си нервите преди няколко месеца да си върна парите за билет закупен от там. Схемата им е да не ти издадат билет и да почват едно изнудване за още и още пари. Позитивните ревюта са фалшиви в trustpilot. Дайнърс отказаха да помагат и ми казаха, че било ок да си платя за билет, който да не получа... 

 

@Jorro - тагвам, за да предпазя, ако не е късно. 

късно....... как да процедирам за рефънд от тях ли само имам шанс или да пробвам дайнърс за чардж бек?

Връзка към мнение
преди 14 минути , Jorro каза:

късно....... как да процедирам за рефънд от тях ли само имам шанс или да пробвам дайнърс за чардж бек?

Най-добре е да ти канселират авторизацията . В момента тя е най-вероятно на on hold и може да им пратиш няколко имейла, в които настояваш да бъде канселирана. В някакъв период от време, ако парите не биват потърсени от търговеца, те се връщат обратно. Също има вероятност, твоята резервация да не представлява интерес за "изнудване" и да не те потърсят или отговорят на мейлите - това е най-добрият знак  🙂 Това е мейла който съм им пращал:
 

до: info@cheapflyshop.com
як: sean@au.cheapflyshop.com,
customercare@cheapflyshop.co.uk,
info@cheapflyshop.co.uk

 

Цитат

Dear CheapflyShop AUS,

I urgently request the immediate release of the hold on funds related to case xxxxxx. The timely release of these funds is crucial for my financial obligations.

I would like to bring to your attention that if the funds are not released within 72 hours, my lawyer and bank provider will step up with further actions. They are both informed about the case, and the next course of action involves preparing a letter before action and initiating a chargeback procedure. 

I appreciate your immediate attention to this matter.

 

Дайнърс могат да се включат за chargeback, когато транзакцията вече е приключена - парите са дръпнати от търговеца.

 

Много е неприятна ситуацията, но определено има и инструменти за реагиране. Ще трябва малко търпение и чакане.   

Връзка към мнение
Преди 1 час, IPBurov каза:

Най-добре е да ти канселират авторизацията . В момента тя е най-вероятно на on hold и може да им пратиш няколко имейла, в които настояваш да бъде канселирана. В някакъв период от време, ако парите не биват потърсени от търговеца, те се връщат обратно. Също има вероятност, твоята резервация да не представлява интерес за "изнудване" и да не те потърсят или отговорят на мейлите - това е най-добрият знак  🙂 Това е мейла който съм им пращал:
 

до: info@cheapflyshop.com
як: sean@au.cheapflyshop.com,
customercare@cheapflyshop.co.uk,
info@cheapflyshop.co.uk

 

 

Дайнърс могат да се включат за chargeback, когато транзакцията вече е приключена - парите са дръпнати от търговеца.

 

Много е неприятна ситуацията, но определено има и инструменти за реагиране. Ще трябва малко търпение и чакане.   

На мен утре сутрин ми изтичат 48-те часа, сега в чата ми казват, че ще го издадат да изчакам и не могат да канселират сега.

Значи чакам до утре и ги бомбандирам с мейли и искане за канселиране на авторизацията, дано не се осчетоводи до тогава.

 

А какво имаш предвид под изнудване?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Jorro каза:

На мен утре сутрин ми изтичат 48-те часа, сега в чата ми казват, че ще го издадат да изчакам и не могат да канселират сега.

Значи чакам до утре и ги бомбандирам с мейли и искане за канселиране на авторизацията, дано не се осчетоводи до тогава.

 

А какво имаш предвид под изнудване?

Че цената на билета вече се е покачила в тези 48 часа и трябва да се доплати, че оферта, която е била с багаж ти я предоставят, че няма включен такъв. Издаване на билет с повече прекачвания, различки АК от първоначално закупените - доста схеми има по ревютата ... Като цяло си прави скрийншоти на комуникацията с тях, да има всичко черно на бяло ако се стигне до чарджбек. Може и с дайнърс да се свършеж, да кажеш, че имаш притеснения за търговеца и какво биха те посъветвали. Моята комуникация с тях не беше особено успешна, но може да се попадне и на друг човек. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Опитвам се да купя билет от браво флай, на последната стъпка при плащане ми излиза това,

прегледах си картата, всичко е точно.

Къде може да е проблема?

We're sorry!
There was a problem. Unfortunately we could not process your booking request.
 
Връзка към мнение
преди 22 минути , Mistela каза:

Опитвам се да купя билет от браво флай, на последната стъпка при плащане ми излиза това,

прегледах си картата, всичко е точно.

Къде може да е проблема?

We're sorry!
There was a problem. Unfortunately we could not process your booking request.
 

В крайна сметка през австралийския не успях да купя, но през новозеландската версия купих с дайнърса. Не с толкова голяма отстъпка но все пак едно 40% надолу от официалният сайт.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Mistela каза:

В крайна сметка през австралийския не успях да купя, но през новозеландската версия купих с дайнърса. Не с толкова голяма отстъпка но все пак едно 40% надолу от официалният сайт.

Кой е превозвача, отстъпката е много добра. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Doctor Who каза:

Кой е превозвача, отстъпката е много добра. 

vueling

полета е Париж - Лондон

през авсралийската версия плащането трябваше да е с предплатена мастъркард, през другата - мина дайнърс

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли някакъв шанс да се канселира или смени дата на билет за БГ Еър закупен от Bravofly? Променя се датата, на която трябва да пътувам с няколко дни...

Връзка към мнение
1 hour ago, PolinaS said:

Има ли някакъв шанс да се канселира или смени дата на билет за БГ Еър закупен от Bravofly? Променя се датата, на която трябва да пътувам с няколко дни...

Единствено ако условията на билета го позволяват + такса за услугата на Bravofly. Най-ниските тарифи не позволяват , но все пак си проверете във  вашия случай.

Ако смените датата ще платите таксата за смяна на дата към България Ер + таксата на Bravofly.

 

Ако канселирате билета може да си върнете част от летищните такси , но е възможно таксата на Bravofly да е по-висока от тях и в крайна сметка да не получите нищо (или едва няколко лева)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, PolinaS каза:

Има ли някакъв шанс да се канселира или смени дата на билет за БГ Еър закупен от Bravofly? Променя се датата, на която трябва да пътувам с няколко дни...

Канселиране не! Смяната на датата може и да стане, но ще има дебела такса от Бг ер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, stanimir каза:

Единствено ако условията на билета го позволяват + такса за услугата на Bravofly. Най-ниските тарифи не позволяват , но все пак си проверете във  вашия случай.

Ако смените датата ще платите таксата за смяна на дата към България Ер + таксата на Bravofly.

 

Ако канселирате билета може да си върнете част от летищните такси , но е възможно таксата на Bravofly да е по-висока от тях и в крайна сметка да не получите нищо (или едва няколко лева)

 

преди 13 часа, makler каза:

Канселиране не! Смяната на датата може и да стане, но ще има дебела такса от Бг ер.

Благодаря, и аз подозирах че нещо такова ще е. Ще пия една студена вода за 50 лв, само не ми е ясно мога ли да отнеса глоба от БГ Еър като не се явя?? Какво значи "неявяване за полет - не е разрешено"? 

Връзка към мнение
21 minutes ago, PolinaS said:

 Какво значи "неявяване за полет - не е разрешено"? 

Реално нищо не означава , общи лафове в условията на повечето авиокомпании. Единствено ако си с двупосочен билет и не се явил за първия полет няма да те качат и на обратния полет , целия билет изгаря.

Всъщност сега се сещам че познавам човек ,който си летя обратен полет точно с БГ Ер Варна - София без да използва отиването и дори не подозираше че може да му анулират полета.Не знам как точно стана , но стана.

Щом става дума за 50 лева наистина пий една студена вода , всяка промяна ще ти струва много по-скъпо.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , PolinaS каза:

 

Благодаря, и аз подозирах че нещо такова ще е. Ще пия една студена вода за 50 лв, само не ми е ясно мога ли да отнеса глоба от БГ Еър като не се явя?? Какво значи "неявяване за полет - не е разрешено"? 

Според мен,( това все пак е извадено от контекста )... ако има повече отсечки на един билет, че не можеш да ползваш следващите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.