Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Някой купувал ли е през Trip.com детски билет за Ryan и Wizz? Някакви проблеми след това да се управлява резервация, в която присъства дете в техните сайтове/приложения?

Връзка към мнение
преди 4 минути , vorbis каза:

Някой купувал ли е през Trip.com детски билет за Ryan и Wizz? Някакви проблеми след това да се управлява резервация, в която присъства дете в техните сайтове/приложения?

Взех от Джеткост за Раян. След верификация всичко е ок. Не сме летели още и промени не са правили за сега. Съседни места дойдоха включени в цената. 

Доста народ купува билети за възрастни и после пишат/се обаждат за смяна ...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Докладвам!

Билет за регионален влак в Испания, закупен през trip, се равнява на 1 брой резервация за trip, от онези, дето се събират за нива. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Аз удрям греда с раянските полети през посредниците от вчера, дори изкарват цени 5но по скъпи.Някой да е намерил намаления за тях?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 часа, vorbis каза:

Някой купувал ли е през Trip.com детски билет за Ryan и Wizz? Някакви проблеми след това да се управлява резервация, в която присъства дете в техните сайтове/приложения?

Аз купувах за Wizz преди месец-два за дете на 12 навършени години с един възрастен на една резервация през френската версия. Интересното беше, че го бях задала за двама възрасти (при trip-а възрастните са 12+), но по време на купуването ми обясни, че трябва да променя на 1 възрастен и 1 дете и реално така купих билетите (явно имат някаква връзка с авиокомпанията, която да посочва от колко години е възрастен при съответната авиокомпания-така предполагам), Нямаше никакъв проблем, добавиха си се билетите в Wizz и за 12 годишния си беше за дете (то няма проблем и за възрастен да беше - при Wizz това се променя безплатно). Резервацията си я управлявахме през Wizz. Местата при чекиране винаги ги дава заедно -детето винаги е до един възрастен (ако са повече от един).

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 6.06.2023 г. в 2:24, water каза:

Ами и аз проверих току-що, и без това имах да купя два билета, обаче всъщност гличът при мен е следния - показва за два билета 137.16 ars, плащането мина (без да ми поиска оторизация, което е странно, защото за първи път пазарувам през тях), но в портфейла ми се появи веднага транзакция за 137.16... USD. Така че - не е чак такава далавера 🙂

Самоцитирам се, за да споделя, че съм приятно изненадана от реакцията на банката, макар и закъсняла: след като тези от Smart Fares ме чарджиха в USD, вместо в песо, пуснах оспорване на транзакция.

 

Излетяхме си полетите още юли месец и ги бях забравила. Само си заключих картата, с която ги бях купила, понеже четох тук за опити за дърпане на разни суми следварително. 

 

Днес получих sms, че цялата сума ми е възстановена по картата, тоест летели сме си безплатно. 

 

Един път и ние да прецакаме прецакващите шейди агенцийки 🙂

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , water каза:

Самоцитирам се, за да споделя, че съм приятно изненадана от реакцията на банката, макар и закъсняла: след като тези от Smart Fares ме чарджиха в USD, вместо в песо, пуснах оспорване на транзакция.

 

Излетяхме си полетите още юли месец и ги бях забравила. Само си заключих картата, с която ги бях купила, понеже четох тук за опити за дърпане на разни суми следварително. 

 

Днес получих sms, че цялата сума ми е възстановена по картата, тоест летели сме си безплатно. 

 

Един път и ние да прецакаме прецакващите шейди агенцийки 🙂

За коя банка става въпрос и колко време отне оспорването?

Връзка към мнение
На 20.11.2023 г. в 17:16, Branko каза:

Аз удрям греда с раянските полети през посредниците от вчера, дори изкарват цени 5но по скъпи.Някой да е намерил намаления за тях?

Е, и  аз съм на същия хал от три дни :huh:. Оплаквах се в другата тема ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , Фил каза:

Е, и  аз съм на същия хал от три дни :huh:. Оплаквах се в другата тема ...

Мисля, че битката на Райън с посредниците продължава като не им дава възможност да намаляват цените на полетите им и това да обезсмисли купуването от тях.

Имаме примери от миналото - на Изиджет не можеха да се свалят или ако да - беше инцидентно, на УИЗ рядко можеше да се намери цена под тази на WDC, Volotea също - поне аз не съм успявал да намаля, вериятно има и други компании.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 41 минути , bad kid каза:

Пробно американския edreams през приложението още сваля на Раян с Prime.

Редовна цена 28 евро я дава за 22 долара.

Вчера нямаше намаление,но днес наистина има по 10 евро надолу.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Trip.fr смъква цели 5 евро от раянските полети. 😆 На мен повече взе да ми прилича на войната на посредниците с Раян.

А Раян тотално се излага с тая Кибер седмица. Даже Уиз са по-добре - изпратиха ми нотификация "два сандвича на цената на един". 😄👏

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, agenta каза:

За коя банка става въпрос и колко време отне оспорването?

Пощенска, уж трябваше 3 месеца, ама всъщност отне към 5

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой канселирал ли е полет, закупен през lastminute.de?

При канселация ми дава следните опции: 

image.png.551b6578b94b3939e3d7f99a7cbcc5f9.pngimage.png.ecffc3cf5f1378bb9f4135935c1f5ef0.pngimage.png.41b54609ae8405cb85e7cc8038cb3755.png

 

Та се чудя кое от първите две да избера, за да мога да го ползвам следващия път, когато си купувам някакъв билет през jetcost -> lastminute?

И това, което пише под първата опция, че ако не се използва този кредит до 6 месеца, може да се обърне в кеш, дали е вярно?

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ou7law каза:

Някой канселирал ли е полет, закупен през lastminute.de?

При канселация ми дава следните опции: 

image.png.551b6578b94b3939e3d7f99a7cbcc5f9.pngimage.png.ecffc3cf5f1378bb9f4135935c1f5ef0.pngimage.png.41b54609ae8405cb85e7cc8038cb3755.png

 

Та се чудя кое от първите две да избера, за да мога да го ползвам следващия път, когато си купувам някакъв билет през jetcost -> lastminute?

И това, което пише под първата опция, че ако не се използва този кредит до 6 месеца, може да се обърне в кеш, дали е вярно?

 

Тези кредити може да ги ползваш само директно през Lastminute.de

Минавайки през Jetcost няма да стане.

Поне при мен не се получи, за Bravofly също

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Branko каза:

Тези кредити може да ги ползваш само директно през Lastminute.de

Минавайки през Jetcost няма да стане.

Поне при мен не се получи, за Bravofly също

T.e. нито този coupon, нито travel credit не могат да се ползват през jetcost?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Ou7law каза:

T.e. нито този coupon, нито travel credit не могат да се ползват през jetcost?

Да. Поне при мен няколкото пъти беше възможно само и директно

Дори мисля, че Герги Матеев коментира същото по горе или в другата тема

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да и аз съм пробвал през jetcost и там просто не излиза това поле за въвеждане на ваучер. Обаче хубавото е, че последния полет дето ми отмениха ми дадоха отделен ваучер с цената на биета и 10 паунда допълнителен ваучер. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой получавал ли е това съобщение, при плащане за билет през приложението на jetcost.de?

Пробвах няколко пъти, но все не минава резервацията

 

image.png.706d3d4effc84104a93b1a211e713f9f.png

Връзка към мнение

Според вас каква може да е причината търсен от мен билет в jetcost да излиза през браузър, но през мобилната версия не се появява. Дори браузъра ми дава отстъпка за мобилната версия, но като отворя... цЪ

 

SmartSelect_20231204_214935_Chrome.jpg

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам полет с  wizz, през edreams, ,на който е променен часа. Полета е добавен към профила ми, но да приема или откажа промяната е неактивно поле и ми дава съобщение че през посредника тряба да приема/ откажа. Само през посредника ли става, те досега не са ме информирали, съобщението получено по е-мейл за промяната е директно от Уиз, но пак като се логна различните опции са неактивни?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Бръмбар каза:

Имам полет с  wizz, през edreams, ,на който е променен часа. Полета е добавен към профила ми, но да приема или откажа промяната е неактивно поле и ми дава съобщение че през посредника тряба да приема/ откажа. Само през посредника ли става, те досега не са ме информирали, съобщението получено по е-мейл за промяната е директно от Уиз, но пак като се логна различните опции са неактивни?

Обадете се на телефона на Wizz,че приемате или отказвате.Аз пари от посредник много трудно вземам,затова искам по телефона или във формата за оплаквания на Уиз да искам връщане като кредит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Статия за тези "измамни" сайтове и "добрите" хора от Райънер, благодарение на които вече знаем "истината" 🙂

 

 

https://money.bg/business/bilet-na-ryanair-za-13-131-leva-vmesto-za-35-leva-avokompaniyata-razkri-kakva-e-izmamata.html

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
35 minutes ago, aladinoplus said:

Статия за тези "измамни" сайтове и "добрите" хора от Райънер, благодарение на които вече знаем "истината" 🙂

 

 

https://money.bg/business/bilet-na-ryanair-za-13-131-leva-vmesto-za-35-leva-avokompaniyata-razkri-kakva-e-izmamata.html

Реално от Ryanair казват верни неща.Ако човек не познава в детайли как функционират тези сайтове е много вероятно да се набълбука с куп излишни или силно оскъпени услуги спрямо предлаганите в сайта на авиокомпанията.

Случаен потребител много лесно може да се подведе , все пак тия сайтове се издържат от нещо, от магеланци не могат да генерират никаква печалба и почти сигурно са на минус.

Щом не получават комисионна от авиокомпанията и дори продават с отстъпка базовия полет, значи генерират приходи основно от допълнителните услуги. Рекламните бюджети на картовите оператори няма как да са единстен източник на средства, които да носят и печалба.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.