Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 26 минути , par de pirin каза:

Да преди известно време като проверявах я имаше в системите и на двете авиокомпании. Но тъй като полета е другата седмица днес реших да проверя как стои въпроса с багажа и получих грешка, когато се опитах да намеря резервацията в сайта на авиокомпанията. Подозирам че все пак грешката е била коригирана. Съпорт чата на edreams изглежда като неработещ понеже не дава да избера никаква опция от менюто, така че вероятно резервацията ще изгори. Вие какво правите в такива случаи, ако въобще сте изпадали в подобна ситуация? 

На Aegean ли е полета? При тях дава от време-навреме, че  липсва такава резервация. Случи ми се онзи ден. Пробвайте през компютър. Най-сигурно е през профил на пътника.

Edit ... През профила на пътника може и да го добавиш към профила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ESK каза:

На Aegean ли е полета? При тях дава от време-навреме, че  липсва такава резервация. Случи ми се онзи ден. Пробвайте през компютър. Най-сигурно е през профил на пътника.

Единият полет е на БГ Еър другият е на Aegean. И за двата полета дава грешка. Благодаря за съвета ще проверя и на компютъра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко човека пътувахме вече с тази "промоция" с Егейците, така че принципно не отказват полетите. Пробвай пак, в краен случай им пиши (ФБ/мейл) или се обади. Едва ли точно теб са нарочили, но знае ли човек ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам дали е коментирано, но в трип-а се е появила система за лоялни клиенти (или както там се нарича) с различни нива.

https://us.trip.com/customer/loyalty?locale=en-US&curr=EUR

 

369482794_2326599864217170_5517727359715533751_n.jpg.db2c076dfc4155421519f77a3ccead27.jpg

 

Всяко ниво носи някакви бонуси. Примерно моето платинено ниво ми дава право на един безплатен салон годишно. Диамантеното ниво – на два (макс).

 

377245164_666641978932368_7301749811214863436_n.jpg.fb949e99e187d5970a55de3ae87bb10a.jpg

Този безплатен салон може да се изиска само в момент на резервация, дали ми го е показвал преди, не знам. :huh: Симулирах резервация Виена-Сф и ми даде да добавя салон безплатно.
Всички тези упражнения и печелене на trip coins се случват в приложението. Ползвам му испанската версия на испански – и там, както във френската, дават някаква отстъпка за билети (10-20€). На английски пускам скрийншот тук само за прегледност. 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Argentique каза:

Не знам дали е коментирано, но в трип-а се е появила система за лоялни клиенти (или както там се нарича) с различни нива.

https://us.trip.com/customer/loyalty?locale=en-US&curr=EUR

 

369482794_2326599864217170_5517727359715533751_n.jpg.db2c076dfc4155421519f77a3ccead27.jpg

 

Всяко ниво носи някакви бонуси. Примерно моето платинено ниво ми дава право на един безплатен салон годишно. Диамантеното ниво – на два (макс).

 

377245164_666641978932368_7301749811214863436_n.jpg.fb949e99e187d5970a55de3ae87bb10a.jpg

Този безплатен салон може да се изиска само в момент на резервация, дали ми го е показвал преди, не знам. :huh: Симулирах резервация Виена-Сф и ми даде да добавя салон безплатно.
Всички тези упражнения и печелене на trip coins се случват в приложението. Ползвам му испанската версия на испански – и там, както във френската, дават някаква отстъпка за билети (10-20€). На английски пускам скрийншот тук само за прегледност. 

 

Благодаря за отбелязването много приятно се изненадах като видях, че съм на 2 резервации от диамант даже. Не успях да намеря инфо обаче дали са на календарна година или на период от включване в програмата, ти дали прочете някъде? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Jorro каза:

Благодаря за отбелязването много приятно се изненадах като видях, че съм на 2 резервации от диамант даже. Не успях да намеря инфо обаче дали са на календарна година или на период от включване в програмата, ти дали прочете някъде? 

Горе в линка в Rewards Terms of Use в пише:  Trip.com members are eligible for free VIP lounge passes as follows within each year: 2 passes for Diamond members, 1 pass for Platinum members.
Ако това ме питаш, де. :smile3:

И друго – досега не бях обръщала внимание, че продават и билети за влакове. Всички билети са с по някой цент-евро-две намалени в сравнение с официалните сайтове на renfe и trenitalia, където хвърлих едно око. 
Отиваш примерно в Италия, купуваш няколко билета за регионални влакове, реализираш повечко резервации и ето ти осем резервации => два салона. :wink: Или други намаления. Ако така действа тяхната схема.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз също си харесвам Trip. Бях купила полет от Trip.es , с опция за канселиране или промяна(нещо като флекс- а). Отказах се от пътуването и си получих парите. Даже по-рано от датата,за която ми писаха,че ще стане . И този флекс в случая беше само 3 евро. Забелязах обаче,че не винаги се показва опцията,не знам от какво зависи.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На мен защо не са ми начислили точки от резервацията за 7 човека на Air Baltic чрез Trip? Или трябва да мине датата на полета и тогава ще се начислят?

Също така, виждам, че продават билети за атракции. Това означава ли, че ако купя 8 билета за дадена атракция на 8 различни резервации - ще получа 1 free airport lounge? 🤔

 

IMG_8590.png

IMG_8591.png

Връзка към мнение
преди 29 минути , r_nikolov1 каза:

На мен защо не са ми начислили точки от резервацията за 7 човека на Air Baltic чрез Trip? Или трябва да мине датата на полета и тогава ще се начислят?

Също така, виждам, че продават билети за атракции. Това означава ли, че ако купя 8 билета за дадена атракция на 8 различни резервации - ще получа 1 free airport lounge? 🤔

 

IMG_8590.png

IMG_8591.png

Точките се начисляват след като мине полета.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мисля, че различните версии начисляват по различен начин койните. Не знам дали атракциите и билетите за влакове ще се отчитат като резервации за статус, но цените на хотелите често са много добри. Хотелските резервации със сигурност се отчитат. Напомням, че нови потребители за първа резервация получават 12-18 евро бонус през аппа, различен е в различните версии. Това като се комбинира с новата рефералната програма с по 10 евро в койни за канещ и канен. Рефералите излизат в испанската, френската и италианска версии, поне за тях видях. За съжаление, в момента не дават отстъпка за полети на Раян в тези версии. Ако намерите намаление за тях, казвайте. Но пък намаляват тези на Уиз.

При всички положения, Trip се превръща в много магелански сайт. 🙂

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Правили ли сте резервации за хотели през trip? След билетите на airBaltic постоянно получавам мейли от тях с предложения за хотели. Много рано е още, но ми направи впечатление, че имат и хотели с 40 процента отстъпка.

Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

За съжаление, в момента не дават отстъпка за полети на Раян в тези версии. Ако намерите намаление за тях, казвайте. Но пък намаляват тези на Уиз.

 

 

С Райън има вероятност двупосочният полет да по-намален от еднопосочните отсечки. Съвсем наскоро взех София-Неапол двупосочни за двама на -60% от цената в сайта на Райън. За по-далечни интересуващи ме полети засега не ми предлага промо. Намалява добре и някои отсечки с прекачване и мултисити. Но трябва проверка, refresh и късмет. 
За Уиз цената често е равна на тази за WDC.  
Този уикенд смятам да пътувам с влак в Испания и да купя билети от трип, та ще кажа дали отчита и тях като брой резервации за горно ниво.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Боливийският и уругвайския Jetcost намалят цената на AirBaltic с около 30% при еднопосочни полети и с около 25%-при двупосочни! 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 6 минути , crazyhorse каза:

Боливийският и уругвайския Jetcost намалят цената на AirBaltic с около 30% при еднопосочни полети и с около 25%-при двупосочни! 

Че то не свърши ли балтийското промо?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Argentique каза:

С Райън има вероятност двупосочният полет да по-намален от еднопосочните отсечки.

....

За Уиз цената често е равна на тази за WDC. 

Ще се коригирам с факти. :smile3:

Примерен уикенд - неделя, 21 януари. Поредната възможност за кашкавал туризъм и т.н. без нощувка.

Уиз - отиване/връщане в един ден - 58 лв със и без wdc за двама.

 

509272122_Screenshot(377).png.bb783289cabed2efea2d05f2f18c5a17.png

 

Trip.es (че ми е най-разбираем езикът) - 10+11€ = 21€ за двама без никакво WDC (двупосочно ми дава 23€), което за хората без dsk wizz карти си е дюшеш. 

 

370063835_3150489668585864_7977428630969548708_n.jpg.fa71dda455bfb2255b75e740f083dc12.jpg

 

400195764_780071067172440_6478077975081482039_n.jpg.f79e78f75a12bc5ef2a060cc96411c7a.jpg

 

 

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Мисля, че освен езиковата версия има значение и IP-то. Но това не е изненада май. 

Може би заради това не успявам да докарам тази цена. Тъкмо се въодушевих да направя един шопинг и аз.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Ardent каза:

Мисля, че освен езиковата версия има значение и IP-то. Но това не е изненада май. 

Може би заради това не успявам да докарам тази цена. Тъкмо се въодушевих да направя един шопинг и аз.

Намаленията са винаги в приложението.

Отваряш trip-a, долу вдясно има Профил.

20231113_180825.jpg.66dcc86e4146a1abba0e5f9a00e9190c.jpg

Влизаш там и горе вдясно цъкаш шестограма. 

20231113_180904.jpg.91bdcfaadb60a0cb3ab506a80b33afc7.jpg

Избираш език и страна - в случая Испания. Но и с френски и Франция става,  важното е и двете да са избрани.

20231113_181045.jpg.83110ba2924addfe34237670f7f0b9bc.jpg

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ardent каза:

Тъкмо се въодушевих да направя един шопинг и аз.

Тези полети на Уиз в edreams.net са по 6-7$ еднопосочно за един човек.

Идеята ми беше, че като пътуват повече хора  единият може да кани другите или да се канят един по един в едната, после в другата посока, така да се трупат бонуси. Т.е. билетите се взимат по един.

Обаче каквато и дестинация на Раян да избера, и при двама човека и при двупосочен билет, цената е с 10-20 евро отгоре на билет в подока. Конкретно в споменатите 3 версии. Някой докарва ли някакво намаление?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Argentique каза:

Този уикенд смятам да пътувам с влак в Испания и да купя билети от трип

Може и през Edreams.net ,при мен в браузъра най-лесно се вижда.Излизат при маршрути ,където пътува и самолет.Ето този пост

ТУК

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой ще метне ли на лично една покана за Trip, че и аз да си сваля това приложение 🙂 

 

 

Ъпдейт! Получих повече от едно съобщение на лично. Благодаря, за което! @iMari и @Фил са първи по едно и също време, но в реда на добрия тон, мисля да се регистрирам от линка на дамата! Благодаря, @iMari 😛 

Редактирано от agenta
Ъпдейт
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Това са екстрите на различните нива в лоялната програма на trip.com (диамантен статус се прави относително лесно и бързо):

164290590_2023-11-14(6).png.f96d5a95ddbcd238e991c93a9d0ab38c.png

 

Доста приятно, а отстъпките за хотелите са напълно реални. Това пък са условията за безплатен достъп до летищни лаунджове:

  • Free Airport VIP Lounge Access:
    Trip.com members are eligible for free VIP lounge passes as follows within each year: 2 passes for Diamond members, 1 pass for Platinum members. If a user's member tier is upgraded or downgraded, the number of available VIP lounge passes will be adjusted depending on their new member tier. Any passes that have already been used will not be affected by the upgrade or downgrade. 2) When making a flight booking on Trip.com, you only can apply this benefit if there is an eligible VIP lounge at the departure airport. It's not possible to apply this benefit after booking your flight. When you choose to apply this benefit, you will receive a QR code that you can use to access the VIP lounge. 3) The amenities and services, usage method, usage duration, and cancellation and change policies vary by VIP lounge. Refer to the terms and conditions of the relevant lounge for details. 4) If a user is found to have obtained passes through improper methods, Trip.com has the right to withdraw the benefit and take further action as appropriate. Trip.com reserves the right of final interpretation of this promotion.
    The rewards can only be used by the user themselves and cannot be transferred to others. If any risk is found during the issuance and use of the rewards, Trip.com may adjust the scope of bookings required for upgrades and the rewards terms and conditions.
  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не знам дали тук е мястото да попитам, но някой има ли представа какви са вариантите да канселирам билет на Пегасус, купен през lastminute.de?

В сайта на Пегасус дава възможност да откажа полета и да ми върнат половината пари, но предполагам парите ще отидат към lastminute, които са платили билета на Пегасус... Според lastimute нямало възможност да се откаже полета, но ако аз успея да го откажа през сайта на Пегасус и те получат пари, щели да ми ги върнат. Не знам дали може да им се вярва 😩

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.