Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

На 19.08.2024 г. в 18:46, iceman00 каза:

Минавам да предупредя за схемата с безплатния едномесечен пробен абонамент за eDreams и регистрацията с един и същ gmail с добавена точка/и някъде в името. Не знам дали е точно заради мейла или друга информация, която съм давал - име, телефон, адрес, банкова карта, но са ме засекли, че вече съм ползвал free trial и са ме таксували автоматично, няколко дни след като купих prime билети през нов профил.

За съжаление в картата имаше достатъчно пари и плащането е минало. Не мисля, че има смисъл да се разправям с тях, единствено да се опитам да оспоря транзакцията. Но като цяло се чудя дали ми се занимава или просто да си ползвам абонамента. Само с два купени билета избих почти 50 лева. Опитвам се да разбера как работи резервацията за други хора. Пише до 4 човека на една резервация, но тези 4-ма фиксирани ли са или могат да са различни хора всеки път. Например какво се случва ако са на различни резервации за един и същ полет? Мисля, че @Георги Матеев има активен абонамент, ако може да помогне с разясняването на това? 

 

Успя ли да успориш таксуването? Аз току що полуих мейл за таксуван прайм след стартиране на абонамент вчера и регистрация с мейл, който никога не съм ползвал, но явно съм ползвал същата карта или по имена, не знам как е станало. Сега се чудя как да ги накарм да го рефънднат, че вече е 90 паунда и определно няма да успея да си го избия.

Връзка към коментар
На 17.09.2024 г. в 23:07, Jorro каза:

Успя ли да успориш таксуването? Аз току що полуих мейл за таксуван прайм след стартиране на абонамент вчера и регистрация с мейл, който никога не съм ползвал, но явно съм ползвал същата карта или по имена, не знам как е станало. Сега се чудя как да ги накарм да го рефънднат, че вече е 90 паунда и определно няма да успея да си го избия.

Отказах се, ползвам си членството. Мизерници са, но не съм намирал друг сайт, през който може да вземеш билет за 4-5-6 лева. Отделно и за хотели излизат добри цени, купувах билети и на приятели.

Не знам дали картата, с която си плащал я ползаш често, но внимавай - 1-2 седмици след като ми активираха членството автоматично, ми изпратиха същия мейл как вече съм ползвал безплатен пробен период и автоматично ми активират членство, съответно няколко пъти вече се опитват отново да дръпнат сумата за годишен абонамент. И двете ми карти, които съм ползвал стоят блокирани. Не знам системата ли им има бъг или неправомерно се опитват да дърпат още пари ако мине номера.

Връзка към коментар
преди 8 часа, iceman00 каза:

Отказах се, ползвам си членството. Мизерници са, но не съм намирал друг сайт, през който може да вземеш билет за 4-5-6 лева. Отделно и за хотели излизат добри цени, купувах билети и на приятели.

Не знам дали картата, с която си плащал я ползаш често, но внимавай - 1-2 седмици след като ми активираха членството автоматично, ми изпратиха същия мейл как вече съм ползвал безплатен пробен период и автоматично ми активират членство, съответно няколко пъти вече се опитват отново да дръпнат сумата за годишен абонамент. И двете ми карти, които съм ползвал стоят блокирани. Не знам системата ли им има бъг или неправомерно се опитват да дърпат още пари ако мине номера.

И аз ще си го ползвам по неволя. 😄 Явно засичат по карта, защото с нея саме асоциирали с другите акаунти и между другото много готино са го измислили как да ти го презентират.

Цитираха ми всички акаунти, в които съм участвал, полетите до където съм взел билети и най-вече отстъпката която съм получил за тях. Най-много ми хареса как при въпроса ми дали биха направили изключение ме холднаха и като се върна със супер положителен изказ ми казаха, че са попитали супервайзър и даже е бил склонен да го направи, но видиш ли системата не позволявала и бутона за кенсъл бил неактивен, но пък все пак 90 паунда на фона на 400 които съм бил спестил от миналата година до сега са нищо и най-вече как ми давали възможност за всички полети да поискам рефънд без да се обяснявам и да получа 80% от ст-стта на билета при канселиране и т.н...В общи линии условията им звучат добре, просто за нашите стандарти 90 паунда са си доста пари за абонамент и най-вече защото си спомням промо цените до скоро, но се опитвам да го приема философски! 😄  😄 😄 

Дано наистина пускат добри оферти и да си ги избия тия пари, т.к до момента с изключение на полета, който букнах не виждам нещо уау.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Jorro каза:

И аз ще си го ползвам по неволя. 😄 Явно засичат по карта, защото с нея саме асоциирали с другите акаунти и между другото много готино са го измислили как да ти го презентират.

Цитираха ми всички акаунти, в които съм участвал, полетите до където съм взел билети и най-вече отстъпката която съм получил за тях. Най-много ми хареса как при въпроса ми дали биха направили изключение ме холднаха и като се върна със супер положителен изказ ми казаха, че са попитали супервайзър и даже е бил склонен да го направи, но видиш ли системата не позволявала и бутона за кенсъл бил неактивен, но пък все пак 90 паунда на фона на 400 които съм бил спестил от миналата година до сега са нищо и най-вече как ми давали възможност за всички полети да поискам рефънд без да се обяснявам и да получа 80% от ст-стта на билета при канселиране и т.н...В общи линии условията им звучат добре, просто за нашите стандарти 90 паунда са си доста пари за абонамент и най-вече защото си спомням промо цените до скоро, но се опитвам да го приема философски! 😄  😄 😄 

Дано наистина пускат добри оферти и да си ги избия тия пари, т.к до момента с изключение на полета, който букнах не виждам нещо уау.

Ехаа, на мен само ми бяха написали датата, на която съм актививал безплатния период предишния път. Иначе рекламират и best price guarantee, че даже връщат разликата двойно. Aко са коректни (ама те не са), годишната такса ще се избие лесно, но мисля да пробвам някой път ако разликата в цената е малка.
А защо са ти взели 90 паунда като абонамента би трябвало да е 60. В us версията е даже 60 долара и 70 за prime+.

Връзка към коментар
преди 7 часа, iceman00 каза:

Ехаа, на мен само ми бяха написали датата, на която съм актививал безплатния период предишния път. Иначе рекламират и best price guarantee, че даже връщат разликата двойно. Aко са коректни (ама те не са), годишната такса ще се избие лесно, но мисля да пробвам някой път ако разликата в цената е малка.
А защо са ти взели 90 паунда като абонамента би трябвало да е 60. В us версията е даже 60 долара и 70 за prime+.

В момента в Uk версията е 89.99 GBP . Иначе и на мен ми я рекламираха и също ще ги пробвам, но ми е интересно дали наистина ще връщат парите по карта, а не във ваучери ри канселиране, защото изрично ги попитах и уж ти си избираш пък ще видим. Ако ми се наложи някъде да я ползвам тази услуга ще пиша.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Trip.com са си променили някои условия напоследък, не в наша полза.

1. Отстъпките за самолетен билет от приложението са вече само три годишно. 

2. За нивата въведоха изискване от оборот за последните две (има ново ниво).

Което е разумно от тяхна гледна точка, защото стигнах до диамант с няколко самолетни билета и повече евтини за влак.

Screenshot_20240920_103639_Tripcom.jpg.c4f5cdbbc68031e76dc6a224bdf41366.jpg

 

В момента имам две неизползвани безплатни посещения за салон, които мога да реализирам само с купени билети в трип-а. Т.е. салони в София, Рига, Стокхолм са налични, а Атина незнайно защо - не.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Пускам тук информация за промените в Условията на трип за ползване на лаунджовете от октомври. За да се ползват лаунджовете вече ще трябва да има минала хотелска резервация с тях. Не мога да разбера много добре от въпросите и отговорите, които са пуснали, но май за завареното положение също ще важи и ако е така ще трябва бързо да си наместим лаунджовете, ако нямаме планове за хотелска резервация.

https://uk.trip.com/customer/announcement?transparentBar=1&locale=en-GB&curr=EUR

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.