Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Днес си поръчах една Maestro карта от ПИБ, но ще дойде следващия понеделник. Някой знае ли дали мога да купя от rumbo.es например самолетни билети с чужда карта Маестро при условие, че титуляра на картата не лети с нас? После трябва ли да се показва картата при чек-ин? Просто ме е страх далаверата с билетите Варна-София-Варна да не свърши до другия понеделник...

Нищо няма да ти искат.

Имай предвид, че промоциите в момента са с Дайнърс, не с Маестро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щях да ти преложа да ти услужа с моята. Няма как да спекулираш с нея, защото е празна, ще си внесеш по сметка парите и ще ти дам номерата, за да платиш, ОБАЧЕ, не знам къде съм си завряла листа с IBAN-a. Сега ще го потърся, но като се знам каква съм подредена....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо няма да ти искат.

Имай предвид, че промоциите в момента са с Дайнърс, не с Маестро.

 

Току-що пробвах вариант от Jetcost.fr направих търсене за Септ. 21 от Варна до София за един възрастен и за едно дете и ми даде 51.97 евро (по 26 евро на човек) в rumbo.fr, като изписа (вече в rumbo.fr), че това е с намаление 54.20 евро (за 2 билета) за ползване на Маестро. Не знам дали с дайнърс са още по-евтини билетите, но тази цена е почти наполовина от цената, която ми дава сайта air.bg. В двете посоки би било едно повече от прилично 108 евро намаление за двама.

 

Интересното е също, че за намалението няма значение дали съм заложил два билета в едната посока или два пъти по един билет в едната посока - цената излиза една и съща на човек.

Щях да ти преложа да ти услужа с моята. Няма как да спекулираш с нея, защото е празна, ще си внесеш по сметка парите и ще ти дам номерата, за да платиш, ОБАЧЕ, не знам къде съм си завряла листа с IBAN-a. Сега ще го потърся, но като се знам каква съм подредена....

 

Благодаря, няма нужда, баща ми има карта Маестро и мога да ползвам неговата.

Връзка към мнение

Вгледай се в темите за настоящите отстъпки до морето.

Най-големите оферти се получават от едриймс при закупуване на еднопосочни билети, за по един човек.

При Румбо отстъпката се умножава по броя на пътуващите, но в момента са назад като крайни цени.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега си разпечатах е-билета от Румбо и видях, че рождената дата на единия от пътниците е сбъркана - месеца е на мястото на деня.

 

Важна ли е рождената дата за резервацията и трябва ли да се обаждам до тях да променят инфото или това, че имат данните от паспортите са верните е по-важното?

Връзка към мнение

Сега си разпечатах е-билета от Румбо и видях, че рождената дата на единия от пътниците е сбъркана - месеца е на мястото на деня.

 

Важна ли е рождената дата за резервацията и трябва ли да се обаждам до тях да променят инфото или това, че имат данните от паспортите са верните е по-важното?

С коя авиокомпания ти е полета?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, интересува ме ако купя два единични билета за airasia за да ползвам два пъти отстъпка за плащане с маестро, дали според вас ще ми даде двете места едно до друго или евентуално дали ще имам достъп през manage my booking на airasia, за да си купя допълнително места едно до друго. Питам, защото при покупка на билети по този начин не могат да се избират места (или поне аз не намирам къде). Ако обаче тази резервация ми излезе в manage my booking ще мога да си купя допълнително места, храна, багаж и т.н. което ще е просто чудесно.

Връзка към мнение

Здравейте, интересува ме ако купя два единични билета за airasia за да ползвам два пъти отстъпка за плащане с маестро, дали според вас ще ми даде двете места едно до друго или евентуално дали ще имам достъп през manage my booking на airasia, за да си купя допълнително места едно до друго. Питам, защото при покупка на билети по този начин не могат да се избират места (или поне аз не намирам къде). Ако обаче тази резервация ми излезе в manage my booking ще мога да си купя допълнително места, храна, багаж и т.н. което ще е просто чудесно.

Ще имаш достъп до резервацията едва 14 дни преди полета - за чекиране. Предполагам, че евентуално тогава ще могат да се добавят разни неща като багаж, храна и т.н. Преди това никъде не може да си провериш билета, освен, ако не се свържеш с AIr Asia (или поне аз не съм открила друг начин).

Редактирано от Зани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, интересува ме ако купя два единични билета за airasia за да ползвам два пъти отстъпка за плащане с маестро, дали според вас ще ми даде двете места едно до друго или евентуално дали ще имам достъп през manage my booking на airasia, за да си купя допълнително места едно до друго. Питам, защото при покупка на билети по този начин не могат да се избират места (или поне аз не намирам къде). Ако обаче тази резервация ми излезе в manage my booking ще мога да си купя допълнително места, храна, багаж и т.н. което ще е просто чудесно.

Поне когато аз купувах през Румбо.ес директно, отстъпката беше на човек, т.е. ако купиш 2 билета заедно получаваш отстъпката двойно, както и ако ги купиш поотделно...

Връзка към мнение

Здравейте, интересува ме ако купя два единични билета за airasia за да ползвам два пъти отстъпка за плащане с маестро, дали според вас ще ми даде двете места едно до друго или евентуално дали ще имам достъп през manage my booking на airasia, за да си купя допълнително места едно до друго. Питам, защото при покупка на билети по този начин не могат да се избират места (или поне аз не намирам къде). Ако обаче тази резервация ми излезе в manage my booking ще мога да си купя допълнително места, храна, багаж и т.н. което ще е просто чудесно.

За кой портал питаш? Румбо?

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

За покупка през jetcost.fr -> rumbo.fr става въпрос. Иначе пробвах с два билета в една резервация и два билета в две отделни резервации. В първият вариант ми даде общо 15€ отстъпка от цялата цена, а във втория по 15€ на всеки билет. Затова реших да купя два отделни билета.

Връзка към мнение

За покупка през jetcost.fr -> rumbo.fr става въпрос.

В тази тема въпросът ти ще се чувства по-удачно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да ви попитам - в www.rumbo.es намирам еднопосочен билет София - Дюселдорф - Лондон на 2 януари, чиято цена (107 евро) ме устройва. Пише, че е комбиниран полет на Air Berlin+British Airways, като първата отсечка се оперира от България Ер, втората от Бритиш.

Обаче никъде другаде не намирам такъв полет (или съвсем съм се бъгнала вече с тия билети) и нещо се притеснявам да го купя.

Прекалено голям риск ли е, или да плащам и да се свършва вече тая моя билетна сага?  :huh:

Извинявам се, че ви занимавам, но досега не съм купувала от rumbo. И в тази връзка - цената преди въвеждане номера на картата и плащане окончателна ли е, или има изненади?

Връзка към мнение

Извинявам се, че ви занимавам, но досега не съм купувала от rumbo. И в тази връзка - цената преди въвеждане номера на картата и плащане окончателна ли е, или има изненади?

Купувай смело, в най-лошия случай ще ти кажат веднага, че няма такъв.

Цената е окончателна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Пропускам представянето (то е за една друга тема), тук давам направо с питането: набелязала съм си полети, за които през rumbo.es откривам много ниска цена; плащането трябва да е с Maestro. Някой има ли представа дали за целта мога да ползвам Debit MasterCard Contactless?

Връзка към мнение

... Някой има ли представа дали за целта мога да ползвам Debit MasterCard Contactless?

 

Можеш с дебитна MasterCard, но цената се променя. На полетите, които аз гледам, се повишава с около 50 евро

Като скролнеш страницата надолу, в ляво под списъка на авиокомпаниите има поле с падащо меню Filtrar por metodo de pago - провери с твоята карта каква е цената.

Връзка към мнение

Някои сайтове дават да се въведе Мастеркард за Маестро, и обратното, трябва да пробваш.

Връзка към мнение

Благодаря, пробвала съм с филтъра за плащане с различни карти, но, естествено, предпочитам най-ниската цена (за която ми трябва Maestro). И тъй като нямам, бях решила да си изкарвам. Кратка справка в сайта на банката (Unicredit) обаче показа, че вече не издават Maestro, дори старите им Maestro се били преиздавали като въпросните Debit MasterCard Contactless.

Не че не мога да отида в друга банка, но по принцип ще е полезно ако някой има опит, да сподели дали rumbo.es приема тези карти при условия като за Maestro.

Връзка към мнение

Зависи доколко актуален е списъкът с БИН-овете на сайта, приемащ разплащанията. Възможно е Дебит Мастъркард да се приеме като Маестро и обратното, макар и по-малко вероятно.

Връзка към мнение

 набелязала съм си полети, за които през rumbo.es откривам много ниска цена

А по кое трасе и за кой период са тези полети? ;)

Връзка към мнение

А по кое трасе и за кой период са тези полети? ;)

Брюксел-Барселона, дати в началото на октомври, например 4-7 или 5-9; с Маестро двупосочният е 14 евро.

Редактирано от Svetla
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.