Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

1 hour ago, Inception said:

 На самата магистрала няма полицаи така или иначе. В селата не знаеш какво те очаква.

На магистралата може и да няма полицаи, но средната скорост на всички коли между две путарини се мери автоматично. Глобите са следните:

 

– 121 – 140 км/ч – 3000 динаpа;
– 141 – 160 км/ч – 5000 динаpа;
– 161 – 181 км/ч – 6000 – 20 000 динаpа;
– 181 – 200 км/ч – 15 000 – 30 000 динаpа;
– 201+ – 100 000 – 120 000 динаpа, вaлючително и лишаване от cвобода за срок от 15 дни.

https://www.24chasa.bg/novini/article/6428378

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Щоm няма междинни контроли,  прави се по-дълга почивка преди преминаването на изходната путарина.

Редактирано от Hollywood
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Най-общо смисълът е поддържане на средна скорост, кой както го разбира, от което не се спестява някакво значително време, ако не "фъркаме" със 160+, когато обаче вероятността да ни сгащи подвижен патрул нараства значително. И "на суд", мисля е писано някъде. В голямата си част сръбския аутобан е с трагична настилка и тия скорости са постижими само с комфортно окачване, иначе вибрациите са "леле". Но на темпомат със 130 дори едно посещение на тоалетна "оправя работата".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
В момента, Oshko каза:

Напоследък някой минавал ли е границата?

Защото чувам, че хора са чакали по 2 часа, надявам се да не е вярно.

Ние ще пътуваме петък след работа...

Аз вчера минавах. Сутринта около 10 часа българско време - минаването отне около час за двете граници.

В обратна посока за около 10-15 минути вечерта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди около месец - на отиване, делничен ден, не помня точно, но не е имало голямо забавяне, на връщане в неделя вечер - час, час и половина (познат каза, че е нормално).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След 852 дни ще има магистрала до Калотина...

 

Път от чисто злато: Строят 14,5 км от ГКПП „Калотина“ до Драгоман за 137,5 милиона лева

https://offnews.bg/ikonomika/pat-ot-chisto-zlato-stroiat-14-5-km-ot-gkpp-kalotina-do-dragoma-691982.html?fbclid=IwAR3KhEHDTKcEe60umnp6btoYzji6qfr__oc2Cqqj0U0_duQh4k-gMH_8hrQ

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
преди 12 минути , ivan69 каза:

Здравейте

Някой знае ли дали е достроена магистралата Пирот-Ниш? Миналото лято половината не беше , ако някой е пътувал да пише.

Не е още пусната (по данни от преди няколко дни на преминаващи). По план трябва до юни тази година да бъде открита и последната отсечка.

http://www.koridor10.rs/en/project-east

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

ЛОТ 1 - Маршрут и мостове: Просек - тунел Банкарево.
Изпълнители "JV Aktor" и "Terna".
Работите по участъка с дължина 9,5 км са завършени на 30.09.2016 г. година
Участъкът не може да бъде пуснат в движение до приключване на работи по ЕМ тунелиране на тунела Банкарево и завършване на работи по участък ЛОТ 2 - Маршрут и мостове: тунел Банкарево - Цървена Река.

ЛОТ 2 - Маршрут и мостове: Тунел Банкарево - Цървена Река
Изпълнител "JV Aktor" и "Terna". Строителството е в ход.
Очакван срок за завършване на строителните работи: първата половина на 2019 г.

 

ЛОТ 3 - Тунел Банкарево.
Изпълнител "Subterra A.S."
Договорените работи бяха завършени на 9 юни 2017 г. година.
Тунелът не може да бъде пуснат в движение до приключване на строителните работи по ЕМ оборудване и завършване на строителните работи в участъка ЛОТ 2.

ЛОТ 3 ЕМ - Електромеханично оборудване на тунел Банкарево.
Договор за ЕМ тунелиране е подписан на 7 септември 2018 година. година със строителната компания Azvirt, Азербайджан.
Очакван срок за завършване на строителните работи: първата половина на 2019 г.

http://www.koridor10.rs/sr/projekat-istok

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Знае ли някой как стои въпроса с регистрацията, ако си в Сърбия повече от 24 ли беше или 48 часа? Преди години ходихме често в Белград и домакините винаги ни регистрираха, а после не можеше да излезем на границата без "бели картон". Последните години само транзит сме били и се чудех дали го има още това?

Връзка към коментар

Есента в Белград ни дадоха бележка от хотела.

Март месец спахме в Ниш, питах за бележка, заоправдаваха се, че било уикенд и нямало как да ни регистрират, ма не било проблем уж.

И в двата случая не са ни искали нищо на границата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хм, странно, че никъде не пише нищо черно на бяло. Трябва да треперим на границата какво ще се присетят да искат ли? Отвикнала съм ги тези неща от соц. време....

Установих иначе, че още искат резервни крушки и аптечка, ама по техните изисквания (не знам какви са) 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, jul каза:

Знае ли някой как стои въпроса с регистрацията, ако си в Сърбия повече от 24 ли беше или 48 часа? Преди години ходихме често в Белград и домакините винаги ни регистрираха, а после не можеше да излезем на границата без "бели картон". Последните години само транзит сме били и се чудех дали го има още това?

Кога ще ходите в Сърбия? Ще може ли да напишете след това как е минал въпросът с бележките?

 

Ние ще ходим в Сърбия през юни месец за няколко дни и ще спим на различни места. Дали ще е необходимо да представяме бележки от различните места.

 

Между другото това с бележките го нямаше вече в Русия преди доста години, а миналата година го нямаше вече и в Беларус.

 

Някой ако е пътувал скоро до Ниш, може ли да каже как е със строителството на магистралата.

Връзка към коментар

А някой знае ли автобусът София - Ниш е надежден? Пътувала съм го преди години и бяхме само 5 човека, но тогава не ми беше спешно и наложително да пътувам в определен ден.

Цените на полетите оттам са доста по-приемливи за датата, за която търся. Въпросът е да не рискувам цялото пътуване заради тази кратка отсечка.

  • Шок 1
Връзка към коментар

Магистралата към България още се чака да я пуснат, но към Македония вече е готова

 

 

Сърбия завърши магистралата си, която свързва Македония и Унгария

Прочети още : https://www.actualno.com/balkani/syrbija-zavyrshi-magistralata-si-kojato-svyrzva-makedonija-i-ungarija-news_746848.html
© Actualno.com

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

По Великденските празници пътувахме и едната нощувка на връщане ни беше в Белград. Нищо не ни дадоха от хотела и нищо не ни искаха на границата.

Правили сме го и друг път и мисля, че поне от 7-8 години не дават бележки и пр.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 14.05.2019 г. в 10:02, jul каза:

Знае ли някой как стои въпроса с регистрацията, ако си в Сърбия повече от 24 ли беше или 48 часа? Преди години ходихме често в Белград и домакините винаги ни регистрираха, а после не можеше да излезем на границата без "бели картон". 

Честно казано, сега за първи път чувам за подобна практика. Разрових се в сръбския Закон за туризма, където няма и думичка по този въпрос, но оказва се, че попада в обхвата на техния Закон за чужденците, на основата на който, в края на миналата година са издали Правилник относно реда и формата за регистрацията на чужденци  (малко свободен превод).
Регистрацията се прави пред тяхното МВР в срок от 24 часа, може и онлайн от: 1) мястото за настаняване или 2) частното лице, при което сте отседнали цък Т.е. не виждам никакъв проблем за вас. 

 

преди 17 часа, Childish каза:

А някой знае ли автобусът София - Ниш е надежден?

Да, напълно надежден е. Линията се обслужва от МАТПУ-96 и НИШ Експрес. Всеки ден имат по два курса. Понякога шофьорът е българин и в зависимост от броя пътници пускат нормален автобус или бусче на МАТПУ, а понякога е сърбин и возят с червените автобуси на НИШ Експрес. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Значи си го има като разпоредба, друг въпрос колко се спазва.

Преди време брат ми живееше в Белград и често ходехме. Всеки път собственикът, в чийто имот беше наемател, ни регистрираше в полицията. От там даваха въпросния "бели картон", който искаха задължително на излизане на границата.  

За мен няма проблем къде/кой/дали ще ни регистрира, стига да нямаме проблеми на излизане от Сърбия.

Връзка към коментар

Няма такова нещо вече. Бях в Сърбия за една седмица, на хотел, нямаше никакви грижи. След споразумението с ЕС и възможността да пътуваме само с лична карта мисля, че това отпадна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
14 hours ago, Mamas said:

По Великденските празници пътувахме и едната нощувка на връщане ни беше в Белград. Нищо не ни дадоха от хотела и нищо не ни искаха на границата.

Правили сме го и друг път и мисля, че поне от 7-8 години не дават бележки и пр.

 

Може ли да споделите Магистралата до Ниш до къде е ? Според viamichelin е до Crvena reka 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.05.2019 г. в 18:35, Childish каза:

А някой знае ли автобусът София - Ниш е надежден?

За мен е надежден. Единствено може да има проблеми с известни закъснения, ако се пътува в почивен ден, че често става задръстване от туристически автобуси на границата. При критична ситуация (както веднъж ми се случи да има опашка от около 25 автобуса за някакъв фестивал) минаваш пеш и хващаш местния автобус за Пирот, който тръгва непосредствено като се минат сръбските гишета, там срещу чейнджовете. Върви средно на час-час и половина. От Пирот имаш редовни автобуси за Ниш, мисля че даже са синхронизирани. 

 

Иначе последния път пътувах за нишкия аеродром с влака и с малко балкански врътки ми излезе около 10-12 лева (по-евтино отколкото да хвана такси за софийския терминал 2 :)) 

 

Относно въпросната регистрация, която се обсъжда по-горе - още я има тази допотопна отживелица, но май никой не я ебава за пет стотинки. Аз имам сигурно над 30 влизания в Сърбия и само веднъж са ми давали картонче от хотела и само веднъж са ми искали картончето и то не на границата, а в нощния влак, колкото там някакъв пандурин да ми изважничи с положение. Ако някой се заяде, казвате, че сте транзит и няма какво да ви искат повече.

 

Цитат

 

Registration of foreigners

Serbian organisations and individuals providing accommodation to foreigners against payment, as well as locals hosting visiting foreigners, must register the foreigner’s stay with the local police station within 24 hours of the commencement of the accommodation arrangement, or of the foreign visitor’s arrival.

A foreigner not using official accommodation nor staying with a private individual must register his or her stay and change of address with the local police station within 24 hours of arriving at the place of residency or of the change of address. A place of residency is where a foreigner intends to stay for more than 24 hours.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.