Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

За първи път показват пушката, с която се самоуби Кърт Кобейн

(аз си мислех, че е пистолет)

 

http://www.repubblica.it/spettacoli/people/2016/03/18/foto/seattle_il_fucile_con_cui_si_uccise_kurt_cobain_diffuse_le_foto_dalla_polizia-135742514/1/?ref=fbpr#2

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Най-после. След борба и драми. Дейвид Гилмор - Circo Massimo

 

 

Честито! Тези дни четох, че това ще бъде първото шоу на Circo Massimo със седящи места. Интересно до какъв капацитет ще ограничат проявата, защото принципно там могат да се съберат без проблем 500 000 души. Справка, концертът на Genesis от 2007 г.:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Брус Спрингстийн също ще има концерт на Чирко Масимо. За Колдплей е имало слухове, но пропаднало. Явно се очертава като основното място за големите концерти. Олимпико постепенно е изместван. А и Рома ще строят нов стадион в южните части.

 

В крайна сметка - стадиони всякакви, но едно от седемте чудеса на Древния Рим е доста по-специално място.

 

По това време ще са четвъртфиналите на Европейското. Ако Италия достигне четвъртфинал (с този състав е под въпрос), ще е голям бонус да се гледа мач на римските площади.  :)

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Предполагам ще посетиш и двете дати? Иначе, ако не съществуваше конфликт с графика, със сигурност щях да се преборя за поне една (ако не и за двете) помпейска дата...

Връзка към коментар

Третата ми любима композиция на Анатема, отново в нейното най-добро изпълнение на живо. Мястото е известно. Пловдив, Античен театър. Концертът се превръща в концерта на живота на групата! Те никога не са, и никога няма, да достигнат подобно съвършенство на живо. Осъзнават го прекрасно и се възползват от момента. Заслугата е на Левон Манукян и оркестър. Музиката на Анатема е кинематографична и звучи (и изглежда) прекрасно с оркестър! Някъде около 4:00 Винсънт започва да разпява публиката. На 4:45 камерата минава пред мен. Аз съм с тениска на "Wish You Were Here". На фразата "I wished, I wished you could have stayed" правя символичен знак. Някой знае ли защо съм с тази тениска и какво имам предвид с този знак? Дани знае. След шоуто докато си говорихме в бара на хотела с Фиш, той и Лий дойдоха за по бира...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам ще посетиш и двете дати? 

 

Само едната я планирам. Помпей гледам има билети. С тези римски дати да не се окаже провал.

Връзка към коментар

Легендарната арт рок банда Jethro Tull ще открият Есенния салон на изкуствата в Пловдив. Музикантите ще бъдат представени от енигматичния Иън Андерсън на сцената на Античния театър на 3 септември.
http://www.kmeta.bg/legendite-jethro-tull-otkrivat-esenniq-salon-na-izkustvata-v-plovdiv-69698.html

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ето как, по-малко от 24 часа след смъртта, се отдава почит! Началото на концерта на Bruce Springsteen & The E Street Band в Brooklyn, NYC, събота, 23.04.2016 г...

 

https://www.youtube.com/watch?v=UF576If2U8o&feature=youtu.be

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Романтични времена... Напомня ми на една история с петте концерта на Пинк Флойд в Москва в края на 80-те. 

 

It's interesting that the price of one Pink Floyd concert exceeded the annual foreign currency budget of 'Gosconcert'– the only USSR organization at that time which organized foreign stars' concerts (not only pop ones, but also classical music concerts, opera, ballet etc)! Since our roubles were no use for Floyd, they were offered barter: wood, oil, black caviar to be sent to any company in any country specified by them. The goods would be sold and all the concert expenses covered! As Gilmour recalled later, he was in shock, "We're musicians, not oil traders!" He shrugged it off and said that they'd perform for free if the expenses for their hotel stay and the transport of their gear from Athens to Moscow and then to Finland were covered. Soviet promoters were ecstatic! But they were offended in 1993 when they were told that freebies were over: they had wanted to bring Floyd to Moscow again, during their Division Bell Tour, but 1 million dollars for the concert plus overhead expenses simply could not be covered at that time. In '89, our organizers weren't even able to pay for official tour programmes.  :lol: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, познавам човек, който е присъствал на този концерт...

 

Иначе, нека се върнем в настоящото. В събота предстои музикалното събитие на годината в страната. Кой ще бъде в залата?

 

Връзка към коментар

http://www.latimes.com/entertainment/music/posts/la-et-ms-coachella-mega-rock-concert-20160415-story.html

 

Няма такъв фестивал, да събереш 6 мега хедлайнера на едно място, които сами по себе си могат да напълнят и най-големият стадион. Доплаква ми се само като си помисля колко биха стрували билетите (които със сигурност ще изчезнат за милимунди), без да говорим за транспорта до Калифорния, но определено от много, много време не ми се беше доходило на концерт както като прочетох тази новина. 

Връзка към коментар

http://www.latimes.com/entertainment/music/posts/la-et-ms-coachella-mega-rock-concert-20160415-story.html

 

Няма такъв фестивал, да събереш 6 мега хедлайнера на едно място, които сами по себе си могат да напълнят и най-големият стадион. Доплаква ми се само като си помисля колко биха стрували билетите (които със сигурност ще изчезнат за милимунди), без да говорим за транспорта до Калифорния, но определено от много, много време не ми се беше доходило на концерт както като прочетох тази новина. 

 

Уотърс също потвърди:

 

https://www.facebook.com/rogerwaters/videos/1082542875122850/

 

Да ти призная не завиждам. Твърде еклектичен лайнъп. В смисъл, буквално ще ми бъде трудно да се настройвам за всеки от концертите поотделно. Някак предпочитам да ги гледам на самостоятелни концерти с по-големи паузи между тях...

Връзка към коментар

Уотърс също потвърди:

 

https://www.facebook.com/rogerwaters/videos/1082542875122850/

 

Да ти призная не завиждам. Твърде еклектичен лайнъп. В смисъл, буквално ще ми бъде трудно да се настройвам за всеки от концертите поотделно. Някак предпочитам да ги гледам на самостоятелни концерти с по-големи паузи между тях...

 

Е, да. На мен ми е по-интересно от гледна точка на историческия аспект на концерта. Иначе от шестимата мисля, че съм видял двамата, на които държа най-много, двама които ги чакам по-разглезено да дойдат до мен, а с последните двама не съм запознат особено с творчеството им. 

Връзка към коментар

За този концерт през октомври какъв ли ще е сетлистът на Уотърс? Да не би да готви турне? Интересно е каква ще е концепцията на сцената или ще се отчете с нещо фестивално. Също така The Who са се съгласили да не са хедлайнер, защото са преди Уотърс. Цените сигурно ще са космически. 

Връзка към коментар

За този концерт през октомври какъв ли ще е сетлистът на Уотърс? Да не би да готви турне? Интересно е каква ще е концепцията на сцената или ще се отчете с нещо фестивално. Също така The Who са се съгласили да не са хедлайнер, защото са преди Уотърс. Цените сигурно ще са космически. 

 

И на мен ми е интересно. В промото на Уотърс е откъс от Dark side of the moon. Според мен не пречи да изкара сетлиста от това турне, мисля че логистиката беше доста по-проста от Стената, а и по-става за фестивал също.

Връзка към коментар

Много се чудя за концерта на Куин, който ще се състои в София на 23.6.2016. Дали някой е ходил на техен концерт с Адам Ламбърт? Дали си заслужава да се отиде или ще е само губене на време? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.