Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Аз по този повод имам правило, което не знам дали съм споделял. През последните 15-20 години с навлизането на социалните мрежи, новините за концерт/турне излизат още преди да започне официалната продажба на билети. Това е моментът, в който резервирам хотелска стая в добър хотел с право на безплатна отмяна. Едва след това започвам да търся варианти за покупка на билети за концерта. По правило веднага след пускането в продажба на билетите, всичко живо започва да мисли за настаняване и цените моментално скачат нагоре. Винаги резервирам хотелска стая именно за да избегна некоректно отношение на частен стопанин...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Изглежда западните ни съседи са се светнали на далаверата какво значи голям концерт в относително малък град, пък макар и да не е чак толкова малък като Белград. Покрай концерта на Рамщайн цените са до небето, за момента има само 9 хотела с някакъв рейтинг с цена под 500лв на вечер за другия петък в цялата широка зона около Белград. В същото време масово се отменят съществуващи резервации, особено в по-малки хотелчета и ербнб-та с основната идея да се продадат на доста по-добра цена.

 

Та, ако имате някаква резервация за концерта проверете си какъв и е статусът.

Синът ми има точно такъв казус. Но там и човекът, направил резервацията, не беше погледнал дали изобщо имат потвърждение на резервацията, направена преди 2-3 месица. Доскоро се чудех защо Гилън преди време ги нарече Weirdistan.

Връзка към коментар
На 10.05.2024 г. в 14:52, Duke каза:

Иначе, ако трябва да бъда съвсем конкретен, за мен развитието на Клептън приключи с феноменалния "Just One Night" от 1980 г. Въпреки, че Филката успя да възроди кариерата му през 80-те, а в началото на 90-те издаде онзи безсмъртен "Unplugged" и особено "24 Nights" (впрочем, новият бокс сет е страхотен и наистина си струва), поне за мен правилото "Clapton is God" важи най-вече по време на концертните му изяви........................в онзи период, който едва не го погубва...

За съжаление Клептън вече "кара на малко по-ниска предавка". Парадоксално, най-известните му песни са кавъри, а най-добрите му са от онзи период на явно по-качествени наркотици, щото всичките му колеги на неговите години са живи, а онези, които са били с 15-20 години по-млади, намаляха. Само веднъж съм го гледал наживо и двете най-добри изпълнения бяха Badge и Cocaine. 

От време на време си пускам в youtube концертите на Cream от 2005 - първите и последните след 1968 г. Трима гениални музиканти, забравили за няколко дни, че са остри камъни, които не мелят брашно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 hours ago, Duke said:

Аз по този повод имам правило, което не знам дали съм споделял. През последните 15-20 години с навлизането на социалните мрежи, новините за концерт/турне излизат още преди да започне официалната продажба на билети. Това е моментът, в който резервирам хотелска стая в добър хотел с право на безплатна отмяна. Едва след това започвам да търся варианти за покупка на билети за концерта. По правило веднага след пускането в продажба на билетите, всичко живо започва да мисли за настаняване и цените моментално скачат нагоре. Винаги резервирам хотелска стая именно за да избегна некоректно отношение на частен стопанин...

Това е страхотен подход. За съжаление не работи за хора, които нямат фейсшит и прочее (like moi). Дори да имат съмнявам се, че има повече от ХХХ най-запалени фенове на група Х, който да раберат за концерта много по-отрано. А то не е и нужно. Аз харесвам 10ки групи.....нема да го работя това на пълен ден....

 

И най-вече защото И хотели отменят резервации, то най-вече са хотели.

 

П.С а срЪбето не са малки педали........ точно за там за хотел за Хлв в букинг с направена и платена резервация се получава съобщение (не съм сигурен през Б или не) че цената е Х по 3 лв и се плаща кеш на място. Или си ОК или не идвай.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Zaro каза:

Парадоксално, най-известните му песни са кавъри, а най-добрите му са от онзи период на явно по-качествени наркотици, щото всичките му колеги на неговите години са живи, а онези, които са били с 15-20 години по-млади, намаляха. Само веднъж

По този повод Кийт Ричърдс още съжалява за един наркотик оставен в тайник на кола по време на американско турне и реално е живата реклама за качеството на субстанциите през 60-те и 70-те...

Връзка към коментар
преди 8 часа, era123 каза:

Това е страхотен подход. За съжаление не работи за хора, които нямат фейсшит и прочее (like moi). Дори да имат съмнявам се, че има повече от ХХХ най-запалени фенове на група Х, който да раберат за концерта много по-отрано. А то не е и нужно. Аз харесвам 10ки групи.....нема да го работя това на пълен ден....

Аз съм един от първите потребители на тази социална мрежа. Преди това имах профил в MySpace. Използвам социалната мрежа почти изцяло информативно с цел обслужване на основното ми хоби. Освен най-близкия кръг, приятелите ми там са музиканти и меломани от цял свят. Много мои реални приятели не са част от листата, питай тук във форума на колко хора съм отказал "приятелство". Просто държа фейсбук максимално чист от гледна точка на информационния поток и вече почти 20 години ми върши чудесна работа...

Връзка към коментар
преди 21 минути , Duke каза:

По този повод Кийт Ричърдс още съжалява за един наркотик оставен в тайник на кола по време на американско турне и реално е живата реклама за качеството на субстанциите през 60-те и 70-те...

Ами той в едно интервю отговаря на въпроса дали е имал проблеми с наркотиците така:

- С наркотиците не, с полицията имах проблеми.

Връзка към коментар

Наздраве!
Нека си пожелаем незабравими моменти и много и хубава музика с любимите ни групи.

Подарък от Mastercard.
 

https://www.priceless.com/culinary/product/187449/mastercard-day-bulgaria


И все пак не забравяйте, че

ВАШИТЕ ПРИЯТЕЛИ ОТ JACK DANIEL'S ВИ НАПОМНЯТ ДА КОНСУМИРАТЕ ОТГОВОРНО.

И кешбекът е макс 50 лева месечно.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.