Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Легендите Eagles закриха с елегантен стил уикенда, че дори поканиха на сцената Джон Макенроу, за да посвири на китара с неостаряващата Пати Смит...

 

 

20220626_205114.jpg

 

 

20220626_212831.jpg

 

 

20220627_231949.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

image.png

 

Много се чудих как да подходя към това мнение, защото ще ми е трудно да предам следващите редове както трябва на хора, на които Foo Fighters не им говорят нищо, което предполагам може да са голяма част от четящите мнението, по някаква причина сякаш групата не е много популярна в България. Трябва или да съм кратък със сухи факти, които въобще ще изпуснат същината или да се разпростра в няколко страници обяснения, или просто да спестя представянето на групата с надеждата, че или сте запознати с нея или дори да не сте липсата му няма да навреди на повествованието. 

 

Четвърти ден след възпоменателния концерт в памет на Тейлър Хокинс, все още съм подвластен на емоциите, а и доста хора ме питат да им разказвам за концерта, за това реших да събера мисли и впечатления тук на едно място, заедно със снимки и клипчета, така че да предам максимално близо какво е усещането да присъстваш на подобно епохално събитие. 

 

Ще започна с това, че Foos не са типичната група основана от приятели в училище/университет и избухнала до световна популярност в следствие на напасването на талантите им. Това е група родена от жестоката загуба на един от най-добрите ти приятели, а именно самоубийството на Кърт Кобейн. Не е чудно, че голяма част от песните им са посветени именно на това как да преодоляваш тежка загуба, да намериш сили да продължиш, напук на всичките ти вътрешни колебания и изчерпани съпротивителни сили. 

 

It's times like these you learn to live again
It's times like these you give and give again
It's times like these you learn to love again
It's times like these time and time again

 

Тейлър Хокинс пък не е типичния барабанист в група основно доминирана от фронтмена си. Макар и креативната сила да е почти изцяло в Дейв Грол, може да се каже, че Тейлър беше душата на групата, а и в последните години заемаше все по-централно място в концертите им. Пиша го това, защото много често групи успяват да се отърсят почти незабележимо от загубата или напускането на член на състава им, особено когато не е фронтмен, гарантирам че огромна част от групите които харесвате и са още активни имат секция в уикипедия под Previous Members, където ще видите хора които или сте забравили или дори не сте предполагали че някога са били част от групата. Освен барабанист на групата, Тейлър беше и най-добрия приятел на Грол и не е задължително да сте чели книгата му * и е нужнa само бегла рок обща култура за да знаете за тяхната близост.

 

image.png

 

Пиша всичко това за да стане ясно, че загубата на Тейлър поставя Foos в положение на безтегловност и бъдещето на групата 6 месеца по-късно все още не е ясно, това което е ясно е че загубата е гигантска - както за музикалния свят като цяло, така и лична за Грол, който за пореден път трябва да събира парченцата и да се чуди дали има смисъл да се бори и да продължава. Но всичко по реда си. 

 

За първи път гледах Foo Fighters на живо през 2018 в Хамбург. Тогава къде от мързел, къде от друго, влезнах твърде късно на стадиона и бях доста далеч от сцената, а като цяло винаги предпочитам да имам някакъв визуален контакт с групата при концерти на живо. Ревюто ми от този концерт всъщност може да прочетете тук: 

 

Още тогава си бях заплюл, че трябва да ги видя поне още веднъж, вече както трябва, в близост до сцената. После дойде короната и спрените концерти за да стигнем до това да си купя билет за техен концерт през юни тази година в Италия, но не било писано. 

 

Може би имаше нещо поетично това, че трибют концертите бяха обявени точно по времето, в което бях в Италия това лято, само като видях идеята, концепцията и първоначалния списък с участници и знаех, че няма сила и финансови пречки на света, които да ме спрат да присъствам. Освен силата на ticketmaster и тяхната клика, които както знаем са нещо повече от божество в съвременните лайв концерти. Или силата на Уиз да отменят полети това лято... Абе имаше сили, които могат да ме спрат, но реших че каквото е нужно да дам от себе си ще го дам. 

 

В уречения част на пускане на билетите, картинката беше очаквана - забиващи сайтове, уж налични билети, които при добавяне в кошницата ти дава че изчезват и т.н. При едно от многобройните презареждания на сайта изведнъж някак се оказаха три билета в кошницата ми - не знам защо три, аз по начало исках два за мен и Таня, освен това държах на стоящи пред сцената, а тези бяха седящи някъде си. Нямах време да ги проучвам, третия билет лесно щях да го наместя, а местата...за такива концерти не можеш да си претенциозен - важното е да си там, защото емоцията е навсякъде - от първия ред пред сцената, до най-високия сектор под покрива. Въвеждам номера на картата, потвърждавам през телефона плащането и започват най-дългите секунди чакане транзакцията да бъде потвърдена, което е факт малко преди да получа микроинфаркт. Така и не мога да повярвам на късмета си, концертът се разпродаде за минути, което включва и многобройните грешки, които даваха двата официални сайта за покупка. Ужасно много хора нямаха моя късмет. 

 

Купихме билети за Уиз, с двудневен буфер преди концерта, ако нещо бяха отменили сигурно щях да паля колата, не знам. За пореден късмет всичко беше наред с полетите ни и ето ни няколко месеца по-късно на Уембли. Местата ни са буквално в "гълъбарника" както се изказа един колега, но това нямаше никакво значение в случая. 

 

image.png

 

 Уж исках да е кратко, но май няма да е. Така че следва продължение...

 

* силно препоръчвам книгата, особено за тези които най-впечатлителния им период е бил през лудите 90 години. Дори и да не сте фенове на Грол, книгата е нещо като снимка на епохата с многобройни интересни истории. Ще се запознаете и от по-близо с Грол, една от "най-човешките" рок звезди, въпреки парадокса че популярността му идва първоначално като член на една от най-бунтарските групи. https://www.davegrohlstoryteller.com/ 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 14 минути , Георги каза:

В уречения част на пускане на билетите, картинката беше очаквана

Добре дошъл в клуба, както се казва... Аз от години се оплаквам, дори наръчник съм издал на тема "Как да се пребориш с ботовете при онлайн покупка на билети за концерт", но нищо не помага за елиминиране на усещането от... 

 

преди 16 минути , Георги каза:

най-дългите секунди чакане транзакцията да бъде потвърдена, което е факт малко преди да получа микроинфаркт.

Бих се обзаложил на сериозна сума, че поне годинка от живота ми е съкратена от подобни състояния през последните десетина години. А, уви, вместо нещата да стават по-добри, положението става все по-тегаво и дори групите и изпълнителите станаха безсилни (или пък част от заверата) пред виртуалната реалност...

 

И за да съм по темата. През март около концертите на Genesis в Лондон се заговори, че именно Nic Collins е гласен за заместник на Taylor Hawkins във Foo Fighters. Освен изброените на плаката, доколкото разбрах онзи ден Sir Paul McCartney е върнал жеста на Dave Grohl от тазгодишния Glastonbury и също е излязъл на сцената, но предполагам ще пишеш и за този велик момент...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Duke каза:

Освен изброените на плаката, доколкото разбрах онзи ден Sir Paul McCartney е върнал жеста на Dave Grohl от тазгодишния Glastonbury и също е излязъл на сцената, но предполагам ще пишеш и за този велик момент...

Неговото участие беше най-зле пазената тайна. Но да, ще вървим хронологично. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам дали някой ще се заинтригува, но вчера и днес започна предварителната продажба на две знакови за 2023 г. европейски турнета. Става дума за тези на MUSE и Roger Waters...

 

Логистиката сочи като най-удобна дата от турнето на MUSE тази на Сан Сиро в Милано (събота, 22.07.2023 г.), докато краковската "двойка" (петък и събота) е най-подходяща за посещение на прощалното турне на Roger Waters. Цените са умерени за MUSE и очаквано високи за Roger Waters, но някои си знаем защо цената няма значение и в двата случая...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 22.06.2022 г. в 10:09, Mistela каза:

https://www.bigstub.com/Concert-Tickets

 

търсейки дати за концерт на Депеш Мод попаднах на този сайт

 

Ако някой попадне на дати за 2022 на Депеш - да сподели моля!

 

На 23.06.2022 г. в 9:43, Duke каза:

След шокиращата смърт на Andy Fletcher преди по-малко от месец, концерти на DM са практически невъзможни, а лично мен ако питаш, евентуално след години ще получим нещо като прощално турне от страна на Martin и Dave, като не бих се изненадал към тях да се присъедини и Alan Wilder...

Когато през 1980 г. се разпадат Eagles, журналисти питат Don Henley дали все пак съществува възможност някога членовете на групата да излязат заедно на една сцена. Отговорът е красноречив и обезкуражаващ: "When Hell freezes over..."

 

Всички знаем, че само 14 години по-късно, адът все пак успя да замръзне някак...

 

Така и с DM и моята прогноза от преди няколко месеца. В крайна сметка ще се случи по-скоро от очакваното. На 04.10.2022 г., Martin и Dave ще дадат специална пресконференция в Берлин на която се очаква да представят нов албум и турне...

 

Очевидно двете "сухи" пандемични години продължават да оказват своето влияние и всичко живо реши да капитализира въпреки очертаващата се поредна икономическа криза. Остана само Peter Gabriel (слуховете за нов албум и турне витаят във въздуха от известно време) и нещата съвсем ще излязат извън контрол по отношение на концертния ми график за 2023 г...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 10 минути , tougherty каза:

Задължително ще се посети, чакаме летните разписания за да видим къде.

Само да предупредя, че очакванията са билетите за всички дати да бъдат изкупени в рамките на няколко дни, а за определени дати - в рамките на часове. Предварителната продажба започва от утре, а официалната от петък...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Duke каза:

Само да предупредя, че очакванията са билетите за всички дати да бъдат изкупени в рамките на няколко дни, а за определени дати - в рамките на часове. Предварителната продажба започва от утре, а официалната от петък...

Само да кажа, че по информация по-близо до източника: Depeche Mode einzelne Songs, nicht das ganze Programm

 

Ще рече: Дуото ще изпее само отделни парчета 🤓

 

Почти се бях залетяла, за Франкфурт през юни..., ама.. сега съм пас.

Връзка към мнение
преди 22 часа, Anna Kalinovska каза:

Само да кажа, че по информация по-близо до източника: Depeche Mode einzelne Songs, nicht das ganze Programm

 

Ще рече: Дуото ще изпее само отделни парчета 🤓

 

Почти се бях залетяла, за Франкфурт през юни..., ама.. сега съм пас.

Въобще не ми е ясно за какво пишеш. Става дума за нов албум и турне съставено от пълнокръвни концерти с нормално времетраене от около два часа. Това с "отделните парчета" може би се е отнасяло за пресконференцията или някое бутиково клубно участие...

Връзка към мнение
преди 25 минути , Duke каза:

Въобще не ми е ясно за какво пишеш. Става дума за нов албум и турне съставено от пълнокръвни концерти с нормално времетраене от около два часа. Това с "отделните парчета" може би се е отнасяло за пресконференцията или някое бутиково клубно участие...

🤗 😔 Sorry. Така става, когато човек попита, вместо да си почете сам. 

https://newsingermany.com/depeche-mode-are-planning-six-concerts-in-germany-in-2023/

Супер хубаво да се насладиш и изкараш!

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Внимание @neuromancer ! Обявени са датите за "John Lord's Concerto For Group And Orchestra" в Бразилия!

 

+𝗝𝗢𝗡 𝗟𝗢𝗥𝗗´𝘀 “𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁𝗼 𝗙𝗼𝗿 𝗚𝗿𝗼𝘂𝗽 𝗔𝗻𝗱 𝗢𝗿𝗰𝗵𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮” –
𝗕𝗥𝗔𝗭𝗜𝗟 𝘁𝗼𝘂𝗿 𝟮𝟬𝟮𝟯+
𝐵𝑟𝑢𝑐𝑒 𝐷𝑖𝑐𝑘𝑖𝑛𝑠𝑜𝑛 (𝐼𝑟𝑜𝑛 𝑀𝑎𝑖𝑑𝑒𝑛) / 𝑇𝑎𝑛𝑦𝑎 𝑂´𝐶𝑎𝑙𝑙𝑎𝑔ℎ𝑎𝑛 (𝑊ℎ𝑖𝑡𝑒𝑠𝑛𝑎𝑘𝑒) 𝐽𝑜ℎ𝑛 𝑂´𝐻𝑎𝑟𝑎 (𝐽𝑒𝑡ℎ𝑟𝑜 𝑇𝑢𝑙𝑙) / 𝐾𝑎𝑖𝑡𝑛𝑒𝑟 𝑍 𝐷𝑜𝑘𝑎 / 𝐵𝑒𝑟𝑛ℎ𝑎𝑟𝑑 𝑊𝑒𝑙𝑧 /
𝑝𝑙𝑢𝑠 85-𝑝𝑖𝑒𝑐𝑒 𝑂𝑟𝑐ℎ𝑒𝑠𝑡𝑟𝑎 𝑐𝑜𝑛𝑑𝑢𝑐𝑡𝑒𝑑 𝑏𝑦 𝑃𝑎𝑢𝑙 𝑀𝑎𝑛𝑛
15ᴛʜ Aᴘʀɪʟ 2023 – Vɪʙʀᴀ – SAO PAOLO
19ᴛʜ Aᴘʀɪʟ 2023 – Tᴇᴀᴛʀᴏ Pᴏsɪᴛɪᴠᴏ – CURITIBA
21sᴛ Aᴘʀɪʟ 2023 – Vɪᴠᴏ Rɪᴏ – RIO DE JANEIRO
25ᴛʜ Aᴘʀɪʟ 2023 – Aᴜᴅɪᴛᴏʀɪᴏ Aʀᴀᴜᴊᴏ Vɪᴀɴɴᴀ – PORTO ALEGRE
𝑂𝑟𝑐ℎ𝑒𝑠𝑡𝑟𝑎𝑠: 𝑀𝑢𝑛𝑖𝑐𝑖𝑝𝑎𝑙 𝑂𝑟𝑐ℎ𝑒𝑠𝑡𝑟𝑎 𝑜𝑓 𝑆𝑎𝑜 𝑃𝑎𝑜𝑙𝑜 / 𝑈𝑙𝑏𝑟𝑎 𝑂𝑟𝑐ℎ𝑒𝑠𝑡𝑟𝑎
T̲i̲c̲k̲e̲t̲s̲ ̲o̲n̲ ̲s̲a̲l̲e̲:̲
Dig. photo design: Qualitadesign.com.br
Picture credits incl.: Manfred Fichtinger
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Peter Gabriel отново доказа своята екстравагантност и непредсказуемост! След като в продължение на цели 20 години самият той спекулираше с темата "нов албум", след като още преди 15 години обяви, че той ще се казва I/O и непрекъснато повтаряше, че издаването му е въпрос на време, а ние - неговите заклети фенове чакахме и чакахме, вчера събитията се развиха със светкавична бързина. Сутринта се събудихме с многозначителен ъпдейт на корицата на официалния профил на Peter Gabriel в социалната мрежа. Така, спекулациите от лятото, появили се в интервю на Manu Katche, в което той се издаде, че до края на годината ще излезе нов албум на Peter, а през 2023 г. ще има световно турне, сякаш започнаха да придобиват реални измерения. Само два часа по-късно, феновете на Gabriel получиха нарочни имейли, в които не просто се потвърждаваше издаването на нов албум, но също така се обявяваше и европейско турне през 2023 г. И не само това, а един час по-късно получихме и имейл с линкове за предварителна продажба, която започваше след......само още един час... Да се чуди и мае човек! 20 години болезнено очакване и изведнъж в рамките на няколко часа дайхард феновете се сдобиха с билети за най-добрите места преди официалната продажба дори да е започнала... Само Peter Gabriel е способен на подобно нещо!

 

 

313256587_10160734834862053_633758511271672922_n.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

            BONO STORIES OF SURRENDER

 

25E5576D-067B-40B4-BA03-901E6FE9BB66.jpeg
 

Беше удоволствие да присъствам на нещо толкова докосващо и лично.Бил съм на 7 концерта на U2,но на такъв спектакъл,да невероятен моно спектакъл ,за първи път.

След обявяването на датите за събитието за представяне на книгата “Surrender:40songs,One Story by Bono” дойде и тежката “задача” за закупуването на билети.Всички обявени събития са в тесен кръг от по 2000-2500човека ,което правеше “задачата”още по сложна.Другия фактор беше,че обявената дата за предварителна продажба,щеше да ме завари в далечна дива точка на света,вероятно със слаб нет или почти никакъв и то само на телефон.В определения ден и час нет имах,но колкото и да цъках да купя билети не успях,просто за минути изписа всичко е продадено 😂.Това не ме разколеба,потънах в сайтовете за прекупвачи и се сдобих на двойна цена за спектакъла в The London Palladium на 16.11.2022,но както се казва кеф цена няма.Само истински фен на група,музикант,отбор,писател…би ме разбрал каква е тръпката от това.

Някъде две седмици преди стартиране на тура от Щатите,бе обявено,че на повечето места използването на телефони ще бъде забранено.Греда викам си,но каквото такова.Присетих се за първите ми концерти на българските рок групи още ,като тинейджър .Тогава нямахме телефони за снимки ,апарати с ленти не сме носили.Само се наслаждавахме,забавлявахме,слушахме,куфеехме.Не се чудехме от кой ъгъл да снимаш клипове и снимки безброй.Самоубедих се,че може би така е по добре,спомена ще остане в мен самия😊

Билетите за полети бяха налични вече,оставаше само хотел да букна,който да е в близост до залата в Soho.Е и тук лека греда,дебела работата💰💰💰Но какво да се прави,то “гаргата”отдавна бе станала рошава,тъй че бях претръпнал вече 😂.И за да бъде класически фенско изживяване, времето си беше типично лондонско,проливен дъжд,а опашката пред театъра голяма,та освен рошава стана и мокра😂Пък и нали съм фен пристигнах по рано,че да пробвам късмета да видя Боно за автограф.Е…само видях колата от която слезна пред задния вход🤷🏻‍♂️.

По принцип за всеки закупен билет за шоуто има и безплатна книга.Но да не мислите,че взех книга,ми не😂Понеже билетите са купени от сайт в който закупили билети ги препродават,книгата била шипната до първия купувач,иначе в залата имаше щанд с книги,които се раздаваха срещу име на закупилия билет или на друг посочен-мен ме нямаше,два пъти търсиха🤷🏻‍♂️😂.Добре казвам,тогава искам да купя книга,още 25£ капка в морето е вече.Е да,но не.Книгата не се продава на събитието,само в книжарници🤷🏻‍♂️.Сутринта предстоеше обикалянето на близките в района.

На входа както очаквах,раздадоха специални калъфи в които слагаш телефона и ги заключват,на излизане ти ги отключват.Впечатление правеше,че никой не се опита да мине метър и да се направи на тарикат,спокойно можеш да имаш втори телефон.На няколко пъти си посягах по навик,викам си чакай да направя една снимка,после се усещам,че няма с какво😂

Местата започваха да се запълват ,поне бях взел хубаво място 10 ред в първия сектор пред сцената,което е на 10-12 метра от нея.Наближаваше обявения час за шоуто 20:30,когато изведнъж настана суматоха,хората наставаха и заръкопляскаха,Али съпругата на Боно дойде заедно с дъщеря им Джордан и седна на места в публиката,буквално пред мен през един ред-ми няма с какво да снимам баси😂.След няколко минути Боб Гелдоф и Браян Ино пристигнаха с аплодисменти от публиката и седнаха в близост.Ноел Галахър и Ричи Самбора бяха в съседния сектор.Очаквах спектакъла  в тази зала да бъде много различен и “интимен” пред не повече от 2200-2300 зрители.Но не очаквах доста известни личности да седнат не в ложите или специална зона а между феновете.

Без никакво забавяне точно в 20:30ч Боно излезна на сцената,преди него места на сцената бяха заели трима музиканти.На клавиши и перкуси Джакнайф Лее,който е работил като продуцент с U2 и още две ирландки,които бяха непознати за мен,но пък бяха приятна изненада да му акомпанират.Кейт Елис на виолончело и Джема Дохърти на арфа,които направиха песните да звучат съвсем различно и много по докосващо.

Основният сет включваше:

 

City Of Blinding Lights"/"Vertigo"/"With or Without You"/"Out of Control"/"Stories for Boys"/"I Will Follow"/"Iris (Hold Me Close)"/"Sunday Bloody Sunday"/"Pride (In the Name of Love)"/"Where the Streets Have No Name"/"Desire"/"Beautiful Day"/"Torna a Surriento"

Естествено включи допълнително и някои други песни.Но това не беше рок концерт и нито една песен не изпълни до край,малко дразнещо ,но разбираемо от публиката.При изпълнението на "With or Without You" публиката стана на крака и започна да ръкопляска и пее,но Боно успокои и подсети публиката с жест на ръката си ,че това е различно представление.

Разигравайки различни случки от живота си Боно влизаше в ролята на баща си как разговаря с него.Пресъздаваше диалози между двамата в ирландския пъб Finnnegans’s of Dalkey. Дъртия Хюсън е гледал много скептично на заниманията на младия Боно и това ,че пропилява времето си в репетиции на бунтарска музика и неделни гинеси в пъба.Искал е да си намери сериозна работа,но Боно просто е искал да слуша само Ramones😃

 

https://youtu.be/_B7Qt861IJI

 

Играеше скеч със съдовия хирург,който му е спасил живота след операция на сърцето.

Възхваляваше съпругата си Али и тяхната любов от ученическите години,която почва във същата седмица в която се запознава с другите от бъдещата група U2.

 

Превъплъщава ше се много добре в образа на  Лучано Павароти.Предствлението бе на фона на рисувана анимация,която пресъздаваше хора и моменти от живота на Боно.

Завърши спектакъла с песента “Torna a Surriento”,любимата песен на покойния му баща.

Естествено не излезна на бис,както на концерт.

 

 

 

“Music can change the world because it can change people”- Bono 

 

B88CD2AC-BA89-4D46-91E9-E319CDF3BFDD.jpeg

  • Харесвам 6
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

U2 обявиха серия Achtung baby! концерти през есента във Вегас, за първи път без  член на групата . Лари ще се оперира и възстановява тая година. Да видим какво предстои.  Аз турне за албума чакам ли чакам...че не съм ги гледал от 2015-та.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 16.02.2023 г. в 18:34, bad kid каза:

U2 обявиха серия Achtung baby! концерти през есента във Вегас, за първи път без  член на групата . Лари ще се оперира и възстановява тая година. Да видим какво предстои.  Аз турне за албума чакам ли чакам...че не съм ги гледал от 2015-та.

Голяма издънка, не го очаквах от тях! Още от миналата седмица ми пускат имейли с насоки за включване в листа на чакащите за билети. Тъй като няма да летим до Вегас специално за тези концерти в стил Селин Дион не обърнах внимание на факта, че ще бъдат без Лари. Явно договорът е бил подписан когато се е установила невъзможността на Лари да участва. U2 са последната група, която очаквах да извърши предателство спрямо свой пълноправен (да не говорим, че Лари е реалния основател на групата) член заради поети ангажименти, разбирай, заради пари...

 

Връзка към мнение

Лари беше казал в интервю още преди няколко месеца, че ако има турне 2023 , ще е без него, заради здравословни проблеми. Явно са имали някакви планове, а и все пак след месец издават нов /стар албум, който трябва да се промотира.

 

Доколкото разбирам зорът за Вегас е да са първите във въпросната зала, иначе нищо конкретно не се знае за брой дати, но се върти че ще са 8 или 12. Няма да е *класически* residence.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

АС/DC отново на сцената след 7 години прекъсване! 


AC/DC return to the stage for first time in seven years
 

Australian rockers AC/DC will take the stage live for the first time since 2016 this year.

 

Guitarist Angus Young of AC/DC performs on stage during the legendary Australian rock band's 'Rock or Bust' World Tour at Etihad Stadium on December 6, 2015 in Melbourne, Australia.

 
 
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да споделя накратко впечатления от спектакъла This Is Not A Drill на Roger Waters, който в момента е на европейско турне. Умишлено използвам думата спектакъл, защото това не е концерт в истинския смисъл на думата, а концептуален продукт от най-висша форма. За почитателите на Roger Waters, разбира се, това не е никаква изненада. Аз определям този човек за най-важният и влиятелен визионер в съвременното изкуство. Неговите спектакли съчетават музика, лирика, визуални послания и иновативни технологии. Ако си мислите, че достигнатите стандарти по време на спектаклите от турнето The Wall отпреди 12-13 г. или пък тези демонстрирани по време на следващото турне Us + Them през 2017-18 г. остават недостижими се лъжете жестоко! С ръка на сърцето си декларирам, че This Is Not A Drill е най-великия концептуален спектакъл правен някога и достоен финал на забележителната кариера на Roger Waters. В рамките на два часа и половина с антракт между двете части на спектакъла, Roger Waters прави равносметка на творческия си и личен живот с плах опит за последен път в прав текст да обясни на какво се дължат иначе противоречивите му политически възгледи. Наистина се надявам, ако въобще има коментари след този мой кратък репортаж, да не се навлиза в политическата тема, защото монетата има две страни и нищо не е черно и бяло...

 

През изминалия уикенд гледахме This Is Not A Drill два пъти на две различни локации от две различни гледни точки в залата. Първият концерт беше в стокхолмската Tele 2 Arena, а нашите места на втори ред до пътека, буквално на два метра от случващото се на сцената. Тъй като всъщност Tele 2 Arena е покрит футболен стадион, атмосферата беше малко странна с големите незаети пространства на терена между блоковете със столове и самите трибуни. Спектакълът This Is Not A Drill е проектиран за стандартни закрити зали, което означава и специфични настройки на пространствения 5.1 съраунд звук, който е много важна част от изживяването. Именно затова съраунд ефектите в Стокхолм не бяха толкова ясно изразени, но като цяло звук и визия бяха на обичайно високо ниво. За втори пореден път (след един от концертите от турнето The Wall в Будапеща), благодарение на чудесните си места, успяхме да осъществим визуална комуникация с Родж, който много се кефи на отдадени фенове, бързо запомня местоположението им и периодично се връща към тях с различни форми на комуникация. Честно казано не беше и толкова трудно, предвид заспалата шведска публика, която наистина напомни в това отношение на унгарската. Малко преди началото, Тити забеляза българско знаме зад нас в края на редовете на терена към трибуните и отиде да провери. Оказаха се българи дошли специално за концерта, което много ме зарадва, защото имах чувството, че сме единствените "the bleeding hearts and the artists" дошли чак от България да изпратят Родж...

 

20230415_204507.jpg.a03cc2d0c8078494c96fa5b77ba447c3.jpg

 

20230415_214019.jpg.a583fed6bf63a176d2ba4fdde5c54fe3.jpg

  

20230415_222543.jpg.f72bba7c016b9f8d075e4122e6441920.jpg

 

Два дни по-късно сменихме държава, град и местоположение, за да видим This Is Not A Drill в копенхагенската Royal Arena. Тъй като концертите в Копенхаген бяха без седящи места на терен за разлика от по-голямата част от турнето, избрахме да гледаме шоуто от противоположната страната. Залата е със стандартни размери и определено съраунд ефектите тук бяха по-въздействащи, а позицията на оградата между терен и трибуни ни даде възможност и в пълна степен да се насладим на визуалната част от спектакъла...

 

20230417_211401.jpg.e141cb4dda5c2421ec9950c1db7c42af.jpg

 

20230417_214213.jpg.2dc91bb7729b79ced66d7019cf22a0a3.jpg

 

В заключение ще напиша, че вчера излезе официална информация за планирано директно излъчване в киносалони по цял свят на концерта от турнето на 25.05.2023 г. в Прага. Все още не е ясно дали България ще бъде включена в глобалното събитие, но ако това се случи, съветвам всеки фен на изкуството (не само на Roger Waters или Pink Floyd) да посети това събитие. Естествено, феновете на Pink Floyd ще имат привилегията да установят "тънката червена нишка" около която е изградена цялата концепция на This Is Not A Drill и за тях удоволствието ще бъде още по-голямо, като няма да спойлвам излишно в тази насока...

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение

Airbourne в София на 17 юли 2023 г.!

Зашеметяващата рок шайка от Австралия най-после в България.

Airbourne идват в София и това е горещото рок събитие на столицата! Тези супер сърцати и праволинейни рокери ще развихрят безкомпромисното си рок шоу на 17 юли 2023 г. в простора на "Арена София", Столичен Колодрум, като спирка от европейското им турне.

 

768x.jpg?_=1682152781

Airbourne идват в състав:

Джоел О'Кийф - вокали и соло китара
Джарад Морис - китара
Джъстин Стрийт - бас
Райън О'Кийф - барабани

 

 

Билети в мрежата на Eventim - ТУК

Повече за събитието: ТУК

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.