Прескочи до съдържание

Малка европейска разходка


eloena

Препоръчани мнения

Миналия октомври аз също платих с КК.Тази година пропуснахме словенските винетки,защото минахме Рика-Триест.

Аз също един път минах по този път. Нямаше почти никакъв трафик, не се плаща винетка, но е по-дълъг и ако се сметне горивото идва същата работа общо взето. Аз го избрах за да разнообразя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също един път минах по този път. Нямаше почти никакъв трафик, не се плаща винетка, но е по-дълъг и ако се сметне горивото идва същата работа общо взето. Аз го избрах за да разнообразя

Нали отчиташ, че ситуацията от преди и сега е различна? 

Връзка към мнение

Новите правила за граничен контрол в Унгария - цък.

Topfly ще потвърди или не информацията. 

 

За пътуващите легално реално няма нови правила! Единственото което може да се очаква са по чести проверки на фургони и други закрити превозни средства в търсене на нелегални имигранти. Трафикът на хора се санкционира още по строго и по бързата процедура, така че никакви стопаджии!

 

За нелегалните имигранти правилата се промениха много, като най-крайните са следните:

 

Съгласно новото унгарско законодателство, което е в противоречие с това на ЕС, бежанците, които ще бъдат третирани като обвиняеми, няма да имат преводач в съда. Техните документи няма да бъдат превеждани, те няма да получават преведен обвинителен акт, нито преведени постановените присъди, пише на сайта си сръбският вестник „Блиц“.

 

Малолетните бежанци няма да се ползват от специално отношение, ще бъдат съдени като възрастни. Жалбите ще бъдат отхвърляни в рамките на часове, пише Янеско.

 

Прочети още на: http://www.dnes.bg/world/2015/09/14/kakvo-e-namislil-viktor-orban-za-bejancite.276510

 

Връзка към мнение

Нали отчиташ, че ситуацията от преди и сега е различна? 

Сега бих избрал директно без да се замислям този маршрут. Хем е нещо ново, хем ще се спести време и нерви по границите.

Връзка към мнение

Новините от днешната преса са, че реално имигрантският поток към Унгария е спрял, а част от бежанците са започнали гладна стачка близо до унгарската граница. В същото време както се очакваше бежанският поток се е насочил на Запад към Хърватска.

 

Затварянето на унгарската граница ще принуди бежанците да преминават през минирани райони в Хърватска

http://www.blitz.bg/news/article/361194

Връзка към мнение

Аз също един път минах по този път. Нямаше почти никакъв трафик, не се плаща винетка, но е по-дълъг и ако се сметне горивото идва същата работа общо взето. Аз го избрах за да разнообразя

Изобщо не го препоръчвам.И аз минах,за да разнообразя,но се прецаках.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изобщо не го препоръчвам.И аз минах,за да разнообразя,но се прецаках.

В момента ще е по-бърз и сигурен вариант при всички случаи

Връзка към мнение

Зависи накъде си тръгнал. По-бърз ако пътуваш към Италия, Франция, Испания, но не и ако пътуваш за Чехия, Словакия итн.. какъвто е техния случай. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Друга новина е, че сърбите са обявили, че ще изведат войски на унгарската граница за да предотвратят репатриране към тях на бежанци. Вероятно обаче няма да се наложи да се репатрират много хора, защото Унгария е затворила доста плътно границата и за сега няма новини, че много бежанци са успели днес да минат границата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Магистралното КПП при Röszke -Horgos в момента е затворено и за нормален трафик с автомобили. Полицията препоръчва заобикаляне към КПП TOMPA-Kelebia.

 

Според мен ключово е как ще реагират сърбите на ситуацията. До сега в Сърбия нямаше сериозни проблеми, защото качваха бежанците на автобуси и ги караха на унгарската граница. Ако по желание на бежанците обаче почнат да ги карат към границата с Хърватска скоро там може да се получи проблем. Унгарците за всеки случай са почнали да изграждат ограда и към Румъния.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На гръцко македонска граница са се появили активисти които раздават листовки с тази карта и са създали фейсбук група avoidhungary Не е ясно кой стои зад тази група, но е възможно да имат нещо общо с унгарските власти. Според граничната полиция на Хърватска е много вероятно мигрантския поток да се насочи към тях..

 

11999016_757477737695832_735029348255572

 

При сегашното положение може би е най-разумно да минете през моста Видин-Калафат, но до петък има още време...

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Лично аз бих превърнал тази "малка европейска разходка" в "чудесна балканска разходка", но явно организацията е в такъв стадий, че е невъзможна промяната на маршрута. Иначе времето е прекрасно за обиколка по любимия ми балкански кръг на самопознанието София - Скопие - Охрид - Елбасан - Тирана - Бар - Котор - Дубровник - Мостар - Сараево - Мокра гора - София...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

От Хърватското посолство в Будапеща скоро са кометирали, че нямат да попречат на мигрантите да влезат в Хърватска, а ще ги приемат и ще им помогнат в съответствие на “европейската солидарност“. Словения за сега не е коментирала, но все по вероятно изглежда мигрантския поток да се насочи към Хърватска. Унгарската граница със Сърбия при магистралата продължава да е затворена, заради струпали се бежанци от сръбската страна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лично аз бих превърнал тази "малка европейска разходка" в "чудесна балканска разходка", но явно организацията е в такъв стадий, че е невъзможна промяната на маршрута. Иначе времето е прекрасно за обиколка по любимия ми балкански кръг на самопознанието София - Скопие - Охрид - Елбасан - Тирана - Бар - Котор - Дубровник - Мостар - Сараево - Мокра гора - София...

На мен всичко това ми е непознато, така че, където ме отвее вятъра, все ще е чудесно, но хората с мен си планират нещата от пролетта, та трудно се сменя филма в главата. Дано имаме късмет да минем някък си между капките, колкото и оптимистично да звучи :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен всичко това ми е непознато, така че, където ме отвее вятъра, все ще е чудесно, но хората с мен си планират нещата от пролетта, та трудно се сменя филма в главата. Дано имаме късмет да минем някък си между капките, колкото и оптимистично да звучи :)

 

Днес реално не са влезнали никакви бежанци в Унгария. До петък е най-вероятно всички които са влезли преди това ще се изтеглят към  Австрия и положението на сръбско унгарска и австрийско -унгарската граница ще се нормализира.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Във фесбук групата avoidhungary се появи това

 

11214336_757464634363809_623720915635698

 

В сръбската преса вече пишат, че пренасочват автобусите с бежанците от унгарската граница към селището Шид на Хърватската граница.

 

NOVA RUTA Na izbegličkim autobusima iz Preševa umesto "Mađarska" sada piše "Hrvatska"

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/590939/NOVA-RUTA-Na-izbeglickim-autobusima-iz-Preseva-umesto-Madjarska-sada-pise-Hrvatska?ref=fbblic

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте на всички,

някой има ли наблюдения как седи въпроса с летищата и проверките по тях дали има промяна някаква и ако да в какво се изразява?

Връзка към мнение

КПП-то Röszke-Horgos на магистралата между Унгария и Сърбия продължава да е затворено, заради бежанци, които се надяват да ги пуснат в Унгария, но основният трафик на мигрантите вече се е изместил към Хърватска. Полицията все още препоръчва да се заобикаля през КПП Tompa-Kelebia, което удължава пътя с 1 час.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте на всички,

някой има ли наблюдения как седи въпроса с летищата и проверките по тях дали има промяна някаква и ако да в какво се изразява?

 

За сега няма никаква промяна, защото авиокомпаните отказват да превозват бежанци. Причината е правило в ЕС, че ако на бежанеца му откажат да му признаят статута на бежанец, авикомпанията е длъжна на свои разноски да го върне в точката от където е тръгнал. Реално само който се добере с гумена лодка или нелегално мине някоя граница на ЕС може да подаде молба за бежанец...

Точно заради този проблем се отказахме от една разходка със самолет до Дортмунд тази есен. Нямам идея как ще е...

 

Със самолет няма никакъв проблем, а до колкото знам и в Германия ситуацията е относително спокойна. Бежанците са настанени в лагери, казарми, жилища и т.н. Само по сухопътните граници може да има проверки на документите, но това когато пътуваш със самолет не те засяга.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бариерите пред бежанците не спират туроператорите и автобусните превозвачи засега

http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2015/09/16/2610893_barierite_pred_bejancite_ne_spirat_turoperatorite_i/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Част от бежанците и днес още не са се отказали плановете си да влезат Унгария през КПП Röszke-Horgos на унгаро-сръбската граница, като е имало и леки сблъсъци с унгарската полиция. Сърбите за сега не се намесват. Унгарските власти преди малко обявиха, че КПП Röszke-Horgos на магистралата ще бъде затворено за 30 дни. КПП Tompa-Kelebia продължава да е отворено, като камионите чакат 2-3 часа, а колите за сега минават бързо.

 

На унгаро-австрийската граница днес са прекратили проверките и се минава без проблем.

 

Австриците са въвели провека на документите на границата със Словения, а Словения на унгарската граница.

 

От към Румъния се влиза и излиза без проблем в Унгария.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Topfly, имаш ли идея тур. автобуси от къде влизат в Унгария? През КПП Tompa-Kelebia ли?

Връзка към мнение

Topfly, имаш ли идея тур. автобуси от къде влизат в Унгария? През КПП Tompa-Kelebia ли?

 

Вероятно от там. Не съм чувал да обикалят през Румъния.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес броят на бежанците на КПП Röszke-Horgos значително е намалял, защото повечето от тях се качват на таксита и автобуси към хърватската граница. КПП-то обаче продължава да е затворено и няма промяна на решението за затваряне за 30 дни.

 

КПП Tompa -Kelebia е напълно проходимо за леки коли (само по две три коли чакат на опашка), но се е образувала километрична опашка от камиони.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.