Прескочи до съдържание

Малка европейска разходка


eloena

Препоръчани мнения

Георги, за влизане в Германия ли си чакал толкова дълго във Франкфурт? Аз минах паспортната проверка на същото летище сряда вечерта за броенни минути (но излизах от страната).

Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги, за влизане в Германия ли си чакал толкова дълго във Франкфурт? Аз минах паспортната проверка на същото летище сряда вечерта за броенни минути (но излизах от страната).

 

Да, чакането беше за влизане в Германия.

Връзка към мнение

Докладвам. На КПП Tompa-Kelebia - никакви опашки, никакви проблеми!  :) 

Потвърждавам :)

Без никакъв пробрем минахме Томпа-Калебия. 15 мин сме чакали, но както казаха -дължи се на уикенда.

Поздрави от Будапеща :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

На КПП Röszke-Horgos вече няма никакви бежанци и вероятно скоро ще отворят пункта. Към Виена за сега няма абсолютно никакъв проблем, но си вземете все пак в колата малко повече вода и храна. Като алтернатива, преди границата може да се насочите към Братислава и тогава няма да имате никакъв проблем.

 

След голямата борба на унгарците с бежанците, сега пак започнаха да ги пускат, но организирано през Хърватската граница. Качват ги на влак и ги карат до границата с Австрия Hegyeshalom-Nickelsdorf, като полицаи ги придружават до един австрийски паркинг от където ги чакат автобуси. Няма свободно разхождащи се по магистралата хора, но все пак внимавайте!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

“Приятелите“ ни от фейсбук групата avoidhungary публикуваха преди малко това. Не разбирам арабски, но линийките са доста ясни. Ако насочат мигранстки поток в тази посока, може да има проблем и на Видин-Калафат. Там за съжаление няма алтернатива да се заобиколи КПП-то по суша...

 

10421413_759912624119010_783810045262330

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази сутрин унгарците са отворили КПП-то Röszke-Horgos на магистралата със Сърбия. Струпване на бежанци за момента има единствено от австрийската страна на КПП Hegyeshalom-Nickelsdorf в един паркинг, но те не пречат на движението по магистралата към Виена. Като цяло положението в Унгария е абсолютно спокойно, а бежанците се превозват със специални влакове от хърватската до австрийската граница.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

“Приятелите“ ни от фейсбук групата avoidhungary публикуваха преди малко това. Не разбирам арабски, но линийките са доста ясни. Ако насочат мигранстки поток в тази посока, може да има проблем и на Видин-Калафат. Там за съжаление няма алтернатива да се заобиколи КПП-то по суша...

Благодаря за информацията!

Притеснява ме да няма проблем на Кулата. Много българи в момента са в Гърция, ние също и се чудя дали да не се приберем през Илинден. Но пък ни се удължава пътя многократно (до Солун сме).

Отделно как ще се справи държавата ни с това - не ми е ясно. Вероятно никак...

Връзка към мнение

Благодаря за информацията!

Притеснява ме да няма проблем на Кулата. Много българи в момента са в Гърция, ние също и се чудя дали да не се приберем през Илинден. Но пък ни се удължава пътя многократно (до Солун сме).

Отделно как ще се справи държавата ни с това - не ми е ясно. Вероятно никак...

 

През българо-гръцката граница не вярвам да има проблем, защото е вероятно бежанците да заобиколят официалните КПП-та. Докато унгарците не изградиха ограда по границата със Сърбия и там нямаше проблем на КПП-тата. Мигрантите просто ги заобикаляха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди един час австрийците поради мерки за сигурност отново са затворили границата с Унгария на магистралата при Hegyeshalom-Nickelsdorf.

Полицията отклонява движението към най-близките гранични пунктове с Австрия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди един час австрийците поради мерки за сигурност отново са затворили границата с Унгария на магистралата при Hegyeshalom-Nickelsdorf.

Полицията отклонява движението към най-близките гранични пунктове с Австрия.

Дано това се промени до петък, когато ще се заприбираме.

Връзка към мнение

Дано това се промени до петък, когато ще се заприбираме.

 

Преди малко отново са отвори магистралата от Унгария към Австрия. Положението е доста динамично и трудно да се предвиди какво ще стане петък, но ще ви държа в течение. Днешна новина е, че и словенците са се предали на бежанците и все повече хора са започнали да минават и през Словения към Австрия.

 

За КПП Röszke-Horgos унгарците и сърбите са се споразумяли, ако има мигрантски поток в тази посока сърбите да го насочват към старата граница, където унгарците ще приемат молби за бежанци, а магистралата ще я оставят свободна за легалния трафик.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За сега няма никаква промяна, защото авиокомпаните отказват да превозват бежанци. Причината е правило в ЕС, че ако на бежанеца му откажат да му признаят статута на бежанец, авикомпанията е длъжна на свои разноски да го върне в точката от където е тръгнал. Реално само който се добере с гумена лодка или нелегално мине някоя граница на ЕС може да подаде молба за бежанец...

 

Със самолет няма никакъв проблем, а до колкото знам и в Германия ситуацията е относително спокойна. Бежанците са настанени в лагери, казарми, жилища и т.н. Само по сухопътните граници може да има проверки на документите, но това когато пътуваш със самолет не те засяга.

Прясна информация от снощи: пътувах със самолет от Виена за Дюселдорф като на немското летище минахме през паспортна проверка. Бяхме само пътниците от нашия самолет, не мога да кажа дали проверяват всички самолети от Австрия и Унгария или на случаен принцип. Самата проверка мина доста бързо и не мисля, че е причина човек да се откаже от пътуване по въздух до Германия - ситуацията в страната е спокойна и притокът на бежанци организиран.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Самата проверка мина доста бързо и не мисля, че е причина човек да се откаже от пътуване по въздух до Германия - ситуацията в страната е спокойна и притокът на бежанци организиран.

Още се колебая. Цените за моите дати паднаха още, междувременно :lol:

Връзка към мнение

Прясна информация от снощи: пътувах със самолет от Виена за Дюселдорф като на немското летище минахме през паспортна проверка. Бяхме само пътниците от нашия самолет, не мога да кажа дали проверяват всички самолети от Австрия и Унгария или на случаен принцип. Самата проверка мина доста бързо и не мисля, че е причина човек да се откаже от пътуване по въздух до Германия - ситуацията в страната е спокойна и притокът на бежанци организиран.

 

В шенгенската зона на летището е имало паспортна проверка? Как точно бе организирана тази проверка? В шенгенските зони на летищата по принцип няма кабинки за проверка на паспортите и физически ми се струва доста сложно да се организират подобни проверки на всички пътници.

 

Да не са пренасочили полета от Виена специално към нешенгенската зона на летището, заради големия поток на мигранти от Австрия към Германия?

 

Самолетите от България автоматично си кацат в нешенгенските зони, така че не би трябвало да има разлика, освен ако натоварването не се е увеличило и с някои полети от шенгенската зона..

Връзка към мнение

Превозиха ни с автобус до нешенгенската зона на летището, но както вече написах не знам дали процедира така с всички полети от държави като Австрия или проверяват на случаен принцип/след подаден сигнал.

 

Nine, ако летиш от България до немско летище, ще минеш през паспортна проверка така или иначе, защото България не е в Шенген. Не виждам причина бежанскате вълна да пречи на пътуване по въздух до Германия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Превозиха ни с автобус до нешенгенската зона на летището, но както вече написах не знам дали процедира така с всички полети от държави като Австрия или проверяват на случаен принцип/след подаден сигнал.

 

 

Това е важна информация за тези които предвиждат да правят връзка в шенген. Една такава непредвидена смяна на терминалите или зоните на летището може да провали някоя връзка.

 

Ако беше масова практика обаче, сигурно щеше да се разчуе. Възможно е на гейта във Виена да се е качил човек със съмнителни документи и затова да са ви препратили към нешенгенската зона. Когато пътуваш в Шенген вече не трабва да си даваш паспортните данни при резервацията и чекина и реално почти всеки може да си купи самолетен билет.

Връзка към мнение

Така като гледам, темата се разширява и обхваща не само "нашия" регион, а и цяла Европа. Затова да добавя: от страна на Белгия/Германия/Холандия/Белгия с автомобил, границите се минават както досега, т.е. на практика не усещаш, че минаваш граница. Шенген/Бенелюкс, какво да се прави ;) Потокът от автомобили си е нормален, трафикът е натоварен както обикновено, но никой никъде никого не спира. Не съм забелязала повишена концентрация на полицаи или други представители на властите по пътищата. Брюксел, Аахен, Кьолн, Бон и Маастрихт - за момента всичко е спокойно (поне на пръв поглед). Другата седмица ще мога да дам малко повече инфо и за северна Франция и границата с Белгия, но предполагам че и там няма да има проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Границата Хърватска-Сърбия продължава да е много проблематична. Хърватите са почнали да пускат избирателно камионите с бързо разваляема стока, но това е ядпсало другите, които са блокирали целия път и не пускат никой да минава.

Връзка към мнение

Български шофьори са блокирани на границата между Сърбия и Хърватия

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/09/25/2615981_bulgarski_shofyori_sa_blokirani_na_granicata_mejdu/

 

Вчера лично минах по магистралата шенгенската граница между Унгария и Австрия и нямаше никакъв проблем. Имаше съвсем леко струпване на коли и камиони, които минаваха бавно покрай един австрийски полицейски патрул, но никого не спираха. В посока Австрия-Унгария нямаше и толкова забавяне.

Връзка към мнение

прясно инфо : по празниците 19-22.09. бяхме на Плитвичките езера,пещерата Постойна,Любляня-транзит,замъка Тракошчан,Загреб!Никакъв проблем за колите и автобусите по границите (сръбско-хърватската при Lipovac и хърватско-словенската)!Иначе опашката от ТИР-ове достигаше няколко км. :( 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да си докладвам - нямахме никакви проблеми на сръбско-унгарската граница. Хоргош-Рьоске беше затворена на 19.09., но минахме през Келебия-Томпа за около 15 мин. Имаше огромна опашка от тирове и се кара в насрещното едни 4-5 км., но на самата граница е спокойно. Всички други граници преминахме много бързо и безпроблемно, в т. ч.: Унгария-Словакия , Словакия-Чехия, Чехия-Австрия, Австрия-Унгария (Шенген, нямаше гранични пунктове), както и Унгария-Сърбия и Сърбия-България. Бежанци видяхме съвсем малко в Унгария и малко повече в Белград, Сърбия на палатки в парка.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз да си докладвам - нямахме никакви проблеми на сръбско-унгарската граница. Хоргош-Рьоске беше затворена на 19.09., но минахме през Келебия-Томпа за около 15 мин. Имаше огромна опашка от тирове и се кара в насрещното едни 4-5 км., но на самата граница е спокойно. Всички други граници преминахме много бързо и безпроблемно, в т. ч.: Унгария-Словакия , Словакия-Чехия, Чехия-Австрия, Австрия-Унгария (Шенген, нямаше гранични пунктове), както и Унгария-Сърбия и Сърбия-България. Бежанци видяхме съвсем малко в Унгария и малко повече в Белград, Сърбия на палатки в парка.

 

По пътя Ниш-Димитровград имаше ли още табели за затваряне на пътя мезду 9 и 11 и 14 и 16 часа?

Връзка към мнение

По пътя Ниш-Димитровград имаше ли още табели за затваряне на пътя мезду 9 и 11 и 14 и 16 

Честно да ти кажа, четях книга и не съм гледала много в пътя, но предполагам, че другите щяха да изкоментират, ако е имало такова нещо, защото се движехме по него между 14 и 16 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.