Прескочи до съдържание

Малка европейска разходка


eloena

Препоръчани мнения

Много благодаря за информацията.

За съжаление вече маршрута ни е през Хърватска :(

Надявам се бързо да минем и без много проблеми по пътя. :)

Връзка към мнение

Sky News: Migrants burst through barricades in Tovarnik, Croatia, where riot police have been deployed.

Sky's Stuart Ramsay, at the scene, said: "Absolutely everywhere you look, children are crying... Croatia simply cannot cope with this."

 

 

Дано не слязат към Липовац-Батровци, откъдето вие би трябвало да минете. 

 

 

Като се замисля и ние какъв късмет сме извадили само за няколко дни... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много благодаря за информацията.

За съжаление вече маршрута ни е през Хърватска :(

Надявам се бързо да минем и без много проблеми по пътя. :)

 

Аз ви препоръчвам ако можете все пак да си преразгледате плановете! Последните новини от Хърватска са доста обезпокояващи. Българските медии пишат за един изпотрошен от бежанците хотел в Загреб, но не обясняват причината, а тя е, че Словения е решила да не осигурява коридор на бежанците, което ги поставя в клопка. Има опасност бежанците да се струпат по границата на Словения и Унгария с Хърватска и да не може да минете :(

 

Ето една карта от най-популярния новинарски портал в унгария Index.hu, която покава къде е основният бежански поток.

 

9924431_1dc68d91d391b6e45c4e822da9a1bf35

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последната новина от Хърватска е, че са си затворили границата със Сърбия. Не мога да намеря обаче подробности, какво точно означава това, има ли някакви изключения и до кога е валидно решението.

 

Приятен път и дано нямате никакви проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последната новина от Хърватска е, че са си затворили границата със Сърбия. Не мога да намеря обаче подробности, какво точно означава това, има ли някакви изключения и до кога е валидно решението.

 

Приятен път и дано нямате никакви проблеми

Хиляди благодарности за подробните репортажи! Направо съм скована от паника обаче....не знам какво да правя!

Връзка към мнение

Хиляди благодарности за подробните репортажи! Направо съм скована от паника обаче....не знам какво да правя!

 

Според тази статия реално не може да влезете в Хърватия

 

Хърватия затвори границата си със Сърбия

Забранено е движението към седемте гранични пункта

 

Прочети още на: http://www.dnes.bg/world/2015/09/18/hyrvatiia-zatvori-granicata-si-sys-syrbiia.276950

 

Зарежете резервациите в Загреб и минете през Tompa-Kelebia към Унгария.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Eloena, защо си го причинявате? Нали отпуската е да релаксирате... Не са самолетни билети или от сорта. Дано вземете правилното решение и най-вече всичко да е наред независимо от решението!

Връзка към мнение

Хиляди благодарности за подробните репортажи! Направо съм скована от паника обаче....не знам какво да правя!

Съветвам те да потърсите евтини самолетни билети за където и да било и да замените тази разходка.Това,което лично видях на унгаро-австрийската граница преди две седмици беше ужасно.Как се представяш в петнадесет километрова опашка на аутобана,всички платна плътно заети от коли,страхотна мръсотия навсякъде,няма вода,няма тоалетна,не знаеш изобщо дали ще продължиш и кога и най-лошото е,че излизане от този капан няма.Чакаш като всички останали и толкоз.

Връзка към мнение

Съветвам те да потърсите евтини самолетни билети за където и да било и да замените тази разходка.Това,което лично видях на унгаро-австрийската граница преди две седмици беше ужасно.Как се представяш в петнадесет километрова опашка на аутобана,всички платна плътно заети от коли,страхотна мръсотия навсякъде,няма вода,няма тоалетна,не знаеш изобщо дали ще продължиш и кога и най-лошото е,че излизане от този капан няма.Чакаш като всички останали и толкоз.

 

Това вече е минало и бежанския поток през Унгария спря. Ако има някъде проблеми, то може да е на югоизточната граница на Австрия със Словения и Унгария. Може и със самолет да пътуват, но аз не виждам абсолютно никакъв проблем да се пътува през Видин-Калафат и съвсем малък шанс за проблем през Tompa-Kelebia. Влаковете и автобусите между Будапеща и Виена също си вървят вече без проблем и спазват разписанието!

тук има информация от МВнР http://www.mfa.bg/bg/events/6/1/4117/index.html

 

Според мен това е информация от вчера. В доста медии вече пише, че границата между Сърбия и Хърватия е затворена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

BBC - http://www.bbc.com/news/world-europe-34286432

 

Reuters: http://uk.reuters.com/article/2015/09/18/uk-europe-migrants-croatia-idUKKCN0RI0CT20150918

 

Сходни са двете статии, но все пак е информация. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

 Аз също днес пътувам с кола до Прага . Преди час се обадих на посолството в Хърватия. Жената ми каза, че към момента ГКПП Баяково е отворено и няма много забавяне на леки коли. Каза също,че ГКПП Мацел е отворено .Разбрахме се да се чуем пак към 15:00 за да ми каже ако има промяна. Този сайт ми дадоха на който следя колко е задръстването. На всеки 30 мин обновяват.

http://www.hak.hr/en

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А вариант през Румъния за Унгария как ви се вижда? Сега такъв обмисляме.

 

Topfly точно това ви препоръчва - Видин - Калафат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Eloena, защо си го причинявате? Нали отпуската е да релаксирате... Не са самолетни билети или от сорта. Дано вземете правилното решение и най-вече всичко да е наред независимо от решението!

Галя, моите отпуски много рядко са за релаксиране. В повечето случаи се изчеквам от препускане и обиколки на разни непознати места. Бях споменавала и преди, че това пътуване е планирано от моите спътници почти от пролетта и е трудно за отказване, като си го чакал толкова дълго. Аз се включих в последния момент, та ми е малко все едно, но веднъж навила се, не се отказвам лесно. Иначе ти благодаря за загрижеността и се надявам и аз да вземем правилното решение и да успеем да се насладим спокойно на тази част на Европа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе в крайна сметка решено ли е- тръгва се. Просто обмислете хубаво откъде, дори да е малко по-заобиколно. Успех!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами да, сега май решихме през Румъния да минем.

Аз съм леко объркана от информацията. В сайта на МнВР продължават да препоръчват да се избягва пътуване през Унгария и да се използват обходни маршрути. Пишат и че на Хърватската граница нямало проблеми.

Аз ли нещо не разбирам, или те не си обновяват информацията? Все пак вече е почти обед и би следвало да са достатъчно информирани и да си обновяват сайта.
 

 

П.С. Сега видях по горен пост, че е вчерашна информация.

Редактирано от Marmorina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мои приятели пътуват за Дрезден през Братислава и тръгнаха за Видин днес сутринта.Благодаря за информацията на всички,които се включиха.Ще споделя инфо от тях за преминаването .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера през КПП Tompa-Kelebia се е минавало без никакво чакане и проблеми. Утре се очаква да има някакво струпване, каквото винаги е имало по празнични дни, т.е. дължащи се на тур. поток, но не и на мигранти.

Инфото е от ТА.

Ха дано!  ;) 

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Здравейте на всички,

някой има ли наблюдения как седи въпроса с летищата и проверките по тях дали има промяна някаква и ако да в какво се изразява?

 
Онзи ден на летището във Франкфурт паспортния контрол беше много сериозен и обстоен, като чаках над 90 минути. Гишетата за хора от ЕС не работеха и всички без изключение минаваха през "All passports".
 
А преди 5 дни като летях Абу Даби - Лондон - Дъблин, в Абу Даби държаха на всяка цена да видят билета ми Лондон-Дъблин иначе не искаха да ме пуснат на гейта за излитане. Останах с впечатление, че ако крайната ми дестинация беше Лондон щях да имам проблем.
 
Не знам дали всичко това е свързано с бежанския проблем, но определено беше нетипично.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.