Прескочи до съдържание

Вашите снимки в календара на магеланци за 2016! (тема за общи дискусии)


Препоръчани мнения

Добре ще е да попреместиш получения квадрат, за да избереш какво точно от снимката да се вижда. Може и да го намалиш малко ако ще изглежда по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз това, което успях да разбера от цялата тази тема, е че ще участват само 10-20 човека, които са наясно с няколко споменати програми, или на които им се занимава и имат време да се научат, и да си пробват после уменията :)

 

Такива като мен, които сме си щракали небрежно с телефоните, докато сме обикаляли някъде, ще видим (евентуално) само крайните резултати на участниците-ентусиасти  :rolleyes:

 

Айде успех!  :bye:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Красен - мерси още веднъж! Тоя път мисля, че схванах! (Уж не съм блондинка, ама нещо много ме измъчиха тези формати :) )

 

Та ето това трябва да е в точния формат вече:

post-2024-0-44055300-1443386504_thumb.jpg

 

Почвам да режа и другите, че ако не го свърша това сега в неделя, няма кога през седмицата. :)

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз това, което успях да разбера от цялата тази тема, е че ще участват само 10-20 човека, които са наясно с няколко споменати програми, или на които им се занимава и имат време да се научат, и да си пробват после уменията :)

 

Такива като мен, които сме си щракали небрежно с телефоните, докато сме обикаляли някъде, ще видим (евентуално) само крайните резултати на участниците-ентусиасти  :rolleyes:

 

Айде успех!  :bye:

+1 :bye:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз това, което успях да разбера от цялата тази тема, е че ще участват само 10-20 човека, които са наясно с няколко споменати програми, или на които им се занимава и имат време да се научат, и да си пробват после уменията :)

 

Такива като мен, които сме си щракали небрежно с телефоните, докато сме обикаляли някъде, ще видим (евентуално) само крайните резултати на участниците-ентусиасти  :rolleyes:

 

Айде успех!  :bye:

Качеството на снимките правени с телефон не е подходящо за печат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Качеството на снимките правени с телефон не е подходящо за печат.

Да де, и аз това казвам - тази тема не е за такива като мен/нас.

И кръгът на участниците се ограничава още повече. Нещо като общински конкурс по ЗОП :)))

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Качеството на снимките правени с телефон не е подходящо за печат.

В случая не това е важното, а оразмеряването. Какъв беше този формат 1,9 : 2, който с нищо не се различава от 1:1, и отказа половината хора. Отделно, че не е подходящ за пейзажна фотография....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В случая не това е важното, а оразмеряването. Какъв беше този формат 1,9 : 2, който с нищо не се различава от 1:1, и отказа половината хора. Отделно, че не е подходящ за пейзажна фотография....

Съгласна съм и вече го коментирах. Предполагам, че като за първи календар Жоро е избрал по-бюджетен вариант и това е била опцията. Ще се огледам следващите дни дали мога да измисля нещо в квадрат, но отсега си знам, че най-добрите ми кадри няма да паснат на формата, а орязани няма да са същите.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В случая не това е важното, а оразмеряването. Какъв беше този формат 1,9 : 2, който с нищо не се различава от 1:1, и отказа половината хора. Отделно, че не е подходящ за пейзажна фотография....

 Моята гледна точка:

-аз не разбирам от фотография и преди Гошо да пусне тази тема,дори и не си бях помислял за преформатиране на снимки;

-въпреки това ми бе интересно да експериментирам и дори и да не ми харесва формата и крайният резултат пак участвах;

-опитвам се да помогна/както вие не веднъж сте помагали на мен/ на всеки,който не може да се справи;

-в главата ми се е "забила" една фраза на моят приятел Ру споделена някъде около 05:30 сутринта на една от сбирките,цитирам "Форума е за да си помагаме и се радвам,че точно това правим" край на цитата.

 

Да мнението е мое и не ангажирам никой с него,само един въпрос ме гложди.

Толкова ли е важен формата на снимката и би ли бил причина да се откажете да участвате в една инициатива на форума?

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

 Моята гледна точка:

-аз не разбирам от фотография и преди Гошо да пусне тази тема,дори и не си бях помислял за преформатиране на снимки;

-въпреки това ми бе интересно да експериментирам и дори и да не ми харесва формата и крайният резултат пак участвах;

-опитвам се да помогна/както вие не веднъж сте помагали на мен/ на всеки,който не може да се справи;

-в главата ми се е "забила" една фраза на моят приятел Ру споделена някъде около 05:30 сутринта на една от сбирките,цитирам "Форума е за да си помагаме и се радвам,че точно това правим" край на цитата.

 

Да мнението е мое и не ангажирам никой с него,само един въпрос ме гложди.

Толкова ли е важен формата на снимката и би ли бил причина да се откажете да участвате в една инициатива на форума?

Формата не е толкова важен, тоест важен е защото не можем да се справим с него. Имах голямо желание да участвам, но уви не става, не успявам да го постигна , въпреки доста усилия, а вече съм в Сардиния и нямам време да се занимавам.

Обмислям да направя собствен календар във формат 2:3 (4:6)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В случая не това е важното, а оразмеряването. Какъв беше този формат 1,9 : 2, който с нищо не се различава от 1:1, и отказа половината хора. Отделно, че не е подходящ за пейзажна фотография....

 

Ако беше 1:1 с какво точно щеше да е по-различно? И защо всички забравяте, че има и друг календар, за който формата е 2:1 и е един от предпочитаните варианти за пейзажни снимки? Ако няма достатъчно снимки в квадратния формат, просто няма да има такъв календар, това го споменах сигурно в третото мнение в тази тема. 

 

Съгласна съм и вече го коментирах. Предполагам, че като за първи календар Жоро е избрал по-бюджетен вариант и това е била опцията. Ще се огледам следващите дни дали мога да измисля нещо в квадрат, но отсега си знам, че най-добрите ми кадри няма да паснат на формата, а орязани няма да са същите.

 

Няма нищо общо с бюджета. Просто желанието беше в двата календара да не влизат еднакви снимки, а вие зорлем се опитвате да набутате всичко е пейзаж. 

 

Формата не е толкова важен, тоест важен е защото не можем да се справим с него. Имах голямо желание да участвам, но уви не става, не успявам да го постигна , въпреки доста усилия, а вече съм в Сардиния и нямам време да се занимавам.

Обмислям да направя собствен календар във формат 2:3 (4:6)

 

Да попитам пак, нямаш снимки които да съвпаднат с другия формат 2:1 или поне да могат да се оразмерят до него? Искрено ще съм благодарен, ако замисления от теб календар, ако се реализира, не съдържа името, логото и по никакъв начин не се асоциира с магеланци. 

 

 

Да де, и аз това казвам - тази тема не е за такива като мен/нас.

И кръгът на участниците се ограничава още повече. Нещо като общински конкурс по ЗОП  :)))

 

 

Т.е. ти искаш просто да си щракаш с телефона, да не вложиш минимално усилие за оразмеряване на снимката и въпреки всичко да участваш в добро печатно издание, което доста хора да държат на бюрото и стената си? Еми има известен филтър, да, хората които снимат случайно с телефони едва ли техни снимки могат да попаднат. Качеството на тези снимки обикновено стига за уолпейпър на компютъра или малоформатен печат, много рядко за календар, само ако са снимани в перфектни условия. 

 

Още малко за прословутия формат 1:1. В един от хостовете ми в Исландия попаднах на тази книга или много подобна: http://www.goodreads.com/book/show/411073.National_Geographic. По корицата може да познаете какъв формат са повечето снимки вътре: Около 30% от нея бяха в 1:1, сигурно други 30% бяха малко по-разчекнати да взимат повече от една страница с коментар вдясно, останалите 40% бяха 2:1.

 

Друга книга там, която прегледах беше ето тази: http://www.amazon.com/Iceland-Small-World-Large-Ed/dp/9979721057/ref=pd_sim_sbs_14_1?ie=UTF8&refRID=0QC1KHA25MC4KNK47XDC&dpID=61NLk3G2ycL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR157%2C160_

 

Изцяло пълна със снимки във формат 1:1 и 2:1. Мислех да снимам и календарите в един сувенирен магазин да ги видите в какъв формат бяха...

 

Както и да е, темата е доста показателна и независимо от крайния резултат ще е поучителна, може би в повече аспекти, от колкото си представяте. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ако беше 1:1 с какво точно щеше да е по-различно? И защо всички забравяте, че има и друг календар, за който формата е 2:1 и е един от предпочитаните варианти за пейзажни снимки? Ако няма достатъчно снимки в квадратния формат, просто няма да има такъв календар, това го споменах сигурно в третото мнение в тази тема. 

 

 

 

Да попитам пак, нямаш снимки които да съвпаднат с другия формат 2:1 или поне да могат да се оразмерят до него? Искрено ще съм благодарен, ако замисления от теб календар, ако се реализира, не съдържа името, логото и по никакъв начин не се асоциира с магеланци. 

 

 
 

 

Формат 1:1 е сравнително стандартен и го има готов в почти всички програми.

Другият календар е малък и не е толкова важен. Основен  е големият календар. А това, да няма достатъчно снимки и да няма календар е много тъпо....колкото и да го споменаваш. Ние искаме да има такъв календар , и той да е основният.

А за моят календар, ама никак не се притеснявай. Аз всяка година си правя такъв, и въобще не го свързвам с логото и името на магеланци...

Просто, сега съм решил да си публикувам снимките, които ще съдържа ( може и в друга тема)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз си признавам, че пре-оразмеряването ме отказа да участвам... Признавам, сложно ми е, но тук има достатъчно уникални фотографи и им желая успех!

 

P.S. Фирмата ни направи подобен конкурс като този за календар и изискване за пре-оразмеряване нямаше. Само за обект, собственост, пиксели...

Връзка към мнение

Аз да си призная, забравих съвсем за настолния календар! Като се сетих, вече бях прекарала няколко часа в оразмеряване на снимки за другия и нямах сили. Но с удоволствие бих си поръчала едно и с кеф ще си го сложа на бюрото :)

Връзка към мнение

Добре де, а няма ли доброволец, който да оразмери снимките на хората, на които не им се отдава? Или поне по 2-3 снимки от хората, които не успяват, така за олимпийския принцип на участието...

Знам, че не е много подходящо, защото така може да се осакати снимката и е подходящо автора сам да си кропва, но все пак е вариант. Не се предлагам сам, само защото злощастно имам доста работа тази седмица...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам подръка само чертежи в 1:50 и 1:10, така че няма да участвам.

 

Основател, това, дето лобираш за 1:1, има ли нещо общо с пропорцията на профилната ти снимка? Накрая да не се окажеш на корицата?  :biggrin:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

 

 

Както и да е, темата е доста показателна и независимо от крайния резултат ще е поучителна, може би в повече аспекти, от колкото си представяте.

Ахаха, в тая тема не съм писала.

Ама ето това ме провокира да не участвам, щото ми звучи заплашително. Пък аз обичам да видя до какво водят заплахите.

Ако не слушкате, то... :lol: :lol: :lol: :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вижте сега, това е първия път, ще има неравности, няма как... Следващия път по-добре.

 

Добре де, а няма ли доброволец, който да оразмери снимките на хората, на които не им се отдава? Или поне по 2-3 снимки от хората, които не успяват, така за олимпийския принцип на участието...

Знам, че не е много подходящо, защото така може да се осакати снимката и е подходящо автора сам да си кропва, но все пак е вариант. Не се предлагам сам, само защото злощастно имам доста работа тази седмица...

 

Добре, моля, ако някой иска да участва, но има проблем точно с оразмеряването, моля да ми прати снимката и желания формат и ще му я приготвя. Предложението важи само за първите 10 снимки обаче, че това като нищо може да ми отнеме 2 дена, ако ме наводните  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Формат 1:1 е сравнително стандартен и го има готов в почти всички програми.

Другият календар е малък и не е толкова важен. Основен  е големият календар. А това, да няма достатъчно снимки и да няма календар е много тъпо....колкото и да го споменаваш. Ние искаме да има такъв календар , и той да е основният.

А за моят календар, ама никак не се притеснявай. Аз всяка година си правя такъв, и въобще не го свързвам с логото и името на магеланци...

Просто, сега съм решил да си публикувам снимките, които ще съдържа ( може и в друга тема)

 

Да, и всички програми си имат и опция за custom, където въвеждаш какъвто формат точно искаш. Хич и не съм предполагал, че 1:1 ще е ок, а 2:1.9 няма е. Процедурата е абсолютно една и съща и отнема повече труд в секунди. Ако знаех, че ще стане такава драма щеше да е 1:1 или пък щях аз да ги оразмеря от 1:1 до 2:1.9, просто не исках да карам хората, които вече бяха изпратили снимки да ми ги пращат наново.

 

За мен пък другия календар е по-важен, много повече се гледат календари по бюрата, от колкото да се окачват по стените. Така поне аз си мисля, за това и за другия календар избрахме по-подходящия формат. Както и да е...

 

Аз си признавам, че пре-оразмеряването ме отказа да участвам... Признавам, сложно ми е, но тук има достатъчно уникални фотографи и им желая успех!

 

P.S. Фирмата ни направи подобен конкурс като този за календар и изискване за пре-оразмеряване нямаше. Само за обект, собственост, пиксели...

 

Наскоро си купи по-добра камера, а това е А и Б на нещата, които трябва да се научиш да правиш със снимките си. Бих казал, че кропваме и оразмеряване е сигурно по-важно от по-добрата техника, получаваш много по-добра снимка срещу никакви разходи. Как иначе да махнеш някой навлек от снимката, който се подава в единия край? Супер прост и елементарен пример. 

 

Разликата между твоята фирма и мен е, че твоята фирма явно няма против да осакатяват снимките на участниците както те намерят за добре. И през ум никога няма да ми мине да приемам всякакви снимки във всякакви формати и после аз да решавам кой детайл от снимка на Теди да остане. Кой съм аз, че да изрязвам снимки на Теди? Никой, който възприема фотографията сериозно не би се съгласил на такова нещо. 

 

Добре де, а няма ли доброволец, който да оразмери снимките на хората, на които не им се отдава? Или поне по 2-3 снимки от хората, които не успяват, така за олимпийския принцип на участието...

Знам, че не е много подходящо, защото така може да се осакати снимката и е подходящо автора сам да си кропва, но все пак е вариант. Не се предлагам сам, само защото злощастно имам доста работа тази седмица...

 

Смятам, че усилието не е толкова огромно за нещо, което в крайна сметка ще си заслужава. В темата само Травеолани беше достатъчно настоятелна да каже къде точно среща трудности и да се пребори с тях, другите просто махнаха с ръка. Ако някой е навит да отдели време и другите нямат против той/тя да им орязва снимките ок, но смятам че е малко неуважително, сякаш чуждото време е по-маловажно от твоето. 

 

Ахаха, в тая тема не съм писала.

Ама ето това ме провокира да не участвам, щото ми звучи заплашително. Пък аз обичам да видя до какво водят заплахите.

Ако не слушкате, то... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Нищо заплашително няма. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ама ето това ме провокира да не участвам, щото ми звучи заплашително. Пък аз обичам да видя до какво водят заплахите.

Ако не слушкате, то... :lol: :lol: :lol: :lol:

Строг, справедлив и авторитарен... една от причините да съм във форума. :lol: :lol: :lol:

 

Ще пратя кадър. Въпросът е да търся ли друг или условието беше по един на човек. :)  Говоря за квадрата.

 

П.П. Категорично не бих позволила друг да ми оразмерява снимките.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не не, хора, прекалено много се приемат нещата лично. За това се и пошегувах.

Това е нещо за нас самите и наистина няма смисъл да се негодува и да се мрънка. Или молиш за помощ, или просто мълчаливо пропускаш този път и готово.

Разбираемо е, че след като се сетихме в последния момент нещата малко да са недообмислени. Но пък другия път ако се изходи от това, които не е ок този, то вероятно такива проблеми няма да има.

Така че- усмивки.

Знам, че въпреки всичко накрая ще се получи нещо, което ще ни носи добро настроение.

:)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мога ли да сменя малко фокуса на темата с няколко въпроса: След крайния срок ли ще гласуваме за снимките? И как ще можем да си закупуваме календарите? :) Може и по втория да не е създадена все още концепция, но тъй като идеята адски ми харесва и съм страхотен фен на този форум вече си мечтая за настолния календар на бюрото ми :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.