Прескочи до съдържание

Вашите снимки в календара на магеланци за 2016! (тема за общи дискусии)


Препоръчани мнения

Строг, справедлив и авторитарен... една от причините да съм във форума. :lol: :lol: :lol:

 

Ще пратя кадър. Въпросът е да търся ли друг или условието беше по един на човек. :)  Говоря за квадрата.

 

П.П. Категорично не бих позволила друг да ми оразмерява снимките.

Може да пратиш повече от един, но само по един на човек ще участва във всеки календар. 

Ограничения

 

Тези неща ще ги уточним като дойде време за гласуването, но общо взето всеки автор може да участва с колкото снимки иска в анкетите, но само една ще участва в календара. Ако някой победи в два месеца, ще може да си избере коя снимка да влезе в календара и къде второто място да се класира. Всяка държава също може да участва само с една снимка в календар. 

Връзка към мнение

Не не, хора, прекалено много се приемат нещата лично. За това се и пошегувах.

Това е нещо за нас самите и наистина няма смисъл да се негодува и да се мрънка. Или молиш за помощ, или просто мълчаливо пропускаш този път и готово.

Разбираемо е, че след като се сетихме в последния момент нещата малко да са недообмислени. Но пък другия път ако се изходи от това, които не е ок този, то вероятно такива проблеми няма да има.

Така че- усмивки.

Знам, че въпреки всичко накрая ще се получи нещо, което ще ни носи добро настроение.

:)

 

Аз абсолютно осъзнавам моята грешка и я приемам. Трябваше от началото да има подробни наръчници с картинки за най-популярните софтуери. Но нямах време, темата я пуснах буквално в последния момент преди тръгването ми на път. Ако има някакво разочарование, то е че имах нужда от малко побутване и помощ, но в крайна сметка темата беше завзета предимно от оплаквания. Които съм сигурен, че са повлияли и на други хора и много голяма част са се отказали дори без да опитат да видят колко лесно е оразмеряването. 

 

Който не го е правил никога, наистина може да му отнеме няколко минути в проучване, но със сигурност е умение, което би било полезно и за в бъдеще. Та така, не толкова заплашвам, колкото съм разочарован. 

 

 

Мога ли да сменя малко фокуса на темата с няколко въпроса: След крайния срок ли ще гласуваме за снимките? И как ще можем да си закупуваме календарите? :) Може и по втория да не е създадена все още концепция, но тъй като идеята адски ми харесва и съм страхотен фен на този форум вече си мечтая за настолния календар на бюрото ми :)

 

Нека да мине срока по набиране и ще изясним всичко. Ще направя подфорум, ще има тема сигурно за всеки месец за гласуване, всичко ще е доста по-ясно. 

 

Може да пратиш повече от един, но само по един на човек ще участва във всеки календар. 

 

Може и това правило да го поолекотим в зависимост колко кандидатури има. Но със сигурност няма ограничение в бройката снимки-кандидати :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

... Другият календар е малък и не е толкова важен. Основен  е големият календар. ...

 

Тук се разминаваме :). Аз лично предпочитам настолните.

 

За големия избрания формат е много добър за съответния темплейт (това от личен опит :) ).

Във фирмите в които съм правил календарите си, печатат на формат А3+ (457x305mm).

 

post-2149-0-49300900-1443520761_thumb.jpg

 

Съответно се вижда, че при избраия формат има достатъчно място да се събере и същинския календар отдолу :)

Редактирано от SMSIX
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз вече пратих снимки и честно казано формата на големия календар ми харесва повече, отколкото настолния, тъй като за настолния стана само едната снимка (от общо две, с които участвам за големия) и то тя се оряза отвсякъде  :lol: . Въпреки това я пратих. 

Много ми харесва идеята за календара. Според мен всеки трябва да участва. Интересно е, вълнуващо е.

Какъвто и да беше формата все ще има хора, на които не им харесва и пак няма да знаят как да си преправят снимките. Важно е да научим нещо ново и да приемем положително тази инициатива, тъй като е първата такава и е разбираемо да има неясноти. Аз също не знаех как стават нещата, но помолих приятел да ми обясни. Нека формата не ви отказва. Тук съм виждала такива красиви снимки, че е грехота да не участват.  ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За тези, които нямат програми за обработване на снимки, пробвайте сайта, който аз ползвах: www.picmonkey.com

Красен на преднатс страница обясни как става, като се схване идеята е лесно и бързо самото оразмеряване. На мен повече време ми отне да търся снимките по дисковете.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само докато чета темата и категорично се отказвам да правя каквото и да е. Не че има голямо значение, и без това моите снимки не са с "велико" качество. Оставам си с форумните публикации. :)

Нито имам време, нито желание да си редактирам по някакъв начин снимките. Отделно, че съм ги правила за собствен кеф и за спомен на това, което съм видяла и преживяла по някакъв начин. Та ... това с "разцъкването" просто нема да стане ;)

 

 

Това изчерпва мнението ми по темата!

Връзка към мнение

Ами всъщност става, днес докато чаках "туристите" да се възстановяват от туризма ;) успях да обработя няколко от моите снимки. Или поне си въобразявам, че успях.

 

Не е страшно. Съжалявам само, че снимките ми не са кой-знае-колко качествени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз като пълен аматьор в 'разцъкването' вчера открих, че да си кропнеш снимката, много често означава голямо осакатяване, но все се намира по някоя, която да става в един от форматите, но си е играчка.

Казвам, че не съм подозирал, че формата има такова значение за снимката. :rolleyes:

 

Друго любопитно е, че никога не сме пътували през Октомври или Ноември.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Друго любопитно е, че никога не сме пътували през Октомври или Ноември.

А пък аз,нямам никакви зимни снимки.Пълен абсурд!!!Единствените снимки от Февруари са ми от Египет-слънце,плаж,море.С нетърпение ще изчакам гласуването за да видя зимните снимки  на тези които имат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Октомври си е супер за пътуване в Европа. Преди винаги си идвах в България през октомври и ходех поне до Родопите и Балкана.

Моите зимни снимки са от юли  :) Те не са много зимни, ама поне ледници има

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А пък аз,нямам никакви зимни снимки.Пълен абсурд!!!Единствените снимки от Февруари са ми от Египет-слънце,плаж,море.С нетърпение ще изчакам гласуването за да видя зимните снимки  на тези които имат.

Пусни от Египет, няма ограничение за Февруари да трябва да са със зима. И моите са предимно летни.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Аз имам "зимни" от Истамбул, но беше 18С, та не съм много сигурна дали са наистина зимни :) .И не съм ги пипала, дори не съм ги разглеждала скоро.

Връзка към мнение

Текущата статистика малко преди крайният срок:

 

Стенен календар:

  • Януари: 4
  • Февруари: 2
  • Март: 3
  • Април: 3
  • Май: 12
  • Юни: 7
  • Юли: 4
  • Август: 4
  • Септември: 8
  • Октомври: 4
  • Ноември: 1
  • Декември: 5

 

 

За бюро:

  • Януари: 5
  • Февруари: 3
  • Март: 2
  • Април: 4
  • Май: 7
  • Юни: 5
  • Юли: 4
  • Август: 6
  • Септември: 7
  • Октомври: 2
  • Ноември: 3
  • Декември: 3

 

Общо участници: 12

 

Без да навлизаме в коментари, броя участници и снимки като цяло е крайно недостатъчен. Всички срамежливци със сапунерките сега е момента да се стегнат! Имаме единици, които са взели идеята насериозно и са изпратили по повече от 1-2 снимки, има и такива, които са се постарали с почти по снимка на месец. 

 

Крайният срок е удължен до 23:59 българско време на 03 октомври. 

 

Това е абсолютно финално удължаване. Ако имаме още доста участници, в неделя ще обработя анкетите за гласуване. Ако не, всички участници ще получат малък бонус в магелански мили и ще отложим за другата година. Ще обмисля олекотяване на правилото за само една снимка от държава в календар, както и само от един участник, но това ще е след като видим каква е крайната ситуация в неделя. Мислех да не участвам с мои снимки за да се предпазим от конфликт на интереси, но при това положение ще ударя едно рамо и аз. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пуснах и аз, ще има и други днес, много хора чакат крайния срок, това си е нашенска черта :)

До кога ще е гласуването? Питам, че ме няма до 6-ти.

Връзка към мнение

Пуснах и аз, ще има и други днес, много хора чакат крайния срок, това си е нашенска черта :)

До кога ще е гласуването? Питам, че ме няма до 6-ти.

 

Ще се удължи и срока за гласуване, но може би ще е съкратен с ден като период. Мисля, че за 3-4 дни всеки желаещ ще има възможност да гласува :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Магеланците много топлолюбиви :lol: Да ви пратя малко летни снимки със сняг за разнообразие. Ще гледаме  ли снимки с  40 градуса през българските зимни месеци - примерно пустиня? :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От статистиката е видно, че магеланците обичат месеците май и септември! :)

 

Аз един ден се опитах да подбера някакви снимки, но ... как да открия подходящите измежду хилядите налични??? :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз установих, че пътуваме основно април-май и юли-август, нямам изобщо снимки от февруари и октомври (а в останалите месеци са все от Париж)

Редактирано от Роца
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз установих, че пътуваме основно април-май и юли-август, нямам изобщо снимки от февруари и октомври (а в останалите месеци са все от Париж)

Твоите от Париж са супер,така че пускай смело. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз установих, че пътуваме основно април-май и юли-август, нямам изобщо снимки от февруари и октомври (а в останалите месеци са все от Париж)

божеее, календар мечта! Цялата година - Париж :) Обичам :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Като гледах темата с 3 любими снимки направо се депресирах и реших да не участвам, ама сега е просто грехота при толкова пътувания да нямаме месеци с 3 снимки! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Твоите от Париж са супер,така че пускай смело. :)

Мерси :) (пуснах ги снощи :blush: )

 

Роже, ако някой ден събера парижки снимки от всеки месец в годината, ще направя календар специално за теб и Mary :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

...

Жоре, какви размери (физически) ще са на големия календар (айде и малкия :) )? Питам, за да знам дали ще ми стигне резолюция. Повечето ми сканове са с не много голяма резолюция, а повечето негативи и слайдове са ми в България...

Връзка към мнение

Сега се надявам и Tedy да се включи и FlyTraveler(нещо го няма напоследък) и ще вдигнем качеството. Имаше и други хора, които са си професионалисти, но може би много не им допада идеята, знам ли...

Аз ще се радвам да го има календара, дори и ако трябва да гласуваме за някой месец измежду 3 снимки. Какво- пак си е избор!

 

Това за Май месец не е чудно, четох една статистика, според която самолетните билети са най-евтини през Май, може и да е вярно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.