Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - периодични промоции


Препоръчани мнения

Я пробеай да видим. И аз го имах на айпад , но при опит за резервация ми даваше грешка. Деинсталирах го и при опит да го инсталирам отново вече изобщо н го намирам в Епъл стора.

Връзка към мнение

Хм има ли някой с приложението през iOS ?

Като че ли вече не го подържа. Няма го и в Епъл стора. Поне при мен работи само под Андроид сега :(

Странно... От линка в сайта, стигнах до този линк за сваляне

Връзка към мнение

Да през сайта става наистина. При директно търсене в Apple store не го намираше. Странно вярно.

При опит за резервация обаче ми изписва постоянно error и не ме пуска да финализирам.

Под Андроид няма проблем.

Пробвах с три еднакви хотела и дати.

Връзка към мнение

Хм има ли някой с приложението през iOS ?

Като че ли вече не го подържа. Няма го и в Епъл стора. Поне при мен работи само под Андроид сега :(

Има го, току що проверих на iPhone
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами не се намира в Apple store, ама аз ако не проверя специално не мога да кажа дали съм се логнал с българска, английска или бразилска сметка, но със сигурност не е индийска  :)

И на мен ми дава някаква грешка при резервация

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм има ли някой с приложението през iOS ?

Като че ли вече не го подържа. Няма го и в Епъл стора. Поне при мен работи само под Андроид сега :(

И при мен си го има в Apple store. :)

Аз не съм го сваляла това приложение и не мога да помогна с опит за резервация. :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Как точно успяваш да свалиш от 80 на 40? Нещо не ми излиза математиката, при положение, че отстъпката е ~26-27e, а има и такси?

 

Имах предвид, че нощувките струват €70-80 през другите резервационни сайтове. През MMT същите нощувки са били по-евтини по принцип и допълнително като се сложи отстъпката и цената пада до €40. Между другото при последните -50% даваха отстъпка от 2400 INR (€32) на нощ.

 

При мен положението е същото. Колкото пъти съм се опитал да открия сериозно намаление за хотел в Европа през въпросното приложение, никога не съм успял да попадна на предложение, което заслужава внимание. Явно обаче при Георги работи...

 

Да, работи, и съдейки по коментарите и големината на темата - очевидно не само при мен... За да имаш наистина сериозно намаление обаче трябва да резервираш всяка нощ поотделно, което доколкото те познавам ти не би направил никога. Но аз лично нямам проблем с това и схемата е безотказна - досега не се е случвало на рецепция да ми откажат съединяване на отделните резервации. А крайният резултат е много по-ниска цена. Личният ми рекорд е в Бейрут, където на рецепция моята стая струваше 6 пъти (!) повече от това, която бях платил през MMT.

 

Отново ще дам конкретния пример с 4-звездния "Феста Чамкория" в Боровец за Великден. На поне 10 сайта цената на този хотел беше €65. На рецепция - 140 лв. В MakeMyTrip крайната цена беше €56, а след като добавих отстъпката накрая платих €31 евро. Което практически е 53% намаление спрямо другите сайтове и 57% по-евтино от цената на рецепция.

 

Та кой както иска да го разбира и да резервира откъдето му е кеф :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Имах предвид, че нощувките струват €70-80 през другите резервационни сайтове. През MMT същите нощувки са били по-евтини по принцип и допълнително като се сложи отстъпката и цената пада до €40. Между другото при последните -50% даваха отстъпка от 2400 INR (€32) на нощ.

 

Ясно.

Връзка към мнение

При днешното промо от -50% се зачетох в условията , че отсъпката може да се ползва за чаксимум три резервации от един мейл за ден и максимум пет резервации в рамките на месец.

 

Не знам друг път как е , но доколкото познавам Жоро той едва ли действа с една регистрация :)

Връзка към мнение

Помощ за новобранците :)

Четох, четох, свалих си приложението и не мога да вляза в него :blush: Със самото стартиране на приложението /изтеглих предната версия, защото новата не е съвместима с телефона ми/ ми иска потребителско име и парола и като въведа данните, с които имам регистрация в сайта /през компютъра/ ми дава невалидни данни и изобщо не мога да вляза. В същото време не знам как да си направя нова регистрация през телефона..... Не знам дали добре го обясних, но предполагам, че ще ме разберете.

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение
Георги Матеев

При днешното промо от -50% се зачетох в условията , че отсъпката може да се ползва за чаксимум три резервации от един мейл за ден и максимум пет резервации в рамките на месец.

 

Не знам друг път как е , но доколкото познавам Жоро той едва ли действа с една регистрация :)

 

Да, това е съвсем ново условие - въведоха го от 2-3 кода насам. Явно усетиха, че много хора правят номера с единичните резервации и очевидно така се опитват да ги поограничат.

 

Ще се наложи да си изтупам от праха другите 2 акаунта... Ще ми се правят на хитри те :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз съм мега доволен от сайта.Запазих за по 5 нощувки 2 двойни стаи в Лондон.Всяка нощувка на отделна резервация разбира се, за по-голям келепир.Малко ме беше срам, като ударих в тезгяха 10 отделни резервации, но девойката на рецепцията без изобщо да й се понижи настроението ми отговори "няма проблем, веднага ще ги съединя".И най-голямата изненада беше, че на резервациите пишеше, че са без закуска, а тя ми каза, че имаме включени закуски.Като се върнах, веднага дадох максимална оценка на всичко.Средната цена на двойна стая в хотел Ibis Wembley беше 79лв., с включена закуска.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Приятели резервирам от този сайт от доста време. По груби изчисления сумата, която сме спестили през него е доста над 1000 евро/спрямо останалите възможности/.

Ползваме и още индийски сайтове

http://www.goibibo.com/   

http://www.yatra.com/

http://www.cleartrip.com/

сравняваме цените, срещат се разлики.

Преди време дори разликите бяха още по-големи, но те инвестираха много, като придобиха easytobook, MyGola, Inspirock и др.

Нормално е да стопят малко разходите с такси…

Често влизат в класацията на http://www.worldtravelawards.com/ , включително и последната година.

 

Почти винаги резервираме единични нощувки, печели се повече/както каза и Георги/. Като от даден хотел сме резервирали за следваща вечер пак за него.

Правили сме го и от лоби на хотел, преди да отидем на рецепцията.

Както има нужда да имаш повече карти от даден вид, така се налага да имаш и повече регистрации за да се вместиш в правилата.

 

Ние също имаме огромни разлики и смешни цени, както у нас, така и навън.

Включително в момента сме с 11 бъдещи нощувки от сайта, както и много ползвани такива в последните месеци.

Като цени около 20-30 евро/имаме и под 20/ са много чести…Днес се връщаме от Банско, 4 звезди 23 евро.

 

Таймшеъра/RCI/, който ползваме от много години ни излиза по-скъп/такси, поддръжка, размени/ от тези цени, чудя се защо го държим още ?

Преди години си струваше, сега с такива цени е безсмислено…

 

В никакъв случай не се ограничаваме само с MakeMyTrip, напротив непрекъснато експериментираме, дори с рискови сайтове.

Използваме и всякакви други инструменти за намаляване на цената.

 

Разбира се не винаги цената в този сайт е най-добра, въпрос на търсене.

Резервираме всякакви хотели над 2 звезди, като търсим все по-добри. Удоволствие е да си в реномиран хотел на символична цена.

 

Имаше един период в който имаше доста оплаквания от сайта/най-вече от сам. билети и пакетни услуги/ и веднага се отрази в цените и бонусите/надолу/, да си върнат клиентите.

От последните внедрени 2015 Summer Hotel Tracker от мобилни резервации, увеличиха обема си с 41 %.

Проблема при тях е в базата, имат 27 500 местни и само 2500 външни хотела, избора за света е ограничен. Но държат дял 25%/очакват 50/ в Индия по резервации.

Като постъпленията са почти равни 45 на сто от приходите са от хотели и хотелски пакети и 55 на сто самолетни билети.

Тенденцията е през следващите 3 години увеличение 75%...само в хотелските услуги.

 

Моят съвет е мобилни резервации, близко резервиране - Last minute, разбити нощувки, среден-към висок диапазон, местни резервации/най-големи отстъпки/, бърза реакция.

Не обичаме резервации след които следват уточнения, писма, връзки, разговори. Няколко клика и резервацията да е на телефона, много често вечер за вечер. Ако сбъркаш си е за твоя сметка/случва се много рядко/.

 

Както и да погледнем, с развитието на телефоните, % на резервациите през тях ще се увеличава непрекъснато, ниските цени също.

Индия догонва Китай/ http://english.ctrip.com/  http://www.elong.net/ /в това отношение, свръх бързо развитие на мобилен пазар.

97% от потребителите в Индия резервират онлайн, опитват се да го предават и на нас. Като 40% от резервациите са в последния момент, 14% направени през телефоните.

 

Ние сме фенове на резервации през телефона, най-вече в последния момент и печелим от това.

MakeMyTrip и др. работят усилено в тази насока, нека се възползваме…

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Хм има ли някой с приложението през iOS ?

Като че ли вече не го подържа. Няма го и в Епъл стора. Поне при мен работи само под Андроид сега :(

Живо и здраво си е приложението, вероятно си уцелил момент в който са го актуализирали.

Връзка към мнение

Ние също досега не сме успявали, може би защото планираме нещата винаги много в аванс, а с индийците "номерът на китайката" е да се възползваш от купони с голямо намаление в последния момент... Тази сутрин се хванахме да тъсим някакъв хотел за 16-17 април и първоначално се ограничихме с хотели по Боровец, Смолян, Благоевград със СПА центрове, където открихме нелоши предложения и доста голямо намаление. След това разширихме кръгозора и се "хвърлихме" на Истанбул, където с код HTLAPP (до 2000 рупии) + използване на бонуси от wallet-a в размер на 1100 рупии (дадени ни от индийците без дори да сме направили и 1 резервация), успяхме да свалим 4-звездни хотели на цена от порядъка на 32-36 евро със закуска. Същият хотел в booking например започва от $73

 

Ето конкретен пример: 

 

attachicon.gifarmagrandi.png

 

attachicon.gifScreenshot_2016-03-13-14-14-291.png

 

attachicon.gifScreenshot_2016-03-13-14-14-401.png

 

attachicon.gifScreenshot_2016-03-13-14-15-021.png

 

Както се вижда от втория скрийншот, цената на стаята е 3830 рупии (от 5011 преди купон от 2000 рупии и такси), а при плащането ще се свалят още 1100 от портфейла и крайната цена става 2730 рупии или около $40.7

 

Не ти ли изписва при следващата стъпка, че балансът от My wallet не може да се използва, защото имаш приложен купон.

Връзка към мнение

Не ти ли изписва при следващата стъпка, че балансът от My wallet не може да се използва, защото имаш приложен купон.

Не, купонът си е купон, балансът от портфейла си е баланс от портфейла - "свежи пари" :) В моя случай тези пари са от бонуси, но те могат да бъдат също така и от анулация на резервация, при която си избрала вместо в картата, да ти върнат парите в портфейла. Дори, ако обърнеш внимание, на последния скрийншот, след като вече е приложен купона, има в синьо каре съобщение, че имаш ХХХ рупии в портфейла и можеш да ги използваш да платиш до 30% от стойността на резервацията.

Връзка към мнение

Да и при мен има синьо поле, но при следващата стъпка за плащане, вече не е активно. Само са изброени възможните опции за плащане.

post-1074-0-73703800-1457942663_thumb.png

Редактирано от maiche
Връзка към мнение

само през телефон ли може да се ползва? не мога ли на компщтър/таблет?

 

в бг има ли покритие на хотели от този сайт? защо правите единични нощувки не разбрах?

Връзка към мнение

През телефон или таблет (апп е)

Има и български хотели, написали са хората нагоре по темата.

Отстъпките са примерно 40%, но 2000 рупии макс, т.е. по-изгодно отделни резервации, за да се използва отстъпката всеки път.

Но не знам докога ще изкара така, струва ми се че ще се усетят по някое време.

Връзка към мнение

Отстъпките варират между 1500-2500 рупии според промоцията.

С единични нощувки за да може да ползваш отстъпката за всяка резервация.

Едно са 2500 рупии отсъпка от една нощувка , друго върху две или повече накуп ;)

 

За хотелите в България е писано.

Това е мобилно приложение , но назад в темата има инфо как може да се инсталира на персонален компютър ако имате Mozila и съответна приставка към нея.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.