Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2015


Препоръчани мнения

От една страна е Лапландия, от другата - Лаос и Бирма. За мен и двете са много интересни. От определена гледна точка Лапландия може да е и по-интересна, защото като нищо ще се окаже по-малко посещавана дестинация :)

 

Иначе мое мнение, с което не искам да ангажирам никого, но знамето не трябва да бъде в някого за повече от две последователни седмици. Знам, че повечето пътешествия по далечни и интересни места обикновено са с по-голяма продължителност, но ако утре някой тръгне на околосветска обиколка, значи ли това, че трябва да му се даде знамето за цяла година?!? Не това е идеята според мен. От една страна е доста еднообразно знамето да е с няколко човека на няколко дълги пътешествия, от друга стана е и бая демотивиращо за останалите кандидат-знаменосци, които не виждат никакви шансове да се доредят до знамето с техните "неинтересни" дестинации ;) Нека има по-голямо разнообразие - и на дестинациите, и на знаменосците ;)

 

Може би е хубаво да се помисли за по-гъвкаво препредаване на знамето. Нещо чрез пощите например, със свеждане до минимум на шанса от изгубване чрез вземане на някои превантивни мерки. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Да се пиша резерва за периода около тази Коледа 20.12 - 01.01. за Мавриций.

Ех няма спирка ;) Преди да си почнала организация по новата дестинация, едно рамо за Нова Зеландия ще удариш ли ;)

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

Ех няма спирка ;) Преди да си почнала организация по новата дестинация, едно рамо за Нова Зеландия ще удариш ли ;)

Да, ще ударя. Вече имам да правя маршрути за 3 екскурзии. Този месец ще пада голямо четене. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От една страна е Лапландия, от другата - Лаос и Бирма. За мен и двете са много интересни. От определена гледна точка Лапландия може да е и по-интересна, защото като нищо ще се окаже по-малко посещавана дестинация :)

 

Иначе мое мнение, с което не искам да ангажирам никого, но знамето не трябва да бъде в някого за повече от две последователни седмици. Знам, че повечето пътешествия по далечни и интересни места обикновено са с по-голяма продължителност, но ако утре някой тръгне на околосветска обиколка, значи ли това, че трябва да му се даде знамето за цяла година?!? Не това е идеята според мен. От една страна е доста еднообразно знамето да е с няколко човека на няколко дълги пътешествия, от друга стана е и бая демотивиращо за останалите кандидат-знаменосци, които не виждат никакви шансове да се доредят до знамето с техните "неинтересни" дестинации ;) Нека има по-голямо разнообразие - и на дестинациите, и на знаменосците ;)

 

Може би е хубаво да се помисли за по-гъвкаво препредаване на знамето. Нещо чрез пощите например, със свеждане до минимум на шанса от изгубване чрез вземане на някои превантивни мерки. 

 

Нека пообиколи знамето интересни и редки места, след това ще дойде време и за разнообразие в знаменосците. Не бързаме за никъде. Но ако например не посети Папуна Нова Гвинея или Антарктида, кой знае след колко години ще му е следващия шанс :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ехаааа, дойде ми страшна идея за снимки със знамето. Само да го докопам и дано не я забравя. :) Разписвам в темата, та като си видя поста да се присещам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нека пообиколи знамето интересни и редки места, след това ще дойде време и за разнообразие в знаменосците. Не бързаме за никъде. Но ако например не посети Папуна Нова Гвинея или Антарктида, кой знае след колко години ще му е следващия шанс :)

 

E, именно де - не бързаме за никъде. Тогава защо е зор да се отметнат набързо интересните и редки места? ;) Баланс трябва да има, в против случай след време ще се наслои още един демотивиращ ефект - на човек да му стане чак неудобно да вземе знамето на някоя банална дестинация, като види основно на какви уникални места е било преди това :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

E, именно де - не бързаме за никъде. Тогава защо е зор да се отметнат набързо интересните и редки места? ;) Баланс трябва да има, в против случай след време ще се наслои още един демотивиращ ефект - на човек да му стане чак неудобно да вземе знамето на някоя банална дестинация, като види основно на какви уникални места е било преди това :)

 

Риба ама цаца, цаца ама риба :) Просто смятам, че шанса знамето да стигне до Антарктида е много по-рядък, от колкото следващо пътуване, на който и да е от нас. Т.е. знамето веднъж на няколко години може да иде до Антарктида, а бай Пешо пътува няколко пъти годишно. За това и първото е повече с приоритет на този етап. Не е и задължително да се правят допълнителни критерии, нещата ще се получат по естествен начин - когато в един момент записалите се се припокриват с обиколени държави, ще почнем да гледаме кой е имал честта, и кой не. 

Връзка към мнение

Предавам се :)

 

... И се пиша дълбока резерва за 23-28 ноември с едно нестандартно място, което е малко встрани от туристическите пътеки. Ако получа тази висока чест, смятам да разведа знамето на следните места: 

 

Гигантите на брега на Северно море:

 

MG_4373-Edit.jpg

 

Най-старият град в Скандинавия - Рибе:

 

ribe-luftfoto-2.jpg

 

Откритият център на викингите (ако е отворен по това време на годината):

 

rvc-markedsplads.jpg

 

Ако има сигурна, експедитивна, неангажираща и евтина схема за изпращане, Лидия може и да ми метне знамето на връщане от Лапландия. Ще съм на постоянен адрес през цялото време.  

 

:)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ако има сигурна, експедитивна, неангажираща и евтина схема за изпращане, Лидия може и да ми метне знамето на връщане от Лапландия. Ще съм на постоянен адрес през цялото време.  

 

:)

 

Живи и здрави, аз се прибирам на 23.11. в Англия. Ти в БГ ли си?

Връзка към мнение

Близо до- Рединг, но стигне ли в Лондон оттам лесно ;)

На 14-ти ще бъдем в Лондон, но само в този ден.

Все още нямаме организация по пътуването, но има време до тогава да организираме нещо. Групата е от 4-ма магеланци.

 

Rainy, ако имаш възможност ще е удоволствие да се видим и с теб.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

cck, можеш да отбележиш официално - 14.11.2015г. аз и компания, ще имаме честта да развеем знамето в Лондон на мини-магеланска сбирка там и да го предадем на Лидия!   :)

 

Сега писах на Красен за да уточним как да ми предаде знамето.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

cck, можеш да отбележиш официално - 14.11.2015г. аз и компания, ще имаме честта да развеем знамето в Лондон на мини-магеланска сбирка там и да го предадем на Лидия!   :)

 

Сега писах на Красен за да уточним как да ми предаде знамето.

 

...Тук следва яко подскачане и после размаззззззване от кеффф! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Със специални благодарности към всички участвали в инициативата (и резервите) за желанието, интересните кадри и нови дестинации.

 

Знаменосците ни през 2015:
25.11 - 31.01.2015, Георги Матеев, САЩ, Синт Мартен, Сейнт Китс и Невис, Сейнт Винсент и Гренадини, Барбадос, Мартиника, Американски Вирджински острови, Бахамски острови, Мексико, Куба, Испания, Мароко.
07.02 - 22.02.2015, Tedy, Йемен, Сокотра
01.03 - 08.03.2015, lyusi, Доминикана, Белгия
13.03 - 30.03.2015, bronco - Камерун, ЦАР, Република Конго и Демократична Република Конго
04.04 - 12.04.2015, Mary, Египет
18.04 - 01.05.2015, Георги Матеев - Бърно / Чехия, Гренландия, Фарьорски острови
04.05 - 11.05.2015, pamelanb - ОАЕ (Дубай), Оман
13.05 - 21.05.2015, Emil Chakalov - Исландия
22.05 - 06.06.2015, Георги Матеев - Канарски острови (Тенерифе и Гран Канария)
08.06 - 17.06.2015, Лидия - България, Рила
20.06 - 26.06.2015, Георги Матеев / Bronco - Алжир
06.07 - 12.07.2015, Георги Матеев - Шпицберген (Свалбард) + Норвегия
25.07 - 23.08.2015, Miro - Русия, Монголия, Китай и Тибет, Непал.
31.08 - 26.09.2015, Tedy - Китай и Тибет

01.10 - 02.11.2015, AlexandraKo - Австралия, Нова Зеландия и Малайзия

06.11 - 09.11.2015, krasen_denev, Швеция и Дания

14.11 - 14.11.2015 Mary, Лидия & Co. - Лондон (сбирка)

18.11 - 23.11.2015 Лидия - Хелзинки и Рованиеми (Лапландия) - от UK

05.12 - 13.12.2015 Георги Матеев - Люксембург, Сан Марино, Амстердам

14.12 - 19.12.2015 Георги Матеев и bronco - Кувейт
23.12 - 30.12.2015 Георги Матеев, Tedy, vlady и wilks - Мавриций, Реюнион

30.12 - 04.01.2016 Георги Василев - Франция (Париж)

Редактирано от cck
актуализиция
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Със специални благодарности към всички участвали в инициативата (и резервите) за желанието, интересните кадри и нови дестинации.

 

Знаменосците ни през 2015:

25.11 - 31.01.2015, Георги Матеев, САЩ, Синт Мартен, Сейнт Китс и Невис, Сейнт Винсент и Гренадини, Барбадос, Мартиника, Американски Вирджински острови, Бахамски острови, Мексико, Куба, Испания, Мароко.

07.02 - 22.02.2015, Tedy, Йемен, Сокотра

01.03 - 08.03.2015, lyusi, Доминикана, Белгия

13.03 - 30.03.2015, bronco - Камерун, ЦАР, Република Конго и Демократична Република Конго

04.04 - 12.04.2015, Mary, Египет

18.04 - 01.05.2015, Георги Матеев - Бърно / Чехия, Гренландия, Фарьорски острови

04.05 - 11.05.2015, pamelanb - ОАЕ (Дубай), Оман

13.05 - 21.05.2015, Emil Chakalov - Исландия

22.05 - 06.06.2015, Георги Матеев - Канарски острови (Тенерифе и Гран Канария)

08.06 - 17.06.2015, Лидия - България, Рила

20.06 - 26.06.2015, Георги Матеев / Bronco - Алжир

06.07 - 12.07.2015, Георги Матеев - Шпицберген (Свалбард) + Норвегия

25.07 - 23.08.2015, Miro - Русия, Монголия, Китай и Тибет, Непал.

31.08 - 26.09.2015, Tedy - Китай и Тибет

01.10 - 02.11.2015, AlexandraKo - Австралия, Нова Зеландия и Малайзия

06.11 - 09.11.2015, krasen_denev, Швеция и Дания

14.11 - 14.11.2015 Mary, Лидия & Co. - Лондон (сбирка)

18.11 - 23.11.2015 Лидия - Хелзинки и Рованиеми (Лапландия) - от UK

05.12 - 13.12.2015 Георги Матеев - Люксембург, Сан Марино, Амстердам

 

Роднина, Георги Матеев, роднина, Георги Матеев :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Гледам че за 2016 няма още график. То и аз нямам планове все още, че тепърва предстои да си преподреждам живота, но ако няма други пътуващи януари, може да го взема за една разходка из Брюксел- :) Да започнем новата година с Евро-дестинация ;)

Пътьом, на връщане мога да го разходя и още малко из Европа, но това още не е уточнено окончателно като маршрут.

 

Ако е възможно, на 14 декември съм в София за един следобяд. :) И мога да го върна към  25 януари.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам че за 2016 няма още график. То и аз нямам планове все още, че тепърва предстои да си преподреждам живота, но ако няма други пътуващи януари, може да го взема за една разходка из Брюксел- :) Да започнем новата година с Евро-дестинация ;)

Пътьом, на връщане мога да го разходя и още малко из Европа, но това още не е уточнено окончателно като маршрут.

 

Ако е възможно, на 14 декември съм в София за един следобяд. :) И мога да го върна към  25 януари.

 

О, има си график в титулната тема - първото мнение го актуализираме. Писах те резерв.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Само да отбележа, че до края на 2015 знамето ще посети още Кувейт, Мавриций, Реюнион и Париж, та списъка не е съвсем пълен :)

 

Роднина, Георги Матеев, роднина, Георги Матеев :)

Ами така е, капитане, като те мързи да развееш нейде знамето... и някой друг трябва да го прави :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Роднина, Георги Матеев, роднина, Георги Матеев :)

 

А защо Георги Матеев, а не директно милиционер? :P

 

Само мен ли почва да ме съмнява тоз чиляк, бре? :lol:

Връзка към мнение

А защо Георги Матеев, а не директно милиционер? :P

 

Само мен ли почва да ме съмнява тоз чиляк, бре? :lol:

 

Трудно ми е да свържа Матеев с каквато и да било фуражка :) Я го виж какъв е благ! :) :)

Връзка към мнение

 

Само да отбележа, че до края на 2015 знамето ще посети още Кувейт, Мавриций, Реюнион и Париж, та списъка не е съвсем пълен :)

 

 

Няма проблем, аз бях пропуснала другата тема с графика и се притесних, да не би случайно знаменцето да остане толкова време на родна теритрия ;) Затова се самопредложих.

Връзка към мнение

Нека пообиколи знамето интересни и редки места, след това ще дойде време и за разнообразие в знаменосците. Не бързаме за никъде. Но ако например не посети Папуна Нова Гвинея или Антарктида, кой знае след колко години ще му е следващия шанс :)

 А Западно Папуа става ли ? ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.