Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2015


Препоръчани мнения

Не знам, това трябва да се провери от България :). Аз мога да проверя тук за обратния път. Сега като се замисля ме съмнявяа да пристигне за 1 седмица и в двете посоки.

 

 Датите на пощите (макар и ускорени) не са гарантирани. Иначе са около 10 работни дни от Бг към Канада, еднопосочно. На 25-ти съм изпратила към Канада малко пакетче, ще ви кажа за колко време е пристигнало, надявам се до няколко дни. Ако се окаже, че пратките минават транзитно през САЩ, в момента има някакви адски забавяния с по 1 месец.

Връзка към мнение

 Датите на пощите (макар и ускорени) не са гарантирани. Иначе са около 10 работни дни от Бг към Канада, еднопосочно. На 25-ти съм изпратила към Канада малко пакетче, ще ви кажа за колко време е пристигнало, надявам се до няколко дни. Ако се окаже, че пратките минават транзитно през САЩ, в момента има някакви адски забавяния с по 1 месец.

 

И аз днес питах - отговориха, че по рано от две седмици едва ли ще стане. Пиша за резерв.

Травеолани явно ще е за следваща заявка с повече аванс. Другия вариант е някой магеланец към Канада скоро :) ?

Заявка за знамето -  l9 - 25 юни  една седмица в Пирин  ( Вихрен, Кончето, Синаница, Тевно езеро, Каменица)

 

Брей, на два върха Мусала и Вихрен един след друг ще се вее знаме.

Bardon27 за Олимп говореше също :)

Връзка към мнение

От Себу отмениха полета ни за връщане на 27 септември и ние го сменихме за 3 октомври (не, че се оплаквам) и ще трябва да освободим знамето от 18-28 септември, тъй като не се връщаме навреме да го предадем на АлександраКо. Резервите да влизат :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Повечето от снимките ми със знамето от Исландия са с отвратително качество,дължащо се първо на моите фотографски умения и на отвратителното време.Ако някой направи по-хубави от същите места,няма да се обидя Георги да ги подмени.

Връзка към мнение

Повечето от снимките ми със знамето от Исландия са с отвратително качество,дължащо се първо на моите фотографски умения и на отвратителното време.Ако някой направи по-хубави от същите места,няма да се обидя Георги да ги подмени.

 

Спокойно, важно е мястото и идеята, не толкова качеството :) Сега ще ги погледна и ако има нещо ще пиша. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Повечето от снимките ми със знамето от Исландия са с отвратително качество,дължащо се първо на моите фотографски умения и на отвратителното време.Ако някой направи по-хубави от същите места,няма да се обидя Георги да ги подмени.

На мен ми харесват.

Аз поради пестене на труд снимах знамето с телефона, но също като Георги мисля, че идеята е по-важна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
Още дати от мен. За съжаление някои съвпадат с плановете на други хора, така че направо ги пишете резервни. Не искам да прекалявам повече със знамето и ще го взимам само, когато е напълно свободно.

 

09.06 - 13.06.2015 Кипър

20.06 - 26.06.2015 Алжир

26.07 - 03.08.2015 Папуа Нова Гвинея

12.10 - 19.10.2015 Южна Корея

23.10 - 28.10.2015 Латвия и Литва

19.01 - 29.01.2016 Малдиви / Шри Ланка

12.02 - 19.02.2016 Хонг Конг

20.03 - 23.03.2016 Неапол

 

Също нека се актуализира пътуването от 15.11 до 30.11 - Оман, Бахрейн, Австралия, Тайван, Макао, Филипини, Дубай (това е финалния маршрут).

Връзка към мнение

 

Още дати от мен. За съжаление някои съвпадат с плановете на други хора, така че направо ги пишете резервни. Не искам да прекалявам повече със знамето и ще го взимам само, когато е напълно свободно.

 

Нали знаеш, че за теб има отделен дял. Със знаме или без, всички следим с интерес пътищата матееви :), снимковия материал и сводките на място.

Благодаря за подробния график. Добавих го.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Виждам, че по времето, за което съм заявил знамето  Бронко и Георги Матеев заминават (вече са получили визи) за една доста рядка и интересна дестинация - Алжир.  Затова с удоволствие им отстъпвам правото да са знаменосци и искам снимки от Хогар-Тасили.  Колкото за Пирин, винаги може да се отнесе дотам. Даже може да се организира магеланска среща в Банско,хижа Вихрен, или дори връх Вихрен.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Понеже сега виждам, че Кирчо (ССК), който отговаря за графика на знамето в момента е в Исландия и може да няма възможност да актуализира графика, призовавам Георги Матеев или Бронко да вземат знамето от Лидия за да не се получи прекъсване и изпускане на хубавата дестинация за нашето знаме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Благодаря за подробния график. Добавих го.

 

Като си тръгнал, добави и това набързо:

 

14.07 - 19.07.2015, Георги Матеев - Крит и Родос

 

Виждам, че датите са свободни, а и преди това знамето пак ще е в мен и се получава удобно :)

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Поради неработещ лифт, дълго изкачване и лошо време неблагоприятно за изкачване успях да стигна до хижа Мусала, така че мисията е полузавършена засега, но живи и здрави следващ път. Снимки скоро само са се добера до компютър,че с телефона е мъка.

С удоволствие ще предам знамето на Матеев, за да се развее в непознат Алжир.

Връзка към мнение

:blink:  :blink:  :blink:  :blink:  Кой и кога ще ходи до Тасили?!?

Аз и Георги Матеев отиваме до Алжир след три дни, но все още не сме полудели толкова сериозно, че точно в момента да отидем то Тасили ;)

Ще разгледаме столицата Алжир и град Константин. Предполагам, че Оги го е написал в пожелателен план ;)

Надявам се след няколко години ако ситуацията в района е различна да се организира и едно пътуване до Тасили.... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз и Георги Матеев отиваме до Алжир след три дни, но все още не сме полудели толкова сериозно, че точно в момента да отидем то Тасили ;)

Ще разгледаме столицата Алжир и град Константин. Предполагам, че Оги го е написал в пожелателен план ;)

Надявам се след няколко години ако ситуацията в района е различна да се организира и едно пътуване до Тасили.... 

 

Което ми напомни да ви предупредя да се въздържате от употребата на думата зъб на публично място, защото същата означава думата х*й на арабски, която пък от своя страна произнесена на български език, означава думата брат на арабски. Надяваме се, че стана ясно какво написах... :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Което ми напомни да ви предупредя да се въздържате от употребата на думата зъб на публично място, защото същата означава думата х*й на арабски, която пък от своя страна произнесена на български език, означава думата брат на арабски. Надяваме се, че стана ясно какво написах... :lol:

Нейде в междучасието на алжирско школо, отговор на по-голям ученик, издевателстващ над по-малък такъв, след закана че последният ще викне батко си: "Боли ме зъба, че имаш по-голям х*й от мен"

 

Извинявам се за офа, ама адвокатът неволно ме предизвика.  :lol:

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

Което ми напомни да ви предупредя да се въздържате от употребата на думата зъб на публично място, защото същата означава думата х*й на арабски, която пък от своя страна произнесена на български език, означава думата брат на арабски. Надяваме се, че стана ясно какво написах... :lol:

 

Хахахаха. ОК, никакви зъби, обещавам! А и там вместо "Hello my brother" ще ползваме "Hello my h*i", много по-звучно е  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хахахаха. ОК, никакви зъби, обещавам! А и там вместо "Hello my brother" ще ползваме "Hello my h*i", много по-звучно е  :lol:

 

Реално се произнася хуЯ... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

След благополучното пътуване до Алжир с Георги Матеев и след като забелязах, че знамето ще отпътува за далечна северна дестинация на 6ти юли, реших да помоля Жоро да ми отпусне знамето за 1 седмица за да му уплътня времето на родна земя (надявам се, че никой няма да ми се разсърди за това своеволие). Във вторник качих знамето на най-високите точки (3 броя, има малък спор коя е най-високата) на най-любимата ми планина – Лозенската планина. 

post-753-0-56709400-1435848044_thumb.jpg

Днес изпълних втората част от плана за разходка на знамето – Черни връх. От няколко месеца си мечтая да се кача на Черни връх с три годишния ми син и за това реших да съчетая неговото първо покоряване на Черни връх и заснемане на знамето на това изключително красиво място. 

post-753-0-32287600-1435848124_thumb.jpg

post-753-0-91450200-1435848175_thumb.jpg

post-753-0-46063700-1435848190_thumb.jpg

На края, в събота, съм решил, че е редно знамето отново да се опита да се качи на Мусала. Тръгвам рано сутринта в събота от София с автомобил и се прибирам същия ден. Всички магеланци, които искат да ме придружат в това пътуване са добре дошли. Към момента съм сам в колата, т.е. има 4 свободни места. По принцип съм решил, че искам да се кача пеша от Боровец до Мусала и обратно, но ако хората, които искат да ме придружат не са готови за такова екстремно преживяване, то не е проблем да се качим с кабинковия лифт и после пеша. Хайде народе, който разбира тук се спира! J Знамето почти не се задържа на родна земя и трябва максимално да се използва времето когато е тук….

Ако модератор реши, може да премести мнението в по-подходяща тема.

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.