Прескочи до съдържание

бързи въпроси Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

...... Ако искате разходки из стария град и автентично Киото усещане........

Да считам ли за ориентири на автентичното Киото:

На запад от река Камо, южно от Shijo dori, източно от Ясака, северно  от Кenniji temple или от Киомидзу дера?

Връзка към мнение

Да считам ли за ориентири на автентичното Киото:

На запад от река Камо, южно от Shijo dori, източно от Ясака, северно  от Кenniji temple или от Киомидзу дера?

Да, горе долу. Всичко по рдължение на Хигашияма. На север от Киомизудера (или дори от Санджусан-ген-до) чак до Сребърния павилион и нагоре. :)  Но и Арашияма е автентично, със стари квартали, бамбукови горички....Просто за хора с по-малко време около Гион е по-подходящо (да не се бърка с по-автентично). Арашияма е по-евтино, на места много красиво, но е някак по-смесено.

Връзка към мнение

Имам инсталирани на таблета Japan travel,Hyperdia и Rail map lite.Първият ми въпрос е кое от приложенията препоръчвате да използвам.Вторият по-важен въпрос е дали някое от тях има филтър,който да показва разписание за имащите активиран JR Pass.Ако няма такова,то как мога да отделя шинкансените или предварително трябва да си извадя кои шинкансени мога да ползвам по дадената линия.

Връзка към мнение

Hyperdia-та може да се направи да търси само неща които се покриват от JR Pass-a. Малко е играчка, защото не е само една настройка. Единствения недостатък е, че се вади един допълнителен шинкансен, който сега се покрива от pass-a, но преди не се е покривал. Ако не се лъжа става въпрос за HAYABUSA.

 

За да го направиш трябва да махнеш чавката на "Private Railway" и тази от "Shinkansen only HAYABUSA / NOZOMI / MIZUHO" (не знам защо но в мобилното приложение има две такива, една само тези влакове и една за без тях, на сайта е само една опцията). Мисля, че трябва да махнеш "Liner" от другите видове влакове, но не съм 100% сигурен.

Връзка към мнение

Както писах и в темата на Сънчо, ние използвахме приложението Japan Trains, което не само че може да показва само влаковете, покривани от JR pass, но и ни даваше в реално време на коя гара трябва да слезем, в колко часа ще пристигнем, на кой коловоз трябва да се прехвърлим за следващия влак и по този начин ни спести много време, понеже не се налагаше в гарата да се оглеждаме кое и откъде да хванем - това го знаехме още преди да слезем от предишния влак  :P

 

Ето няколко скрийншота от приложението:

 

1. От настройките избирате само Japan Railway (JR)

23sxiww.png
 
2. Oт Routes search махате само Nozomi/Mizuho, които не се покриват от паса.
jsevzq.png

 

3. Можете да смените настройката за колко маршрута да ви показва (по подразбиране е 5)

103xtaa.png

 

А ето и един примерен маршрут от Kamata station в Tokyo (бяхме отседнали до нея) до Nikko

 

1. Задавате начална и крайна гара, дата и час на тръгване

dxxyc4.png

 

2. Излиза таблица, в която се показват толкова на брой маршрута, колкото сте задали от настройките (max 10) - виждате час на заминаване, час на пристигане, общо време на пътуване, разстояние, брой смени и цената (в случай, че не сте с JR Pass)

23u4t4z.png

 

 

3. След като изберете маршрут, ви се визуализира още по-подробна информация

3.1 Заминаване в 7:54 с JR Keihin - Tohoku Line (22 минути)

3.2 Пристигане на гара Токио в 08:16

3.3 Заминаване в 08:28 от 21 коловоз с Shinkansen Nasuno 253 (53 минути)

3.4 Пристигане на гара UTSUNOMIYA в 09:21 на коловоз 1

3.5 Заминаване в 09:32 от коловоз 5 с Nikko line (49 минути)

3.6 Пристигане в Nikko в 10:21

 

dh5yeo.png

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

В Токио ще имам планирани три пълни дена преди активиране на JR Pass-а.Нощувките ни са близо до Tokyo station.Какъв пас препоръчвате за тези дни?

Аз като чета стигам до Tokyo free kippu-1590йени на ден.

Съвети?

Връзка към мнение

В Токио ще имам планирани три пълни дена преди активиране на JR Pass-а.Нощувките ни са близо до Tokyo station.Какъв пас препоръчвате за тези дни?

Аз като чета стигам до Tokyo free kippu-1590йени на ден.

Съвети?

 

Всичко зависи от това как ще си разпределите забележителностите... Ако ще обикаляте по много и разнообразни обекти и често ще се налага качване и слизане на различни видове транспорт, тогава Kippu. Ние си разпределихме забележителностите в Токио така, че единият ден бяхме с Kippu, а на следващия - само за метрото. Просто разместихме програмата така, че единия ден да останат само обекти, които се достигат с метро. 

Връзка към мнение

Доколкото знам - не. Той е само за района на Токио. Ние до Йокохама ходихме в последния ден на JR Pass-a.

Връзка към мнение

Аз мисля, че я покрива. Кафявата, Fukutoshin line, ходи до там. Друг е въпроса, че аз, не знам защо, не послушах Самурайката и на своя глава тъпа хванах JR.

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Вече започвам с конкретни въпроси за три дена Токио:

1-ви ден

Tsukiji fish market-може да е тъпо,но ми се ходи.Няма да се натискаме посред нощ да гледаме аукцион на риба тон,просто така да си покиризя рибки

Tsukishima-изкуственият остров.Намира се срещу рибния пазар,но как се стига до там и има ли какво да се прави там?

Imperial Palace+gardens

Yasukuni shrine

Ginza

Спим в Нихомбаши и мисля,че нама нужда от Kippu pass.

2-ри ден

Asakusa

Sensoji

Rikogien

Не знам дали тази вечер да вмъкна Одайба.

Мисля,че за този ден ще ни трябва Kippu pass.

3-ти ден 

В района на кметството

Какво може да се разгледа освен качването в кметството.

Мисля,че тук може да се хване boat trip.

Ако има време следобед Йокохама,ако не Одайба.

Честно казано нямам точна представа какво може да се види в Йокохама,така че давайте ъкъл.

Изобщо давайте съвети за всичко,че такава мъглявина в главата ми досега не е била :(

Да добавя-нито мисля,че мога,нито искам за три дена да видя всичко.Мисля да я караме по-лежерно,пък каквото стане.

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към мнение

И как смятате да се придвижвате в ден първи? Пеш?

За ден втори смятам, че спокойно може да вмъкнете и Одайба, ще има време. Обаче...Корабчетата тръгват от Асахи пивоварната доколкото си спомням, а тя е точно до Асакуса.

Аз до кметството не помня да съм видял лодки и трипове, но може и да греша.

Иначе от кметството ви е удобен Йойоги парк и Шинджуку. Не че ми е харесало около Шинджуку, но е модерен тук във форума и всеки се натиска за него:)

А ако трябва да избирам между Йокохама и Одайба - твърдо съм за Одайба, с две ръце.

Връзка към мнение

Честно казано нямам точна представа какво може да се види в Йокохама,така че давайте ъкъл.

Изобщо давайте съвети за всичко,че такава мъглявина в главата ми досега не е била :(

В Йокохама - Osanbashi pier - модерно пристанище, от което се открива страхотна гледка към нощна Йокохама и виенското колело, което е в топ 10 на най-големите в света, а през деня можете да видите много черешови дървета там. По пътя от гарата до там се минаваше и покрай музея на рамен, в който ние не влязохме. China town също е интересен за разглеждане и хапване. Landmark tower също заслужава внимание.

 

Относно Одайба, понеже споменаваш Kippu паса - имай предвид, че до изкуствения остров Одайба ходи само частната компютърно управлявана линия Yurikamome и се плаща - не се покрива нито от Kippu, нито от JR, нито от какъвто и да е друг pass. Ако денят включва само Asakusa и Sensoji, определено не мисля, че Kippu-то си заслужава.

Връзка към мнение

Здравейте! И аз съм в посоката от 20.03-31.03.16. Досега кротичко ви четях и препрочитах. 

Първо да си кажа програмата - кацане в Осака, 4 нощувки в Нара, една в Киото, една в Хиконе, 1 в Нико и 3 в Токио, полет от Ханеда.

Трескаво ми се появяват въпроси, обаче първо да постна сайта с автобусите в Токио. До сега само Бай Добри ги беше споменал, а аз днес случайно ги открих : http://www.kotsu.metro.tokyo.jp/bus/routes/eng/#pg_information

Сега пробвам максимално да обработя маршрута, за да пасне на автобусите.

Едно, че е 500 йени дневен пасс, друго, че ще се вижда града от буса.

 

Започнах с Одайба - до нея отиват автобуси 1 и 16.

 

И да си задам едно въпросче :

От Хиконе ще пътуване с шинкансен от Maibara до Токио, като преди това има една спирка от Хиконе до Maibara с обикновен влак.

От Хиконе ли трябва да купим билетите или от Maibara?

Задължително ли е да се купуват запазени места?  Разликата е около 700.

Редактирано от Ledda
Връзка към мнение

700 йени са 10 Бг кинта, не се замисляй. Периода на пътуване ти е в час пик, ще има навалица.

За рейсовете си права, отгоре си, чудесна гледка, само че трафика? Ако е съботе и неделя, супер, но през седмицата ще е трафик.

Връзка към мнение

"700 йени са 10 Бг кинта, не се замисляй. ...." Вярно, аз съвсем се побърках от прецизиране. Най-накрая ще наемем една бисквитка за постоянен нет с нас, карта Пасмо и напред! 

Връзка към мнение

В Токио ще имам планирани три пълни дена преди активиране на JR Pass-а.Нощувките ни са близо до Tokyo station.Какъв пас препоръчвате за тези дни?

Аз като чета стигам до Tokyo free kippu-1590йени на ден.

Съвети?

Аз н ти препоръчвам Kippu паса, особенно гледайки програмата ти и (много правилната) нагласа да не гониш график и максимална изпълняемост.

Мотиви- трудно ще навъртиш 1600 йени на ден за пътуване за да си го избиеш. От Токио до Йокохама се стига за 250-270 йени. Двепосоки са ти 500. Още две дестинации из Токио да добавиш - пак трудно стигаш до тази сума. Ако искаш гъвкавост и да не мислиш коя линия ти се покрива, коя не - вземеси Пасмо или Суйка и си се вози на каквото и колкото ти душа сака. И, ако си добро другарче, ще си сметнеш колко ти се е вързало на ден и ще можем да сравним с другите пасове. ;)

Аз бих ти препоръчала метро пасовете за 500 йени на ден, които се купуват от летището, ако искаш да имаш някакво намаление и да си сметнеш разходите за път. Одайба и Йокохама ще са ти допълнително, носамо това.

Както Сънчо каза, линията на метрото стига точно до Минатомираи (препоръвам, хубаво е), но те са две линии на практика - из Токио е Фукутошин линията, а отвъд Токио преминава в Токио Тойоко. Качете се на експреса. Инфо.

 

За програмата ти - бих сложила Одайба във втория ден, може и корабче да е на отиване.

За първия ден - нищо не знам за острова, а за Ясукуни...ти си знаеш.

За третия ден - кметството, малко размотаване из Шинджуку и после Шибуя ми се вижда добра идея. Попътно Йойоги и Хараджуку ако имате разположение на духа и времето.

 

Йокохама и цял ден може да не ти стигне, зависи какво ти се гледа. Чайна тоун е голям и ако си фен на рамен - там ще ти мине целия ден. Пристанищната част също е много приятна, особенно ако се случи да сте в слънчев ден.

 

Ледда  правилно си решила - не се стресирай излишно, купи си едно Пасмо или Суйка (почти няма разлика, в детайли няма да изпадате като плащане на сметки за тока с тях, така че...) и си имай приблизителен план, който да адаптираш в ход.

Не бях чувала и аз за тези автобуси, но Токио не е град за обикаляне "отгоре", от магистралата не се вижда много. Може да пробваш за единия от дните. По принцип и карта за метрото за 500 йени на ден има, а е много по-бързо.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Самурайка! Само да ми отговориш на въпроса за купуването на билети за шинкансена, ако можеш, разбира се.

 

Пътуването от Хиконе за Токио е от 2 отсечки - от Хиконе до Майдаба с обикновен влак и от Майдаба до Токио с шинкансен.

 

И двата билета ли могат да се купят от Хиконе или поотделно - един в Хиконе и един в Майдаба?

 

А от предишния ден могат ли да се купят тези билети?

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Да, извинявай, бях пропуснала тези въпроси.

Можеш да си купиш билетите от Хиконе, освен ако не тръгваш от някоя малка гаричка без персонал, а има нормално гише. Могат да се купят и от предишния ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам за Хиконе-Овакудани.

Първо не можах да се оправя логистично-докъде с шинкансен,къде с явтобус,къде с кабинки?

Също не можах да намеря актуална информация дали кабинките над Овакудани се движат или не.Има инфо,че са спрени заради вулканична активност,но е от 29.12.2015.

Разходка по езерото Аши-заслужава ли си?

Връзка към мнение

До Хаконе не ходи JR. Ако имате пас се ходи с шинкансен до Odawara и от тма се прехвърляш на частната Одакю линия за да се продължи нагоре.

Може да се хване направо Одакю експресен влак за Хаконе (но не се покрива от паса) или автобус от Токио. Тук е много добре обяснено какви са опциите, сравнени по време и пари. Хаконе е доста голямо като площ и за един ден не може да се види всичко. На страницата на Одакю открих доста информация, има и примерни курсове за еднодневни разходки, карти и описание на маршрути, мисля че ще ти е полезно.

Самата Овакудани изгледжа е още затворена, но само тя и кабинките над нея, всичко друго си е достъпно. Има автобуси, които заместват кабинковия лифт и се покриват от Хаконе паса. Ето популярен маршрут за обиколка, само доколко е изпълним нацяло, особенно с автобусите  - не знам.

Понеже района е доста голям, времето малко, транспорта разнообразен и комбиниран, аз винаги препоръчвам организирани турове до там. Наистина е по-скъпо (особенно ако си имаш пас), но покрива неща и места, които трудно биха могли да се направят самостоятелно в един ден. Всички се очудват (че даже и засягат) като им препоръчвам турове включващи мола в Готемба, но те излизат по-евтино (мола плаща за да им водят клиенти) и никой не те кара да пазаруваш - всъщност Готемба оутлета не е затворен мол, а нещо като парк с много магазини и красиви гледки към Фуджи - можеш спокойно да си ядеш сладолед на пейката докато гледаш планината.

Така че прегледай маршрутите, сметни времето и си прецени как да го направиш според времето и интересите си.

А за това кое си заслужава и кое не - много е относително, защото зависи от времето - ако е ясен ден ще имате невероятни гледки, но ако е дъждовно или облачно - кофти. На организираните турове това също им е хубавото, че имаш гид който разказва много, та ако не видиш поне да научиш нови неща за региона.

Ако ще се ходи до там по път Токио-Киото може би не е зле да се преспи някъде из района - Одавара примерно.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мога от сега да преценя какъв пас да взема за Токио,но като че ли клоня към Tokyo subway ticket.За три дена е 1500 йени.Като гледам не покрива само JR влаковете в Токио,но не мисля,че ще са ни нужни.

Какво е вашето мнение по въпроса?

Връзка към мнение

Влаковете на JR определено ще са ви нужни, няма как да не ползвате изобщо, но ако съумеете да си планирате добре ползването на метро, за JR може да плащате със Suica/Passmo

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.